Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 03 מרס 2014 13:45

התכתבויות לגבי משלחות של חבדניקים נושאי מתנות שמתארחות בלשכות השרים לפני הפסח (מעודכן)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)

 

מסמך זה מתעד את ההתכתבות שניהלתי עם גורמי ממשל בכירים בנוגע לביקורים המתוקשרים שאנשי חב"ד נושאי מתנות נוהגים לערוך בלשכותיהם לפני חג הפסח. אני מוצא בביקורים הללו טעם לפגם ובפניותיי אני מנסה לשכנע את המנהיגים לא להעניק יחס מיוחד לחסידות שמעל ראשיה מרחפים חשדות לעבירות פליליות.
 
 
בתאריך 2.6.13 כתבתי ליועץ המשפטי לממשלה מכתב בו קבלתי על כך שרק למשלחות של חסידי חב"ד ניתנת הזכות לבקר בלשכותיהם של השרים והפקידים הבכירים, לתת להם מתנות, להעביר להם את 'מסריו של הרבי' ולדון עימם בנושאים שונים ומגוונים, שמן הסתם נוגעים גם בתחומים אקטואליים שמעסיקים את בכירי החסידות. במכתב זה ביקשתי ממנו להנהיג קריטריונים שיאפשרו גם לגורמים פחות מיוחסים להיפגש עם מקבלי ההחלטות, לתת להם מתנות קטנות ולהציג בפניהם את עמדות ורעיונות משלהם:
 
בתגובה קיבלתי את המכתב הסטנדרטי שלשכת היועץ המשפטי לממשלה נוהגת לשלוח כתגובה למכתבים פחותי-ערך דוגמת זה שאני שלחתי:
 
 
המתנתי להתייחסותם של הגורמים המוסמכים במשרדם וכשהתשובה בוששה לבא החלטתי לא להמתין עד לאחרי הפסח ולכתוב בעצמי לכל שרי הממשלה מכתב בנוסח הבא:
 
 
לשכותיהם של יושב ראש הכנסת, שר הביטחון, שר החקלאות, שר הרווחה, שר התיירות ושר התקשורת אישרו את קבלת המכתב והודיעו לי שהוא הובא לידיעת השר. שלוש לשכות הגיבו ביתר פירוט:
 
לשכת שר האוצר כתבה:
 
 
לשכת שרת המשפטים כתבה:
 
 
ולשכת שרת העליה והקליטה הגיבה:
 
 
לאחר שליחת המכתבים לשרי הממשלה וליושב ראש הכנסת יידעתי גם את היועץ המשפטי לממשלה:
 
 
גם מכתב זה, כמצופה, זכה לתשובה הסטנדרטית:
 
 
הנחתי שאין כל סיכוי שהגורמים הרלוונטיים יסיימו את טיפולם לפני חג הפסח, ולאור העובדה שבינתיים משרד המשפטים אישר לי שהרב יוסף יצחק אהרונוב עדיין חשוד בפלילים החלטתי לשלוח מכתב נוסף לכל השרים שתמונותיהם עם הרב אהרונוב וחבריו פורסמו בפסח האחרון באתרי האינטרנט של חב"ד. למכתב זה צרפתי את התמונה בה הונצח האירוע. המכתב נשלח לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, לשר אביגדור ליברמן, לשר גדעון סער, לשר גלעד ארדן, לשר יובל שטייניץ, לשר יעקב פרי, לשר ישראל כץ, לשר משה יעלון, לשר סילבן שלום ולשר שי פירון. כל המכתבים נוסחו באופן הבא:  
 
 
לשכת שר החוץ אישרה את קבלת מכתבי והבטיחה לי שתוכנו יועבר לידיעתו של השר.
 
בתאריך 25.4.14, למעלה משנה לאחר שכתבתי לראשונה ליועץ המשפטי לממשלה, הבנתי שהיועץ באמת ישיב לי לאחר שהטיפול בפנייתי יסתיים אבל הטיפול בפנייתי כנראה לעולם לא יסתיים ולכן אם ברצוני לקדם את הנושא עלי להפעיל שוב את חוק חופש המידע. לאור זאת, הגשתי למשרד המשפטים בקשה חדשה לקבלת מידע על פי חוק חופש המידע:
 
כחודש מאוחר יותר קיבלתי את התשובה הממצה הבאה:
 
 
 
 
נראה לי שבשלב זה אין לקוות לתשובה טובה יותר ולכן בכוונתי להמתין לדיון העקרוני שאולי ייערך בחשכ"ל (חשבות כללית). לקראת הפסח הבא אשלח שוב תזכורות  לכל שרי הממשלה בתקווה שבסופו של דבר גם הם ייראו את האור יפרידו בין הכת למדינה, יוותרו על אירוח המיסיונרים בלשכותיהם ויפסיקו לדגמן בתצלומיהם.
נקרא 6070 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות