Skip to content

1VSDAT

Open menu
הסיסמאות הנבובות של הרבנים
הסיסמאות הנבובות של הרבנים
הרבנים אינם אוהבים את האמת, ההיגיון והשכל הישר, שלושה קנים רצוצים שתמיד איכזבו אותם, והם מעדיפים להסתמך על השקר, הזיוף ואחיזת העיניים. האמת המחקרית מאיימת על מעמדם, כבודם ופרנסתם ולכן הם תמיד ינסו להרחיקה באמצעות סיסמאות חסרות משמעות, אותן הם ישטפו למוחות שהבורות, שותפתם הבכירה, כבר הכשירה לקלוט כל דבר שטות והבל.
דרג מאמר זה
(1 מדרג)

החרדים חושבים שהם מייצגים מסורת 'שרוב האנושות מחשיבה כאמינה ומשקפת מציאות היסטורית' אבל הנתונים מלמדים שרוב רוב בני האדם מחזיקים במסורות שמתעלמות כליל מהיהדות (הינדואיזם, בודהיזם וכדומה) או באמונות מוסלמיות שמסלפות את סיפורי המקרא או בדעות ספקניות, אתאיסטיות ואגנוסטיות ששוללות לחלוטין את אמינותן של המסורות הרבניות. רק הפונדמנטליסטים היהודים והפונדמנטליסטים הנוצרים מאמינים שפשט סיפורי המקרא משקף אירועים ההיסטוריים שהתרחשו בפועל אבל כל זרם מאמין שלאירועי העבר יש משמעות אחרת. מסתבר, אם כן, שרוב באי העולם חושבים שסיפורי המקרא אינם משקפים מציאות היסטורית כלשהי. יש להניח שאלו שמכריזים שהם דווקא מאמינים שסיפורי המקרא התרחשו בפועל כנראה אינם מכירים את התנ"ך, אינם מודעים לממצאי המחקר והמדע ואינם מבינים את המשמעויות שנגזרות מאמונתם. ייתכן גם שרבים מהם לא באמת חושבים שהסיפורים המקראיים מתארים מציאות ריאלית והם תומכים בפונדמנטליזם רק מסיבות משפחתיות, חברתיות או כלכליות.         

דרג מאמר זה
(2 מדרגים)

אני שומע לעיתים קרובות את הטיעון ש'אף אחד לא ימות אם הוא יניח תפילין או יקרא קריאת שמע' וכל עוד לא מדובר ביהודים שחיו באירופה של ימי הביניים, גרמניה הנאצית או ברית המועצות הקומוניסטית זה כנראה די נכון. מאידך, צודק גם מי שחושב שלא מתים מלימוד תיאוריית המפץ הגדול, תורת האבולוציה וממצאי המחקר ההיסטורי והארכיאולוגי. בשני המקרים לא מדובר בשאלות של חיים ומוות אלא בשאלות של עדיפות, התפתחות אישית וקידום האנושות.  

דרג מאמר זה
(2 מדרגים)

'ערב-רב' היא אחת הסיסמאות היעילות ביותר בארסנל הרבני, עובדה שאינה מונעת ממנה להיות גם אחת הסיסמאות המשעשעות ביותר שעומדות לרשותם של אלו שמעדיפים נוסחאות חסרות כל משמעות על פני התייחסות שאינה מדירה עובדות ומרחיקה חשיבה הגיונית.

דרג מאמר זה
(2 מדרגים)

'אתה אנטישמי' היא סיסמה מעולה שכן היא רומזת על כך שכל התנגדות לדת היהודית משולה לשנאת בני העם היהודי. זאת הטעייה מכוונת. אלו שמבקרים את הרבנים והדת האינטרסנטית שהם המיטו על התמימים אינם שונאי ישראל. להפך, הם אוהבים את עמם, חרדים לגורלו ורוצים להצילו. למעשה, כל בדיקה אובייקטיבית תלמד שדווקא הרבנים ותומכיהם הם אלו שלעולם אינם מחמיצים אך הזדמנות לתקוף את בני עמם שבחרו לאמץ דעות לא רבניות דוגמת הומניזם, ליברליזם, דמוקרטיה, פלורליזם, כיבוד שלטון החוק, חילוניות וכל שאר הערכים שהרבנים והדמגוגיים של הימין מייחסים ל'שמאל' השנוא והבזוי.

דרג מאמר זה
(1 מדרג)

חסידי המיתוסים הרבניים חושבים שאנחנו יוצאי חלציהם של שנים עשר בני יעקב שפרו ורבו והפכו לעם מיוחד שבורא העולם בחר מכל העמים. הם טועים. אין בימינו שום גזע עברי. בשלושת אלפי השנים האחרונות עם ישראל איבד את רוב דמו הגזעי וקלט לתוכו כמויות אדירות של דם נוכרי. כתוצאה מכך, בימינו  כל בני ישראל נושאים בורידיהם הרבה יותר דם זר מאשר דם עברי וכל מי שמאמין שהוא שייך לעם נבחר כלשהו כנראה מעדיף מיתוסים על פני עובדות ואשליות רבניות על פני האמת ההיסטורית. הקשר הגנטי הקלוש בין בני הגזע העברי שיצאו ממצריים לבין כל אלו שכיום מחשיבים את עצמם כיהודים גאים מחייב אותנו להגדיר מחדש את מהותו של עם ישראל ולספק תשובה חדשה לשאלה 'מיהו יהודי'.   

דרג מאמר זה
(1 מדרג)

 

הרבנים רוצים שנאמין שהמדע משתנה בקצב בו הם מחליפים גרביים בעוד שהדת היא נצחית ובלתי משתנה. הסיסמה הזאת רחוקה מהאמת כרחוק מזרח ממערב. המדע אמנם פורץ לתחומים חדשים ובונה עבורן פרדיגמות משופרות אבל תורות מדעיות ששרדו מספר רב של נסיונות הפרכה כנראה תישארנה יציבות לאורך זמן. הדת, לעומת זאת, נמצאת במרדף מתמיד אחר המודרנה ולכן היא חייבת לעדכן את אמיתותיה חדשות לבקרים. מסתבר שאת היציבות ניתן למצוא במדע והדת היא זאת שעוברת תהפוכה אחר תהפוכה.

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
הרבנים אוהבים להטיח סיסמאות מבלי להיעצר, ולו לרגע, כדי לחשוב על משמעותן. לשם דוגמה, הסיסמה 'שכל נעשה בדברו' אמורה להבליט את גדולתו של האל ולהעצים את מעמדם של נציגיו עלי אדמות אבל אף רב לא נתן את דעתו לכך שאם 'הכל נעשה בדברו' אזי האל גם אשם בכל פגעי הטבע והמגפות שגרמו במהלך העידנים למותם של אנשים רבים מספור. במאמר זה אני חושף את פשעיו של האל, מראה שבני האדם החלו להשיב לו מלחמה שערה ומנבא שהאנושות תמצא את הפתרונות שיאפשרו לה להתמודד עם כל האסונות שהוא עדיין שומר באוצרותיו. להערכתי, לא רחוק היום בו כל באי העולם יחזו במפלתו של מי שהכל נעשה בדברו ובהעלמותם של צבא מלאכי המשחית מחד ושל להקת המשבחים, המהללים והמתרצים מאידך.
דרג מאמר זה
(1 מדרג)
באמצעות הסיסמה 'הוראות היצרן' הרבנים מנסים לשכנע אותנו שעלינו לנהוג בהתאם להוראות ההפעלה ש'יצרן' העולם שילב בתורתו. בדיקה קצת יותר מעמיקה של הסיסמה מלמדת אותנו שבין הוראות ההפעלה של הבורא כביכול ניתן למצוא מספר רב של הוראות סתומות, מיושנות, פרימיטיביות, מזיקות, אכזריות ולא-חוקיות. הרבנים ניסו לנכס לעצמם את הזכות לעדכן את ההוראות האורגינליות של היצרן אבל לבושתם הם לא הצליחו להראות שום כתב הסמכה שמעניק להם את הזכות הזאת. כתוצאה מכך, עלינו להסיק שאם הרבנים רשאים לעדכן את הוראות היצרן אזי גם מדינאים, מחוקקים ואנשי רוח רשאים לעשות זאת, ביחוד לאור העובדה שהוראות ההפעלה שלהם נסמכות על תכתיבי המדע, המחקר, ההומניזם, הליברליזם, הפלורליזם והדמוקרטיה.  
דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
על הסיסמאות הרבניות ניתן לומר שהן שקריות, מצחיקות, הזויות, ארסיות, טפשיות וחסרות שחר. המשובחות בכולן הן גם מסוכנות והרסניות. בולטת לרעה סיסמת השוא 'אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים' שעלולה לגרום לפתאים להטיל את יהבם על דמות דמיונית ואימפוטנטית במקום על הגורמים שבאמת מסוגלים להציל אותם בעת צרה. מאלו מטיחי הסיסמאות מתעלמים לחלוטין ובלא מעט מקרים הם גם מתנכלים להם ומחבלים במאמציהם. אין צורך בזכרון יוצא דופן כדי להיזכר במקרים בהם חובשי כיפות מזן זה או אחר התעמתו עם שוטרים, היכו חיילים, ניקבו צמיגי רכבים צבאיים, זרקו אבנים על רכבי הצלה והפריעו לאחראים בעת מילוי תפקידם. המאמינים מרשים זאת לעצמם כי הם אינם בוטחים במוסדות ממלכתיים. הם סומכים רק על האב שבשמיים אף שהוא מעולם לא הטריד את עצמו במצוקותיהם ואף פעם לא נחלץ לעזרתם.
דרג מאמר זה
(3 מדרגים)
אין לרבנים סיסמה שימושית יותר מהסיסמה 'תלמוד תורה כנגד כולם' באמצעותה הם דורשים לעצמם פטור מלימודים מועילים, עבודה שמפרנסת את עושיה ושירות צבאי. לאחר שהם חזרו על הסיסמה אינספור פעמים והוכיחו שהם מוכנים  להפעיל אלימות כדי להבטיח את זכותם ליפול למעמסה על כתפי הציבור, הגיע הזמן לבדוק מה עומד מאחורי טענותיהם ולשקול שוב אם מדינה שפוייה אמורה להתרפס בצורה כה יסודית בפני סיסמת סרק שהומצאה על ידי גילדת הרבנים במטרה לשרת אך ורק את מטרותיה האינטרסנטיות.   
דרג מאמר זה
(3 מדרגים)
הרבנים הצליחו לשכנע את שפוטיהם שההשתייכות לעם היהודי מחייבת אמונה בכל המיתוסים של הדת היהודית, ובכללם, המיתוס שאומר שמדינת ישראל הובטחה רק לאלו שמאמצים את האמונות והסיסמאות של הרבנים. כתוצאה מכך, כל שטוף מוח מרשה לעצמו להזדקף למלא אפסותו, לבוז למי שאינו מוכן לאמץ את סיסמאותיו ולגרש מהארץ הזאת את האנשים שבזכותם הוא חי במדינה עצמאית וליברלית שמסוגלת לסבול, ועוד לפרנס, כפויי טובה שכמותו.
דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
 
באמונות מסויימות למושג 'ריבונו של עולם' יש משמעות לא טריוויאלית. ביהדות – לא.
גויים רבים חושבים שהאל שולט בעולמו שלטון מוחלט וחסר מיצרים. היהודים – לא.
ישנם אנשי דת שמשקשקים ממוראו של אל שאת מחשבותיו ומעשיו הם לעולם לא יצליחו להבין. הרבנים – לא.
להיפך, הרבנים מאמינים שדרכי האל נהירים להם כשבילי נהרדעא וברור להם שהסמכויות הריבוניות דווקא הופקדו בידם והאל נמצא כאן רק כדי לשרתם ולקדם את יעדיהם.

התגובות האחרונות