Skip to content

1VSDAT

Open menu
חמישי, 07 מרס 2013 22:29

ה'חרדי המייצג' ממשיך להפגין בורות ויהירות

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
מבין שורות מכתביו של הרב א. פורצת המועקה שאחזה בו בעת שהוא החל להבין שתקציבי הענק המוזרמים לישיבות נמצאים בסכנה ושהבועה שבתוכה הוא חי עלולה להתפוצץ ולכפות עליו, ועל אלפי רבנים נוספים, לחפש לעצמם עבודה של ממש. העיוורון, הבורות והיהירות שמאפיינת את מרבית החרדים מונעת ממנו לזהות את שורשי הבעיה ובמקום לערוך עם עצמו את חשבון הנפש ההכרחי הוא ממשיך לדבוק בסיסמאותיו, לגדף את כל מי שאינו חושב כמוהו ולהטיח האשמות בכל מי שאינו קונה את המיתוסים שלו. כתמיד, הרב א. עוזר לי להבין את הלכי המחשבה של החרדיים הליטאים ואיש לא יינזק אם הוא יקרא את ההתכתבויות שאני מנהל עמו ויזהה בעצמו את חומרתה של הסכנה החרדית ואת האסון שהחרדים בעיוורונם עוד מסוגלים להמיט על כולנו.
 
 
 
ההתכתבות הנוכחית החלה ממכתבו של הרב א.:
 
מאת     הרב א.
נשלח:   6.3.13 שעה 01:07
נושא:    שלום לך מר אביר
 
כך פחות או יותר, הייתי רגיל לפתוח לך את מכתביי.
 
בימים אלו, איני מסוגל לומר לך שלום.
 
מסתבר לי, שכשכתבת לי לפני למעלה מחצי שנה את המשפטים הגבלסאים הבאים, ידעת על מה אתה מדבר:
 
"זה נכון שבשנים האחרונות הם החלו לפרוח ולשגשג אבל זאת תקלה זמנית שנגרמה על ידי פוליטיקאים קצרי ראות שרק כעת מתחילים להבין שתמורת שלטונם הם שילמו לא רק בכסף אלא גם בעתיד האומה. לי אישית אין ספק שבקרוב מאד המטוטלת תתחיל לנוע לכיוון השני, התקציבים יתייבשו, העולם החרדי יצטמק למימדיו הטבעיים והשפיות תשיב את סדר הקדימויות הנכון ותחזור לעודד את ההשכלה המדעית והטכנולוגית, העבודה והשירות הצבאי והלאומי". 
 
זה לא היה הבעת משאלת לב שלך האישית, אלא הכרת את הלך הרוח השורר בתקשורת הישראלית הלא יהודית, והכיוון לשם היא תוביל את הפוליטיקה.
אכן כן, הצלחתם פוליטית להביא אותנו למצב שנחזור שוב לחוש כמו שחשו זקנינו במדינות הונגריה ופולין תחת שלטוניהם של האנטישמיים הברבריים, שבמיטב היכולות שעמדו לרשותם חנקו את העם היהודי כולו [הם גם כללו בתוכם כאלה שרק היו שייכים ביולוגית לעם היהודי, ולא היה להם דבר וחצי עם יהדות].
אבל אני חייב לומר לך, היהדות החרדית אמנם חוששת מהבאות, חוששת מכך שתנסו לשנות את ארחות חייה בכוח ובאלימות [חוקית כמובן, בחסות שופטי הבג"ץ המהוללים ומחוקקי הכנסת הנאורים], אבל היא לא חוששת לגורלה של היהדות, היהדות תנצח את כל הקמים עליה. יתכן שכאן ושם, ישלמו חלילה מחירים כבדים, בנינו יסבלו חרפת רעב, הישיבות במדינת הציונים ייאלצו להתקיים בתנאי מחתרת כמו תחת שלטון קומוניסטי מושחת ורקוב. אבל דבר אחד אני יכול להבטיח לך, שלכם בני העם הציונאצי [לא אתנצל על הביטוי הזה], לא תהיה תקומה כאן בארץ. תוך דור אחד, לא יישאר ממכם שריד ולפיד, גורנישט. והיהדות השורשית האמונית, תמשיך לפרוח ברחבי העולם כולו, לנצח.
 
ומי יודע, אולי אחרי הגזירות שתצליחו הפוליטיקאים לגזור על בנינו, [יתכן מאוד, שרבים מחבריי ישלחו את ילדיהם בשמחה לכלא הישראלי בשנה הקרובה, והאנרכיה במדינה תשתולל לאורכה ולרוחבה] תגרמו לנו ליום חג נוסף, כמו חג הפורים שחגגנו בגלל רשעים כמותכם שרצו לכלות את העם היהודי. אולי, זה תלוי בנו, אם נהיה ראויים לכך. אם לא, יתכן שתצליחו כמו ניקולאי והיטלר, כל אחד בדרכו, הצלחה מקומית, חלילה, אבל את היהדות לא תצליחו לגדע, בדיוק כמו שלא הצליחו כל קודמיכם.
 
להתראות אחרי הניצחון הגדול של היהדות על הנבזות הציונית.
 
א.
 
 
מאת     עדי אביר
נשלח:   6.3.13 שעה 02:10
נושא:    שלום לך מר אביר
 
ידידי,
עליך תמיד לזכור שכשאתה מכוון אצבע מאשימה כלפי מישהו שלוש אצבעות אחרות בהכרח מצביעות חזרה עליך. במכתביך מעולם לא מצאתי את חשבון הנפש שצריכה לעשות כל קהילה שהצליחה לקומם עליה כל כך הרבה מתנגדים. מדוע אינכם מטים אוזן קשבת לרחשי הציבור? האם לא עניין אתכם מה האחרים חושבים על שוד הקופה הציבורית שביצעתם במשך שנים, על ההשתמטות ההמונית משירות צבאי, על ההטבות המופרזות שהצלחתם לסחוט מהמדינה הזאת, על הבורות שאתם מנחילים לילדיכם בעטיה נצטרך בבא היום לסחוב על גבינו גם אותם? במקום להאשים את כל האחרים בדקו את עצמכם וגלו לבד היכן טעיתם.
 
אף אחד אינו מעוניין לחנוק את החרדים, ויותר מכך אף אחד אינו רוצה לגדוע את היהדות, עליה ברוב חוצפתכם תפסתם חזקה, אבל לכולם נמאס מהטפילות שלכם וכולם רוצים לראות אתכם זונחים את היוהרה האינסופית שאתם מפגינים כלפי כל מי שאינו חושב כמוכם, מוותרים על התחושה שרק בידכם הופקדה האמת האחת, היחידה והמושלמת ומנסים להשתלב בחברה הישראלית, להסתפק בזכויות המוקנות לכל שאר האזרחים ולקבל בהכנעה את החובות שהמדינה מטילה על כל מי שרוצה לחיות בה. אתם לא מכירים בלגיטימיות של המדינה הזאת ולא מכבדים את חוקיה אבל אתם מאד אוהבים את עטיניה ואת התקציבים שאתם מצליחים לינוק מהם. לציבור השפוי פשוט נמאס מההתנהגות הזאת וככל שתמהרו להבין זאת כך ייטב לכם.
 
אתם רוצים לשחק את הקורבנות הנצחיים ולאיים על כולם במהומות ואולי אפילו במלחמת אחים – שיבושם לכם. אני, בכל זאת, מציע לכם לפקוח את עיניכם, לזהות את עומק הטינה שהצלחתם לעורר ולהגיע להבנות עם תשעים האחוזים האחרים של הציבור. בסופו של דבר אין כל דרך להחזיק את מערכת הישיבות המנופחת שבניתם לעצמכם. בשום תקופה בהיסטוריה לא היה שיעור כה גבוה של לומדי תורה מכלל האוכלוסייה ואם לא השכל אז המציאות היא זאת שתכפה עליכם להבין שיש גבול למספר הבטלנים שהחברה רוצה ויכולה לשאת על גבה. אם אינכם מאמינים לי אז אנא, אמצו את הסיסמאות המאיימות שאתם מטיחים בנו וחפשו את מזלכם ברוסיה, אוקראינה, בלרוסיה או אפילו ארצות הברית. אם נדמה לכם שבמקומות הללו אוהבים לפרנס מאות אלפי אוכלי חינם, לא אני אהיה זה שאנפץ את אשליותיכם.
 
זאת גם ההזדמנות להפנות את תשומת ליבך למאמר בשם 'נפלאות הבורות' שפרסמתי באתרי. בתקציר המאמר כתבתי את הדברים הבאים:
 
'מאמר ארוך זה מנסה להגדיר את המושג 'בורות' ולהסביר את הסיוע המכריע שהבורות מעניקה לבעלי העניין של מקצת הדתות, ובמיוחד לרבנים החרדים שהפכו את הבורות למצווה קדושה. בהמשך דן המאמר בטכניקות בעזרתן הגורמים שתופסים חזקה על הדת מצליחים לטפח ולשמר את הבורות ומראה כיצד הישיבות החרדיות אפשרו לרבנים להוביל את הבורות אל תוך המאה העשרים ואחת. חציו השני של המאמר הוקדש לניתוח מפורט של מקצת דבריו של רב שלהערכתי מייצג בנאמנות רבה הן את האמונות הרבניות והן את דרכי המחשבה של הרבנים. עם הרב הזה ניהלתי בעבר התכתבות די ארוכה והתרשמתי שהוא אדם אינטליגנטי ורהוט ולכן גם המועמד המושלם להמחשת הבורות החרדית במיטבה.'
 
אנא קרא את המאמר הזה בעיון ונסה להבין כיצד אתה וחבריך נראים בעיניים של חילונים שאינם מוכנים לקנות את המיתוסים שלכם. צר לי אבל דברי מתארים את המציאות כמות שהיא וכדאי שגם אתם תתחילו להבין אותה לפני ששוב יסתבר לך, בדרך קשה ומכאיבה, שאני יודע על מה אני מדבר.
 
בברכה,
 
עדי אביר  
 
 
מאת     הרב א.
נשלח:   6.3.13 שעה 02:36
נושא:    שלום לך מר אביר
 
רואה אנוכי, שאתה הנך כותב מאמריו של היהיר לפיד. הנה, אתה גם מגיע למסקנה האוילית, ש19 מנדטים הם 10% מהחברה במדינה.
 
נוריד לרגע, ש19 מתוך 120 זה יותר מ15%. זה באמת פרט שולי, לא נתפוס אותך ואת יהיר ידידך על זוטות. אבל שכחת, פרח לך מהראש, שבגיל הגנים ובתי הספר, אנחנו כבר מתקרבים ל25% מהחברה היהודית במדינה. וזה בדיוק מה שמפחיד אותכם, בדרך שלכם לאבדון המוחלט.
 
לא תצליחו להביא אותנו לשירות צבאי, לא בחלקלקות לשון, לא בנסיון המגוחך שלכם לדאוג לנו להיות נאורים יותר. לא תצליחו לשנות את ארחות חיינו. כבר הסברתי לך, גם בלונדון, גם בציריך, גם ביוהנסבורג ובמסקיסקו סיטי, גם בווינה וגם באנטוורפן, גם בניו יורק גם בלוס אנג'לס, גם בסידני וגם בבואנוס איירס, ובעוד עשרות מקומות בגלובוס כולו, קיימים קהילות של אלפים ורבבות שומרי תורה ומצוות בדיוק בדרך שלנו כאן, לא באנו לכאן כי רצינו לקחת ממישהו משהו, אין איזה יד מכוונת של רבנים שהתאגדו איך להשאיר אותנו דוקא ככאלה. אנחנו כאלה, כי אנחנו כאלה, ונישאר כאלה. אני אשמור מכל משמר על ילדיי, שימשיכו בדיוק בדרך זו, כפי שאבי נהג בה, וכפי שהוא סיפר לי מאות סיפורים על הוריו וזקניו שסיפרו לו על הוריהם וזקניהם, על התמודדותם בקהילותיהם מול כל מיני אנשים רעים ונבזים.
 
אני לא אומר כאיום שתהיה כאן מלחמת אחים, זה עובדה ברורה, אם זה מה שהחלטתם לעשות, תעשו זאת. אותנו לא תשנו, לא תצליחו בשום מחיר. אנחנו לא אנשים רפי שכל כמו אלו שבכו בגוש קטיף. לכן גם האלות ולובשי השחורים לא יפחידו אותנו. מקסימום תביאו עלינו חרפת רעב, תעשו לנו צרות מכל מיני כיוונים, אולי חלק מאיתנו לא יעמוד בזה. אבל הגוש החזק, ימשיך ויפרח וישגשג. אין לי שום ערובה שזה ימשיך דווקא כאן במדינה הזאת. אולי זה יקרה בקהילות הרבות שחלקם מניתי לך קודם. אבל במקרה כזה, כשאתם תישארו כאן עם כל ההישגים המרשימים שלכם בפיתוחי החץ והשטויות האחרות, תקבלו פתאום איזה טיל קטן מאחמדניג'אר וחבריו, שישאיר ממכם פיסת אבק. זה למשל, אפשרות אחת של מה שיקרה כאן כשלא נהיה לצידכם.
 
את המאמר שלך, אומר לך בפעם המי יודע כמה, לא אקרא, פשוט כי אמשיך לחסום את הגישה לאתר שלך, מרצוני הטוב. ותודה על כל העצות שלכם איך לנהל את חיינו. אנחנו מודים לכם מקרב הלב, ולהתראות אחרי הניצחון של היהדות ובניה על הציונות ונבזיה.
 
 
מאת     הרב א.
נשלח:   6.3.13 שעה 13:49
נושא:    שלום לך מר אביר
 
מר אביר
 
הפנית אותי לעיין במאמרך שכתבת באתר של עצמך, נעניתי לך שלא אוכל לראותו כיון שחסמתי את האינטרנט שלי. אך לאור בקשתך, ביקשתי מידיד שלצרכי עבודתו נצרך לאינטרנט פתוח, שישלח לי את המאמר. [אגב, אותו ידיד למרות שהוא משתמש המון באינטרנט, ולמרות שהכל פתוח בפניו, הוא נותר יהודי אדוק באמונתו ותורתו, וכך מחנך את ילדיו. וכמותו יש אלפים רבים במגזר. כמה מוזר, נכון? אתה בטח תשאל, אם הם יכולים, למה שלא ניגש לשם כולנו, הרי זה לא סותר את שמירת התורה והמצוות. נכון, זה שאלה טובה לאדם רדוד בדומה לך, המרבה לשאול שאלות תם מטופשות. וכיון שאני כותב לך, אצטרך לענות לך ולהסביר לך דבר כה פשוט. האינטרנט אינו הרוע בעצמו, ההיחשפות לכל תחלואי העולם אינה המחלה בעצמה, היא רק המחשוף שלה. אנו פשוט מתרחקים מדבר זה שיש בו כה הרבה סכנות, סכנות לשלימות התא המשפחתי, סכנות לתום הדרך, כפי שציווה אותנו הבורא יתברך שמו מהוה כל העולמות, להתרחק כמטחוי קשת מדרכי האמורי והכנעני שאתה יושב בקרבו. אדם שנזקק להחשף לסכנות לצרכיו, ומודע לסכנות, ומוכן ליטול על עצמו את הסיכונים לכך, שיערב לו. אני לא מוכן לכך. אני גם סבור, שאדם כזה שנחשף לכל כך הרבה סחי ומיאוס, בהכרח נפגע משהו בתום דרכו, ולכן אעדיף לשמור מרחק כלשהו בינינו, למרות היותו יהודי טוב וכשר].
עברתי במבט שטחי על המאמר שלך, וראיתי שסוף סוף, הבנת מה שכתבתי לך שאתה לא מוכן להתמודד מול הטענות שלי, אלא רק לגבב סתירות וקושיות על התנ"ך והמדרשים, קושיות שעבר עליהן הכלח לפני מאות בשנים. אחרי שנפל לך האסימון, החלטת לענות לי מאחורי גבי, לא ישיר. ידעת אמנם שאין לי גישה למאמריך המתפרסמים באתרך, אבל ענית. יופי לך.
 
וכעת אגיב לך, כי הרי ההבטחה שלי לא להמשיך לכתוב לך, באה בעקבות כך שאתה פשוט התעלמת מכל הטענות שלי, ורק המשכת בגיבובי הסרק שלך עם הסתירות וה"קלאץ קשיא" שלך, שלא עניינו אותי כלל, ולא קשורות לנושא שבינינו בכלל. אחרי שהחלטת להתמודד באומץ רב מול הטענות שלי, אשמח לענות לך, ואשתדל לעשות זאת בקצרה.
 
ובכן, על החלק הראשון במאמרך הארוך, לא אגיב, זה הרי לא נוגע אלי. זה הקדמה ארוכה שבאה להסביר, למה בעיניך אני בור ואתה נאור. אתה הרי יודע, שבעיני אתה וחבריך, לא רק בורים וחסרי ידע והבנה מינימלי ביהדות, אלא אתה הנך גם חסר חשיבה מקורית ועצמאית, הנך מעלה גירה שנלעסה כבר לעוס ושוב במשך שנים רבות.
 
אני כמעט מסכים לחלוטין עם ההגדרות שלך למושגים של בורות ונאורות, הויכוח שלנו בנושא הזה הוא רק מי סוגר את עצמו מול האמת הפשוטה והצרופה. הכלים שבה הנך מודד את האמת, אינם הכלים שבה אני מודד אותה, ובזה תם חלקנו המשותף בנושא. אומר לך רק זאת, אם הנך חושב, שהאמת נמדדת במבט סובייקטיבי של כל אדם לפי תפיסתו והבנתו, הרי שבעולם ישנם מעל ל6 מיליארד אמיתויות. בעיניי, אמת היא דבר אחד ויחיד, האמת היא עובדה ברורה. אמת היא המציאות העובדתית כפי שהיא שאינה ניתנת לערעור כלשהו.
 
לדוגמא, החיים שלי, כלומר העובדה שאני חי, אינה מוגדרת כחיים אמיתיים, כי החיות הזו תלויה כל רגע בגורם משתנה. זה תלוי במערכת הלב והדם והעיכול, זה תלוי בחיידקים שונים ומשונים, זה תלוי גם בחיות רעות או אנושיות שמסתובבות עם כלי נשק [הנערה זיתוני כמשל, שהיתה בטוחה שיש לה חסינות]. החיים שלי יכולים להיות מוגדרים כאמיתיים, רק אם אדע שהם נצחיים ולא תלויים בשום גורם אחר. וזאת אכן יודע אני, שהחיים שלי הם נצחיים, הנשמה האלוקית שבקרבי, נצחית הינה, והיא תמשיך לחיות ואף תופיע שוב בצורה גשמית. רק אחרי ידיעה זו, יכול אני להצהיר בפה מלא, כי אני חי באמת.
 
באותה מידה, האמת היחידה הטהורה מכל הדעות שבעולם, היא אך ורק התורה על כל חלקיה, שהיא נצחית ועובדתית. היא נצחית יחד עם העם היהודי עם הנצח. כל הדעות האחרות, אינן דעות אמת. הם תיאוריות, שחלקם קורסות כמגדל קלפים מול תובנות חדשות. משכך, אי אפשר להגדירן כאמת.
 
מגדלים אתם דור של בורים ועמי ארצות, שאין להם מושג בסיסי בתורה קדושה ואמיתית זו, לא בתורה שבכתב ולא בתורה שבעל פה. אתם מגדלים אותם בכחש ובדמיונות שוא של עולם זמני וחולף של "אכול ושתה כי מחר נמות", חיים רגעיים של כלום ואפס. משתעשעים אתם עם כל מיני מחקרים מלומדים נהדרים שהתמלאו בעולם, כאילו שהם מהוים תחליף כלשהי לחכמה האלוקית הנצחית של התורה הקדושה. אין לנו אלא רחמים על הדור שגידלתם, שברובו הגדול בעט גם בתחליפי החכמה, ומנצל רק את חיי הבוהמה העכשויים, בלא שום דבר. אין להם עתיד של כלום.
 
איני מתכחש, שיש גם אנשים רבים, מליונים בעולם, מכל סוגי המין האנושי, שתורמים לחברה ולאנושות כולה במדעי חכמה, כרופאים, שופטים, מנהלי חשבונות, מפתחי תוכנות, ועוד כהנה וכהנה. כן, גם בחברה החרדית הם קיימים, באופן יחסי דומה כמו בכל חברה אנושית אחרת. ישנם בבתי החולים רופאים רבים עם חלוקים לבנים, כשאמונתם המוצהרת בדרך התורה מופגנת בראש כל חוצות. מתכנתים בכירים נמנים עם בוגרי ישיבה, שעד היום קובעים עתים לתורה, כמו בכל הדורות. לכל זה אין שום קשר לחכמת התורה הנצחית, לא לחיוב ולא לשלילה. התורה מעודדת את יגיע הכפיים, כל חכמי הדורות עודדו את ההשתלבות במעגל העבודה, והשתלמות בכל מקצועות החיים. כך שאין לי כל צורך להגיב להגיגיך חסרי השחר והשקרייים לחלוטין בענין זה.
 
אפנה איפוא ישירות לחלק בו אתה מנסה להתמודד מול טיעוניי [מהחלק שתחת הכותרת "דוגמאות מהחיים"].
 
אקדים ואומר, שמול טענותיי, השתמשת לרוב בדמגוגיה, כדרכך, ולא בטיעונים מושכלים, ואיני מתכוון להתמודד עמך בדרך דמגוגית זו. רק לענות עניינית, על קצה המזלג.
 
א.
העובדה שהקדוש ברוך הוא, ה' אלוקינו ה' אחד, ברא את העולם ומקיימו ומהוה אותה בכל רגע, והתורה המצויה בידינו היא הנתונה ממנו למשה רבינו, היא אצלי ידיעה ברורה וודאית, כעובדה, ואיני צריך להוכיח אותה. נכון שאדם שלא משוכנע בידיעה זו, צריך אני להוכיח לו זאת, ואוכל גם להוכיח לו זאת. אבל לכשעצמי איני זקוק לשום הוכחות על דבר שאני יודע אותו בוודאות מוחלטת.
 
הבאתי על כך את הדוגמא של העובדה של השמש בזריחתה המעידה שכעת יום. אוקיי, זאת דוגמא מצויינת גם כדי להסביר היטב את מה שאני אומר. יושב למשל אדם בחדר סגור, אינו יודע אם השמש זורחת כעת או לא, הוא מרים טלפון לאדם שמצוי בחדר פתוח, ושואל אותו הכעת יום או לילה. אומר לו הנשאל, כעת יום. זאת מנין לך? מקשה האדם הסגור. כי אני רואה את השמש זורחת, ממהרת התשובה לבוא. תוכיח לי, יושב האדם הסגור ומטיח בו. והוא עוד בטוח שהוא הנאור הסובייקטיבי, והאדם בחדר הפתוח הוא בור וסגור.
 
ב.
התירוצים המדעיים להיווצרותו של העולם וקיומו המופלא, הינם כה קלושים ותלושים, שאין להם שום אחיזה עובדתית. אין יכולת להסביר היווצרותם של תאי המוח של נמלה אחת, בהרמוניה כה מושלמת. תיאוריות המפץ הגדול והאבולציה להסביר את הדבר הזה, כה מגוחכת, שחבל להשחית עליה את הזמן. גם אם תוכל להסביר את חוק ההישרדות שגרם לנמלה לפתח את תאי המוח המיוחדים לה לאגור את המזון בתאיה בצורה כה נפלאה, לא תוכל להסביר לי מי יצר את החוק המוזר הזה בטבע, איך נוצר הצורך הקיומי של כל בעלי החיים ואיתני הטבע המרובים, לשמור על עצמם ולפתח את עצמם. כמו גם חוסר היכולת להסביר, מדוע מאז העולם המדעי החל ברישומיו, עוד לא התפתח בעל חי אחד נוסף, להיות משהו אחר ממה שהוא נוצר בתחילה. התיאוריה הזו כוחה יפה, ומצליחה להרשים, רק את מי שלא שמע ולא יודע איך באמת נברא העולם.
ההרמוניה המופלאה בכל תאי המוח של כל יצורי החיים, ושל כל הצמחים ונהרות המים האדירים, זועקת את קיומו של הבורא. גם אם אדם אטם את אזניו, ואינו שומע את הזעקה על קיומו של הבורא, אין זה מעיד אלא על אטימת אזניו, ולא על משהו אחר.
 
ג.
אני מאמין באמונה שלמה שהבורא יתברך עשה ועושה ויעשה את כל המעשים, והוא בורא ומנהיג את כל הברואים והבריאה, והוא יחיד בעולמו היה הוה ויהיה, ואינו גוף ולא ישיגוהו משיגי הגוף ואין לו שום דמיון כלל, הוא ראשון והוא אחרון. אני מאמין בכך, גם משום שאני יודע ומבין שזה כך, וגם משום שכך לימדוני רבותי. אני מאמין בכך, כי זוהי אמת מוחלטת ואבסלוטית. כל הקושיות והסתירות שבעולם שתביא לי, לא יזיזו אותי מהאמת הזו. אני אומר זאת כל בוקר וערב, וגם שניה לפני שאני הולך לישון, "שמע ישראל, ה' אלוקינו ה' אחד". תקרא לזה מופע קסמים, או מה שאתה רוצה. אבל זה פשוט עובדה, כי אני יודע שזו עובדה. אני משוכנע בה ברמת שכנוע אמיתית, כמו שאני משוכנע שכעת השמש זורחת.
 
אני משוכנע בזה, לא רק ברמה של ידיעה שעכשיו יום, שזה כבר תוצאה של זריחת השמש, אלא ברמה שעכשיו השמש זורחת שהיא עובדה מציאותית. כך באותה מידה, אני יודע עובדתית את כל הידיעות הללו. לא לוגית, אלא פיזית. כשאני רואה תפוז מסודר בפלחיו ובצבעיו ובעסיסיותו, אני רואה שהבורא יתברך עשה ועושה ויעשה את כל המעשים ולא ישיגוהו משיגי הגוף ואין לו שום דמיון כלל. כשאני רואה את איתני הטבע השגרתיים והלא שגרתיים כאחד, מירידת הגשמים והשלגים ועד התפרצויות וולקניות ורעידות אדמה, אני רואה שהוא ראשון והוא אחרון יחיד היה הוה ויהיה. זה לא רק תוצאה לוגית, זה הרבה יותר מכך. כל הסבר אחר לתופעות הטבע השונות, משולות בעיניי למי שיבוא ויגיד לי שהשמש הזורחת כעת היא בסך הכל מנורה שנתלתה במרומי הרקיע על ידי מנוף משוכלל שעבר כאן בלילה.
 
הטבע יוכל להסביר לי את מסלולו של השמש במחזוריותו הקבועה זה אלפי שנים, נפלא. מי תלה אותה בדיוק בנקודה הזו? הטבע. נו, ואני עוד בור, כשאני לא מתמודד עם התשובה הפשוטה והנהדרת הזו של חכמת הטבע. תסלח לי מר אביר, אבל הויכוח הזה על חכמת הטבע מול חכמי התורה כבר קיים מאות שנים, לא גילית לי את מונקו הדרומית. רק אומר לך דבר אחד, התירוץ הזה של חכמת הטבע שמיקמה את השמש במקומה הנכון והובילה אותו במסלול המדוייק שכך תלך מליארדי שנה, הוא בדיוק מה שאנחנו אומרים שכך העמיד אותה הקדוש ברוך הוא. כן, הוא יוצר הטבע המופלא הזה. הויכוח בינינו מתחיל ומסתיים בנקודה קטנה אחת, ביוצר של אותו טבע מופלא. כשאתה חושב באוילות שהטבע הזה נוצר בתהליך מופשט של מיליארדי שנה [איך זה התחיל? גם לך אין מושג]. ואני מבין שהטבע המופלא הזה, חייב היה להתחיל ממשהו. אותו משהו הוא הא-ל ברוך הוא, שאינו לא גוף ולא ישיגוהו משיגי הגוף.
 
כן נוח לי בכך, שכך גם קבעו הרמב"ם והרס"ג, שהם מורי דרכינו, כמו רבינא ורב אשי. זה לא מטריד אותי מה הם התמודדו מול אריסטו או חכמים ומלומדים אחרים. זה העובדה, וזו האמת.
 
ד.
מלבד העובדה שאני משוכנע בידיעה ברורה שהקב"ה עשה וברא את כל הברואים והבריאה כולה. אני משוכנע גם בוודאות של מאת האחוזים, בכך שאותו אחד יחיד ומיוחד, הינו ממשיך להשגיח על קיום העולם, ורק על ידי כך העולם מתנהל. הוא לא הפקיר את העולם לחסדי הטבע, הוא ממשיך להשגיח על קיומה בכל רגע ורגע. [אני מאמין באמונה שלמה, שהעולם גם לא קיים בכח אגוצנטרי כלשהו בהשגחה של הבורא, אלא הוא מתחדש ומתהוה כל העת על ידו. אבל נעזוב, זה לא חשוב כרגע].
 
החריגות בטבע, אינן מקריות, הן מכוונות. גם הטבע עצמו, מכוון בכוונת מכוון, ואינו מופקר לחסדי המקרה. השליטה של הבורא על הטבע היא מוחלטת, והוא הוכיח זאת בעת יציאת מצרים לעיני עם ישראל כולו, כמו שאנו ממשיכים לספר לבנינו ולבני בנינו מידי שנה בליל הסדר בפירוט רב. וכמו שאנו מזכירים כל יום וכל שעה באחת ממצוות התורה הרבות שנועדו להזכיר זאת.
 
ה.
כעת אתייחס למה שכתבת בנוגע לאמיתיות המוחלטת של התורה ונתינתה בסיני. ושוב בקצרה על קצה המזלג.
 
 
1.
התורה מעידה כי משה רבינו כתב את כל מה שדיבר בחודש האחרון לחייו, ומסר אותה לעיני עם ישראל. התורה הזו היא מסמך העובר מדור לדור, אין שום יכולת להמציא כזה מסמך מאוחר יותר, ולטעון שזה מסמך ישן. אין לזה שום קשר למסמך כמו ספר משלי לדוגמא, שם אנו זקוקים אכן לאמונת צדיקים כדי להאמין באמונה שלימה שזה חובר על ידי שלמה המלך. אין שום דבר בתוך הספר שמעיד על כך מלבד החתימה או המסורת. זה גם לא דבר מהותי בספר, וזה לא עומד למבחן על עצם קיומו. לעומת זאת, התורה כל קיומה קיימת רק אם אכן היא נכתבה על ידי משה רבינו, ולא יתכן שמישהו אחר יחבר מסמך כזה, ויתלה אותה בקדמותה. [על ספר הזוהר, למשל, התנהלו ויכוחים אם אכן הוא ספר אותנטי שהיה נסתר, או שמישהו יצר כזה ספר, וטען לקדמותו. זה לא דבר שאפשר להוכיח מתוכו, בזה צריך להאמין למספר. אבל יצירה של ספר כמו ספר דברים, אין שום יכולת ליצור 400 שנה אחרי שהאירועים היו, ולספר שזו היתה המגילה של הדברים שנאמרו. מישהו היה במקום אמור לשאול, מי סיפר את הסיפורים הללו שנוגעים לכל אחד מאיתנו].
 
אוסיף כאן עוד נקודה, לוחות הברית היו קיימים מאות בשנים בבית המקדש בתוך הארון. זה היה חייב להיות מקורי, לא היה שייך בעולם שמישהו יבוא באיזה דור ויאמר שמצאתי בגניזה, והנה הם הלוחות שמשה רבינו קיבל. הניסיון להכחיש דברים כאלה, הוא כה פתאטי ומגוחך, רדוד וחסר תבונה.
נכון, העם כולו נכשל מיד אחרי מתן תורה בחטא עבודה זרה, וכך גם במשך כל הדורות, יחידים ורבים נכשלו בכך, הם לא עמדו בפיתויים. נו, ואז מה? מי מסתיר זאת? הנה, עדי אביר גם עובד עבודה זרה וסוגד לאלילי טבע והמולך הפלורליסטי, הוא לא מצליח לעמוד בפיתויים וקריצות העולם הגדול. נו, ולכן סבא שלו לא היה יהודי טוב?
 
 
2.
זה לא חכמה גדולה לבוא ולטעון היום שהכל שקר, זה ההיפך המוחלט מהחכמה. אני שאלתי על העם שסיפרו לו את הסיפור הזה, לא על אלה שכבר מקבלים זאת כעובדה ופתאום מחליטים לערער ולשאול "מי אמר". הנה נכון, קורח ניסה לטעון על התנשאות רבנית, גם הוא לא ניסה לומר שהכל שקר, לא היה מתן תורה, לא היה יציאת מצרים. בטח שהוא לא יכול היה לטעון זאת, הוא הרי היה שם. ואגב, גם לו יש נכדים, גם הם עבדו בבית המקדש, והגיעו למשרות רמות. והם ידעו את ההיסטוריה של סבם החי-מת, ולא ניסו לטשטש אותה.
 
 
3.
בתורה מסופר על מחלל השבת הראשון שקושש עצים ונשפט במוות, ואתה מספר לי על הבית הראשון וסיפורי המלך יאשיהו. התורה חוזרת מספר פעמים רב על האזהרה לשמור את השבת, לא פחות מהאזהרה להתרחק מעבודה זרה, עם התראה על עונש מוות שאף בוצע. כל מלאכה לא יעשה. זה מסמך שהתקבל על ידי העם, והתקדש על ידו. אתה יודע מה, נניח רגע ונקבל את טענותיך כי לא כל הנביאים הזהירו על השבת, מה זה אומר? האם הם לא התייחסו למסמך התורה שחוזר ומתריע על השבת באופן כה רחב?
אוסיף כאן נקודה, שתתיחס גם לנקודות אחרות. נכון, שתמיד היו בעם היהודי חוטאים ופושעים בכל מיני רמות, פעמים יותר ופעמים פחות. הנביא מלא בזה כל כך הרבה. אבל אף פעם לא מוזכר שמישהו כפר בעצם קיומו של התורה [תקופות היא אפילו נעלמה לחלוטין מהעם, אבל לא כפרו בה]. גם עשרת השבטים שהיו רחוקים מהממסד הרבני [הסנהדרין], לא נמצא עליהם במקום כלשהי רמיזה כאילו הם כפרו בעצם היותם יהודים מיוצאי מצרים ומקבלי התורה במדבר סיני. הכפירה הזו, החלה בשלב מאוד מאוחר, יחד עם הכפירה האתאיסטית ברחבי העולם, כשהעולם החל להיות "נאור" יותר, ולבדוק את כל האמיתיות בצורה "סוביקטיבית".
 
 
4.
סיפורי המיתולוגיה היוונית, לא נמסרו כמסמך מחייב ואותנטי, אלא חוברו מתחילה כספר סיפורים ואגדות, וכך התקבלה על ידי מאמיניה. לעומת זאת, התורה נמסרת מדור לדור, כמסמך מחייב ואותנטי, וככזו התקבלה על ידי מאמיניה, שהוא עם שלם. דינו כמסמך, ולא כסיפורי עם.
 
ו.
כעת אתייחס למה שכתבת בנוגע לאמיתיות המוחלטת של התורה ונתינתה בסיני. ושוב בקצרה על קצה המזלג.
 
לא ענית דבר וחצי דבר, על הטענה הלוגית שלי על סדר הדורות מיעקב אבינו עד אלי, או ממני עד כ400-500 שנה אחורה. קשקשת על כך כמה שורות דמגוגיות וציניות, אבל אין לי מה להגיב עליהם, כי לא ענית כלום חוץ מכמה משפטי לעג ודמגוגיה. זה תרבות ויכוח די נפוצה במחוזות שונים, כשאין מה לענות.
 
החלטתי לתת לך סדר אחד של דורות שאני משתלשל ממנו, בצורה מפורטת 15 דורות אחורה, עד לפני קרוב ל500 שנה. 1. אני. 2. אבי. 3 סבי שעוד הכרתי אותו, ונפטר לפני 25 שנה. 4. אביו, גר ברומניה, נהרג בשואה. יש לי דוד שעוד זוכר אותו היטב, ניצול שואה. 5. (מכאן אכתוב עם שמות ומקום מגורים) חותנו הרב גרשון רוזנבוים, טאלייא (הונגריה), 6. אביו הרב משה לייב, פרשבורג (סלובקיה), 7. אביו הרב יהודה, פרשבורג, 8. אביו הרב פייטל, ליטש (ליד פראג), 9. חותנו הרב ליב וורטהיים [בן השר היהודי הנודע ר' שמשון וורטהיים מווינה], אוטיון (בוהמיה). 10. אביו הרב יאיר חיים בכרך "חוות יאיר" (מורביה), 11. אביו הרב משה שמשון דרשן, וורמייזא (גרמניה), 12. אביו הרב שמואל בכרך, וורמייזא. 13. חותנו הרב יצחק כץ, פראג. 14. הרב יהודה ליוייא (המהר"ל), פראג. 15. הרב בצלאל, וורמייזא. מספר 14 ממני, כלומר המהר"ל מפראג, נולד לפי המסורת בדיוק לפני 400 שנה בפסח שנת ה' אלפים רע"ג לבריאת העולם.  כאמור, זה רק צורה אחת שאני יודע את הסדר של הדורות אחורה, יש לי עוד השתשלשויות באילן היוחסין, שאני יודע בפירוט רב את היחוס לעשר דורות אחורה ואף יותר מכך.
 
ז.
נכון, על כל הקושיות והסתירות מהמדע, יש תירוצים והסברים פשוטים בתכלית. נכון, העולם נברא בקומתו ובצביונו, בצורה שתיראה כאילו הוא קיים מליארד שנה. האור נברא בצורה כזו שהוא ישן וותיק ביותר. לא, אני לא אומר זאת כתירוץ על קושיא, זה כתוב בחז"ל, זה לא נאמר כדי להצטדק למישהו. מבול היה גם היה, והשחית את כל העולם ברמות מטורפות. תנינים גדולים ואנשי ענק ונפילים, היו גם היו. זה כתוב בתורה, זה מתואר בחז"ל, זה לא נאמר כהצטדקות או כתשובה. למה שלא אשתמש בכל זה כהסבר נפלא למה שרואים היום בעולם דינוזארים ומאובנים ושחיקות עפר ומטאורים רבים? כי זה לא מוצא חן בעיני אביר? כי זה סותר לו כמה תיאוריות שהוא בנה לעצמו כדי לתת במה ליצריו האפלים? לא אתחשב בכך, אמשיך לומר את האמת הטהורה כפי שהיא, בקול צלול ורם. אם יש למדע בעיות עם האמת שלי, שינסה להסביר אותם לעצמו, אותי זה לא מטריד, כי האמת שלי היא עובדה ברורה ומוצקה.
האמת האחת והיחידה, יותר חזקה משקרים רבים אחרים, עם כל אמצעי הכוח העומדים לרשותם. זה הכל זמני, חולף. האמת תמשיך לצוף, להתקיים בעוז.
אמת ויציב ונכון וקיים וישר ונאמן ואהוב וחביב ונחמד ונעים ונורא ואדיר ומתוקן ומקובל וטוב ויפה הדבר הזה עלינו לעולם ועד!
 
וכל הקמים עלינו לכלותינו, מהרה יכלו ויאבדו, וכל הרשעה כולה כעשן תכלה, כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ.
 
להתראות, אחרי ניצחון היהדות ובניה, על הציונות ונבזיה.
 
פסח כשר ושמח.
 
א.
 
 
מאת     הרב א.
נשלח:   6.3.13 שעה 14:49
נושא:    שלום לך מר אביר
 
כשקראתי שוב, ראיתי שקרתה לי טעות כתיב אחת קטנה בסדר הדורות, מספר 10 הרב יאיר בכרך היה חותנו של מספר 9 הרב ליב ורטהיים, ולא אביו [אביו הוא השר ר' שמשון כמו שכתבתי].
 
ואגב, אם כבר הזכרנו את סדר הדורות הזה. מסופר על המהר"ל מפראג, שהוא ברא גולם אנושי. יצא על כך אפילו ספר, שטען שהוא כתב ידו של חתנו הנזכר הרב יצחק כץ, שסיפר את כל השתלשלותו מעשיית הגולם. הנה לך דוגמא של ספר סיפורים, שהתגלה בשלב מאוחר יותר [300 שנה אחרי פטירתו] ולא התקבל יותר מכאגדה ומעשייה. וזה ועוד דוגמאות כמו זה, מוכיח פי כמה, שהתורה, היא מסמך שנמסרה בזמנו, ואף אחד לא העיז בשעתו להפריך אותה. וזאת מלבד העובדה שהסיפור שבה על כך שכל העם היהודי היה במעמד הר סיני ושמעו את עשרת הדברות, התקבל בכל הדורות [לפחות עד לפני כמה מאות שנים] כעובדה מוצקה וברורה.
 
טוב, רק אוסיף עוד משפט אחד על החומר הראשוני שכתבת, ובו השמצת את הרבנים כאילו יש להם איזה תועלת חומרית מכך שהם מורים את ההוראות לעם ישראל. הנך מוזמן אחר כבוד לבקר למשל בביתו של גדול דורנו הרב שטינמן, ולראות את הצניעות בה הוא חי, משהו שלא ראית בחיים שלך. בית צר בלתי צבוע, כסא אחד מעץ בכל הבית שנקנה בשנים האחרונות מאז שהזקין מעט [הוא כבר קרוב יותר ל100 בליעה"ר], והיתר הם 2 שרפרפים שנבנו מקופסאות תפוזים עתיקות. מיטת סוכנות מברזל, מטבח צר עם 2 ארונות עץ ישנים, מקרר ישן העומד בפרוזדור הבית. ובכלל, הבית אינו שלו, הוא של ישיבת פוניבז'. זה הרכוש האישי שלו. הכספים שכן מוזרמים אליו מרחבי העולם כמטרות צדקה, מועברים מידי יום, ומידי ראש חודש, לאלפי קרנות צדקה ומוסדות תורה רבים שהוא מכוון את דרכם.
 
 
מאת     עדי אביר
נשלח:   6.3.13 שעה 23:05
נושא:    שלום לך מר אביר
 
ידידי,
 
הרשה לי לסכם את דבריך: אתם מונים כבר למעלה מ-15% מהאוכלוסייה היהודית ובגילאי הגנים ובתי הספר אתם כבר מתקרבים ל-25% מקרב אותה האוכלוסייה וזה מה שמפחיד אותנו. אנחנו לא נצליח לגרום לכם לשרת בצבא ולשנות את אורחות חייכם. בכל מיני מקומות בעולם ניתן למצוא קהילות חרדיות וגם אתם לא באתם לכאן כי רציתם לגזול דבר מאחרים. הרבנים לא התאגדו בכדי להשאיר אתכם כמו שאתם אלא שאתם נוהגים כפי שנהגו אבותיכם, שנאלצו בזמנו להתמודד עם כל מיני אנשים רעים ונבזים, ואתם תדאגו שגם ילדיכם ילכו בעקבותיכם. אתה לא מאיים שתהיה כאן מלחמת אחים כי זאת עובדה ברורה. הכדור בידינו אבל כל שנעשה לא יצליח לשנות אתכם ורובכם ימשיך, יפרח וישגשג. אתה לא בטוח שההמשך יהיה דווקא כאן וייתכן שהשגשוג יבוא בחו"ל לשם כולכם תעברו ותשאירו אותנו פה להתמודד לבד עם הטילים של אחמדניג'אד וחבריו, שבהעדר ההגנה שאתם מספקים לנו, יהפכו אותנו לפיסת אבק. את המאמר שלי, אף שאתה מככב בו, לא תקרא כי מרצונך החופשי אתה תמשיך לחסום את הגישה לאתר שלי. אתה מודה לי על העצות שנתתי לך אבל תמשיך לנהל את חייך ללא כל שינוי. אתה גם מבטיח להתראות עימי אחרי הניצחון של היהדות ובניה על הציונות ונבזיה.
 
הדבר היחיד שאני מוכן לאמץ בשתי ידיים היא קביעתך שאני מפחד מכך ששיעור החרדים בבתי הספר ובגנים כבר מתקרב ל-25% מכלל התלמידים היהודים. אני לא סתם מפחד מכך, התופעה מדירה שינה מעיני כי בסיוטים שלי אני רואה את המדינה שאני אוהב הולכת ושוקעת תחת משקל עודף של בורים בטלנים שיודעים רק לצרוך ולצרוח. לגבי כל השאר יש לי מספר השגות:
 
1.
אתם אמנם מפחדים לשלוח את ילדיכם לצבא כי אתם מבינים ששם הם ייחשפו לעולם האמיתי ויבינו באיזה כלא חשוך ואפל אתם מחזיקים אותם אבל, להערכתי, לא תוכלו למנוע את גיוסם כי הממשלה, כשהיא רק תוכל, תכרוך את הגיוס במתן הטבות כספיות ואני לפחות מעולם לא נתקלתי בחרדי שמסוגל לעמוד בפני פיתויים כספיים. אני מניח שהתהליך יהיה מאד כואב אבל בסופו גם אתם תבינו שאתם, בטרמינולוגיה של רבניכם, חייבים להקריב חלק מבניכם למולך כי ללא סיוע מאסיבי של המדינה לא תוכלו להחזיק את מערך הישיבות המנופח שהקמתם בכספינו. בדרך גם תגלו שרוב אזרחי המדינה אינם קונים את המיתוסים שלכם ואינם מוכנים להמשיך ולפרנס ציבור שעלותו גבוהה ותרומתו מעטה. אני לא יודע איזה סיפורים אתם מספרים לעצמכם אבל רק 50% מהגברים החרדים יוצאים לעבודה ומתוכם אחוז גבוה מועסק במוסדות חרדיים שמתקיימים מתקציבים ממשלתיים. אנשים אינם טיפשים ולחלקים גדולים מהציבור כבר ברור שנתח גדול מהמס שהם משלמים עובר בסופו של דבר לכיסיהם של חרדים שאינם רוצים ואינם מנסים לפרנס את משפחותיהם בכוחות עצמם. כפי שאני מבין ממך זה גם העתיד שאתם גוזרים על ילדיכם ולכם זה ברור וטבעי שבבא היום אנו נסכים לשאת גם אותם על גבינו.
  
2.
האם אינך חושב שהגיע הזמן שתענו לעצמכם על השאלה מדוע בכל בדורות וברוב המקומות שנאו את היהודים? לי יש הסברים משלי לאנטישמיות אבל אתם אלה שצריכים להתעמת עם השאלה בכוחות עצמכם, בלי לספר לעצמכם סיפורי מעשיות, בלי לתלות את האשם באחרים ובלי לעשות לעצמכם הנחות. ראו כיצד הצלחתם לעורר עויינות בקרב הציבור היהודי במדינת ישראל והקישו מכך על יחסם של הגויים כלפיכם. אם לאחר שעשיתם את חשבון הנפש הראוי תחליטו להגר ללונדון, לציריך, ליוהנסבורג, למקסיקו סיטי, לווינה, לאנטוורפן, לניו יורק, ללוס אנג'לס, לסידני או לבואנוס איירס אז אל תתנו לי להפריע לכם. אני בטוח שבכל המקומות האלו ממתינים בקוצר רוח למאות אלפי מהגרים חסרי השכלה, חסרי מקצוע וחסרי שפה שהתרגלו לברוח מעבודה ולהתקיים על חשבון המדינה. הם גם ישמחו לגלות שרק אתם מסוגלים להציל אותם מהטילים של אחמדניג'אד וחבריו. גם החרדים שכבר גרים בכל המקומות הללו וודאי ישמחו לבואכם. הם עובדים לפרנסתם ואני בטוח שהם ישמחו להפריש חלק נכבד מהכנסותיהם לטובת הרבבות שברחו ממדינת ישראל מפחד לשכות הגיוס.
3.
אני שמח שאתה חוסם את הגישה לאתר שלי ולכל מקור מידע אחר שעלול לפקוח את עיניך ולטלטל את השקפת עולמך. המשך לדבוק בבורות, לטמון את ראשך בחול וללכת בעקבות מנהיגים בורים שאינם מבינים את העולם שמסביבם. ליבי עליכם, תינוקות שנשבו בדת שאינה מאפשרת להם ללמוד כיצד מתנהל העולם האמיתי ואינה מספקת להם את הכלים שיעזרו להם להתמודד בעצמם עם נפתולי החיים. אתם לא מבינים שמנהיגיכם המסומאים המיטו עליכם את הבורות הזאת כי הם יודעים שכל עוד שלא תטעמו מעץ הדעת עיניכם לא תיפקחנה ואתם לא תוכלו להבדיל בין טוב לרע ולכן תמיד תהיו תלויים במוצא פיהם ותאלצו למלא אחר כל הוראותיהם? הרבנים הללו אכזבו אתכם פעם אחר פעם, לאחרונה לפני כשבעים וחמש שנים כשבעיוורונם הם לא זיהו את הסכנה שהביאה אתכם עד עברי פי פחת, ואתם מסרבים ללמוד מההיסטוריה וממשיכים לשמוע בקולם מבלי להבין שאין להם שום מושג על החיים במאה העשרים ואחת והם מקבלים את החלטותיהם על סמך העולם הדמיוני שחכמי העת העתיקה ורבני ימי הביניים ציירו בתודעתם.    
 
4.
לסיום ברצוני להזכיר לך שרק מי שאינו בטוח בדרכו צריך לעודד את עצמו בסיסמאות דוגמת 'אנחנו נכלה אתכם', 'להתראות אחרי הניצחון הגדול של היהדות על הנבזות הציונית', 'להתראות אחרי הניצחון של היהדות ובניה על הציונות ונבזיה' וכדומה. הרשה לי להרגיע אותך, אתם לא תכלו אף אחד ולא תנצחו אף אחד. הבועה המנופחת שהקמתם בעזרת כספים לא לכם עתידה להתפוצץ ולפנות את מקומה ליהדות הרבה פחות יהירה, מתנשאת ורודפת שררה וממון. אף אידיאולוגיה שמתבססת על מיתוסים, בורות ואחיזת עיניים אינה יכולה לשרוד לאורך זמן וגם אתם בסופו של דבר תתרסקו ותעלמו, בדיוק כמו כל שאר הזרמים והכתות הפונדמנטליסטיות שפעם מילאו את העולם. אפילו הכנסייה הקתולים כבר התחילה להשתנות ועוד כמה עשרות שנים, כשהיא כבר תונהג על ידי הארכיבישופים האפריקאים, האסייתיים והדרום אמריקאים, גם היא תוותר על הרבה מהאמונות המקובעות שלה ותתאים את האידיאולוגיות שלה לעולם האמיתי. זה גורלן של כל הדתות וזה יקרה גם לכם. אתם תוכלו לעכב את התהליך על ידי הגבהת החומות והעמקת הבורות אבל בסופו של דבר יבוא המשבר שיאלץ אתכם להתאים את עצמכם למציאות הריאלית. אין כל אפשרות אחרת. אם יש לכם מזל המשבר יבוא במהירה ובימיכם ואז בניכם אולי עוד יצליחו להשתלב בחברה ולהפוך לחלק אינטגרלי מעם ישראל. מאידך, אם תשכילו בתחבולותיכם לעכב את הבלתי נמנע אזי לא רק שתדחו את גאולתכם אלא שגם תקריבו עוד דור אחד או שניים למולך. כך או כך, סופה של היהדות החרדית בא יבוא ואין כוח בעולם שיכול להציל את הזרם החרדי מגורלו הבלתי נמנע.
 
 
בברכה,
 
עדי אביר
 
 
מאת     הרב א.
נשלח:   7.3.13 שעה 02:25
נושא:    שלום לך מר אביר
 
 
1.
מכובדי, אתה טועה לגמרי. אנו לא מפחדים לשלוח את ילדינו לצבא. אנו מתנגדים לכך התנגדות נחרצת. מקומם של בני הנוער בגיל ההתבגרות, הוא אך ורק ליד הגמרא. שום עיסוק אחר לא בא בחשבון. בודאי שלא נאפשר להם שהיה במקום שבו כל הנורמות המוסריות מופקרות לחלוטין. הם גם לא יאפשרו זאת לעצמם. נקודה.
 
יתכן שבשל הפחד שלכם מה"פן ירבה" שלנו, תגזרו עלינו גזירות כלכליות שכאלה, שמחמתם לא נוכל להחזיק כלכלית את מערך הישיבות האדיר שהוקם כאן בעשרות השנים האחרונות בחסד ה', זאת על אף שהתמיכה הממשלתית עד היום הינה רק חלק קטן מתוך ההוצאות הגדולות של החזקת ישיבות. אך אני סמוך ובטוח שעם ישראל ימשיך להחזיק את אלפי בחורי הישיבות ואברכי הכוללים, ביד רחבה ככל שיתאפשר. בדיוק כפי שבאמריקה מצליחים להחזיק מערך אדיר של ישיבות וכוללי אברכים, שלא נופל בכמותו מהמערך כאן בארץ, על אף שהם לא מקבלים סנט אחד מהמדינה.
 
50% מהגברים החרדים אכן יוצאים לעבודה, בכל המקצועות הקיימות במשק, שבהם מאפשרים לאדם חרדי לעבוד בו [לידיעתך, ברוב משרות המדינה, לא מקבלים לעבודה אדם חרדי, אפילו אם יש בידו את כל התוארים הדרושים לעבודות אלו. ערבים כן, חרדים לא]. וה50% האחרים, שלומדים או מלמדים תורה, לא משמשים כסלקטורים במועדוני לילה, או באלפי מקצועות מפוקפקים דומים לזה או שונים מזה, שאין בהם כל תועלת לקיום האנושות. ה50% מהגברים שכן עובדים במקצועות חופשיות, מביאים כולם תועלת אמיתית לחברה. איני רואה כל סיבה להתבייש בכך שיש כאלו שמשמשים כמרביצי תורה או אנשי משק בישיבות, התועלת שלהם לחברה, מרובה בוודאי מהשכר המנופח שנוטלים לעצמם ראשי האוניבסיטאות על חימום כורסאות העור שלהם.
 
ואם לא די בכך, הרי שאין משפחה חרדית, שאין בה לפחות מפרנס אחד, אם הבעל בחר לעצמו לימוד תורה, הרי שהאשה עובדת קשה כדי להביא את הפרנסה הביתה. זוהי בחירתנו החופשית בדרך להביא את פרנסתנו בכבוד, לא תכתיבו לנו את הצורה איך להביא את הפרנסה ואת האוכל לפיותנו.
 
החברה החרדית משלמת מסים לעת עתה, בדיוק כמו החברה החילונית. על כל ככרות הלחם שאני קונה מידי שבוע למשפחתי המורחבת בלי עין הרע, אני משלם מס באחוזים גבוהים יותר משיעור החרדים באוכלוסיה הישראלית. אתם המשומדים, לא תורמים למדינה אגורה שחוקה אחת יותר ממשפחה חרדית ממוצעת. תפסיקו לפמפם גבוה גבוהה, כאילו אתם נוטלים אותנו על גבכם השחוח.
נכון, שהמדינה מפרישה סכומים די נאים לסיוע בהחזקת מערכת הישיבות והכוללים, בסך כולל של מאות מליוני ₪ לשנה. אך זה לא בא על חשבון משלם המסים החילוני, זה מגיע לנו כחברה בעלת אחוז גבוה בחברה הישראלית המשלמת מסים טבין ותקילין, שאלו הם יעדי התרבות שלה. מצד שני, בכספי המסים שלנו, המדינה משתמשת בסכומי עתק של מילארדי ₪ להוצאות שאין בהם כל תועלת לאנושות, מלבד סיפוק יצרים אפלים של אנשים משועממים, כמו החזקת תיאטרון הבימה ומסיבות יום העצמאות ודומיו. אנחנו כחברה שאינה צורכת דבר מכל הסחי והמיאוס הזה של ערוצי התקשורת ומקומות הבילוי, מחזיקה במו ידינו את ההוצאות הכבירות שהמדינה משקיעה בהם.
 
2.
התשובה כבר ניתנה מזמן. בגמרא כבר כתוב, כי למה נקרא שמה של ההר שבו ניתנה התורה, הר סיני, מפני שירדה בו שנאה לעולם. באותו רגע שקיבלנו את התורה, קיבלנו במתנה גם את שנאת כל האומות וכל עמי הארצות אל היהודים וחכמי התורה. זוהי מתנה, שאם משתמשים בה נכון, יש בה רק תועלת. אלו שלא זיהו אותה נכון, וחשבו להתבולל בתרבות הגויים, קיבלו זאת כנקמה בשואה, כשהנאצים הארורים לא הבדילו בין סוגי היהודים השונים, וגם את המתבוללים הגרועים ביותר שלחו לתאי הגאזים והמשרפות.
 
אנו לא נהגר לחו"ל, אל דאגה. לא אמרתי זאת. מה שכן אמרתי הוא, שאם ח"ו תצליחו לחנוק כאן את התורה ולומדיה, הרי שהיא תמשיך לפרוח בכל מרחבי הגלובוס. אני יודע שאתה רוצה לעשות לחרדים, את מה שעשתה המלכה אליזבת הספרדית, אתה רוצה שיעשו בנו מה שעשו אנשי האינקוויזיציה לאלו שלא עזבו. אתה מנסה לכבס את זה במילים קצת יותר עדינות מאותם נוצרים נאורים. אבל בינתיים, כל עוד ויתאפשר לנו, ברווחה או בדוחק, בשמחה או בצער, נישאר כאן בגאון. לא באנו לכאן בגלל הציונים, ואנו לא כאן בגלל המדינה הישראלית. אנו כאן, כי ארץ ישראל היא הארץ של שומרי התורה, היא המקום אליו אנו מקוים ומייחלים ליום שבו יתקבצו כל בני ישראל לעבוד בו את ה' איש תחת גפנו ואיש תחת תאנתו. עד שזה יקרה, נמשיך כאן בגלות בין הציונים, בדיוק כמו שנוהגים החרדים באמריקה, או כפי שנהגו החרדים בליטא, הונגריה, פולין.
 
משיך לחנך את בנינו, בדיוק כפי שחינכו אותנו הורינו, ובדיוק כפי שחינכו אותם הוריהם. בדיוק כמו שנדרש מכל איש יהודי, בכל מקום בעולם כולו. נמשיך ללמוד בעיון את אותה תורה שבעל פה, באותה שיטה, בדיוק כמו לפני 2000 שנה, ו1500 שנה, ו1000 שנה, ו500 שנה. את אותה משנה של התנאים שגרו בארץ בשלטון הורדוס או הרומאים, את אותה גמרא של האמוראים הבבליים ושל ממשיכיהם הסבוראים והגאונים, את אותה גמרא מלווה בפירושיהם של רש"י מצרפת ובעלי התוספות מגרמניה, של הרמב"ן והרשב"א בספרד. נמשיך ללכת באותם פסקי הלכות של הרי"ף במרוקו והרמב"ם במצרים, של הבית יוסף בצפת ושל הרמ"א בקראקא, של ממשיכיהם שבליטא, רוסיה, צ'כיה, עיראק, תוניס, פולין, על כל פזורותיהם. גם של החזון איש מבני ברק, ושל ממשיכיו עד היום הזה, והלאה והלאה. היכן שלא יהיה.
 
3.
השקפת עולמי לא תטולטל משום דבר, תנוח דעתך. אני מספיק חזק בדעותי וידיעותי, אני מספיק אינטלגנט ובר דעת, כדי שלא אתבלבל משטויות והבלים שממלאים את אתרך או את של הדומים להם.
 
אנו לא הולכים אחרי הרבנים, הם הולכים בראשינו. הם מלמדים אותנו דעת חכמה ותבונה, יותר ממה שאתה יכול להכיל במוחך הצר. נכון, שאנחנו לא מעוניינים לדעת את כל האפשרויות שאתם חושבים שיכולים לערער אותנו מדעתנו, אבל זה לא בגלל שאנו חוששים מהמידע הזה. אתה יודע היטב שכל ילד חרדי מתבגר, מבין שבעולם קיימים מגוון דעות בין אנשי המדע, והוא גם נחשף אליהם כאן ושם. כל בחור חרדי, שאמנם ראשו ורובו עסוק כל היום רק בהויה התלמודית, ולא בשום דבר אחר, אבל הראש שלו הוא ראש פתוח, הוא יודע שבעולם ישנם מיליארדי אנשים עם דעות מגוונות, על חלקם הוא גם שומע בצורה זו או אחרת. אבל הוא לא מתעסק בזה, למה לו להתעסק בשטויות הללו, אם הידיעה שלו ברורה ומסודרת. האם הוא צריך ללכת לטעום חשיש, כדי לדעת אם זה טוב או רע? האם אתה מציע לו להגר לגואה? או אולי למקדשים הבאההיים היכן שבוגרי הצבא הישראלי מבלים שם את שנותיהם המתבגרות? אלו הם מקורי התבונה שאתה מציע לנו לטעום מהם?
 
והנה תמשיך עם עוד סיסמה חלולה ונבובה, על הרבנים שהביאו אותנו לעברי פי פחת בשואה. נכון, הנאצים השמידו רק את הישיבות, לא את בוגרי הגימנסיות היהודיים, לא את הנוער החלוץ בהכשרות הנוער. הרבנים הם לא זיהו את הסכנה. לא, הם לא ידעו שהיטלר רוצה להרוג את כל היהודים. הם חשבו שהמפלגה הנאצית, היא סך הכל איזה מפלגה חביבה של בנט, שרק כרתה ברית עם השטן. נכון? הם אשמים בכך שהיהודים נותרו בפולין ולא נענו לקריאתו של הציוני הוזה המדינה ללכת לכנסיות להשתמד בהמוניהם. כאילו מה? כאילו שהציונים חילקו בנדיבות סרטיפיקטים לכל בני הישיבות לעלות בהמוניהם למושבה הבריטית. כאילו שהציונים קראו לכל החרדים למהר לעזוב את פולין ולעלות ליישב את הארץ הקדושה עם כל החליפות הארוכות שלהם והחוטם הזב שלהם. ממש הם רצו אותם שימלאו את הארץ לאורכה ולרוחבה. על מה אתה מדבר? אתה?! אתה שמתיימר לטעון שאתה בודק את העובדות, אתה לא מתבייש להפריח סיסמאות נבובות ריקות מכל תוכן, רק על סמך אמירות של חדלי אנוש כלשהם?
 
אגב, גם עכשיו אני מאשים את הרבנים שלא קוראים לנו לברוח מכאן מהר, לפני שהחילונים יחסלו אותנו. רק שאני יכול להבטיח לך, שגם אם כל הרבנים יקראו לעשות זאת, הציבור לא יעשה את זה. אולי אתה לא יודע, אבל האדמו"ר מגור, שהיה לו את הקהילה הכי גדולה בפולין, החל לעסוק בפעולות מעשיות של העלאת כל הקהילה לארץ, כבר מ1934 (שנה אחרי עליית היטלר לשלטון). הוא בעצמו כבר עלה לישראל באותה שנה, על דעת שכל צאן מרעיתו יעלו אחריו. מה לעשות, שלאנשים מאוד לא היה נוח לעזוב את מקומם למקום שהיה אז פי אלף יותר גרוע ממה שהיה ליהודים בפולין. הם פשוט התעצלו ללכת. הוא חזר לפולין, כדי לשכנע כמה שיותר את הציבור שלו שיעלו, ואכן הצליח לו במקצת. ורק מכך יש לנו היום את קהילת גור המעטירה, המונה כיום למעלה מ10 אלף משפחות כאן בארץ, למגינת לבך ולבו של היטלר.
 
4.
ידעתי שיש לך בעיה בהבנת הנקרא, אבל לא ידעתי שאתה גם לא יודע לקרוא כראוי. לא אמרתי מעולם "אנחנו נכלה אותכם". אמרתי "אנחנו נבלה אותכם", ויחי ההבדל הגדול. "אנחנו נבלה אותכם", זה סיסמה שהושמעה במדינה כאן על ידי אחד מגדולי סופרי היהדות החרדית לפני כ60 שנה, כשהתחילו להנחית עלינו את הגזירות. משמעותה, שגם כשתתבלו, אנחנו נשרוד. לא תצליחו עלינו.
היהדות שרדה עמים ואימפריות מרושעות ואכזריות פי כמה משלכם. היא שרדה את גירוש ספרד. היא שרדה את גזירות הצארים. והיא אפילו שרדה את הנאצים. היא תשרוד גם את הנבזות הציונית. היהדות העשירה ברוח ובחומר, תמשיך ותשגשג, גם כשהיא תחנק במקום אחד, היא תפרח במקום אחר. לא יעזור לכם כלום.
 
מול נבואות הזעם המטופשות שלך על סופה הבלתי נמנע של היהדות החרדית בצל ההתפתחות העולמית, בה בשעה שהיהדות החרדית פורחת ומשגשגת בכל מרחבי הגלובוס, כשהישיבות ולומדי התורה מלאים בהמוני עוסקיה, בבליל השפות העולמיות. כשבפריז החומרית ישנם המוני בחורי ישיבות [תופעה שמתעצמת דוקא בשנים האחרונות], ובניו יורק המטרופולין הגדול והתוסס קיים הריכוז החרדי הגדול ביותר בעולם, לצד מנהטן על כל מה שהיא מכילה, ממש לצידה, קיימים אלפי ישיבות המלאים בלומדי תורה, שבזים לכל העולם הרועש שסביבם, וזה גודל עוד ועוד. [אולי לא ראית את התמונות של הכינוסים שנערכו בקיץ האחרון חודש אחרי חודש במדינת ניו יורק, לקרוב ל100 אלף איש בכל אחד מהם, כשבאחד התכנסו לטכס עצה איך להשתמש שימוש מושכל באינטרנט, ובשני התכנסו לסיים את הש"ס]. מול כל זה, אין לי אלא לסיים שוב בבטחון מוחלט ומלא: להתראות אחרי נצחון היהדות ובניה, על הציונות ונבזיה. עולם הישיבות הטהור, שבו עוסקים אך ורק בתורה, יגדל ויפרח גם כאן, על אפכם ועל חמתכם, עד שלכם לא תיוותר הברירה, אלא לקום ולעקור מכאן בחמת זעם, ולהצטרף לכל מפולת הנמושות הממלאים את מרחבי הגלובוס במרבצי סמים וטיפוסי הרים.
 
 
מאת     הרב א.
נשלח:   7.3.13 שעה 10:53
נושא:    הנאורות
 
תסלח לי אדוני, באמת שלא ידעתי מה אני מפסיד מכך שאני חוסם את האינטרנט, אני מפסיד ממש. 
 
הנה, הבוקר המתנתי במרכז שירות הלקוחות של אורנג', על השולחן לפני היה מונח פתוח עיתון מעריב מאתמול בעמוד פנימי כלשהו, וראיתי כותרת מרנינת לב על פרצופם של נאורי מדינת ישראל, סיפור שתפס כנראה כמה כותרות בהיותו למרות הכל קצת חריג ולא משהו יומיומי, והחמצתי במשך קרוב ל3 יממות מלדעת את הסיפור שהרנין את כל הנאורים במדינה, וכל זאת בגלל האינטרנט החסום אצלי, כמה חבל.
 
לא ידעתי, פשוט פספסתי, את הנאורות המדהימה של אזרחי מדינת ישראל, שהתוודעו לכך שאדם רצח את בת זוגו לחיים ואת בנה בדם קר, ולא ידעתי שרצח אדם העובד לפרנסתו כספר, רק משום שחשד בו שקיים קשרים כלשהם עם בת זוגתו אותה אהב עד מוות. בתכנון מחושב ומדוקדק. ולבסוף אף ירה בעצמו, ממש הנאהבים והנעימים בחייהם ובמותם לא נפרדו.
 
לא ידעתי ולא שמעתי. עם זאת, היו מקרים כבר שהגיעו לתודעתי איכשהו, למרות האינטרנט החסום, ומניעת המפגש עם הטלויזיה והעיתונות הישראלית החינמית והלא חינמית כאחד. שמעתי על אותו אב שרצח בדם קר את ילדיו בעת שקיבל אותם למשמרת מגרושתו. שמעתי על אותו סבא שרצח את נכדתו והטיל את גופתה המבותרת למימי הירקון. שמעתי על בני נוער שרצחו שכן שירד לגעור בהם על השתלולותם בשעת לילה מאוחרת. בכל זאת כמה מקרים חריגים, כן מצליחים לחדור לתודעתי למרות הסגירות שכפיתי על עצמי מול הנאורות הגדולה של החברה במדינה.
 
צר לי אדוני, אבל אני מעדיף לחיות את חיי הסגורים והשלוים, מאשר להתוודע באופן חולני לכל הברבריות השוטפת את מרחבי המדינה [בטח, מהר תמצא לי איזה קטטה בציבוריות החרדית, כדי להגיד לי שגם אצלכם קיימים תופעות. תמכור לי גם מקרי פדופיליה כאלה ואחרים שהתגלו במגזר. כן, נכון, גם אנו לא חברה נקייה מכל תועבה. אפילו קרה מקרה של רצח שזעזע את אמות הסיפים בחברה החרדית. אבל למרות הכל, אני מעדיף את המקרים הבודדים הללו, שבאמת מזויעים, מהגלים העכורים השוטפים את החברה הנאורה במדינה].
 
במסגרת זו של הסגירות שכפיתי על עצמי, אני גם לא מודע למתרחש במגרשי הכדור במדינתנו ומחוצה לה, אין לי מושג מי נגד מי ומה נגד מה, אפילו שקיומם הכלכלי בסכומים אסטרונמיים מגיע מכספי המיסים שאני וחברי משלמים.
תאמין לי שאני מעדיף לדעת על המתרחש בישיבת מנטשסטר, מאשר במנטשסטר יונייטד ודומיה.
 
סלח לי, אבל כשראיתי הבוקר את כותרת העיתון של אתמול, הבנתי את הפערים שבינינו. הבנתי למה אתם מעונינים כל כך שנפתח כבר, אתם מעוניינים פשוט שגם אצלינו מקרי הרצח וההתאבדויות יהפכו לדברים שבשיגרה, נמאס לכם לסחוב על גופכם את כל הברבריות הנאורה, מול הבורים שחיים להם בשלוה באיזה אי שיצרו לעצמם במדינה. הבנתי, וטוב שהבנתי.
 
 
מאת     עדי אביר
נשלח:   7.3.13 שעה 20:44
נושא:    הנאורות
 
ידידי,
 
אתה חי בסרט ומרחף על תחושת עליונות בלתי מובנת ובלתי מוצדקת אבל אם אתה מעדיף את המיתוסים ואת סיפורי המעשיות שאתם מספרים לעצמכם על פני העולם האמיתי אז אני מאחל לך כל טוב ומקווה שיבושם לך. אני רק רוצה להזכיר לך שאת סדרת ההתכתבות הזאת פתחת במילים:
 
'מסתבר לי, שכשכתבת לי לפני למעלה מחצי שנה את המשפטים הגבלסאים הבאים, ידעת על מה אתה מדבר:
 
"זה נכון שבשנים האחרונות הם החלו לפרוח ולשגשג אבל זאת תקלה זמנית שנגרמה על ידי פוליטיקאים קצרי ראות שרק כעת מתחילים להבין שתמורת שלטונם הם שילמו לא רק בכסף אלא גם בעתיד האומה. לי אישית אין ספק שבקרוב מאד המטוטלת תתחיל לנוע לכיוון השני, התקציבים יתייבשו, העולם החרדי יצטמק למימדיו הטבעיים והשפיות תשיב את סדר הקדימויות הנכון ותחזור לעודד את ההשכלה המדעית והטכנולוגית, העבודה והשירות הצבאי והלאומי". 
 
זה לא היה הבעת משאלת לב שלך האישית, אלא הכרת את הלך הרוח השורר בתקשורת הישראלית הלא יהודית, והכיוון לשם היא תוביל את הפוליטיקה.'
 
עתה אני תוהה מה תכתוב לי בעוד חצי שנה. חבל שאתם נאלצים ללמוד בדרך הקשה שהעולם אינו מתנהג על פי הפנטזיות שלכם ובמקום להבין את החיים כפי שהם אתם טומנים את ראשכם בחול ומספרים לעצמכם סיפורים שהייתם רוצים שיהיו נכונים וכשמסתבר לכם שטעיתם אתם צועקים, מגדפים ומאשימים את האחרים.
 
אתה מדבר גבוהה גבוהה על עולמה הנשגב של התורה ועל מערך הישיבות שיתקיים לנצח אבל אתה בעצמך יודע שברחוב אחד בבני ברק או בירושלים יש יותר ישיבות משהיו בכל מזרח אירופה לפני השואה ובכל ארצות הברית בימינו אנו. היכן בהיסטוריה שמעת על למעלה ממאה ועשר אלף תלמידי ישיבה (למזלנו מספרם קטן במקצת לאחר שהתגלו אלפי רישומים מזויפים באמצעותם הישיבות הצליחו לגנוב כספים רבים מהקופה הציבורית)? מספר יהודי מזרח אירופה לפני השואה משתווה בערך למספר היהודים שחיים היום במדינת ישראל ובכל זאת מספר אברכי הישיבות בכל מזרח ומרכז אירופה מעולם לא עלה על אלפים בודדים. בארצות הברית של היום, שגם בה מספר היהודים מקביל בערך למספר היהודים בארץ, יש בסך הכל ארבעים ישיבות גדולות וכעשרת אלפים תלמידי ישיבה, היינו פחות מעשירית ממספר האברכים שלעיתים פוקדים את ספסלי הישיבות בארץ. את הבועה המנופחת הזאת אתם יכולים לזקוף לזכותה של המדינה שאינה מוכנה, ובצדק, לפטור אתכם מחובת השירות ולפוליטיקאים הממולחים שלכם שתמיד ידעו כיצד למנף את כוחם הפוליטי ולסחוט מהמדינה עוד ועוד תקציבים. הבעיה היא שבמקום על אביכם שבשמים אתם שמתם את יהבכם על הפורושים והליצמנים, הגפנים והרביצים שלכם. חשבתם שכוחם יעמוד להם לנצח וטעיתם. הפוליטיקה היא כגלגל ענק בלונה פארק, לעיתים היא מרוממת ולעיתים מנמיכה, ונראה שעתה הגיע תורכם לרדת מטה, בדיוק כשם שהקיבוצים החלו להתערער כשמפא"י איבדה את השלטון למפלגות הימין.
 
ישיבה באופוזיציה אינה סוף העולם. אף אחד לא ינסה להוציאכם לשמד או לכפות עליכם חילול שבת, אכילת חזיר, גילוי עריות או אפילו שיטוט באינטרנט. אתם פשוט תצטרכו לצמק את מערך הישיבות המנופח שהקמתם בכספנו ולהסתפק בעשרת אלפים במקום במאה אלף תלמידי ישיבה. זה אמנם כואב, במיוחד כשחושבים על כל המשרות שיתבטלו ועל כל הרבנים שיצטרכו למצוא לעצמם עבודה של ממש, אבל זה לא קטלני ובסופו של דבר זה יירפא גם אותנו וגם אתכם.
 
לבסוף, עליך להאמין לי ששיעור הפושעים בקרב החרדים אינו נופל משיעורם בקרב החילוניים. אנחנו פשוט לא מסתירים את הפושעים שלנו מתחת לשטיח ולו רק משום שרובם בלאו הכי ממהרים להתחרד מיד לאחר תפיסתם. לכם נדמה שאתם צדיקים יותר, טהורים יותר ונעלים יותר מכל האחרים אבל זה רק עוד אחד מהמיתוסים עליהם אתם אוהבים להתרפק מבלי שתטרחו לעגן את יומרותיכם בסטטיסטיקות של ממש.     
 
בברכה,
 
עדי אביר
 
 
מאת     הרב א.
נשלח:   8.3.13 שעה 01:01
נושא:    הנאורות
 
מכובדי.
 
כבר כתבתי לך, שיש לך בעיה בהבנת הנקרא. אני לא כתבתי את המשפט הראשון בהתכתבות זו, כהכרה בראייתך את הנולד. אני ממש לא מייחס לך כאלה תכונות, השמורות בדרך כלל לאנשים פקחים. מה שכתבתי הוא שהסתבר לי, כלומר התחוור לי בתורת הסתברות, כי הדברים שכתבת לא היו הבעת משאלה ודמיונות שלך, אלא כי פשוט יש לך היכרות יותר עם אלו השולטים על השפעת הלכי הרוח בעם הרדוד של הרחוב הישראלי, וידעת את התכנית המעשית של ההפיכה בשלטון ע"י הגדלתו של לפיד ודרישותיו. פשוט ידעת פרטים שידועים יותר לאלו שבפנים.
 
בעוד חצי שנה, איני יודע אם אכתוב לך משהו. אבל בטח שלא אכתוב לך שצדקת בתהליכים שיעבור הציבור החרדי בארץ.
 
לגבי הנתונים במספרים שמסרת, שמע נא יקירי. אתה מערב כמה נושאים שלא קשורים זה לזה כלל ועיקר. אכן, כמות האברכים, כלומר הגברים הנשואים שיושבים ולומדים תורה כל ימיהם, אכן גדל בשנים האחרונות בארצנו, בצורה חסרת תקדים בעבר הרחוק והקרוב גם יחד. זה לא קרה בגלל שהמדינה החזיקה את אותם אברכים, המילגה שמקבל כל אברך כזה מהמדינה מסתכם בסה"כ בסכום של 850 ש"ח בערך. מזה אי אפשר לחיות ולהתפרנס. תהיה חייב להודות בכך. מה שנכון, שזה הועיל עוד לראשי הכוללים להשלים את הפער להביא מילגה לאברכיהם בסך כולל של בין 1500 ש"ח ל2000 ש"ח. גם מזה אף אחד לא יכול להתקיים. אין ספק, כל אחד יש לו עוד פרנסה, אם זה בפרנסה שהאשה מביאה הביתה בעמל כפיים ובתבונתה, ואם זה בעבודות שונות שהאברך עושה בעצמו מחוץ למסגרת הלימודים, כמו כתיבת סת"ם, שיעורים פרטיים עם תלמידים מתקשים, וכיוצא בזה. ככה"נ זה יתמעט מעט במדה והמדינה תוריד את חלקה בסיוע זה, יהיו כוללי אברכים שיאלצו לסגור את שעריהם, ויהיו אברכים שייצאו עוד לחפש פרנסה באורח כזה או אחר. נכון, מזה לא יקרה לנו שום נזק. ברור, שאנו רואים ברכה גדולה בריבוי כמות ואיכות האברכים הממלאים היום את בתי המדרשות, אבל זה לא משהו שאנו חושבים שכך זה מוכרח להיות.
 
אבל, בכל הנוגע לבחורים עד נישואיהם, כלומר הישיבות, לא תצליחו להוציא אפילו בחור אחד לא. לא לצבא, לא לעבודה, ולא לשום דבר אחר. נקודה.
זה דבר ראשון.
 
דבר שני, גם בנוגע לאברכים, אם תמעטו את מספרם על ידי גזירות כלכליות, רובם הגדול לא יגיע לשירות צבאי או אזרחי בכל מיני מסלולים. הם יעדיפו לסבול חרפת רעב ולהמשיך את לימודיהם, ולא יגיעו לצבא. אולי תצליחו להגדיל בעוד כמה אלפים בודדים את מספרם של אותם שכן יצאו לשירות כזה או אחר, אבל לא משהו מעבר לכך. לא תשנו את אורח חיינו.
 
בארה"ב, קיימים הרבה יותר מארבעים ישיבות גדולות. ישנם הרבה הרבה יותר מ10 אלף בחורי ישיבה ואברכי כולל. אין לי שום נתונים על כך, אבל אני לבדי מכיר מספר יותר גדול מכך. בעיירת לייקווד לבדה, השוכנת במדינת ניו ג'רסי, ישנם למעלה מ5000 בחורי ישיבה ואברכי כולל, בדומה לישיבת מיר בארץ ישראל. ואל תשכח, שבישראל לבדה מצויים כמה אלפי בחורי ישיבות ואברכים מארה"ב שמגיעים ללמוד כאן באוירה הנפלאה של תורת ארץ ישראל ורבותיה. [ולא נכנסתי כלל לברכה הכלכלית שמביאים אותם בחורי ישיבות והאברכים האמריקאים בשהותם כאן].
 
ועוד נקודה אחת קטנה, מאז כינונה של הישוב היהודי הגדול בארץ ישראל, לפני כ200 שנה ויותר, הרבה לפני תחילתה של הציונות, היה זה ברור שרוב יושביה לא עוסקים בפרנסה כמו אלו שעסקו בחו"ל, אלא מקדישים את חייהם לתורה, והיהודים בחו"ל החזיקו אותם עם קופות הצדקה שהיה בכל בית יהודי, עד שהציונים המושחתים גנבו זאת בקופות של הקק"ל שפיטמו עמה את ראשיהם. כך, שנכון שבאירופה לא היה כל כך מוכר המושג הזה של הקדשת החיים לתורה, כמו שהוא מוכר כאן. אבל מאז ומעולם, כך זה היה כאן. ולכן כאן זה ימשיך כך, אף אם נניח שבמדה פחותה יותר מהמצב העכשוי.
 
הישיבה של הסיעות החרדיות באופיזיציה אינה מדאיגה ומטרידה אותי כלל ועיקר. גם תפקידיהם של הפוליטיקאים שלנו בכנסת לא מעניינים אותי. מה שמטריד אותי הוא רק הנסיון הנואל שלכם לשנות אותנו, לשנות את אורח חיינו, לכפות עלינו את הסחי והמיאוס שלכם. מטריד אותי שאתם חושבים לרדוף את ילדינו - בחורינו, לנסות לקחת אותם לצבא ההשמדה לישראל, לנסות לקחת אותם ולנתק אותם מדף הגמרא. ואני מודיע לך, שהנסיונות הללו ייכשלו, לא יגיעו בחורי ישיבות לצבא. נקודה. יהיה מה שיהיה, סימן קריאה.
 
כשאני קורא את השורה הראשונה והאחרונה שלך גם יחד, אני תוהה ומשתומם אם את שניהם כתב אותו אדם, או שהאדם שכתב את שני השורות הללו, הוזה בהקיץ. אתה מאשים אותי שאני חי בסרט, ומספר לי סיפורים על השטיח הגדול שלנו שמצליח לטאטאות מעשי רצח של משפחות על ילדיהם, שאף אחד לא הצליח לשמוע עליהם. אין לי מושג מאיזה סרט אתה לוקח את הסיפורים הללו, או שאולי קנית את הסיפור של הכתבת המשטרתית של גל"צ שפינטזה על העיר מודיעין עילית, עד שהמשטרה הקימה על הסיפור הזה צח"מ מיוחד, כשבסופו נאלצה להודיע שכל הסיפור מקורו במוח קודח ותו לא. שיערב לך.
 
 
מאת     הרב א.
נשלח:   8.3.13 שעה 01:19
נושא:    הנאורות
 
ועוד נקודה קטנה אחת אני מוכרח להוסיף.
 
אתה תמיד מתהדר בדבריך, שאתה איש שמחפש את האמת העובדתית. ממש כך.
כן, גם כשמסבירים לך ברחל בתך הקטנה, שהכסף שהמדינה נותנת להחזקת הישיבות והאברכים, הוא לא כסף שלכם ולא של סבתא שלכם, הוא כסף שלנו, כי גם אנחנו משלמים מסים בדיוק כמותכם, וגם אנחנו זכאים לקבל משהו מעוגת התקציב המנופחת שברובה אינה מגיע אלינו בגרוש. אתה תמשיך ללהג באותו פאתוס על "מערך הישיבות המנופח שהקמתם בכספינו". זו ממש אמת עובדתית.
אני מוריד את הכפפה, ומבקש ממך להיות כנה, ולעשות את החשבון מולי, על הכנסות המדינה והוצאותיה, ונראה מי מחזיק את מי.
 
 
מאת     עדי אביר
נשלח:   8.3.13 שעה 13:40
נושא:    הנאורות
 
ידידי,
 
אני השקעתי שעות ארוכות בלימוד הנושא ואף הבאתי את ממצאיי במאמר ארוך מגובה במאות נתונים שלוקטו מאתרים ממשלתיים, אבל אתה, נאמן לדרכך, הרי לעולם לא תקרא את הסחי שכתבתי כי די לך בסיסמאות הרבניות שאינן מבוססות על אף נתון רשמי שאי פעם זכה להיחשף לעין האנושית. אם הנושא מעניין אותך אנא כתת רגליך לאיזה אינטרנט קפה וקרא את קצה קציה של האמת (שהרי את האמת כולה אפילו הממשלה דאגה להסתיר) שלעולם לא תחדור באף דרך אחרת לעולם האגדות בו אתה חי.
 
בברכה,
 
עדי אביר
 
 
אם אתם חושבים שטעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה תוכלו לנצל את מנגנון התגובות בכדי להעיר על המאמר, להפנות את תשומת לב הקוראים לטעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם צריכים להירשם מראש ואינכם צריכים אפילו להזדהות בשמכם האמיתי. עם זאת, אודה לכם אם את ההשמצות האישיות תפנו לדף הנקרא 'תגובות כלליות', אליו תוכלו להגיע באמצעות המשבצת הירוקה הנקראת 'הפניות' שנמצאת בשמאלו של דף הבית.
 
דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר ודרגו אותו. בנוסף, אשמח אם תצביעו בסקר שבדף הבית. אני חושב שצריך להפיץ ברבים את בשורת הספקנות ולכן אם המאמר מצא חן בעיניכם אנא שתפו אותו עם חבריכם ברשת החברתית אליה אתם משתייכים. לנוחיותכם, תמצאו בסוף המאמר כפתורי שיתוף שיקשרו אתכם באופן אוטומטי לכל רשת חברתית שרק תרצו.
נקרא 5040 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

4 תגובות

 • קישור לתגובה ראשון, 10 מרס 2013 22:37 הוסף ע״י עדו

  והנה מה שחושב על זה דתי לאומי.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4353730,00.html

 • קישור לתגובה שבת, 09 מרס 2013 20:24 הוסף ע״י עדו

  זה בהחלט חשוב. טוב שיש אותך שעושה את העבודה המלוכלכת בשבילי.

 • קישור לתגובה שישי, 08 מרס 2013 22:06 הוסף ע״י עדי אביר

  עדו,

  אני הבטחתי לרב א. שלא אחשוף את זהותו ובכוונתי לעמוד בהבטחתי.

  להערכתי הציבור החילוני אינו מסוגל להבין את המוח החרדי ואת הדרך בה האנשים הללו רואים ומבינים את העולם. הרב א. מתגאה בכך שהוא לא קורא עיתונים חילוניים, לא שומע רדיו ממלכתי, לא מסתכל בטלויזיה ולא משוטט באתרי אינטרנט לא מורשים ולכן דבריו משקפים בדיוק רב את הלכי הרוחות שרווחים בתוככי החברה החרדית ואת השקפת עולמם של האנשים שמצהירים שהם לעולם לא יאפשרו לבניהם לשרת בצבא. אם נפסיק לקרוא אחרי המשפט המרגיז הראשון הרי שגם אנחנו נסגור את עצמנו מאחורי איזו שהיא חומה ונוותר על הבנת דעותיו ועמדותיו של הצד השני. לי לפחות יש את הסבלנות הדרושה לחלץ מהאנשים הללו את דעותיהם האמיתיות, להבין את גודלה ומקורה של הבעיה העומדת בפנינו ולאפיין את האינטרסים של אלו שמושכים החוטים. אם הדברים הללו אינם חשובים בעיניך אז אתה בהחלט פטור מקריאת המשך ההתכתבות.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שישי, 08 מרס 2013 19:02 הוסף ע״י עדו

  רק התחלתי לקרוא ומיד הפסקתי. הרב הזה (למה אתה לא חושף את שמו?) משווה בין התחושה הנוראה שחשים החרדים היום כשסוגרים להם את שיבר התקציבים לתחושה שחשו יהודי הונגריה ופולין תחת שלטון האנטישמים.
  עוד ביזוי של זכר נספי השואה. הייתי אמור להתעצבן אבל כנראה שאני כבר רגיל. מה שכן אני לא ממש חייב להמשיך לקרוא נכון?

התגובות האחרונות