Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 02 אפריל 2013 01:31

תגובות כלליות של מגיבים מיוחדים

דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
בדף זה מגיבים שמייצגים עמדות תורניות מובהקות רשאים לפרסם כל שעל ליבם.
 
נקרא 7879 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

9 תגובות

 • קישור לתגובה שישי, 02 ינואר 2015 18:07 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  עדי:
  לדעתי האופטימיות שלך אינה מוצדקת – לפחות כל עוד לא נעשה מאמץ כביר בתחום החברתי – מאמץ שיאפשר לבודדים שעוד יעבדו לא להרגיש פראיירים בגלל המצב שבו רק הם מסוגלים לבצע עבודה נדרשת.
  ברור שאפשר יהיה לייצר יותר בהרבה פחות מאמץ אבל ברור גם שהאופי האנושי לא ממש ערוך למצב אותו תיארתי.
  הזהרה מפני בעיה זו וקריאה להיערכות אליה הייתה בדיוק מטרת המאמר שכתבתי בעניין.

 • קישור לתגובה שישי, 02 ינואר 2015 13:48 הוסף ע״י עדי אביר

  החפץ בעילום שמו,

  הנושא, כמובן, דורש התייחסות רחבה אליה לא אכנס כיוון שהדיון חורג מתחום עיסוקו של האתר ובסרטון לא שולבו כתוביות בעברית וקוראים רבים לא יבינו את ההקשר. עם זאת ארשה לעצמי את ההתייחסויות הבאות:

  1. התופעה אינה חדשה וכבר בעבר היינו עדים למהפכות ששינו כליל לא רק את הכלכלות אלא גם את השקעות ההון האנושי בכלכלה. למשל, אם לפני המהפכה התעשייתית 90% מהאוכלוסייה עסקו בחקלאות הרי שבעולם המתועש של היום רק 3% מהאוכלוסייה מצליחים לספק מזון הרבה יותר עשיר ומגוון למספר הרבה יותר גדול של אנשים. כשם שהעולם שרד ואף השתפר לאחר שהטכנולוגיה ייתרה את הצורך ברוב המועסקים בענף החקלאות כך, יש להעריך, העולם רק ישתפר כשהטכנולוגיה תשחרר אותנו מהצורך להשקיע אחוז גבוה מההון האנושי בפעילויות שמכונות יכולות לעשות טוב יותר וזול יותר מאיתנו.

  2. המהפכה הבאה נראית מפחידה, בדיוק כשם שכל המהפכות לפניה הפחידו את בני תקופתם. זה נכון שאדם שמאבד את משרתו למכונה עלול למצוא את עצמו חסר תעסוקה וממילא גם חסר הכנסה אבל ילדיו, שכבר יחיו בעולם שהתאים את עצמו לטכנולוגיות החדשות, יגלו שהכלכלות שהתפתחו בעקבות המהפכה הטכנולוגית פותחות בפניהם אינספור עיסוקים חדשים שלא היו מוכרים להוריהם. אין טעם למנות עתה את כל המקצועות החדשים שהמהפכה התעשייתית הביאה עימה וכך הדבר לגבי כל החידוש הטכנולוגיים עד היום - הם ביטלו את הצורך בעיסוקים המסורתיים ופתחו את השער בפני לא פחות עיסוקים חדשים.

  3. שינויים טכנולוגיים מביאים עימם שינויים חברתיים. למשל, הפחתה הדרגתית של מספר שעות העבודה האנושית הנדרשות לשמירה על רמת חיים רצוייה והגדלה מקבילה של שעות הפנאי שמעוררות את הצורך בתכנים בידוריים, חדשותיים והשכלתיים שימלאו את השעות הללו. הדרישה המוגברת לתכנים תיצור עיסוקים חדשים אותם עדיין קשה לנו לדמיין. כך הדבר גם לגבי תחומים רבים אחרים שגם הם עדיין לא התלבנו די צרכם. כשם שפעם 90% מהאנושות עסקה ביצור מזון, אין סיבה שבעתיד 90% מהמועסקים לא יעבדו בייצור תכנים.

  4. הצורך ברובוטים משוכללים יותר ידרוש ממומחים שיהיו מסוגלים לפתח, לייצר, ללמד, לתחזק ולהפעיל את הרובוטים הללו וממילא גם הרבה מאד משרות חדשות.

  5. הטכנולוגיות החדשות ייצרו הון עודף, כנראה בקנה מידה גדול מאי פעם, והמערכות הפוליטיות והחברתיות יוכלו לנצל חלק מההון הזה ליצירת מקורות הכנסה חדשים לאנשים שנפלטו ממעגל העבודה. ייתכן מאד שמבחינה כלכלית יהיה כדאי יותר להעסיק רובוטים ולשלם לבני אדם דמי אבטלה בהם הם יוכלו לקיים את עצמם ולצרוך את מוצרי התוכן החדשים.

  5. החשוב מכל, העולם החדש שנוצר בעקבות המהפכות הקודמות הביא עימו ביטוחים פנסיוניים שביטלו את הצורך במשפחות גדולות. כתוצאה מכך כל הארצות המפותחות, למעט ארצות הברית, עוברות עתה תהליך של הצטמקות האוכלוסייה. כיום מספר הילדים לאשה ברוב מדינות אירופה הוא פחות משניים והמצב במזרח אירופה גרוע הרבה יותר. כתוצאה מכך מספר המשתתפים בכח העבודה הולך ופוחת ומספר הזקנים שהמועסקים צריכים לשאת על כתפיהם הולך וגדל. הטכנולוגיות הרובוטיות יצילו את המערב ממשבר בלתי נמנע ויאפשרו לכלכלות לתמוך באוכלוסייה בעלת שיעור גבוה של זקנים.

  בקיצור, הטכנולוגיות הרובוטיות יהפכו את העולם לפרודוקטיבי יותר, ולכן גם לעשיר יותר. ההון העודף יאפשר לתמוך באוכלוסיות שהולכות ומזדקנות ולפתח תחומי תוכן שיעשירו את האנושות ויצעידו אותה לפסגות חדשות של ידע, הבנה ועידון. הטכנולוגיה הרובוטית לא תפגע בסיכויי השרדותם ואיכות חייהם של בני אדם - היא מאד תעצים אותם.


  עדי אביר

 • קישור לתגובה שישי, 02 ינואר 2015 11:24 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  החפץ בעילום שמו:
  אינני יודע מה חושב על זה עדי, אבל אני חושב שהאיש הזה (ישירות או בעקיפין) קרא את המאמר שלי על הנושא:
  http://www.1vsdat.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=908:%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A8-%E2%80%93-%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%9C%D7%90%D7%94?-%D7%9B%D7%9C%D7%9B%D7%9C%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A8%D7%99%D7%AA?

 • קישור לתגובה שישי, 02 ינואר 2015 07:35 הוסף ע״י החפץ בעילום שמו

  עדי ידידי,

  האם שמעת אי-פעם על התרחיש המתואר בסרטון הבא? האם, לדעתך, יש "ממש" במסקנות שהוא מסיק? ואם כן, מהו, לדעתך, מוסר-ההשכל מהן?

  https://www.youtube.com/watch?v=7Pq-S557XQU

  השאלות בסרטון נשאלות מבלי להציע פתרונות. אך אם התרחיש הוא מציאותי, אז חלק מהמשמעות, לדעתי לפחות, היא שמדובר בתהליך בו עצם מושג ה'יצרנות' מאבד באופן הדרגתי מערכו.

  כלומר, נדרשת פרדיגמה חדשה לגמרי בנוגע לתפקוד הכלכלה, העולם ופעולת האדם בו. האם לדעתך יש משהו בדבריי?

  אני שואל את דעתך באופן כללי, וגם בנוגע לאיך שאתה רואה את משמעות הדברים ספציפית בנוגע לנושאים שאתה כל-כך מתאמץ לקדם באתר זה.

 • קישור לתגובה שני, 10 יוני 2013 14:28 הוסף ע״י מוטי

  אזהרה !!

  בימים אלו מידי יום ומזה למעלה משבוע אני מקבל שיחות מטלפון שמספרו 0773136789.

  מטרידה אותי איזו כת משיחית בנוסח הזה.
  זקוקים לישועה, זקוקים לזיווג, זקוקים לזרע בר-קיימא, הקישו עכשיו! 1 ואנו נתפלל בשבילכם.

  בסוף מתברר שאני לא המוטרד הראשון.
  http://www.picknick.co.il/blog_view.asp?id=13184

  עוד אנשים נוספים שמוטרדים מדי יום ביומו.
  https://he-il.facebook.com/israelpolice/posts/486829891339118

  הפתרון למטרד מצוי באתר זה.
  http://www.hov.what2do.co.il/%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%A1%D7%A4%D7%90%D7%9D/

  אפשר לתבוע ולקבל על כל הודעת ספאם 1000 שקל מבלי הוכחת נזק.

 • קישור לתגובה חמישי, 06 יוני 2013 00:49 הוסף ע״י טל

  עדי אביר היקר,

  אני זוכר שהייתי חרדי היה נהוג ביום השבת בבית הכנסת להעסיק גוי והוא היה מתבקש על ידי הרבנים לעשות פעולות כמו להדליק אורות ונקיון.

  עכשיו לפי מה שלמדתי בישיבה הבנתי שאסרו חכמים ליהודי לבקש מגוי שיעשה עבורו מלאכה בשבת, ואפילו מלאכה שאסורה מדברי חכמים אסור לבקש מגוי לעשות.

  אז מדוע בכל זאת זה נעשה ?
  האין זו צביעות ?
  האין זו התחכמות ?

  מה דעתך מר עדי אביר ?
  האם יש לך מאמר בנושא ?

  בברכה טל.

 • קישור לתגובה שני, 15 אפריל 2013 01:02 הוסף ע״י מיכאל

  עדו אם אתה רציני בא תתמודד מולי בשידור חי

  הנה המייל שלי komsoni101@gmail.com

 • קישור לתגובה שלישי, 02 אפריל 2013 23:14 הוסף ע״י עדו

  מיכאל.
  א. עדי עשה בדיוק מה שאמרת, נתתי לך קישור למאמר שלו על הסילוף של חז"ל שטוענים שדוד המלך לא חטא ושם הוא מביא את פירוש חז"ל וקורע אותו לגזרים.
  ב. מי שמתחמק כאן כל הזמן הוא אתה. שאלת אותי למה אינני מאמין באלוהים ואמרתי לך שהשאלה היא הפוכה - למה להאמין בו. טענת שיש לנו מסורת ממעמד הר סיני ועד היום - אין מסורת כזאת. חז"ל טוענים אחרת? בבקשה, תחזור על ההוכחה של חז"ל ותאיר את עיני. אתה הוא זה שמתחמק בעקביות מלעשות כן.
  ג. לכל מי שלא התעייף אני מזכיר את משל הדרקון במחסן. אדם טוען שיש לו דרקון אמיתי במחסן. כשמנסים לראות את הדרקון מסתבר שהוא בלתי נראה (דרקון הוא הרי יצור קסום נכון?). כשמנסים לגעת בו הדרקון מתחמק כל הזמן (דרקונים לא אוהבים שנוגעים בהם) וכן הלאה. מיכאל התחיל בהבטחה מפוצצת להראות לכולנו שאנחנו טועים ומה שנשארנו איתו הוא 'אם רק תלמדו 15 שנה בישיבה אז תבינו על מה אני מדבר'.
  ובכן מיכאל, לך אתה ותלמד 15 שנה בסמינר לכמרים ואז תגיד לי אם הנצרות היא אמת או לא. מה יש? אתה פוחד שהנוצרים יוכיחו לך שהנצרות היא דת האמת?

 • קישור לתגובה שלישי, 02 אפריל 2013 19:00 הוסף ע״י מיכאל

  עדו,

  אם תפרש את חזל אוכל להוכיח לך אם תברח ולא תרצה לפרש אותם, איך הוכיח לך?! נו באמת קצת תפעיל את השכל.

  עדי,
  אני רואה שאתה עדין לא קולט ולכן אשתדל להסביר לך ברחל בתך הקטנה.

  אני מאמין בפרושי חזל ולכן אם אתה רוצה לסתור את דבריהם תצטרך לפרש אותם ואז לסתור אותם.

  אם אתה רוצה לסתור פרושים אחרים או להמציא פרושים אחרים - פשוט טעית בכתובת - אותי זה לא מענין.

  עכשיו זה שמענין אותי רק היהדות של חזל ולא היהדות שלך זה לא אומר שהיהדות שלך סותרת את דברי אלא זה אומר שהיהדות שלך טוענת אחרת מהיהדות של חזל. הבנת?

  תאוריות לא חסרים בעולם ואני מאמין שכל יהודי ממוצא יכול לכתוב המון פרושים כמוך והכל טוב ויפה

  אבל בשביל לסתור את חזל תצטרך להסביר את דבריהם ואז להראות שהם טועים ורק אם תעשה זאת זה נקרא שסתרת את חזל.

  אם תמשיך להתעלם מאיך שחזל מפרשים את התנך ותמשיך לכתוב פרושים מעצמך זה בעצם יוכיח שאינך יודע ללמוד חזל ומקסימום תשפיע על אתאיסטים חסרי השכלה למיניהם.

  בברכה,
  מיכאל דהן.

התגובות האחרונות