Skip to content

1VSDAT

שני, 04 מרס 2013 22:31

מזל טוב - שלוש מאות בתי חב"ד בארץ הקודש!

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
מזל-טוב: 300 בתי-חב"ד בארץ-הקודש
 
חב"ד און ליין, 3.3.13
 
 
 
מזל טוב, מזל טוב, מזל טוב, 'מעצמת' בתי-חב"ד בארץ רושמת שיא נוסף עם זינוק מספר בתי-חב"ד בארץ-הקודש מ-294 ל-300. ששת השלוחים החדשים יצטרפו לצבא השלוחים הפועל בארץ-הקודש, בהכוונת צעירי-אגודת-חב"ד, ולאלפי השלוחים הפועלים ברחבי העולם כולו.
 
איזה אושר. עוד ששה מיסיונרים טפילים, שכנראה חיים על חשבוני, מקדישים עתה את כל זמנם ל'קירוב' התמימים לכת שסוגדת לרבי מליובאוויטש ואינה מקבלת את הלגיטימיות של מדינת ישראל הדמוקרטית, אותה היא מתעקשת לכנות בשם 'מדינת ארץ ישראל'. הגיע הזמן שנתחיל לשאול את עצמנו כיצד ה'מעצמה' הזאת מצליחה לממן שכירות או קנייה של שלוש מאות דירות, שלא לדבר על התמיכה הצנועה שהיא מעניקה לשלוחיה ועל כל הפיתויים והסבסודים שהיא מניחה במלכודות שלה. האם אני הוא זה שמממן את הפעילות המיסיונרית של ה'מעצמה' הזאת? האם כולנו כורתים במו מסינו את הענף עליו ילדינו ונכדינו עוד אמורים לשבת?
נקרא 657 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

6 תגובות

 • קישור לתגובה רביעי, 13 מרס 2013 16:43 הוסף ע״י עדי אביר

  איתן,

  השאלה היא ממי מקבלים מאות השליחים הללו משכורת ומי מעביר את התקציבים לאותם מוסדות שנותנים להם משכורות. עבודה פרודוקטיבית של ממש הרי הם לא מבצעים ולכן כל הכנסותיהם בהכרח מגיעים ממקורות תקציביים כאלו או אחרים.

  יתר על כן, אני מכיר בעובדה שחלק מהאנשים הללו באמת ממנים במידה רבה את עצמם אך זה רק מוכיח את עוצמת שטיפת המח שהם עברו. האם אדם שלא עבר שטיפת מוח מתאימה היה מסכים להעביר שנים רבות כמיסיונר של כת מבלי לקבל על כך כל תמורה? שאל את עצמך: למה הרב שדמי החליט לגור רחוק ממשפחתו וידידיו במקום בו הוא צריך לשלם דמי נסיעה גבוהים כך שילדיו יוכלו ללמוד בבית ספר שמתאים להם במקום באחד מבתי הספר הרבים ברעננה? האם לא ברור לך שהוא מוכן להקריב את רווחתו ונוחותו משום שהרבי זי"ע שלך, וממשיכי דרכו, שטפו את מוחו של הרב שדמי ושכנעו אותו שהוא יקבל את גמולו בעולם אחר על העבודה המיסיונרית שהוא עושה בעולם הזה? חב"ד מנצלת את תמימותו של הרב שדמי ובעזרתו היא רוצה למשוך לחסידות עוד תמימים שגם הם 'יתרמו' מכספם, זמנם וכישוריהם לטובת הכת המסוכנת הזאת שמנצלת בצורה כה ציניצ ארת שפוטיה.

  חב"ד ושלוחיה הם האסון ולא הגאולה. בעתיד נבין זאת כולנו אך בינתיים כדרי שיותר ויותר אנשים יזהו את התרמית ויתרחקו משונאי המדע והקדמה האנטי-ציונים ואנטי-דמוקרטיים הללו שחיוכם ונועם הליכותיהם מסתירים את הסכנה שהם מהווים לחברה הישראלית.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 13 מרס 2013 14:53 הוסף ע״י איתן עוזרי

  שלום ידידים יקרים!!
  אני גר בעיר רעננה ורוצה לציין שזכיתי ששליח של הרבי זי"ע - הרב שדמי גר בשכנות אלי ואנו ידידים טובים מאוד!!
  הוא הגיע לעיר לפני שנים רבות ואין לו שום מטרות רווח! הוכחה לכך תראה לי אדם נורמאלי שילך לגור רחוק מהמשפחה מהיידידים משלם כסף רב עבור נסיעות לילדים לבית הספר וכדו' הם לא כופים על אף אחד לעשות משו נגד רצונו! אם אתה רוצה אתה מוזמן אם לא שיהיה לך הצלחה בכל!!
  הם לא חיים על חשבוננו שיהיה לכולנו ברור! הם עובדים ומקבלים משכורות רגילה כמוני וכמו כולכם!
  יום טוב!
  איתן.

 • קישור לתגובה רביעי, 06 מרס 2013 11:16 הוסף ע״י עדי אביר

  עדו,

  זאת, ידידי, היא שאלת השאלות עליה אין לי תשובה ברורה. להערכתי הכסף מגיע בחלקו מתרומות של חסידים בארץ ובחו"ל, בעיקר גבירים שהוקסמו מהרבי, נפלו במלכודת וזכו לכיבודים שגרמו להם ליטול אחריות על פרוייקטים אלו או אחרים; בחלקו מהכנסות החסידות מההוצאה לאור שלה ומהחנויות לממכר צרכי קודש שהיא מפעילה; בחלקו מירושות שנופלות לחיקה (ראה את אחד המאמרים הקודמים) ובחלקו ממימון ממשלתי. יש לזכור שהשליחים לרוב מממנים את עצמם ועלות שכרם אינה נופלת על החסידות.

  בכל מקרה, חב"ד היא חסידות עשירה ובעלת נכסים ואין לי ספק שעוד יבוא היום שעיתונאי חוקר מוכשר ממני יגלה לנו מהיכן מקורם.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 06 מרס 2013 09:47 הוסף ע״י עדו

  בפראפרזה על יאיר לפיד (מ)איפה הכסף? מי מממן את כל זה?

 • קישור לתגובה שלישי, 05 מרס 2013 23:59 הוסף ע״י עדי אביר

  עדו,

  חב"ד היא כת שמפעילה מספר רב של מלכודות באמצעותן היא מנסה לרכוש נפשות לכת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש. את הפעילות המיסיונרית הזאת חב"ד מכנה בשם 'קירוב'. את בתי חב"ד מפעילים 'שליחים של הרבי', היינו מיסיונרים מקצועיים שלפני כניסתם לתפקיד מקבלים הדרכה מתאימה ובמהלך עבודתם סיוע לוגיסטי וארגוני. 'השליחים' הללו נוהגים לפעול בסביבה חילונית ועד מהרה הם הופכים לאנשי הקשר היחידים עם המסורת היהודית (אף שמדובר במסורת חבדית בת 200 שנה לערך). כמייצגים של 'ישראל סבא' הם טומנים מלכודות מסוגים שונים ומשונים: גנים מסובסדים, 'שיעורי תורה' (למעשה שיעורים בחב"דיות), הפעלת דוכני הנחת תפילין (במהלך הפעילות הזאת המיסיונר מזהה את המועמדים הפוטנציאליים ומנסה ל'קרב' אותם), משלוח מנות בפורים, עריכת סדרים ציבוריים, הדלקת חנוכיות במקומות ציבוריים בימי החנוכה, עריכת תהלוכות בלג בעומר, העברת שיעורי 'תורה' ומסורת לתלמידי בתי הספר, הזמנת ילדי השכונה לפעילויות 'יהודיות' (למשל אפיית מצות לפני הפסח), ביקורים בבתי אבות, שיחות אחד על אחד במהלכן הם מנסים להציג את פניה היפות והמחייכות של החסידות ואת תורתה העמוקה וכדומה.

  נערים שנופלים לאחת המלכודות ומתחילים ל'התקרב' לחב"ד נשלחים לאחת הישיבות של הכת שם הם עוברים שטיפת מח ואינדוקטרינציה והופכים לחברים נאמנים בכת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש. באמצעות הטכניקות הללו חב"ד שפעם הייתה חסידות די קטנה ומנומנמת הפכה לחסידות תוססת ודינאמית שגודלת בקצב המהיר ביותר מבין כל החסידויות. הוכחה לכך נקבל מריבוי החוזרים בתשובה בעלי שמות המשפחה הספרדיים שהצטרפו לחסידות - תופעה די ייחודית בעולם החסידי שנולד במזרח אירופה ושרוב המשתייכים אליו עדיין מעדיפים לדבר ביידיש.

  אף שלדעתי כל המסגרות החרדיות, ולבטח כל החסידויות, הן כתות במלא מובן המילה, חב"ד היא האגרסיבית והמסוכנת מבין כולן. כמו כל החרדים גם תנועת חב"ד מתנגדת לציונות ואינה מכירה בלגיטימיות של מדינת ישראל (אתה לבטח זוכר את החסיד שהדליק ביום העצמאות משואה לכבוד 'מדינת ארץ ישראל'). היא גם עויינת את ההשכלה, המדע, הקדמה והדמוקרטיה ורוב חסידי חב"ד אף יודו שהם שונאים שמאלנים, ערבים ונוצרים שלא לדבר על הומוסקסואלים ולסביות. בניגוד לישיבות הליטאיות ולחסידויות האחרות, חב"ד אינה מזיקה רק לילדיהם של חסידיה וכמו המחזירים בתשובה של ש"ס גם היא יוצאת למרחבים הציבוריים בכדי להביא את הארס לנערים מבולבלים שעוברים משבר בחייהם ולתמימים שמוכנים לאמץ את סיסמאותיה.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שלישי, 05 מרס 2013 10:23 הוסף ע״י עדו

  לא הבנתי.אני יודע מה עושה בית חב"ד בנפאל. מה עושים בתי חב"ד בישראל?

התגובות האחרונות

המאמרים האחרונים