Skip to content

1VSDAT

Open menu
שישי, 08 אוגוסט 2014 13:20

המיסיונרים של חב"ד - התמונה המלאה

דרג מאמר זה
(1 מדרג)

חב"ד טוענים שהמיסיונרים הצעירים שהם משלחים בשעונות חיוניות תמימות רוצים רק לזכות יהודים במצוות הנחת תפילין. המציאות היא הרבה יותר מורכבת הצעירים שייפלו בפח יעברו שטיפת מוח ויהפכו לחיילים בכת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש שם הם ילמדו לסגוד לאדמו"ר האחרון של חב"ד, לשנוא את מדינת ישראל ואת הציונות, שלטון החוק, הדמוקרטיה, הקדמה, המדע, חוק כבוד האדם וחירותו, ערבים, נוצרים, חילונים ושמאלנים.  

 

הסרטונים הבאים מתעדים את המאמצים שהמיסיון החבדי משקיע בניסיון לחרד שכונה פלורליסטית ומראים מה קורה לבחורים הצעירים שעוברים את שטיפת המוח של הכת.

 

 

הפעילות המיסיונרית

 

את הקף המאמצים המיסיונרים ניתן לאמוד מהסרטונים הבאים:

 

1.

מיסיונרים וקטינים

 

 

 

 

 

2.

מיסיונרים בשדות הצייד

 

 

 

 

 

3.

עוד ניסיון ל'קרב' קטינים

 

 

 

 

 

4.

מיסיונרים ברחובות

 

 

 

 

 

5.

מיסיונר מפגין צדיקות בפרהסיה

 

 

 

 

 

6.

מיסיונרים ותמימים

 

 

 

 

 

7.

מלכודת מיסיונרית

 

 

 

 

 

8.

סיפור מדכא עם סוף טוב

 

 

 

 

 

9.

מיסיונרים פושטים בשכונה

 

 

 

 

 

10.

מיסיונרים נגד ילדים

 

 

 

 

 

11.

עוד פטרול מיסיונרי בסניף שופרסל

 

 

 

 

 

12.

יום נפלא בתולדות המיסיון

 

 

 

 

 

13.

נסיון כושל להרים אירוע המוני

 

 

 

 

 

14.

השר שאוהב להביע תמיכה פומבית במיסיון

 

 

 

 

 

15.

קריאת שמע של המיסונרים

 

 

 

 

 

התוצאות העגומות

 

הסרטונים הבאים מראים מה קורה לצעירים שעוברים שטיפת מוח חבדית:

 

16.

'עצמות אינסוף' שנשטפה למוח לא מעוצב

 

 

 

 

 

17.

אב טיפוס של מיסיונר שטוף מח

 

 

 

 

 

18.

ראו מה חב"ד עושה לשפוטים שלה

 

 

 

 

 

19.

החיים בסרט

 

 

 

 

 

20.

השמש החבדית שסובבת סביב הארץ

 

 

 

 

 

כך בדיוק פועלת כת שמנסה לשנות את צביונה של שכונה חילונית: פנייה לקטינים ולצעירים פגיעים, התעלמות מכללי המשחק המקובלים, הפגנות פומביות של צדיקות, הנחות תפילין בפרהסיה במטרה להפגין תמיכה בכת ובמנהיגה הנערץ, אירועים רעשניים שקורצים לילדים, הקפת הקורבן הפוטנציאלי מכל צדדיו, ביסוס הזכות לפעול בכל מקום ובכל זמן וכדומה. עצוב מאד לגלות שרוב העם מסתנוור מהתחפושות ומהשימוש בסמלים יהודיים ואינו מבין שהמנהיגים הציניים של הכת הזאת שוטפים את מוחם של הצעירים שנופלים ברשתם, גוזלים מהם את כספם, זמנם, מרצם ועתידים והופכים אותם למיסיונרים שמשדלים צעירים אחרים להצטרף למאמץ שבסופו של דבר מחזק ומעשיר רק את חברי ההנהגה. 

 

 

טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמתי אבל עליכם לספק כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.

 

 

נקרא 6948 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

14 תגובות

 • קישור לתגובה רביעי, 04 פברואר 2015 00:51 הוסף ע״י עדי אביר

  שמעון,

  גם אני מכיר אנשים טובים מהזרם המרכזי של חב"ד שאינם פועלים בצורה אגרסיבית כמו אלו שמוצגים בסרטונים. הבעייה היא שבשכונה שלי הקימו ישיבה משיחיסטית ששמה לה למטרה לחרד, או יותר נכון ל'חבד', את השכונה ולשם כך הם פונים לצעירים ולילדים ומנסים ל'קרב' אותם לישיבה שם בעלי מקצוע כבר יהפכו אותם לחברים שווי חובות בכת.

  אם הזרם המרכזי בחב"ד היה מגנה את הפעילות המשיחיסטית בשכונה שלי הייתי מתמקד במשיחיסטים ולא תוקף את החסידות כולה אבל שני הזרמים מציגים בעניין זה חזית אחידה ואין זה מתפקידי להבדיל ביניהם.

  אני מזמין אותך לקרוא את שאר המאמרים בקטגוריה הזאת ומהם תבין את הרקע למלחמת התרבות שמתנהלת בשכונה כבר למעלה מחמש שנים. ייתכן שמבחינתך אין פסול בתהליך ההתחרדות שפוקד את מדינת שיראל. מבחינתי זהו אסון ןאעשה כל שביכולתי למנוע אותו.

  http://www.1vsdat.org/index.php/2011-09-19-17-41-46

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 04 פברואר 2015 00:22 הוסף ע״י שמעון ברנד

  שלום עדי אביר
  אני לא נוהג לכתוב תגובות בבלונים או דברים כאלה אבל אני מרגיש שפה אני חייב. לדעתי העובדות שלך הם לא נכונות. יש באמת כאלה מסיונרים שעושים עוול לכל שאר ה"כת" החבדניקית. אבל ממש לא כולם כאלה אני מכיר אנשים רבים וטובים שהם חסידי חב"ד והם לא כפי שאתה מציג אותם. אני עצמי לא חסיד חב"ד אבל אני בחור דתי בעל כיפה סרוגה ואני רוצה להוסיף שמה שאתה עושה פה לדעתי הוא הסתה שלא בצדק. אם זה כל כך מפריע לך תגיש נגד אדם ספציפי תלונה במשטרה אבל ההסתה שאתה מפנה כלפי מגזר שלם או "כת" כפי שאתה קורא ורואה אותה הוא לא הוגן ומאוד לא דמוקרטי (הזכות לשם טוב)
  מקווה שהסברתי את עצמי נכון אני דוגל בחופש דעה אני לא אומר מה נכון ומה לא כמו שאני עצמי לא יודע מה נכון ומה לא אני מאמין בקב"ה אבל אני לא אנסה לשכנע אותך שהוא אמיתי כי זה משהו שאם לא תרצה בעצמך לא תגיע אליו.
  אשמח תגובתך בעניין
  שמעון ברנד

 • קישור לתגובה חמישי, 21 אוגוסט 2014 19:07 הוסף ע״י ישראל

  שלמה חסקינד
  אתה קשור לשלמה ריכמן שמגיב פה?

 • קישור לתגובה רביעי, 20 אוגוסט 2014 21:59 הוסף ע״י עדי אביר

  שלמה,

  אני לא נוהג להתכתב באופן פרטי עם אנשים שאינם עומדים על סף החזרה בשאלה. כשתגיע לרמה הזאת אשמח ליצור איתך קשר אישי.

  אם אני 'בעל בלוג מגזים זה , חצוף ומחוצף !!! כפוי טובה ממדרגה ראשונה !!! מקשקש ומבלבל , משקר במצח נחושה , ממציא דברים שלא היו וגם לא יהיו !!!' הרי שלא יקשה עליך להוכיח לי שאני טועה. אנא בחר כל מאמר שמעלה את זעמך והוכח לי שאני משקר, ממציא וכו' וכו'. אם תצליח להוכיח שטעיתי אשמח לזנוח את דעותיי הנלוזות ולאמץ את דעותיך. זכור, עם זאת, שהעובדה שהרב שלך אמר משהו עדיין אינה מוכיחה את נכונות דבריו. הוא אולי למד את תורתו מרבו אבל אין גם שום סיבה להניח שרבו של רבך אוחז באמת המוחלטת, אפילו אם הוא היא אדמו"ר וגדול הדור. למעשה, אתה יכול לחזור עוד ועוד אחורה עד שתמצא מקור אמין שאינו חשוד עלינו שהוא המציא את תורתו על דעת עצמו. למעשה, עליך להראות שטענותיך נסמכות על דברי האל ולא על קביעות של בן תמותה זה או אחר, גדול וחשוב ככל שיהיה.

  אם תשים לב, אני מציף את מאמריי באסמכתאות תנכיות, תלמודיות ומדרשיות. אם ברצונך להפריך את דבריי עליך לספק פרשנויות אחרות לאסמכתאות עליהם אני בונה את התיאוריות שלי. לא מספיק לחשוב שאתה כבר יודע את האמת האחת, היחידה, הבלעדית והמושלמת ולקבוע שאני חצוף ומחוצף רק מפני שדעותיי אינן עולות בקנה אחד עם ה'אמיתות' שנשטפו למוחך, עליך גם להפשיל את שרווליך, להתייחס לטענות ספציפיות שהעלתי, להסביר מדוע הפרשנות שלי פסולה ולהביא פרשנות אלטרנטיבית שתומכת בדעותיך.

  אשמח לשמוע ממך,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 20 אוגוסט 2014 21:15 הוסף ע״י שלמה חסקינד , רח' הרב זוין 14/10 נוה-יעקב ירושלים 0587664442

  ערב טוב ומבורך ! תסלח לי אם אני בא אליך במלוא חריפותי : אתה , בעל בלוג מגזים זה , חצוף ומחוצף !!! כפוי טובה ממדרגה ראשונה !!! מקשקש ומבלבל , משקר במצח נחושה , ממציא דברים שלא היו וגם לא יהיו !!! היות ואינני מכירך באופן אישי , מסתפק אני בכך , אם אתה מסוגל ו"כלי" לקבל עוד על הראש ולכן , אסתפק במה שכתבתי !!! ובכלל , אני "גאה-לחלוטין" בזה , שאני אחד (מרבים) מחייליו של הרבי , לזכות יהודים במצוות , מידי יום שישי , במקום מגורי , שכונת נוה-יעקב שבירושלים , כולל: מבצע "תפילין" !!! באם נשארה בך (אינני "יודע" ממתי...) משהו מהמושג "רצינות" אנא פנה אלי , באופן אישי ואסביר לך , בעזרת ה' , את הדרוש הסבר !!! שלמה חסקינד 0587664442 תודה ושבת שלום !!!

 • קישור לתגובה שני, 18 אוגוסט 2014 16:38 הוסף ע״י עדי אביר

  צבי,

  תודה.

  אין לי ספק מה תהייה התגובה - כתבות נוספות על האלימות החרדית. בעבר התפרסמו ידיעות על שריפות בדירות שנשכרו בשכונות החרדיות על ידי נשים שנחשדו ב'מיסיונריות'.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 18 אוגוסט 2014 15:55 הוסף ע״י צבי דגן

  אתה עושה "עבודת קודש".
  יהיה מעניין, מה תהיה התגובה, אם יכנסו "מיסיונרים" דומים עם אידאולוגיה אחרת, לתוך החברה החרדית ויעשו דברים דומים.

 • קישור לתגובה ראשון, 10 אוגוסט 2014 23:17 הוסף ע״י עדי אביר

  ארז,

  אני שבתי וטענתי שכת חב"ד ברמת אביב מלמדת את שפוטיה לשנוא את כל מה שמניתי. לא עשיתי סקר על מגוון הדעות של חב"ד ואני משוכנע שניתן למצוא בקרב החסידות דעות פחות קיצוניות לצד דעות יותר קיצוניות. בישיבת חב"ד ברמת אביב מלמדים אותם לשנוא, במפורש, את בית המשפט העליון ושופטיו, את הממשלה והכנסת שמקבלים החלטות שאינם מקובלות על רבניהם וכל דבר שמדיף ריח חילוני.

  באשר למדע, מה בדיוק נשאר לקבל אם דוחים מראש את ממצאי האסטרופיזיקה, הביאולוגיה, הגנטיקה, הפיזיקה האטומית, הזואולוגיה, האוקיאנוגרפיה והגאולוגיה? החבדניקים אינם שונאים את המדע. כמובן שלא. הם רק שונאים את המדענים ואת אלו שמקבלים את תורתם.

  אני בטוח שיש בחב"ד גם גורמים ממתנים ששואפים למנוע החצנה של הדעות הרדיקליות והעוינות שמבעבעות בחב"ד אבל מעולם לא נתקלתי בתלמיד ישיבה חבדי שלא הביע בוז ושטנה לכל הדעות שמניתי לעייל ולכל האנשים שאוחזים בהם.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה ראשון, 10 אוגוסט 2014 22:40 הוסף ע״י ארז

  עדי,

  יש להבחין בין "שינאה" ו/או "דחיה" של דבר, לבין השמת ערך אחר מעליו, וקבלתו רק כשאינו סותר את הערך היותר עליון.
  אכן חב"ד מציבים את התורה ואת הבנתם לתורה מעל הערכים דלעיל - שלטון החוק, דמוקרטיה, מדע.
  אין זה אומר שהם שוללים את הערכים הללו - הם כן מקבלים אותם, כל זמן שהם לא סותרים את דעת התורה על פי רבותיהם.

  למעשה הם מקבלים את שלטון החוק,דמוקרטיה ומדע, אלא שגם נותנים לרבותיהם סמכות להטלת ווטו על כל אלה.
  בכל אופן מדובר רק על מקרים חריגים


  שלטון החוק - ככל הידוע לי הרבי אמר שצריך לשמור על החוק.
  גם הוראת התלמוד "דינא דמלכותא, דינא" וההלכה בשולחן ערוך מחייבת להשמע לחוקי המלכות המקומית.
  במקרים חריגים בהם המלכות/ממשלה תורה לעבור על חוקי התורה אז ההלכה היא שאין לשמוע להם.
  אלא שמדובר על מקרים יחסית חריגים כמו ההתנתקות וכו'.

  מדע - ממש לא הייתי אומר שהרבי פסל את כללל תובנות המדע.
  חב"ד משתמשים הרבה במדע, ומביאים בדרשותיהם את דעות איינשטיין וכתבי מדע נוספים.
  אלא שמדובר על מספר מאד מצומצם של מחלוקות, בהם חב"ד מקבלים את דעת חז"ל על פני המדע, כגון הריגת כינה בשבת, סיבוב השמש סביב כדו"א, גיל העולם, אבולוציה וכו'.
  חוץ מזה חב"ד מקבלים את כל המדע.

  דמוקרטיה - כאן יש להדגיש נקודה חשובה
  במערכת ההנהגה היהודית על פי התורה קיימות 2 רשויות עיקריות: הסנהדרין והמלוכה.
  הסנהדרין הם מוסד ה"רבנים" שאחראים לפרש את חוקי האלוקים ולהורות את ההלכה.
  מוסד זה מורכב מ71 חכמי הרבנים הגדולים בדור, וכשהוא לא קיים, ממלאים אותו באופן חלקי הרבנים.
  מוסד זה אמנם מקבל החלטות על פי דעת הרוב, אבל הוא כפוף באופן מלא לחוקי ההלכה.

  בנוסף על כך, קיים מוסד השלטון/מלוכה, שהוא אחראי על השלטון במדינה: ביטחון,צבא,חינוך,תחבורה,מיסים,אוצר וכו' וכ'ו...הממשלה.
  כאן קיימת מחלוקת בחז"ל מהי שיטת המשטר הרצויה על פי התורה. יש דעות שקיימת מצווה למנות מלך, והיו דעות, בפרט כמו של רבי יצחק אברבנאל, שמשטר דמוקרטי הוא הכי רצוי על פי התורה.

  סביר להניח שחב"ד יסברו כרמב"ם שמלוכה היא אידיאל, אבל גם הם ייודו ויסכימו שכל זמן שאין מלוכה משיחית יש ערך לשלטון המקומי ודמוקרטיה כעת עדיפה על פני השיטות האחרות, ויש להשמע לה.
  כלומר הציפיה של חב"ד לשלטון משיחי באחרית הימים אינה סותרת את קבלתם את הממשלה כעת ואת הדמוקרטיה, כל זמן שאינם חולקים על חוקי התורה.

  חילונים - הכרתי את חב"ד.
  אכן יש להם השגות על החינוך החילוני ועל ערכים שונים בציבור זה, אבל טרם התרשמתי מ"שינאה" לחילונים במלוא מובן המילה.
  אולי שינאה לחילוניות, לא לחילונים עצמם.

 • קישור לתגובה ראשון, 10 אוגוסט 2014 19:48 הוסף ע״י עדי אביר

  ארז,

  חב"ד מתנגדת בצורה נחרצת לכל הדברים שציינתי. צריך רק לשאול אותם ולנקות מתשובתם את כל הנסיונות לרכך את המשמעויות הקשות. בסופו של דבר תגלה שהם פוסלים לחלוטין את כל העקרונות והציבורים שמניתי. אם המילה 'שנאה' אינה נוחה לך אנא החלף אותה במילה 'דוחה' או 'פוסלת'. אני מדבר איתך כרגע במישור האידיאולוגי, איך זה מתורגם בשטח זאת כבר שאלה אחרת - יש שמקצינים ויש שמנסים להחליק ולהסתיר.

  ספציפית:

  שלטון החוק - האידיאולוגיה החבדית קובעת שרק לחוק התורני יש תוקף והחוק האזרחי הוא בחזקת רע הכרחי נגדו יש להילחם וממנו יש להתעלם כל אימת שהוא נוגד את הבנתם לחוקי התורה. כיוון שמדובר בחסידות חזקה ומקושרת, עימה אפילו החוק מפחד להתעמת, השלטונות לעיתים מעלימים עיין מעבירות פחות חמורות בהן גם חבדניקים נוהגים להשתעשע (הלבנת הון, העלמות מס וכדומה).

  הקידמה והמדע - הרבי מליובאוויטש היה ארכי-שמרן שקידש את פשטם של המקראות ואת כל דברי הרמב"ם (שכביכול נתן תו הכשר להיותו נביא) ולכן הוא פסל על הסף את כל תובנות המדע המודרני. כמו כל החרדים גם הוא לחם באיום שהמודרנה מטילה על העולם החרדי ובכתביו הוא פסל לימודים גבוהים בכל סביבה שאינה מפוקחת על ידי גורמים רבניים. המילה שנאה היא אולי קצת חריפה בהקשר זה, אנשים הרי לא באמת מפתחים רגשות כלפי מושגים מופשטים דוגמת 'מדע' ו'מודרנה', אבל חב"ד בהחלט דוחה את שניהם ופוסלת כל תובנה שאינה עולה בקנה אחד עם תורתו של הרבי (שבין השאר קבע שכינים אכן נוצרים באופן ספונטני מן הרפש).

  חוק כבוד האדם וחירותו - חוק זה אינו מקובל על כל הציבור החרדי כיוון שהוא כופה סטנדרטים הומניסטים וליברליים על אנשים שנמעים אך ורק לסטנדרטים תורניים. חוק זה התקבל חרף ההתנגדות החריפה של החרדים והם היו ממהרים לבטלו אם רק הייתה ניתנת להם ההזדמנות לעשות כן. לא אכנס לשאלה אם זאת שנאה או סתם דחייה אבל ברור שחב"ד מתנגד נחרצות לחוק כבוד האדם וחירותו ולכל הערכים שהוא מייצג.

  דמוקרטיה: דמוקרטיה זה מושג ליברלי שאינו קיים בלקסיקון החרדי. בעולם התורה רק האל הוא הריבון ורק לרבנים ניתנה הזכות לייצגו ולפרש את רצונותיו. גם הדמוקרטיה היא רע הכרחי שחב"ד נאלצת ל'בלוע' אבל אל תצפה שהדמוקרטיה תמשיך לשגשג גם אם המפלגות החרדיות, חס וחלילה, יעלו לשלטון. הדת מחייבת משטר תיאוקרטי ולא דמוקרטי ואל תצפה מאף חרדי לעמוד ולהגן על ערכי הדמוקרטיה.

  חילונים - חב"ד היא תנועה מיסיונרית והפתיחות לחילונים היא רק אחת מהטקטיקות שמשרתות אותה. זאת אכן טקטיקה מאד אפקטיבית ואפילו אתה מודה ש'זה גם מה שגורם להרבה חילונים להתקרב אליהם.' יחד עם זאת, כמו כל כת, גם חב"ד פוחדת לחשוף את שפוטיה לפיתויי העולם החילוני (חומריים ואינטלקטואלים כאחד) ולכן כל מי שעובר שטיפת מוח חבדית לומד לשנוא, הפעם במשמעות המילולית של המילה, את החילונים ואת כל מה שהם מייצגים. דבר עם חבדניק ומייד תשמע איך כל החילוניים הם סוטי מין ועבריינים בנשמתם, איך החינוך החילוני משחית את הנוער וכדומה.

  אני מבין שלגבי השנאה החבדית לציונות ולערבים, נוצרים ושמאלנים אין לך השגות.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה ראשון, 10 אוגוסט 2014 17:02 הוסף ע״י ארז

  עדי,
  הבאת רשימה של פריטים אותם לשיטתך חסידי חב"ד "שונאים":
  מדינת ישראל, הציונות, שלטון החוק, הדמוקרטיה, הקדמה, המדע, חוק כבוד האדם וחירותו, ערבים, נוצרים, חילונים ושמאלנים.

  לחלק לא ברור לי כיצד הגעת:
  1.שלטון החוק - לא מכיר "שנאה" בחב"ד לשלטון החוק כשלעצמו.
  יתכן שהם לא רואים במשטר כאן משטר אידיאלי, התנגדו בתקיפות למהלכים כאלה ואחרים של הממשלה, אבל לא מצאתי ראיה ל"שנאה" לשלטון החוק באשר הוא

  2.הקידמה והמדע
  אינני מכיר שינאה של חב"ד לקידמה והמדע
  האדמו"ר האחרון היה מהנדס, חב"ד משתמשים בטכנולוגיה וגם מעריכים את המדע.
  אולי אתה מתכוון שהם יעדיפו את התורה ודברי חז"ל בכל מקרה של סתירה עם המדע, כגון תנועת השמש סביב כדו"א וכו'..אבל עדיין קשה לקרוא לזה "שינאה" של המדע במלוא מובן המילה

  3.חוק כבוד האדם וחירותו - לא מכיר התייחסות של חב"ד לחוק זה, ובפרט לא "שינאה"

  4.דמוקרטיה - כנ"ל

  5.חילונים - דוקא בשונה מחוגים חרדים אחרים, החידוש של חב"ד זה הקירבה והפתיחות לחילונים, והחלת מצוות אהבת ישראל גם על חילונים. וזה גם מה שגורם להרבה חילונים להתקרב אליהם.
  מהכירות עם חב"ד לא התרשמתי משינאה גלויה או סמויה של חב"ד לחילונים.

 • קישור לתגובה שישי, 08 אוגוסט 2014 22:05 הוסף ע״י פיגור

  אז רק ה"אבות" בעצם לא מתו וה"אמהות" מתו?

  יש להם עוד דרך להפוך גברים לנצחיים?

  יעקוב חי? אברהם חי? איפה?

 • קישור לתגובה שישי, 08 אוגוסט 2014 20:43 הוסף ע״י עדי אביר

  אור,

  מומחה כמוך קבע ולכן זה חייב להיות נכון. כעת אם רק תזדהה בשמך המלא כולנו נדע למי יש להודות על חשיפת האמת.

  עדי אביר.

 • קישור לתגובה שישי, 08 אוגוסט 2014 18:10 הוסף ע״י אור

  אתה פשוט בנאדם חסר חיים.

התגובות האחרונות