Print this page
חמישי, 17 ינואר 2013 20:23

הימין הסהרורי מסיר את המסיכה שעל פניו הקיצוניים

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
ועד מתיישבי השומרון נגד הרב שי פירון
 
סרוגים, 17.1.13
 
 
 
 
המאמר באתר 'סרוגים' מנסה אמנם להעלות על השולחן בעיה ערכית, אף שזאת אינה יכולה להטריד כל מי שבאמת חי במדינה הזאת: 
 
הצהרה של פוליטיקאי, האם היא נאמרת ברצינות, או שהפוליטיקאי מצהיר אותה רק משום שהוא מעריך שממילא לא תיוצר המציאות שעליה ניתנה הצהרתו?
 
אבל מבלי משים הוא גם חושף את הפרצוף האמיתי של הימין הסהרורי ואת הדעות שהמתנחלים הקיצוניים מביאים עימם לכל המפלגות שנותנות להם דריסת רגל בתוכן.
 
מסתבר שהרב שי פירון, מספר שניים בתנועת 'יש עתיד שברשות יאיר לפיד, רק העז לומר בפומבי:
 
אם שלום אמת יצריך הזזה של ישובים מבודדים אני בעד לעשות את זה.
 
ומיד הוא העלה עליו את חמתו של מנכ"ל וועדי המתיישבים בשומרון ובנימין שהטיח בו את התוכחה הבאה:
 
הרב המגרש? הזזת ישובים זו מילה מכובסת לגירוש יהודים מבתיהם בארץ ישראל. נפלא מבינתי איך בן תורה נותן את ידו ומסכים אפילו להרהור בפשע בלתי מוסרי שכזה. לידיעתך אותה 'הזזה' מהיישובים הקרויים מבודדים פירושה גירושם של למעלה ממאה אלף איש מבתיהם.
 
הרב פירון מיהר להסביר שדבריו נאמרו כאפשרות תיאורטית בעלמא, ולא כהלכה למעשה, וכיוון שכרגע לא נראה כל שלום באופק הוא המליץ במתקתקות שכולם, סהרורים יותר וסהרורים פחות, ישקיעו את עצמם בעיצוב אופייה של האומה. למותר לציין שההתפתלות הזאת נדחתה על הסף ובעל המאמר בחר לתאר את הסתייגותו במילים המגמדות הבאות:
 
מסתבר אפוא שהרב פירון רואה את עיקר תפקידו בעיצוב אופייה של מדינת ישראל, מתוך הנחה שלגבי השאלה המדינית אפשר להצהיר הצהרות ריקות כי ממילא היא איננה רלוונטית. נשמח לשמוע כיצד רוצה הרב פירון לעצב את אופייה של מדינת ישראל, והאם גם שם הוא יצהיר הצהרות שונות כדי לרצות את כל הצדדים.
 
אני, לעומתו, אשמח לשמוע מה בכוונת הימין המשיחי לעשות אם, חס וחלילה, באמת נעמוד לפתחו של שלום אמת. אני מסכים עם כל הנוגעים בדבר שמדובר בחלום באספמיא אבל רק בתור תרגיל אינטלקטואלי בואו ננסה כולנו לענות על השאלה 'מה באמת ראוי לעשות במקרה שיש סיכוי לשלום אמיתי בינינו לבין שכינינו הפלסטינאים?' אני כמובן אסכים לפנות את המתנחלים מכל הבתים שהם בנו על אדמות שנויות במחלוקת והרב פירון, כנראה בחוסר נוחות ובלית ברירה, אולי יסכים לפנות אותם מישובים מבודדים. חבריו בעלי הווילות בשומרון ובבנימין, לעומת זאת, לעולם לא יעלו על דעתם מחשבות כה שפלות וחזקה עליהם שהם יסרבו בצורה קטגורית לפנות אפילו יהודי אחד מכל השטחים שכביכול ניתנו לפני אלפי שנים לעם שמשחר ימיו התמיד להתנכל לשכניו ולנסות ולהשתלט על אדמותיהם. שום פיתוי של שלום לא יגרום לצוקים האיתנים הללו התפשר אפילו על מילימטר אחד מאדמתה הקדושה של ארץ ישראל. הם אינם מוטרדים מהפגיעה בערכי הדמוקרטיה ושלטון החוק; מאבקים אלימים, עם הפלסטינאים מחד ועם האלמנטים היותר שפויים בחברה הישראלית מאידך, אינם מפחידים אותם; לדעת הקהל העולמית הם בזים ומאלפי הישראלים שנאלצים לפנות את בתיהם בגלל ההתדרדרות הכלכלית שתקציבי ההתנחלויות המיטו עלינו הם פשוט מתעלמים. הדבר היחיד עליו הם מוכנים להילחם עד טיפת דמנו האחרונה הוא העיקרון הקדוש שבגינו הם פוסלים גם מתנחלים חובשי כיפות סרוגות שהם טיפ-טיפה פחות קיצוניים מהם.

מי שאינו נזכר במשטרי האימים בהם היעקובינים והבולשביקים שלחו לגיליוטינה ולכתות היורים את המהפכנים הפחות מוטרפים יכול להאשים רק את מערכת החינוך שניפחה את ראשו בהזיות משיחיות במקום ללמד אותו את מוסרי ההשכל האמיתיים של ההיסטוריה האנושית.  
נקרא 20052 פעמים

פריטים קשורים לפי תג

7 תגובות