Skip to content

1VSDAT

Open menu
ראשון, 19 יולי 2015 20:52

מדוע, לדעתי, הצבא פותח את מחנותיו בפני מיסיונרים חבדיים

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
מדוע צה"ל מרשה למיסיונרים של חב"ד לפעול בתוך מחנותיו? לאחר מחשבה ארוכה הגעתי למסקנה שגם חב"ד וגם ראש הממשלה ושר הביטחון מעוניינים להעמיק את הבורות, לשלול מהצעירים את יכולתם לקבל החלטות בצורה עצמאית, להרגילם לחשוב רק בסיסמאות, ללמדם לשנוא את האחר, הזר והשונה ולוודא שלשמאל לא תהייה שום דריסת רגל במדינה שמידי יום ביומו נעשית יותר ויותר ימנית וחרדית.  
 
חב"ד פועלת באופן פעיל להחזרה בתשובה של חיילי צה"ל. הפעילות המיסיונרית הזאת מתבצעת בברכת הרמטכ"ל ובחסות האגודה למען החייל.[א]

מדוע איש אינו בולם את המתקפה המיסיונרית על החיילים? מדוע צה"ל והאגודה למען החייל מתעקשים להקריב את הצעירים הללו למיסיונרים שלמרות כל גלגולי העיניים ומשחקי המילים מחזיקים בדעות אנטי-ציוניות שלא היו מביישות את אחרוני הקנאים החרדים? האם האחראים אינם מבינים שכל החבדניק מחוייב להפיץ את תורת החסידות ולהחדיר את פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש וכל המרבה הרי זה משובח?

חשבתי על כך ארוכות והגעתי למסקנה מאד עצובה: שלטונות צה"ל אינם עוצרים את הפעילות המיסיונרית שמתנהלת במחנות צה"ל משום שאדוניהם הפוליטיים, ראש הממשלה ושר הביטחון, דווקא מעוניינים בחשיפת החיילים הצעירים להשפעה חרדית ולא מפריע להם כשיותר ויותר חיילים מתחילים להשלות את עצמם שהם מאמינים באל ומקיימים את מצוותיו.

ראש הממשלה ושר הביטחון מבינים שהדת היא בת בריתו הנאמנה ביותר של הימין ולכן התחזקות האמונה בהכרח מובילה גם להמשך שלטונו של הליכוד. נוסחת הקסמים נראית, פחות או יותר כך:
 
 
התקרבות ליהדות
 
 
 
 
העדפת הזיות על פני ניתוחים לוגיים
 
 
 
 
התמכרות לסיסמאות רבניות
 
 
 
 
פנייה ללימודים תורניים
 
 
 
 
זניחת ההשכלה הכללית
 
 
 
 
אובדן היכולת לנתח את המציאות
 
 
 
 
ויתור על עצמאות מחשבתית
 
 
 
 
הפנמה של דעות הרבנים
 
 
 
 
פיתוח שנאה לערבים, חילונים ושמאלנים
 
 
 
 
תמיכה במפלגות שמצטיירות כתומכות בשנאה
 
 
 
 
הצבעה למפלגות הימין
 
 
חב"ד היא שותפה טבעית במאמץ להנחיל לצעירים את הבורות ורדידות המחשבה שיאפשרו להם לתמוך בצד היותר דמגוגי של המפה הפוליטית. לחסידות זאת יתרונות רבים על פני גורמים תורניים אחרים:
 
1.
חסידי חב"ד, בניגוד לחרדים אחרים, אינם מעוררים נוגדנים חזקים מידי. בתי חב"ד ברחבי העולם משקיעים ביחסי ציבור ויוצרים דעת קהל אוהדת ונכונות לשתף עימם פעולה.
 
2.
חב"ד נהנית מניסיון רב בתחום המיסיונריות ולכן חזקה עליה שהיא תדע לנהל את פעילותה בטוב טעם ולא לקומם עליה את המיעוט שמתעקש לשמור על הדעות ההומניסטיות-ליברליות שהוא הביא עימו מהבית.
 
3.
ניתן לסמוך על חב"ד שהיא תיטע בצעירים את כל הדעות הקדומות הנחוצות להפיכת הצעירים לגזענים ולאנשי ימין נאמנים.[ב]
 
4.
בניגוד לחרדים אחרים, חב"ד מוכנה לחיות בשלום גם עם 'מתחזקים' ו'מתקרבים' שעדיין אינם מוכנים להיכנע לעול התורה והמצוות. האנשים הללו יפנימו את כל הסיסמאות של חב"ד מבלי לוותר על אורך חייהם החילוני ומבלי להעדיף את מרותם הרבנים על פני מרות המפקדים. חב"ד אמנם מצליחה לגייס לשורותיה אחוז מסויים מאלו שנחשפים למאמצים המיסיונריים שלה, והללו אמנם יגרעו בהמשך ממצבת חיילי המילואים, אבל נראה שהצבא מוכן לשלם את המחיר הזה עבור האינדוקטרינציה הימנית שמקבלים שאר החיילים.
 
5.
חב"ד משמשת כמעין 'חיסון' שאמור למנוע סכנות גדולות יותר. חיילים שנחשפים לתעמולה החבדית, ונדבקים בחיידק המשיחיות שהחבדניקים מפיצים לכל עבר, הופכים לפחות נגישים למסריה של הציונות הדתית, מתחרתו העיקרית של הליכוד על הנהגת הימין.
 
6.
חב"ד מחדירה לצבא את פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש שלמרות הזיותיהם של אנשי הזרם המשיחיסטי בחסידות לעולם כבר לא ישוב להיות גורם בעל משקל בפוליטיקה המקומית. האלטרנטיבה היא סגידה עיוורת לדמגוגים חיים שבהחלט יכולים לסכן את ההגמוניה של הליכוד.  
 
7.
הרב יוסף יצחק אהרונוב, שבין שאר תפקידיו משמש גם כראש אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש וראש ארגון צעירי אגודת חב"ד, הסתבך בפלילים וחרב הדין מתנוססת מעל לראשו.[ג] יש להניח שהוא האחרון שירצה להרגיז את בעלי השררה ולא הוא יהיה זה שיסכן את ההגמוניה שלהם. בקרוב יוגש נגדו כתב אישום ומעניין יהיה לראות אם היחסים הקרובים שנרקמו בינו לבין ראש הממשלה ושר הביטחון[ד] יצליחו לשרוד גם את המהמורה הזאת.
 
להערכתי, הברית הלא-קדושה בין חב"ד לראשי המדינה משרתת את האינטרסים של שני הצדדים ויהיה מאד קשה לפרק את קואליציית הכת-שלטון שכופה את הדת על החיילים הצעירים. עם זאת, משפטו הממשמש ובא של הרב אהרונוב עלול לטרוף את הקלפים ולכפות על ראשי הליכוד להתרחק מהחסידות שראשיה נתפסו בקלקלתם וייתכן שבמקרה זה מפקדי הצבא יוכלו להפעיל את סמכותם ולהרחיק אתך המיסיונרים של חב"ד מהטרף חסר הישע שמנהיגינו מעלים להם לקורבן.   
 
הבהרה
 
מדבריי עלול להשתמע שאני מייחס לכל אנשי הימין בורות, רדידות והיעדר חשיבה עצמית. איני טוען כך והשתדלתי מאד לא לומר זאת. הימין הוציא מקרבו מספר רב של משכילים, אינטלקטואלים, אנשי רוח ואנשים חושבים שאוחזים בדעות לגיטימיות, הגיוניות ומגובות בעובדות. למרבה הצער, משקלה של האינטליגנציה הימנית הולך ופוחת ואת מקומם תופסים היום אנשים מוכי דת ומסורת שנותנים למנעמי השלטון להשכיח מהם את העקרונות היותר נשגבים של הההומניזם הליברלי והציונית. מלחמתי אינה בימין, חלילה, אלא בבורות, בבערות ובדלות המחשבה שגורמים לצעירים חסרי השכלה להפנים סיסמאות דמגוגיות ולתמוך במפלגות שנשלטות על מנהיגים ציניים שמשעבדים את טובת העם לתאוות השלטון.  
 
 
טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמיתי אבל אודה לכם אם תספקו כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.
 


[א]             
ראו המאמר 'קריאה להפסיק לתרום לאגודה למען החייל'
[ב]             
דמגוג שולי שקורא לעצמו 'הצל' החליט לתקוף אותי בדף הפייסבוק שלו. את ההשתלחות שלו ראו למעלה מ-265 אלף איש ו-1,781 בחרו לשתף את הגותו עם חבריהם. המתקפה של 'הצל' זכתה ל-3,870 תגובות כשרובן מנצלות עד תום ביטויים דוגמת 'שמאלני', 'אשכנזי', 'ערבי', 'נאצי', 'זבל', 'מיץ של זבל', 'תעזוב' 'תתאבד' וכדומה, וזאת לצד שלל ביטויים ססגוניים יותר שנועדו לבדל את המגיב משאר העדר. אני תיארתי את הפרשה במאמר בשם 'טרגדיה ישראלית עם חמישה גיבורים' ובסופו של המאמר צרפתי לקט נאה של תגובות שממחישות איזו עבודה טובה עשו המחזירים בתשובה שהצליחו להחדיר בצעירים הללו שנאה יוקדת לכל מי שאינו אוחז בדעות ימניות טהורות. התמונה שמצטיירת מהתגובות הללו מלמדת על אופייה של המדינה שממתינה לנו מעבר לפינה: לא רק בוגרי ישיבות שטופי מוח אלא גם המוני בורים ונבערים שמתנסחים בעברית עילגת שמתובלת בשגיאות כתיב, מתעלמים כליל מהנרטיב של הצד השני ומעדיפים סיסמאות רבניות, קללות ואיומים על פני דיונים שקולים והגיוניים.
 
הטרגדיה האמיתית בכל הסיפור מתחוורת כשמסתבר שרוב רובם של אלו שכמעט עשו בי לינץ' כלל אינם שומרי תורה ומצוות. הם סתם ימניים חשוכים שקיללו, איימו ויחלו למותי משום שלדעתם פגעתי בדת שלהם, אותה הם אינם מבינים, ובכבודם של הרבנים שעל דעותיהם הם אינם יודעים דבר. הטיב להבליט את התופעה אחד המגיבים לדברי הבלע של 'הצל':

'רשע מרושע שונא ישראל אם הוא לא רוצה לקיים תיהדות לפחות שלא יפריע לאלה שכן רוצים ומבינים מה זה תפילין! !! אני כאדם חילוני מניח כל יום תפילין ומבין מה משמעותן
!!!!'  
[ג]              
ראו המאמר 'יחסי כת-שלטון תמונות למזכרת והמאמר 'צרות בצרורות נוחתות על ראשו של מנהיג חב"ד בארץ הקודש'
[ד]              
ראו המאמר 'חשוד בפלילים בלשכות השרים'
נקרא 2995 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות