Skip to content

1VSDAT

Open menu
חמישי, 16 ספטמבר 2010 12:39

התכתבות עם חסיד מסור

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
חליפת המכתבים עם הרב יגאל קירשנזפט מדגימה את נטייתם של חסידי חב"ד להתנסח בסיסמאות מתובלות במשחקי לשון ואת ההערצה העיוורת שהם רוחשים לרבי מלובאוויטש אותו הרב קירשנזפט מתאר במילים: 'איש אלוקים', 'נשיא הדור כמו משה רבנו' שלא 'טעה מעולם'.
 
 
ההתכתבות החלה בעקבות ההזמנה לדיון פומבי ששלחתי לרב יוסי גינזבורג:
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 22.5.10 שעה: 21:15
 
בס"ד
 
שבוע טוב אביר.
 
 א.
הרב גינזבורג ראש ישיבה עצמאי ואינו שייך לאגודת צעירי חב"ד. הם אחראים על בתי-חב"ד בארץ והרב גינזבורג שליט"א אינו מנהל בית-חב"ד.
 
 ב.
ויכוחים מסוג זה שאתה מציע, היו בעבר בין הנוצרים להבדיל, ליהודים. ויכוחים אלה מעולם כפי הידוע לי, לא היו ביוזמת היהודים אלא בפקודת הכמרים או הקיסר וכד'.
 
 ג.
מויכוח, אין כל תועלת. עצתי לכב', לגשת לרב גינזבורג לישיבה או לביתו, לשבת איתו, וללמוד את הנושאים המדוברים במכתבך. הרב גינזבורג יהודי מאוד נחמד, בעל אהבת ישראל לכל יהודי, ללא קשר לדעותיו. זאת למד מהרבי מליובאוויטש שקיבל כל פונה כולל ה'שמאלנים' ואנטי דתיים קיצוניים. לאחר שתשב איתו ותלמדו ביחד את הסוגיות הנ"ל, תוכל לדעת בודאות מה חושב הרב גינזבורג ומה דעת התורה = חב"ד בענין. ברגע שאתה מבקש ויכוח פומבי, נראה שכונתך רק לשם רעש, פירסום וכד' ולכן לא נראה לע"ד, שמישהו יתיחס אליך ברצינות בענין זה. תוכל להפגש אם הרב גינזבורג גם בצניעות בביתו (כך אני מניח) וללבן את הסוגיות. לאחר מכן, תוכל לפרסם את דבריו של הרב גינזבורג כעדות מכלי ראשון.
 
 ד.
איני מכירך וכל הנכתב לעיל הוא על דעתי האישית. איני דובר של הרב גינזבורג, אך אשמח לקשר בינכם אם יש צורך. גדלתי באזור ואמי שתחי' עדין גרה בסמיכות.
 
 ה.
אני מגורש מ'גוש-קטיף' . כחודש לפני הגירוש, נפצעתי יחד עם אורח מחו"ל. הוא ד"ר לכמיה וחזר בתשובה שלימה לאחר שבכיר ולמד את כל הסוגיות שהעלית ובמיוחד את התיחסותו של פרופ' {7 תארים...} הרבי מליובאוויטש.
 
 ו.
בהצלחה רבה בלימוד תורת ישראל.
 
 ז.
לשרותך בכל עת.
 
יגאל קירשנזפט 0545-684694
לא המנצח שמח , השמח מנצח !!!!
 
 
אל:      יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 22.5.10 שעה: 23:01
 
שבוע טוב גם לך,
 
לידיעתך, נכנסתי פעם לרב גינזבורג ששמח לשוחח איתי ואמר לי שתמיד יש לו זמן לדבר עם מתעניינים. מקץ חמש דקות, לאחר שהבין שלא יוכל לכבוש את ליבי בדרכי הנועם שלו ושאין ברשותו את הידע הדרוש לענות על שאלותיי, הוא הציץ בשעונו והתנצל שהוא חייב לרוץ לשיעור. בהמשך פניתי מספר רב של פעמים לאברכי הישיבה וביקשתי מהם לארגן מפגש ביני לבין הרב. בתחילה כולם הבטיחו לי שרב יוסי ישמח להיפגש איתי אך בהדרגה הם התחילו להסביר לי שאני מעוניין רק לנגח ולכן הרב אינו מוכן לדבר אותי. אדרבה, פנה לרב יוסי והגד לו שאני מזמין אותו למפגש בביתי ואשמח לשמוע את תשובותיו לשאלותיי. עם זאת, רצוי שהוא יבוא עם נכונות ללמוד ולא רק ללמד.
 
אתם באמת לא צריכים להתנשא כל הזמן ולהתיימר להיות הבעלים היחידים של האמת, אפילו לא של האמת הרבנית. בעשר השנים האחרונות התעמקתי בכתבים התורניים ואני מכיר היטב לא רק את התלמוד, המדרשים ודברי הפרשנים אלא גם את כתבי הרמב"ם וכתבי הרבי מליובאוויטש ולהערכתי יהיה קשה להפתיע אותי בהסברים שאיני מכיר. כיוון שברור לי שאינכם מקבלים את האקסיומות המדעיות הצעתי לרב להתעמת רק על בסיס כתבי הקודש וגם מזה הוא מפחד? אני הרי נותן לרב במה חופשית עליה יוכל להסביר את דעת התורה = חב"ד והוא מסרב לנצלה. אם דעת התורה = חב"ד היא כל כך משכנעת לא צריכה להיות לרב שום בעיה להסבירה בפומבי. את האמת יש לחשוף לעיני כל ולא להצפינה בחדרי החדרים של הישיבה ולחשפה טיפין טיפין עטופה באינספור הסברים מפותלים.
 
אני מסכים איתך שרוב הויכוחים הפומביים לא היו ביזמת היהודים וכנראה יש סיבה טובה לכך. אם אתה בטוח באמיתות שבידך אתה צריך לשמוח להזדמנות לפרסמן ברבים ואם אינך מוכן לחשפן כנראה יש לך מה להסתיר ובמה להתבייש. למען האמת, אני לא ראיתי אף רב שמסרב לפרט את אמונותיו, קיצוניות ככל שתהנה, כמעמידים מולו מצלמת טלויזיה. אתם יודעים להפיץ אך לא לקבל וחבל. תאמין לי, לא תצאו ניזוקים אם תיפתחו גם לדעות אחרות.
 
באשר לדוקטור לכימיה שחזר בתשובה, אני כבר מנסה זמן רב לשוחח עם אדם שמסוגל לחיות בו זמנית בשני עולמות ואשמח מאד אם תוכל ליצור קשר בינינו. באמת הייתי רוצה לשמוע איך המדען והחסיד יכולים לדור בגוף אחד. את התשובות שקיבלתי עד היום מאנשי מדע מאמינים לא היית רוצה לשמוע שכן כולם עד אחד מודים שהם מנתקים את שני התחומים ונותנים למדע את אשר למדע ולאל את אשר לאל בלי להשליך מתחום אחד על משנהו.
 
אני מקווה שכבר החלמת מפציעתך ומאחל כל טוב גם לך
 
עדי אביר
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 22.5.10 שעה: 22:57 (המכתב התקבל כתשובה למכתבי הקודם, ייתכן שיש הפרש בין השעון במחשב שלי לשעון במחשבו של הרב קירשנזפט)
 
בס"ד
 
 א.
מדבריך ניכר שאתה רק רוצה להשמיע ... ולא באמת להכיר את דעת היהדות. כנראה שזו הסיבה שהרב גינזבורג לא מוצא זמן עבורך. הוא מעדיף ללמוד עם מי שרוצה ללמוד. יהודי צריך להיות כלי כדי לקבל. אם יש מכסה לכוס, לא ניתן למזוג.
 
 ב.
גאווה? ח"ו. עיקר החסידות הוא הביטול. הענווה. הרב גינזבורג הוא מאוד עניו ונמנע מפירסום. חי חיים צנועים מאוד. היהדות היא האמת. זו האמת ולא שייך כאן גאווה. הגאווה היא חמץ וצריך לבערו ולשורפו. דוקא המושג גאוה נפוץ במגזרים אחרים הי"ו.
 
 ג.
שמחתי לשמוע שלמדת יהדות וכן את תורת חב"ד. אך המקור הוא האמיתי ולא תחליפים. גם הגמרא שלומדים באוניברסיטה, אינה אמיתית. שם היא באה כמדע ולא כתורה אלוקית. אפנה לידיד ד"ר זאב, בשאלה, האם ניתן למסור לך את כתובתו. הופתעתי לשמוע ממך שישנם מדענים רבים המנתקים בין היהדות למדע. אני מכיר רבים אחרים. רופאים ומדענים שהאמונה והתורה נותנת להם כח וידע להצליח בשליחותם המדעית. את אביו של הרב גינזבורג מרמת-אביב, הרב גינזבורג מכפר-חב"ד אתה מכיר?? יש לו שיעור חסידות מיוחד לאקדמאיים שנמשך שנים רבות ובהצלחה גדולה. יש לו יותר זמן מלבנו ראש הישיבה שליט"א.
 
 ד.
בשבועות קראנו בתורה על קבלת עשרת הדברות. עם ישראל אמר : נעשה ונשמע. בביטול גמור. זו השיטה לקבלת התורה. בדוק ומנוסה !!!!
 
 
     
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 22.5.10 שעה: 23:01
 
בס"ד
 
נקודה נוספת:
 
מישהו מתבייש מלפרסם ???? ישנם ספרים רבים שמתפרסמים בכל יום. אתרי אינטרנט מלאים בשיעורי חסידות . מי מתבייש????????? שיעורי חסידות פתוחים לכל יהודי. מי מפחד מאקסיומות מדעיות?? הרי הן מתחלפות חדשות לבקרים... לאיזו שיטה אתה מאמין?? 
 
אולי יש לך הסבר מדוע יש רוב יהודי מוחץ לפרס נובל?
 
 
אל:      יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 23.5.10 שעה: 00:55
 
אכן, מספר חתני פרס נובל היהודיים הוא גדול מעבר לכל פרופורציה אך האם שמת לב לעובדה שמספר חובשי הכיפה ביניהם מסתכם לאחד או שניים בלבד. הרוב המוחץ של חתני פרס הנובל הם חילוניים מוחלטים שאינם מקבלים ולו קמצוץ קטן מהאמיתות התורניות ואף פחות מזה כשמדובר בתורתו של הרבי.
 
באשר לאקסיומות המתחלפות חדשות לבקרים – גם אני קראתי את הטענה הזאת בספרו של הרבי מליובאוויטש אך יעזור לי כבודו, שמן הסתם מבין בנושא יותר ממני, ויצביע ולו על אקסיומה מדעית אחת שהוחלפה חדשות לבקרים? אדרבה, תורות מדעיות מאומתות הן מאד יציבות וגם היום המדענים משתמשים ללא חשש בנוסחאות פיסיקליות שפותחו במאה השבע עשרה. האם אתה יכול להגיד את אותו דבר על היהדות? הרי הפרשנות שלכם להרבה פסוקים תנ"כיים וקטעים תלמודיים שונה לחלוטין מהרבה פרשנויות אחרות שניתנו ושונו, שוב ושוב, במהלך השנים. אנא פתח מקראות גדולות והראה לי היכן הרמב"ן ורש"י מסכימים זה עם זה ואיפה שניהם מיישרים קו עם הפרשנות החסידית של חב"ד. אדרבה, החסידות החב"דית היא המצאה מאוחרת מאד ואם זאת אינה דוגמה לשיטה המתחלפת חדשות לבקרים איני יודע דוגמה מהי.
 
במקום להבין שגם היהדות מתפתחת אתם פוטרים את עצמכם בהכרזה שלתורה יש שבעים פנים וכל אחד רשאי לעשות בה כבתוך שלו. למעשה אתה בטוח לחלוטין שהיהדות של חב"ד זהה בכל ליהדות של הבית שני אבל גם הרב שך היה בטוח שהיהדות שלו זהה לחלוטין ליהדות הבית השני ולדעתו חב"ד הינה לכל היותר הכת הקרובה ביותר ליהדות. אז אצל מי השתנתה השיטה חדשות לבקרים? אצל הרב שך? אצלכם? או אצל כל תורה שמרחיבה את עצמה בתגובה למידע חדש ומשופר?
 
לילה טוב ידידי והאמן לי, לא כל השכל בעולם התרכז ברבי ז"ל ולא כל האמת נמצאת רק בכתביו.
 
עדי
 
 
אל:      יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 23.5.10 שעה: 01:22
 
אני מבין שלא יעזור כלום ותמיד תמצאו תירוצים מדוע לא לקיים דיון פומבי בתורתו של הרבי. אני רק רוצה להשמיע ולא לשמוע, אנחנו לא חיים בימי הביניים, הגמרא שלמדת אינה אמיתית וכו' וכו'. כבר שמעתי את כל התירוצים.
 
אני מאד רוצה לשמוע מה שיש לכם להגיד אני רק רוצה שיחד איתי ישמעו זאת עוד מתעניינים. מראש הצהרתי שאני רק אשאל שאלות ואשמע בסבלנות את התשובות וכל הדיון יסתמך רק על מקורות תורניים. מה עוד אתם רוצים?
 
אם הרב יוסי גינזבורג אינו חש נח לעמוד מול קהל אשמח לקבל במקומו כל רב חב"די שתציעו, מה בדבר אביו של הרב יוסי גינזבורג, אולי הוא מוכן ליטול על עצמו את המשימה? בכל מקרה אשמח אם נציגכם יביא עימו סמכויות תורניות ומדעיות רבות ככל האפשר. אני מבטיח להתייצב מול כולם לבדי. בתנאים אלו כל נסיון התחמקות רק מצביע על חוסר ביטחונכם אז אנא – טכסו עצה ומצאו בר סמכא שיכול להסביר ברבים את תורתה המדעית של חב"ד.
 
באשר לגאווה: אם אתה קובע שהמקור הוא אמיתי וכל השאר אינו אלא תחליף אז אתה, במודע או שלא במודע, מתגאה בייחוד שהענקת לעצמך ומגמד את כל מי שמתנגד לדעותיך. אם אתה קובע שאני רוצה להשמיע ולא באמת ללמוד את דעת היהדות אז אתה מתגאה בכך שאתה הוא זה שמכיר את דעתה האמיתית של היהדות בעוד שלי אין בנושא שום מושג. אם אתה מטיף לי שכל יהודי צריך להיות כלי בכדי קבל ואם יש מכסה לכוס לא ניתן למזוג אז אתה מתגאה בכך שבידך חוכמה עילאית שצריך להנחילה להדיוטות כמוני. אם אתם באמת רוצים להתרחק מהגאווה טוב תעשו אם תרפו מהבעלות הבלעדית שתפסתם על התורה, הידע והאמת המוחלטת ותניחו שלא כל האחרים הם בורים, עמי ארצות ונטולי שכל.
 
אני לא כועס עליך, אני רק מקווה שכשתגיע לגילי ותהנה מהניסיון והידע שהגיל מקנה גם אתה תבין שלא ניתן להסתפק באמת אחת ויחידה ויש ללמוד הרבה תחומים בכדי להבין את האמת על כל היבטיה.
 
עדי אביר
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 24.5.10 שעה: 22:51
 
 
 
אל:      יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 26.5.10 שעה: 09:26
 
ידידי,
 
אני מודה לך על הקטע ששלחתי לי אך נראה לי שקטע זה מגבה את דעותי יותר משהוא מגבה את דעותיך. מה אומר פרופסור רוזנברג: "היצירה הזו היא בזכות החכמה האלוהית. ביולוגיה היא הנדסה אלוהית באמצעות מלאכים שנקראים פעם טבע ופעם אבולוציה" ולזה, אם נתעלם מהמונח "מלאכים", אני יכול להסכים בכל פה. המדע הוא בהחלט יצירה אלוהית ולכן גם למסקנותיו יש גושפנקא אלוהית וחובה עלינו להבינם ולא לפסלן על הסף.
 
גם לי אין ספק ש"הבריאה" אינה מקרית. נשאר לברר רק אם הבורא יצר את העולם כשמול עיניו פסוקי התורה או נוסחאות מתמטיות, פיסיקליות, כימיות וביולוגיות. פרופסור רוזנברג, אף שהוא מנסח את עצמו במונחים שינעמו לאוזן החרדית, מאשש את תקפותו של המדע ומצביע על בורא בעל חשיבה מדעית מודרנית, בדיוק אותה חשיבה שאתם אוהבים לפסול.
 
הרבנים, כמו מנהיגים רבים בדתות אחרות, ניכסו את האל לעצמם והעניקו לו את הלכי החשיבה המתאימים להם אך אין זאת אומרת שהם קלעו לדמותו של האל האמיתי. אדרבה, את דמותו של הבורא מצייר בנאמנות דווקא המדע ולנו לא נותר אלא להסיק שטוב היו עושים כל שומרי האמונים אם היו לומדים בישיבותיהם את עקרונות הפיסיקה, מתעמקים בסוגיות הביולוגיה ולומדים דף יומי במתמטיקה.
 
כולכם תבינו יום אחד את מה שפרופסור רוזנברג כבר למד: המלאכים האלוהיים נקראים פעם טבע ופעם אבולוציה ולכן מדעי הטבע ותורת האבולוציה, מעצם הגדרתם, חייבים להיות לא רק קדושים אלא גם אמיתיים.
 
בתודה,
 
עדי אביר      
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 26.5.10 שעה: 10:09
 
בס"ד
 
 א.
טוב לשמוע שאתה מאמין בבורא עולם . טבע בגמטריה אלוקים. הקב"ה ברא בצורה נפלאה ואח"כ החוקרים המציאו את חוקי הפיזיקה.
 
 ב.
הגר"א כתב את ספר המשולש רק מתוך לימוד הגמרא . בתורה יש הכל . רק צריך ללמוד . במסכת עירובין {למדת?} ישנן נוסחאות הנדסיות מורכבות מאוד למשל.
 
 
     
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 27.5.10 שעה: 12:40
 
בס"ד
 
 א.
אנחנו לא מתארים את הקב"ה. אינו גוף ולא ניתן לתארו. וגם לא לדעתו. אם הינו מבינים מיהו הינו הוא ...
 
 ב.
שמחתי לשמוע שנפגשת עם הרב גינזבורג. אתה רואה שמוכנים לשמוע אותך?
 
 ג.
באיזו ישיבה למדת?
 
 
     
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 27.5.10 שעה: 13:12
 
בס"ד
 
 א.
מה הנפקא מינא של הקוסמולוגיות??? מדוע שלא תמלא את זמנך  בסיוע לנזקקים ונכים כדוגמא???
 
 ב.
לא זכיתי להיות תלמיד של הרב גינזבורג. אך זכיתי שהוא {האבא} יקח אותי לחופה.

 ג.
יצאו שני כופרים מפורסמים: ביאליק ואחד העם. האחד למד בישיבה חסידית והשני בישיבה ליטאית. אומרים שאם הם היו מתחלפים, שניהם היו רבנים גדולים.... חבל שלא זכית ללמוד מתורת ארץ ישראל.
 
 ד.
הגשמה לא היתה מעולם. עיקר היהדות והדגש בחסידות הוא על ביטול. רק בעל גאוה שמחשיב עצמו למשהו חושב שהוא יכול להבין מהו אלוקים. מכיון שהאדם הוא 0 לעומת הבורא, נמשלו משלים רבים מחוסר יכולת אנושית להבנת הבורא. אגב, איך כל שערה אחת גדלה בתוך שקע אחד בעורנו??
 
 
     
 
אל:       יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 27.5.10 שעה: 22:03
 
יגאל ידידי,
 
אנא המעיט במשפטים דוגמת, "חבל שלא זכית ללמוד מתורת ארץ ישראל''. אני מבוגר ממך בהרבה שנים ולא היית רוצה להעמיד את הידיעות שלך בתחרות עם הידיעות שלי באף תחום, אפילו לא בתחום התורני ולבטח לא בתחומים שלהערכתי אינך מכיר כלל.
 
מעט הידע שצברת אינו מכשיר אותך לחוות דעה על ידיעותיו, הבנתו או תורתו של האחר. לא יזיק לך ליישם קצת מהענווה לה אתם מטיפים ולהרחיק מעליך את הגאווה שפורצת וזועקת מהטון המתנשא שלך.
 
באותו אופן אין לך שום מושג לגבי איך אני ממלא את זמני ואם אני עוזר לנזקקים ונכים יותר או פחות ממך ולכן גם בנושא זה ראוי שתתנסח ביתר צניעות.
 
בכל אופן, לגבי הנפקא מינא של הקוסמולוגיה אשמח להשיב לך:
 
אתה מייצג תורת חיים שלמה בשמה אתה מרשה לעצמך לגמד כל מי שאינו חושב כמוך. הבעיה היא שכל אחד יכול להמציא תורות חיים כיד הדמיון הטובה עליו וחובה עלינו לקבוע קריטריונים באמצעותם נוכל להבדיל בין תורות אמת לתורות סרק ולזהות מתי הדובר נשען על סמכות אמיתית ומתי רק על משאלות ליבו. הנושא מסובך מכפי שאתה חושב ולא אכנס עימך ברגע זה לדיון אפיסטמולוגי (בדוק במילון). עם זאת ברור שתורת אמת אינה יכולה להכיל סתירות ואתה לא יכול לבא בשם האמת ולטעון גם את הדבר וגם את היפוכו. מותר לך להניח אילו הנחות שאתה רוצה, אפילו אם אין שום דרך להוכיחן, אבל אתה חייב לפסול את הנחותיך ברגע שמסתבר שתורתך מחייבת אותך להאמין, בו זמנית, בשתי אמירות סותרות. זה כלל בסיסי בכל מערכת לוגית ואין דרך לעקוף אותו.
 
לכן, אם תורת החיים שלכם הייתה מתעלמת כליל מאמירות קוסמולוגיות היה לי מאד קשה להתעמת איתה. מי יודע, אולי האל באמת רוצה את כל מה שאתם דורשים בשמו ואולי כל החידושים המשיחיים שלכם באמת מבטאים את מחשבותיו של בורא העולם? ואולם, ברגע שאתם קובעים קביעות ברות בדיקה בתחומים ברי מדידה, דוגמת האמירות הקוסמולוגיות שמציפות את התנ"ך, הספרות הרבנית, כתבי הרמב"ם וכתביו של הרבי מליובאוויטש, אני רשאי לבדקן ולגלות אם הן מכילות סתירות מהותיות שאינן ניתנות לגישור. אם באמת היית מתעמק בנושא, אפילו במסגרת התורנית אליה אתה שייך, היית מגלה שהרבי שלכם היה מאד מודע לבעייתיות ובדרכים אלו ואחרות הוא ניסה להתמודד עם העובדה שהתנ"ך סותר את דברי החכמים ושניהם יחד סותרים את הרמב"ם שבעצמו סותר את הכללים המדעיים הבסיסיים ביותר, מהם אפילו אתם אינכם מסוגלים לברוח.
 
לזכותו של הרבי שלכם אומר שהוא ניסה לפשר בין המדע האריסטוטלי של הרמב"ם למדע המודרני של איינשטיין וקורא שאינו מתמצא ברזי המדע עשוי אפילו להשתכנע מהסבריו. מטרתי היא לחשוף את הטעויות המדעיות של הרבי ולהראות שההצגה הקוסמולוגית של הרמב"ם היא שגויה לחלוטין וכמוה גם האמירות הקוסמולוגיות של התלמוד והתנ"ך. מכאן, כל אחד יחליט בעצמו מהי אמינותה ומידת תקפותה של התורה שבידיו ואם הוא באמת יכול להמשיך ולטעון שבידיו תורת אמת שניתנה היישר מפי הגבורה.
 
אני ער לעובדה שהרבי נהנה ממספר רב של תארים אקדמאים אבל גם האדם המשכיל ביותר יכול לטעות ובהסבריו הקוסמולוגיים הוא אכן טעה כפי שאשמח להוכיח לכל מי שירצה לקיים עימי דיון רציני בנושא. בימים אלה שאני מנהל דיון מעין זה עם הרב יעקב סנגאוי מתנועתך[א] והוא אכן מאתגר אותי בציטטות מדעיות בכלל לא טריוויאליות. גם הרב גינזבורג הבטיח לפתוח עימי דיון דומה לאחר שיקבל ממני את חומר הראיות. בשני המקרים הללו, לפחות, אני מזהה הבנה לחשיבותו של הנושא וניסיון כן להתדיין בצורה הגיונית ועניינית ללא זלזול או התנשאות. אני מצטער אבל אין לי כבר כח לשמוע הערות מגמדות שיוצאות מנקודת ההנחה שהאמת היא נחלתך הבלעדית ובן פלוגתך חייב ללמוד את התורה שלך ולאמץ את מנהגיך כתנאי מוקדם לדיון עימך.
 
בברכה,
 
עדי אביר
 
 
מאת:   יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 27.5.10 שעה: 22:39
 
בס"ד
 
תורת א"י - עיין בהקדמה לספרו של רבי נחמן על א"י. לא היתה כל כונה להקניט ח"ו. שאלתי ברצינות מכיון שבאמת איני מבין מה ערך יש לשאלות הפילוסופיות שהעלת? האם יהי'ה טוב יותר ליהודי אחד מכך? לע"ד, אינך מבוגר בהרבה ממני. גדלתי סמוך לרמת אביב ועברתי את הספקות שהעלת לגבי אמונה ובורא עולם. אני גם לא יודע איך עובד המנוע של הפורד שלי וגם לא מענין אותי. אני יודע שהוא טוב, אני ממלא את ספר ההוראות שקבע היצרן וב"ה אין תקלות. להבדיל אלפי הבדלות. בצעירותי בת"א, עשיתי הרבה שטויות ובזבזתי את זמני לריק בקריאת ספרים חיצוניים שנכתבו מפרי דמיונם של אנשים. עד שהגעתי לאמת ב"ה. נשאתי עיני למרום, ראיתי את מעגל השמים, והבנתי שיש בורא לעולם שמנהיג ומחיה את העולם בכל רגע. על כך אני מודה ושמח יום יום. עמלק = ספק. זה יצר הרע שמקרר ומכניס ספקות באמונה הטבעית שבלב היהודי. ישנם דברים נוספים כגון: מאכלים לא כשרים הגורמים לטימטום הלב והשכל. חז"ל דורשים: ונטמתם = ונטמתם. ב"ה שזכיתי להתגבר על טימטום הלב ולהכיר את התורה והחסידות = טעם החיים!!! אברך אותך בכל לב: בקרוב אצלך!!!! טעמו וראו כי טוב ה'. ושוב, סליחה אם פגעתי בך. כונתי בענין הגאוה היתה שהיא מפריעה לקבלת עול מלכות שמים. אגב, מדוע אינך מזדהה בשמך האמיתי?
 
שבת שלום.
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 27.5.10 שעה: 22:42
 
בס"ד
 
נקודה נוספת : אדם יכול לטעות. אך הרבי הוא איש אלוקים, נשיא הדור כמו משה רבינו. הוא איש אלוקים. הוא לא טעה מעולם!!!!!! עשרות אלפי אנשים שפנו אליו, כולל מדענים מהשורה הראשונה בעולם, כולל מנס"א וצה"ל. כולם הודו שאין כמו הרבי שלא טעה מעולם. עד היום אנחנו רואים כמה צדק בדרשותיו לפני עשרות שנים.
 
 
אל:       יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 28.5.10 שעה: 00:32
 
כמובן שהשאלות שלי יטיבו עם היהודים – הם יעזרו להם להבדיל בין האמת והשקר. הדוגמה של מכונית הפורד היא מצוינת. אם מישהו היה אומר לך שהמנוע של המכונית שלך עשוי מזהב לא היית רוצה להרים את המכסה ולבדוק בעצמך את הטענה הזאת? האמת אינה נרכשת בנשיאת העיניים למרום ויש לעבוד קשה מאד אם לא רוצים להסתפק רק בסיסמאות ובמשחקי מילים. אלמלא הספק היינו עדיין שרויים בימי הביניים, ומי יודע אולי אפילו בעת העתיקה. אני מבין שמבחינתך אין בכך שום בעיה אבל זכור – בתקופת בית שני העולם כלכל רק כמה מאות מיליוני בני אדם ובתקופת הרמב"ם לא יותר מחצי מיליארד. האוכלוסייה העודפת הייתה תמיד נכחדת ברעב, מחלות ומלחמות. בעולם המודרני, שנבנה על כתפי הספק והמדע, חיים כמעט שבעה מיליארד נפשות. על מי אתה מציע לוותר בדרך חזרה לימי הביניים? אל תענה לי, אני יכול לנחש, אבל זכור שעל השאלה הזאת יצטרכו לענות גם אחרים וייתכן מאד שתשובתם תהיה קצת שונה משלך.
 
אם לאור המשוואה עמלק=ספק אני צריך להבין שבעיניך אני נחשב לעמלק?
 
זה נהדר לחיות בתחושה אליטיסטית ובהרגשה שאתה יודע את כל התשובות אבל, כפי שאני מנסה להסביר לך כבר זמן מה, האמת אינה מסתכמת במשפט כמו 'הבנתי שיש בורא שמנהיג ומחיה את העולם בכל רגע'. זה אולי נכון אבל אתה תוכל לעמוד מאחורי דבריך רק אם תבדוק ותוודא שהדבר נכון תמיד ובכל מקום. לי לפחות זכורים לא מעט מקרים בהם בורא העולם לא ממש מילא את התפקיד שליהקת עבורו. עשה לעצמך טובה וסע לאחד מבתי הקברות בארץ ועיין קצת במצבות ששרידי הקהילות הקימו לחבריהם שנספו בשואה, מצבות שאמורות לכלול את שמות כל הנרצחים. כשתגיע לשורה האומרת 'מוטל החייט, אשתו ובנו הקטן' עצור וחשוב. האם מנהיג העולם באמת רצה שבנו של מוטל ימחק מעל פני האדמה מבלי להשאיר אחריו אפילו את שמו? אני לא מנסה לנחש את כוונותיו של האל אבל לייחס לו את הנהגת העולם נשמע לי במקרה זה כגינוי יותר מאשר דבר שבח.
 
דרך אגב, רוב גדולי העולם אוכלים מאכלים לא כשרים ולא כולם סובלים מטמטום הלב והשכל. אדרבה, תבדוק לעומק את משואת חז"ל ונטמתם = ונטמתם (לא הבנתי, עם ניקוד הדברים יהיו אולי ברורים יותר) ותגלה שרבים מאוכלי השרצים הם לא רק חכמים ורגישים אלא גם שרובם תרמו לאנושות הרבה יותר מכל אלה שחושבים שהם נזר הבריאה ותכלית היצירה. אולי בכל זאת חז"ל קצת טעו?
 
אני מבין שבין כל שאר הדברים שאתה יודע בוודאות גמורה ידוע לך גם שאני לא מזדהה בשמי האמיתי. אתה יכול להסיר את הספק מליבך אך אם אתה עדיין לא רגוע אנא פנה לרב יוסי גינזבורג שיאשר לך שעדי אביר הוא אכן שמי האמיתי.
 
בברכה,
 
עדי
 
 
אל:       יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 28.5.10 שעה: 00:39
 
אתה כנראה יודע הרבה יותר ממני ומן הסתם גם יותר מהרבי אם אתה יכול לשפוט את כל דבריו ולאשר שהוא לעולם לא טעה.
 
מה יקרה אם אצליח להוכיח לך שהרבי בכל זאת טעה? עד היום גם מומחים גדולים ממך לא הצליחו לתרץ מבוכות מסוימות בדברי הרבי, למרות שהוא קדוש, נשיא הדור ומן הסתם גם משיח צדקנו.
 
קרא קצת על כתות. בכולן יש סגידה מוחלטת למנהיג ובכולן דברי המנהיג נחשבים כאמת מוחלטת שאינה דורשת כל הרהור ואינה מתירה כל ערעור. צא קצת מתחושת העליונות שלך והבט על עצמך מהצד. אני מבטיח לך שתגלה דברים שלא ממש ינעמו לך.
 
עדי
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 28.5.10 שעה: 10:56
 
בס"ד
 
שלום עדי.
 
 א.
מתנצל בקשר לשמך. הוא נראה כמו שם ספרותי.
 
 ב.
בקשר לקידמה שהביאה ברכה לעולם כביכול: לא בטוח. כמה נהרגו מהמצאת הדינמיט??? כמה מתים היום בעולם ואין פוצה פה ומצפצף???? למרות הקידמה והמראות הקשים מסודן וכד'.. רואים בעינים ילדים מתים ואין עוזר מכל החכמים והנאורים בעולם.....????
 
 ג.
עמלק=ספק=דולר ....דברתי על הכנסת הספק, הקרור לאמונה. משל לאחד שקפץ לאמבטיה רותחת וקרר אותה עבור כולם. כך עמלק. דברתי על התופעה. לא עליך.
 
 ד.
שואה - מי יבין? עדין לא קבלתי ממך תשובה לשאלה: איך יש רק שערה אחת בכל שקע בעור? מי אנחנו שנבין? אנו עושים אלפי פעולות ביום ללא הבנה. רק משום שמישהו שאנו סומכים עליו או מאמינים לו או שטף את מוחנו בתשדיר פירסום .... שאלו אותי פעמים רבות: איך הקב"ה זרק אתכם מ'גוש-קטיף'? הייתם צדיקים וכו'..... התשובה היא: לא מחשבותי מחשבותכם. מי אני שאבין מחשבות הקב"ה? במלחמת העולם גורשו יהודים לסיביר. הם גורשו חסרי כל וביתם נשדד .. נשמע מוכר.... הם כמובן לא הבינו מה הקב"ה עושה להם... אך אחרי המלחמה התברר, שרק הם נשארו בחיים .... הם עלו לארץ והקימו את 'כפר-חב"ד'... הם זכו לראות את נפלאות ההשגחה.
 
 ה.
כשרות המאכלים: הוראות היצרן. האם תמלא סולר במכוניתך במקום בנזין????? המנוע יזייף ויתקלקל. ושוב, עיין במספר זוכי פרס נובל. הכשרות גורמת לזיכוך המחשבה, למניעת חומרים טמאים המזיקים לגוף ולנפש. לא ניתן למדידה כמותית. אך בעלי תשובה שעברו זיכוך זה, מעידים על ניקיון הנפש כתוצאה מהפסקת אכילת דברים טמאים. ביהדות שלנו, לכל דבר יש משמעות. לכל חי ולכל דומם יש משמעות. כל צמח הוא מיוחד. אתרוג, לולב, ערבה וכו'.....לכל פרה או דבר אחר להבדיל, יש משמעות פנימית רוחנית והשפעה על האוכל.
 
 ו.
האם אתה מכיר את הספר: "הצופן האלוקי"? הוא מתאים עבורך מאוד. מדבר הרבה על הסוגיות המענינות אותך ועונה תשובות.
 
 ז.
לגבי אמונתי: כאמור, גדלתי לא רחוק ממך... זכיתי להתקרב לבורא, כעת ממרומי 51 שנותי אני צופה על חיי שעברו ורואה בעינים את חומת וצדקת ואמיתות החיים היהודים. זכיתי לחיות חיי משפחה טהורים לפי כל הוראות היצרן {שלעיתים לא הובנו}, זכיתי ל 12 ילדים ב"ה ול-5 נכדים כ"י. כולם ב"ה יראים וחסידיים, אני רואה בעינים את נכונות התורה והמצוות. חי בהתרוממות הנפש ובעושר רב. משתדל לעסוק בהרבה גמילות חסדים {כעת היה אצלי יהודי שאין לו מה לאכול בשבת...}ופחות לעסוק בבעיות פילוסופיות שעדין לא הבנתי מה חשיבותן? ומה תרומתן לעם ישראל? אני מזמין אותך לבקר בביתי. סליחה. אין לנו בית מכיון שהרסו לנו אותו. יש לנו קראון רעוע ב'ניצן' אך מלא אמונה ושמחה ב"ה! טעמו וראו כי טוב ה'!!!!
 
 ח.
שבת שלום. כניסת שבת ב:19:18. בשבת היצרן קבע שצריך לנוח מנוחה שלימה. דהינו מנוחת הגוף והנפש. בהדלקת נרות אין בורסה, אין בנק, אין חדשות .. העולם מת. כל האנרגיות מופנות למשפחה פנימה. כך נחים. כך יש כח לשבוע חדש..... בדוק ומנוסה! להתראות במוצש"ק בכוחות מחודשים.
 
יגאל.
 
 
אל:      יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 28.5.10 שעה: 18:32
 
מכתבך האחרון כבר פחות מקומם ולכן אוכל להתייחס להערותיך ברצינות הראויה ולענות לך בצורה עניינית.
 
אולי הטעות בקשר לשמי תשמש דוגמה לכך שלא כל מה שנראה נכון על פניו הוא באמת אמיתי ושבהרבה מקרים צריך לבדוק ולחקור יותר לעומק. כבר בשחר החשיבה היו שתי אסכולות פילוסופיות נוגדות. האחת, בראשות סוקרטס ואפלטון, האמינה בקיומם של אידיאות אבסולוטיות לפיהן ניתן להגדיר את ה'טוב' האבסולוטי, ה'יופי' האבסולוטי, ה'צדק' האבסולוטי וכדומה. האסכולה השנייה טענה שאין סדרת ערכים אבסולוטיים שקובעים מהו 'טוב', 'יפה' או 'צודק' ובני האדם, בממשלותיהם ובתי המחוקקים שלהם, הם אלו שקובעים את הסטנדרט וממילא מותר להם לשנותו בהתאם לנסיבות. אני לא מזלזל בגישה הראשונה, סוקרטס ואפלטון לבטח לא היו קוטלי קנים, אבל אני מאמין דווקא בגישה השנייה ולכן אני מטיל ספק בכל מי שבא עם אמת אבסולוטית שניתנה לו מהמרומים. איני אומר שהוא טועה ואני צודק, אני רק רוצה לקבל ממנו מספיק הוכחות שישכנעו אותי להאמין באמיתות מוחלטות בעולם שיש בו התפתחות, קידמה והשתנות.
 
אל תסתכל על כמה נהרגו אלא על כמה שרדו. שאל את עצמך מדוע מספר האנשים החיים היום עולה על פי עשר ממספר האנשים שחיו בימי הרמב"ם. גם בימי הזוהר של היהדות אנשים סבלו, התייסרו בחרב ובמחלות ומתו, אבל אז היו הרבה פחות אנשים כי אחוז גבוה של הילודים היו מתים עוד בשנתם הראשונה ורבים אחרים לא היו מגיעים לגיל הבר-מיצוה. היום, כשתוחלת החיים היא לפחות פי שניים מאשר בימי הביניים לא כל כך קל לייחס את מספר האנשים בעולם רק לרצון האלוהי, גם לרפואה המודרנית היה בזה יד. זה עדיין לא הכול. את אוכלוסיית העולם צריך להאכיל, להלביש, לשכן, לשנע ולחנך ואת המשימות הללו ניתן לבצע רק בעזרת כליו של העולם המודרני. אדם זה או אחר יכול להתנתק מהמודרנה ולשאוף לחזור לימים טובים כלשהם אבל החברה בכללותה אינה יכולה להרשות לעצמה את הלוקסוס הזה ואם אתה רוצה שגם לילדך ונכדיך יהיה מקום במאה העשרים ואחת, על כל אתגריה, אתה צריך להבטיח שהם יוכלו לתרום לקדמה שמאפשרת לכולם להתקיים.
 
אין שום פסול בהכנסת ספק. הספק מעורר חשיבה ומזמין תגובה ועל ידי כך המחקר מפרה את עצמו ומביא עלינו את הקדמה. אני הולך להגיד עתה משהו לא על מנת להעליב אלא בכדי לפקוח עיניים: יש מידה לא קטנה של היפוקריטיות באדם שביד אחת צועק נגד הקדמה וביד שנייה נהנה ממנה. אתה דבק בחכמת רבני התלמוד אבל לבטח לא היית רוצה ליהנות מהרפואה שלהם (אם תרצה אשלח לך דוגמאות). אתה טס לחו"ל בעזרת מדע האוירונוטיקה שהטיל ספק בכלל האוסר על גופים כבדים מהאוויר לרחף מעליו. האם לא נאמר "השמים שמים לה' והארץ נתן לבני אדם"? את הפורד שלך לא היו מייצרים אלמלא מישהו הטיל ספק באיזו מוסכמה של התקופה ובלעדיו לא היית יכול להגשים אפילו שבריר קטן מכל מטרותיך ודוגמאות דומות אוכל לתת לך כמעט עד אין קץ.
 
איני מבין מה קשר לשערה האחת בכל שקע? אם אתה זקוק להסבר מדעי - אשמח לחפשו עבורך. אם לדעתך זה מוכיח משהו – הרשה לי להבטיח לך שאין כמעט תופעה טבעית שמאלצת אותנו להיתלות בעל-טבעי. אני לא ביולוג אבל כל העניין נופל בתחומה של תורת האבולוציה ולה יש לבטח הסבר מספק לתופעה. זה נכון שרבים מאיתנו עושים הרבה דברים בלי להבין אבל זה לא פותר אותנו מהצורך לנסות ולהבין, לפחות אם אנחנו לא רוצים להיות סתם רובוטים הנתונים לשליטתו המוחלטת של אדם אחר, יהא זה אפילו הרבי מליובאוויטש.
 
זאת אולי ההזדמנות לבקש ממך להסביר לי את צמד הפסוקים הבא: 'וַיֹּאמֶר דָּוִד אֶל גָּד צַר לִי מְאֹד נִפְּלָה נָּא בְיַד יְהֹוָה כִּי רַבִּים רַחֲמָו וּבְיַד אָדָם אַל אֶפֹּלָה. וַיִּתֵּן יְהֹוָה דֶּבֶר בְּיִשְׂרָאֵל מֵהַבֹּקֶר וְעַד עֵת מוֹעֵד וַיָּמָת מִן הָעָם מִדָּן וְעַד בְּאֵר שֶׁבַע שִׁבְעִים אֶלֶף אִישׁ.'[ב] אכן לא מחשבותי מחשבותיו והאמת היא שאני אישית מעדיף שלא יהיה לי שום עסק עם אל שהורג את הילדים שלי משום שאיזה מלך ערך מפקד.
 
אני לא מכיר את הסיפור על כפר חב"ד אבל אני מאמין לך שהוא הוקם על ידי יהודים שגורשו לסיביר. מצד שני, את המדינה הזאת הקימו בעיקר יהודים חילוניים ששרדו את השואה משום שהם לא נרתעו מההוראה הרבנית שאוסרת לעלות בחומה ולדחוק את הקץ. מדוע דווקא אוכלי השפנים והארנבות ובועלי הנדות ניצלו ומיליונים של יהודים שומרי מצוות ויראי שמיים נכחדו ולא זכו לראות את נפלאות ההשגחה?
 
אני עדיין לא מבין את עניין זוכי פרס הנובל, הרי חוץ מאחד או שניים איש מהם לא הקפיד על מצוות ואיש לא שמר כשרות. אדרבה, הרבי אוהב לצטט את איינשטיין ואני מוכן להתחייב לשמור את אותה מידת כשרות שהוא שמר. זה נכון שאצלכם לכל דבר יש משמעות אבל זוהי משמעות שאתם יצקתם לתוך הדברים כחלק מהמיתוס שלכם ולא איזו שהיא משמעות אובייקטיבית שניתן להוכיחה. כיצד, חוץ מאשר דרך חוויית זיכוך הנפש, ניתן לאפיין את המשמעות הפנימית העמוקה של אתרוגים ולולבים? משמעותם הרי תלויה באמונה ונסמכת רק עליה. גש למנזר ותראה את ניקיון הנפש של הנזירות, לך לקונצרט וגלה את התעלות הנפש של המוסיקאים. להבדיל, פתח את טלוויזיית החמס ותראה איך השהידים שלהם מתגאים בנפשם הזכה והטהורה דקות ספורות לפני שהם מפוצצים את עצמם באוטובוס מלא ילדים. הנפש היא מושג מאד סובייקטיבי וכל אחד מגדיר את ניקיונה בצורה שנוחה לו. מבחינתי אוכל זה אוכל והמשמעויות הפנימיות היחידות שאני מוכן לייחס לו הן ערכו התזונתי והקלורי.
 
לא קראתי את הצופן האלוהי אך האמן לי שהוא לא עוסק בדברים שמעניינים אותי. אם יש לך ספרי הגות רציניים שעדיין לא קראתי אשמח לקבל ממך את הרשימה.             
 
אני מקווה שאתה נהנה מנכדיך כפי שאני נהנה מנכדי ומאחל לך שהם ידגלו להיות אזרחים שומרי חוק שתורמים לחברה המורחבת ולא רק לקבוצה אליה הם משתייכים.
 
בברכה,
 
עדי
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 30.5.10 שעה: 00:15
 
בס"ד
 
שבוע טוב עדי.
 
 א.
הצטערתי לראות שכתבת לי ביום ששי אחרי זמן הדלקת נרות - בין השמשות. {כך לפי המופיע במחשב.} יש 18 דקות אחרי זמן הדלקת נרות למקרים דחופים. כגון שמשהו נתקע בדרך וכד'. כתבתי לך שבת שלום בתקוה שתבין שאנחנו לא מתכתבים בשבת קודש. בתקוה לתיקון בעתיד בע"ה.
 
 ב.
שחר החשיבה? מה זה? יש בריאת העולם. הרבה לפני ה'חכמים' היונים שהיו חכמים אולי אך בהמות בדמות אנשים. אתה בודאי מכיר את אופי חייהם הבהמהים ואיך החוכמה שלהם היתה לספרים ולאוניברסיטה ולא לחיים... שם היצרים שלטו. זה אחד הדברים היפים והחשובים בתורה שלנו. תורה מלשון הוראה. תמרור לחיים, המנחה אותך להגיע בשלום. ישנם יצרים רבים לאדם: יצר האכילה, המין, הרכושנות וכו'. כיצד יחיה האדם חיים טובים? התורה עוזרת לנו לכוון את יצרנו למקומות טובים {אוכל כשר, נישואין הנקראים קידושין=קדושה, חיי אישות מסודרים בזמן הטהרה בלבד, מצות הצדקה, מעשר כספים, פירות וכד'}. המצוות מאפשרות לנו לחיות כמו בני אדם כשהמוח שליט על הלב. אדם עומד: מוח מעל הלב ומעל הכבד. הוא מלך. למך =לב, מח ,כבד.. בהמה מורידה ראשה מתחת לכבד כדי לאכול....כשאדם חי לפי התורה בקדושה, אינו לוחץ יד לנשים וכמובן לא מתנשק איתן, לא צופה במראות תועבה וכו', קל לו יותר לשמור אמונים לאשתו ולהמנע ממעשים לא רצויים {התקשורת מלאה בהם...] יש הבדל מהותי בין "חכמה בגוים תאמין" לבין "תורה בגוים אל תאמין". אין בעיה לטוס בהרקולס בארץ {מעולם לא עזבתי את ארץ הקודש ב"ה.} לבין קבלת הרעיונות המחשבתיים התנהגותיים תרבותים של היוונים. אגב , היכן הם היום???? מה נשאר מהם????.
 
 ג.
קידמה והשתנות - ישנה קידמה עצומה ביהדות. היסודות עתיקים. אסור לחרוש בטרקטור כי יסוד החרישה אסור. אסור לכתוב בלייזר כי מלאכת הכתיבה אסורה. ישנם ספרי אחרונים רבים המכניסים את הקידמה לתוך העקרונות העתיקים והטובים של התורה. אגב, הריון מבחנה, הריון מחוץ לרחם ועוד, מופיעים כבר בגמרא הנקראת אצלך מיושנת..... הכיצד תסביר זאת??? גם בספר 'עובדיה' כתוב "אם בכוכבים תשים קינך משם אורידך נאום ה'"....... כאמור הספר "צופן בצורה" מביא חומר רב בנושא. אשמח לשלוח לך את הספר אם תכתוב לי כתובת.
 
 ד.
שליטתו המוחלטת של אדם אחר" כדברך. ??? הכיצד?? מי שזכה להתקשר לרבי, עשה זאת מרצונו החופשי. עמד שעות רבות בתור לקבל דולר לברכה וחיוך מהרבי. איזו שליטה יש כאן??????????? יש כאן איש אלוקים שעזר לרבבות יהודים ולא יהודים בכל העולם. כולל לרבין, שרון - הצילו מלטוס במטוס שנחטף לאלג'יריה, וכל שרי ממשלת ישראל, חברי הכנסת, עיתונאים וכו' ........ חבל לעצום עינים מול גדלותו הבלתי אנושית של הרבי. זו עובדה. זו זכות להתקרב לענק הדור ולנסות לעשות את שביקש מאיתנו: אהבת ישראל, לאהוב כל יהודי, לארח אותו ללא כל מטרה ובודאי לא לצורך השפעה דתית כפי שאתה וחבריך חוששים ולא בצדק. כמה מסוממים נצלו בהודו ע"י בתי חב"ד? כמה גופות נשלחו חזרה לארץ ע"י שלוחי חב"ד ללא כל תמורה ואפילו ללא החזר ההוצאות????
 
 ה.
בשואה נספו גם יהודים מאמינים וגם מתבוללים. הגרמנים יש"ו בדקו בספרי היחוס ורצחו את כולם. גם רבים חרדים נצלו כמו הרבי הריי"צ, הרבי מצאנז, סבא של אשתי ועוד. כאמור, אנחנו לא מבינים דברים פשוטים אצלנו, איך נבין מעשי הבריאה????
 
 ו.
המדינה הוקמה ע"י חילוניים- צר לי, כפי שאנו רואים היום, השחיתות הנמצאת בכל מקום, הפוליטיקה, הכל מבית היוצר של מפא"י ההסטורית. הם בנו את המדינה בצורה עקומה. ללא ערכים ומשפט עברי וכך נראית המדינה. הורסים בתים של יהודים אך באלפי בתי ערבים בגליל ושל הבדואים בנגב, לא נוגעים. זה צדק????. מי שקרוב לצלחת אוכל טוב ... כשבראון מודה שהוא לחץ והצביע בכפתור של שכנו, זה עובר לסדר היום ..... אחרים נשפטים ... היחס לניצולי השואה?????? לנכים???????? מה הגאוה במדינה????? את הפרעות הב'עמונה' ראית? אני יכול לשלוח לך דיסק אם אתה לא חולה לב....
 ז.
כשרות- כנראה לא הסברתי את עצמי היטב. קצת קשה להסביר רוחניות.  זוכי פרס נובל הם שייכים לעם סגולה ובכך יתרונם. אוכלי כשר זוכים לטהרת הנשמה ולזיכוך. יש לנו גם נפש וגם נשמה. לצורך הבנת עצמנו, יש ללמוד את הספר היסודי והחשוב ה"תניא".
 
 ח.
נזירות - דוקא קראתי על הרבה גני ילדים במרתפי המנזרים .... הנוצרים הם הדוגמא הטובה לדבר הרבה על אהבה אך לרצוח מליוני יהודים בשם האל ... כך חבריהם המוסלמים. הם העתיקו וגנבו מאיתנו אך כמו כל דבר גנוב ... השקר ידוע.
 
 ט.
תרומה לציבור - איני מכירך. אך אני זכיתי לשרת שנים רבות בצנחנים בחטיבה ששחררה את י"ם. גם כאב ל 10 ילדים התנדבתי למילואים. גם חותני הי"ד, חסיד מכפר-חב"ד, נפל בתעלה במלחמת ששת הימים. נראה לי שקצת תרמנו לחברה ...
 
שבוע טוב ומבורך. 
 
 
אל:      יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 30.5.10 שעה: 20:31
 
יגאל,
 
אני מכבד את הימנעותך מכל עבודה בשבת. אנא כבד את החלטתי לנהוג אחרת.
 
קשה לי עם אמירות דוגמת 'בהמות בדמות אנשים'. הרמב"ם עצמו לא חשב כמוך ולטעמו אריסטו ביטא את האמת האלוהית ולכן נדרש פרוש לתורה שחושף את הזהות בין האמת התורנית לאמת הפילוסופית. ממאמץ זה בא הספר מורה נבוכים.
 
אני מכיר את אופי חייהם של המלומדים והפילוסופים הגויים והייתי מעדיך לשהות במחיצתם יותר מאשר בקרבם של מתחסדים שכובשים את יצריהם בפומבי ונותנים פורקן לדחפיהם באופן פרטי. מספיק כבר עם ההשמצות כלפי כל מי שאיננו אתה.
 
אני מעריך את שליטתך בסיסמאות הרבניות בכלל והחב"דיות בפרט. כשאני הייתי בחור ישיבה גם אני ידעתי את כל התשובות והייתי מוכן עם כל הסיסמאות. היום, לעומת זאת, אני רוצה לראות הוכחות ולא להסתמך רק על אמירות או משחקי מילים (קידושין=קדושה, למך=לב, מח, כבד וכדומה). כל הסיסמאות ומשחקי המילים הם לא יותר מאשר המצאות רבניות והם חסרי משמעות לאנשים שעדיין לא עברו את שטיפת מח המתאימה.
 
אני גם מציע לך לא לזלזל ברעיונות המחשבתיים, ההתנהגותיים והתרבותיים של היוונים, בייחוד לאור העובדה שהשאלה "מה נשאר מהם???" מוכיחה שאין לך מושג על מה אתה מדבר. היוונים לא השאירו לנו הרבה – רק את כל יסודות המחשבה של העולם המערבי. בלי יוונים לא הייתה לנו דמוקרטיה, היסטוריה (להבדיל מהאגדות המיתולוגיות בהם אתם כה מתגאים), מדע, פילוסופיה, רפואה, תיאטרון ועוד ועוד. היוונים אחראים גם לכל ההישגים של הערבים בתור הזהב המזרחי ובתור הזהב בספרד ודרכם החשיבה היוונית חדרה ליהדות והפכה לנכס צאן ברזל של כל אילו שמגנים אותה. הרמב"ם, כפי שכבר ציינתי, אימץ את הפילוסופיה האריסטוטלית, שילב אותה בספר "משנה תורה" והתאים אותה לאמונות המסורתיות בספר "מורה נבוכים". רבנו סעדיה גאון, לפניו, ביסס את ספרו "הנבחר באמונות ודעות" על הדעות הפילוסופיות שנשבו בבגדד של המאה התשיעית ואם תקרא את פרשני התורה הגדולים, למעט רש"י המסורתי והרמב"ן הקבלי, תגלה שכולם משתמשים במונחים אריסטוטליים. לא כדאי לזלזל במה שאינך יודע. למד את הנושא וגלה שהשפעתה של הפילוסופיה היוונית על היהדות היא עצומה ומכרעת.    
 
איני רוצה לענות לך על כל טענה וטענה אך איני יכול להתעלם מניסיונך לייחס את כל הקלקולים לבית היוצר של מפא"י. זה נכון שבימי הזוהר של תנועת העבודה פעלו גם אנשים שלא נמנעו מלטמון את ידם בקופה הציבורית אבל אני לא זוכר אף אחד שלקח את הכסף לכיסו. מי שחטא עשה זאת עבור התנועה ועבור הכלל. אתה משווה את זה עם מצב האומה מאז שהחרדים, ביחוד ש"ס, החלו להיכנס לפוליטיקה? יש בטח שנים או שלושה אנשי מפא"י שנמצאו אשמים בבית המשפט, הראה לי שנים או שלושה אנשי ש"ס שנמצאו זכאים. זה נכון שמי שקרוב לצלחת אוכל טוב ויעידו על כך כל התקציבים שהולכים למימון ישיבות ואברכים. רוני בראון, דרך אגב, היה שייך לליכוד ואתם הבטחתם את בחירתו כשהצבתם בכל הארץ שלטים שאומרים "הליכוד טוב ליהודים".
 
עדי
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 12.6.10 שעה: 22:50
 
בס"ד
 
שבוע טוב וחודש טוב אביר.
 
 א.
תודה שכתבת לי אחרי צאת שבת.
 
 ב.
מזל שיש מתנגדים. בזכותם החסידות כל כך פורחת בכל העולם. פעם אמרו שבכל מקום שיש קוקה קולה יש חב"ד. היום כבר לא בכל מקום יש קוקה קולה.
 
 ג.
לגבי הרבי: כתוב בזוהר הקדוש שצדיקים במיתתן קרואים חיים ועוד יותר במיתתן מאשר בחייהם. מי שלא לומד לא מבין ובצדק. מי שלומד מבין, שהצדיק לכוד בגוף גשמי בהמי. אין מה להבהל מהמילה הזו. בלי הנשמה, הגוף הוא בהמי: אוכל שותה, תאב וכו' .... רק בזכות הנשמה האלוקית, היהודי מתעלה והופך את גופו לרוחני יותר ויותר. מי שעוסק בתורה ובמצוות הוא בן חורין. הוא לומד לשלוט על יצריו והוא החופשי האמיתי. הנשמה היא נצחית. היא באה לעולם הזה לתקופה זמנית לצורך מילוי תפקידה. כשהצדיק מסתלק {לא מת !!!!!} הוא כבר לא סובל מהגוף הגשמי וכולו רוחני, דבוק בשכינה. זו הכונה שהרבי חי. לומדים זאת מיעקב אבינו. כתוב ויאסף. לא מת. רש"י כותב: צדיקים במיתתן קרואין חיים. מה זרעו בחיים אף הוא בחיים. בתי-חב"ד נפתחים בכל חור בעולםזה נקרא חי !!!!!! השליחים יוצאים לפינות נידחות, ללא כסף, ללא אוכל כשר, ללא משפחה ומנין. רק בכח המשלח הרבי נ"ע. זה נקרא חי. ישנם עדין כאלה חרדים, שלא זכו להכיר. גם הם היו אהובים ע"י הרבי נ"ע. חודש טוב. אל תשכח להדליק נר נשמה ביום שני בערב עד יום שלישי בערב. ג' תמוז - יום הסתלקותו של הרבי זי"ע.
 
 
     
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 15.6.10 שעה: 09:30
 
רופא מוסלמי אומר אמת לעולם כולו. לצפות עד הסוף.
 
 
 
יגאל קירשנזפט 0545-684694
לא המנצח שמח , השמח מנצח !!!!
 
 
אל:       יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 15.6.10 שעה: 14:28
 
יגאל,
 
תודה על הלינק אבל ממש לא ברור לי מה אתה מנסה להוכיח.
 
אני מבין מהקטע שהדובר ראה את האור והחליט להתעלות מעל לשטיפת המח, לחשוב באופן עצמאי ולזנוח את הקנאות החשוכה. מה הבנת אתה? האם אינך מוצא שום הגבלה בינו לבינך? הוא הצליח להיחלץ מתוך מעגל הבערות והשנאה ולהיפתח לרעיונות חדשים. האם גם אתה בשל לעשות כן?
 
עדי    
 
 
מאת:    יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 15.6.10 שעה: 22:44
 
בס"ד
אני כבר בתוך האהבה. אתה עדין מלא שנאה לאחיך....
 
 
אל:       יגאל קירשנזפט This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
תאריך: 16.6.10 שעה: 00:12
 
יגאל,
 
אהבה היא בהחלט ערך חשוב אבל כדאי ליישמו גם כשמדובר במשכילים, מדענים, חילוניים, הומוסקסואלים, גויים, ערבים וכל שאר האוכלוסיות שאתם אוהבים לתקוף ולגמד. אם אתה באמת טבול באהבה גלה רצון טוב גם למי שאינו חושב כמוך וקבל את זכותו של האחר לפתח ולהביע דעות משלו. בכל מקרה, איני רואה היכן מצאת את השנאה מבצבצת מתוך דברי. האם אתה חושב שהשנאה היא זאת שדחפה אותי להקביל בינך לבין הטרוריסט שגילה לפתע את העולם המודרני? חס וחלילה. דברי נבעו מהרצון הכן לגאול אותך מזרועות האמונה העיוורת ולפתוח לך צוהר לעולם שנשלט על ידי חשיבה הגיונית. קבל זאת כמתת אהבה, שהרי רק טובתך בראש מעיניי.
 
עדי
 
 
 
טעיתי? עיוותי? השמטתי? סילפתי? שכחתי? הולכתי שולל? לא הבנתי? לא הצגתי תמונה מלאה? בתחתית הדף תוכלו להעיר על המאמר ולכתוב כל העולה על רוחכם. אינכם צריכים להרשם מראש ואינכם צריכים אפילו להזדהות בשמכם האמיתי. עם זאת, אודה לכם אם תפנו את ההשמצות והתשבחות למדורים המתאימים בפורומים.
 
 


[א]            
ראה המאמר 'התכתבות עם חסיד בעל ידע'
שמואל ב' כד:יד-טו, 'רַחֲמָו' קרי: 'רַחֲמָיו'
נקרא 7096 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות