Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 20 מאי 2013 16:16

ההזויים מתרחקים מכל החידושים הטכנולוגיים

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
קרעטשניף נגד טכנולוגיה, טשעבין נגד טלפונים
 
בחדרי חרדים, 2.5.13
 
 
במרכז חסידות קרעטשניף ברחובות נערך אמש כינוס חיזוק נגד פגעי הטכנולוגיה והאינטרנט, בהשתתפות כל החסידים. האדמו"ר מקרעטשניף לא השתתף, ובמקומו נשא דברים רב הקהילה - הרה"צ רבי דוד משה רוזנבוים, שדיבר בחריפות באומרו ש'פגעי הטכנולוגיה משפיעים על התנהגות האדם. כלים כאלה לא תורמים לבנאדם להישאר חרדי'. בהמשך אמר: 'ידוע כל השנים שלמי שיש טלויזיה לא מקבלים את ילדיו לחיידרים. היום האינטרנט נהיה יותר גרוע'. לכנס הגיע במיוחד הגאון רבי חיים מאיר הלוי וואזנר, ראב"ד זכרון מאיר. בדבריו אמר: 'אנשים מערבבים את הקודש והחול. אדם לא יכול לקום בבוקר, לטבול במקווה ולהתפלל, ואחר כך הוא מסתכל בטלפון לא כשר - אז הראש שלו יוצא מהלימוד בכולל, והראש שלו נמצא במקום אחר'. בסיום הכנס חתמו החסידים על שורת תקנות שלא להחזיק מכשירים של טכנולוגיה מתקדמת.
 
בישיבת 'כוכב מיעקב' טשעבין בירושלים הוחלט, לעומת זאת, להלחם גם נגד הטלפונים הכשרים, לאחר שבאחרונה נפרץ הגדר בישיבה. בשיחת חיזוק שנשא משגיח הישיבה, הגאון רבי בנימין רימר, הוא תקף את השימוש במכשירי הטלפוני הכשרים. 'על הפלאפונים שאינם כשרים אני בכלל לא מדבר', אמר. 'אבל הפלאפונים הכשרים אסור שימצא אצל שום בחור בשום פנים ואופן'. הגר"ב רימר הביא בשמו ועל דעתו של ראש הישיבה, הגרי"מ שניאורסון, ש'הטעם שאנחנו אוסרים הוא כמוס, אבל שלא יהיו חכמות ולא יהיו ויתורים - לבחור אסור להחזיק פלאפון. בחור שיתפס - יזרק מהישיבה'.
 
הטעם לאיסור הטלפונים הכשרים אינו כה 'כמוס' כפי שחושב המשגיח הגאון של ישיבת 'כוכב מיעקב' טשעבין והעניין היה מתחוור לו אם הוא רק היה קורא את דבריו של הרב הצדיק, רבי דוד משה רוזנבוים, שהודה בפה מלא 'כלים כאלה לא תורמים לבנאדם להישאר חרדי'. הרב הצדיק שם את אצבעו על לב הבעייה: העולם המודרני פועל ללא לאות להפצת הידע האנושי בכל האמצעים האפשריים - ספרים, מגזינים, עיתונים, שידורי רדיו וטלויזיה, אינטרנט, טאבלטים, טלפונים חכמים וכדומה, וזאת בהנחה שהידע מדלל את כוחם של המשתררים ומעצים את חרויותיהם של האזרחים הפשוטים. מהסכנה הזאת נבנים סיוטי הלילה של הרבנים, שכן הם מבינים שכל פיסת מידע מיותרת עלולה לחשוף את שפוטיהם לאמיתות של העולם המודרני ולפקוח את העיניים שבעצימתם הם משקיעים מאמצים כה רבים. העולם החרדי מתבסס הבורות שמונעת מהתמימים לזהות את השקרים, המיתוסים וההבלים בהם רבניהם שוטפים את מוחם והאינטרס העליון של הרבנים הוא למנוע מהאמת המדעית והמחקרית להבקיע מבעד לחומות שהם מציבים סביב צאן מרעיתם, להאיר את עולם החושך של הדת ולפקוח את עיניהם של אלו שחונכו להעריץ את רבניהם ולהשמע לכל דבריהם.
 
פגעי הטכנולוגיה והאינטרנט מצליחים להסתנן לעולם החרדי דרך הסדקים שבחומות ולכן הרבנים תמיד מוצאים את עצמם סותמים את הסדקים ומגביהים את החומות. בטווח הקצר הם לבטח יצליחו להרחיק את תלמידיהם המסכנים מעוד מקור של מידע שעלול לחשוף אותם לעולם האמיתי אבל גם להם צריך כבר להיות ברור שהם נלחמים את קרב המאסף של מלחמה אבודה. ניתן לסמא את עיני כל האנשים חלק מהזמן ואת עיני חלק מהאנשים כל הזמן אבל לא ניתן לסמא את עיני כל האנשים כל הזמן ולכן בבא היום, ולמרות כל שטיפות המוח, הציבור החרדי יתמרד, יתעלם מזעקות השבר של רבניו, יפיל את החומות שכולאות פנימה את בורותו ודלותו וייפתח לאמיתות של העולם המודרני שיספקו לו גם עתיד ולא רק עבר.       
נקרא 18837 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות