Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 13 מאי 2013 17:59

גם להנהלת דיזנגוף סנטר נמאס מהמיסיונרים של חב"ד

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
 
באמצעות תחפושת מתאימה, זוג תפילין ביד וסיפור כיסוי תמים, המיסיונרים של חב"ד פושטים בקניונים, מרכזי קניות וסניפים של רשתות שיווק ומנסים ל'קרב' לחסידות את הקהל השבוי אף שהוא בא להינות מחוויות קניה ולא מחוויות דתיות. תוך כדי כך המיסיונרים מבססים את זכותם לשווק את דתם בכל מקום שרק נראה להם כמתאים, מזכים את כת פולחן האישיות שלהם בלגיטימיות לא מוצדקת ומאתרים נערים במשבר אותם ניתן לגייס לכת ולהפכם למיסיונרים שימשיכו להפיץ את האנטי-ציונות והשנאה לזר ולשונה בעוד ועוד קניונים, מרכזי קניות וסניפים של רשתות שיווק.
 
 
צפו: מאבטח מונע כניסת חרדים ל"דיזנגוף סנטר"
 
כיכר השבת, 24.4.13
 
 
הכניסה לחרדים - רק באישור מיוחד. מסתבר כי בקניון 'דיזנגוף סנטר' בתל אביב, לא יאשרו לכם להיכנס אם אתם בעלי חזות חרדית. הסיבה: חשד שתניחו תפילין לחילונים המבלים בקניון.
 
בתיעוד וידאו שהגיע לידי 'כיכר השבת' נראים מאבטחים בקניון 'דיזנגוף סנטר' כשהם מונעים מצעיר בעל חזות חרדית להיכנס למקום. הצעיר החרדי, ואדם נוסף שהיה עמו, אף הוא בעל חזות חרדית, נשמעים בסרטון כשהם מנסים לקבל את אישור המאבטחים להיכנס לקניון: 'אני לא עושה שום דבר רע, אני לא רוצה להניח תפילין לאנשים, אני בסך הכל רוצה להיכנס לקניון כמו כל אזרח.' הצעיר המשיך להתחנן בפני המאבטח בכדי שיאפשר לו להיכנס, וחזר על ההצהרה כי אין בכוונתו להניח תפילין למבלים בקניון, 'אם אתה רואה אותי מניח - תזרוק אותי.' הוא ביקש. 'אני בא עם תפילין, בגלל שאני נראהחרדי אתה לא נותן לי להיכנס' נשמע אחד הצעירים אומר למאבטח, שעונה לו 'לא, זה בגלל שאתה מניח תפילין פה לאנשים.' הצעיר החרדי נשמע אומר למאבטח: 'אני לא הנחתי בחיים שלי פה תפילין לאנשים.' לאחר מכן, נראה המאבטח, כשהוא מציע לתלמידי הישיבה לגשת להנהלת הקניון, ולבקש את אישורם להיכנס לקניון.
 
בשיחה ל'כיכר השבת' אמר ד', אחד הצעירים שכניסתו נמנעה: 'במשך עשרים דקות הם לא נתנו לנו להיכנס כשאנשים עומדים מאחורינו בתור, דבר שגרם לבושות איומות.'
ואם לא די במניעת כניסתם, לטענת הצעירים, מאבטחים עם נשקים גלויים נקראו בכדי להרחיקם מהמקום. 'לעולם לא הנחנו תפילין לאנשים בתוך הקניון' אומר הצעיר החרדי שכניסתו לדיזנגוף סנטר נמנעה במשך דקות ארוכות בעקבות חשש שיניח תפילין למבלים בקניון, ומספר כי הוא חש פגוע מעיכוב הכניסה.
 
בנוסף מסתבר, כי המצלמה אותה שלפו הצעירים החרדים, ובה תיעדו את מניעת כניסתם, בעצם סייעה להם, וזרזה את מתן האישור להיכנס ולדבר עם ההנהלה:  'לאחר שהמאבטח ראה שאני מצלם אותו, השארנו את התפילין אצלו, והוא הרשה לנו להיכנס כדי לדבר עם ההנהלה על כך.' בשיחה שערכו הצעירים עם הנהלת הקניון, הללו הביעו התנצלות על המקרה, וניסו אף להסביר אותו: 'ההנהלה של חברת האבטחה אמרה שהנוהל שלהם ברור שלא להיכנס אנשים שעשויים לבקש תרומות וכדו' מאנשים בקניון, אך עם זאת הם ביקשו את התנצלותם על המקרה.'
 
עם זאת, מנכ"ל 'דיזנגוף סנטר' אמר ל'כיכר השבת':
 
אנו מתירים כניסה של כל אדם ללא הבדל. הבדיקה היחידה שנערכת בכניסה הינה ביטחונית על מנת לדאוג לשלומם של הקונים והצרכנים. מנגד, ישנם פעולות האסורות בחוק בתחומי הקניון כגון רוכלות, קיבוץ נדבות או פעילות דתית של הנחת תפילין, למרות שאני אישית מכבד מאוד את המגזר הדתי אך צריך להבין שאנשים מגיעים למטרת שופינג וקניות, והפעילות הזאת אסורה על פי חוק בתחומי הקניון. מה גם, שבמקרה דנן לא ביקשו כלל אישור מראש לגביה. במקרה עליו אתם מדברים הנכנסים ביקשו לקיים פעילות דתית ולהניח תפילין ולכן סורבו מלהיכנס. ברגע שהם הבהירו כי אין מטרתם להיכנס על מנת לבצע פעילות דתית הרי שכניסתם התאפשרה ללא כל בעייה. חלק מצוות האבטחה הינם אנשים דתיים ומגוחך לומר שאנו פוגעים ומסרבים להכניס לקוחות רק בגלל שהם דתיים.
 
יצוין שהצעירים הדגישו בשיחה ל'כיכר השבת', כי כלל לא היה בכוונתם להניח תפילין במקום, וכי גם בקטע הוידאו המצורף, נשמעים הצעירים כשהם מדגישים בפני המאבטח במקום, כי אין בכוונתם להניח תפילין למבלים בקניון.
 
בכתבה מעניינות זאת שכחו לציין רק דבר אחד: שהחרדים בעלי החזות החרדית הם מיסיונרים של תנועת חב"ד שפושטים עם זוג תפילין ביד על כל הקניונים בעיר, בהם הם מטרידים את המבקרים בבקשה להניח תפילין ולשים על הראש כיפה עליה כתוב 'יחי אדוננו ורבנו המלך המשיח לעולם ועד'. כל נסיון לעצרם מעורר מיד תגובה מיתממת בנוסח 'אני לא עושה שום דבר רע, אני לא רוצה להניח תפילין לאנשים, אני בסך הכל רוצה להיכנס לקניון כמו כל אזרח', כאילו שכל אזרח תמים נוהג להסתובב בקניונים עם זוג תפילין בידו. לחבדניקים הצעירים אסור בתכלית האיסור להיכנס למאורות החטא והסחי הללו ולכן לעולם לא נמצא אותם מבקרים בקניונים למטרות לגיטימיות, כשמיסיונר חב"די נכנס לקניון מטרתו היחידה היא ל'צוד' צעירים ולנסות למשוך אותם לתוככי ישיבותיהם שם הם יעברו שטיפת מוח ויהפכו למצטטי סיסמאות שימלאו בעיניים עצומות את כל ההוראות שרבניהם ישיתו עליהם.
 
השופרים החרדיים מאד אוהבים תקריות כגון אלו משום שהן מצדיקות כותרות מתלהמות דוגמת 'הכניסה לחרדים - רק באישור מיוחד. מסתבר כי בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב, לא יאשרו לכם להיכנס אם אתם בעלי חזות חרדית'. כותרות אלו שבות ומדגישות את היחס המפלה לו זוכים החרדים מידיהם של אנשים שאינם מבינים את חשיבות לימוד התורה וקיום המצוות ואינם מוכנים לבלוע בשקט את כל הסיסמאות שעוטפות את הפעילות המיסיונרית הענפה שהם מקיימים. 
 
חוויות דומות עברו גם על המבקרים בקניון רמת אביב שם המיסיונרים נהגו לעקוף את אנשי הביטחון, להכנס לקניון ולפנות לעוברים ולשבים, ובמיוחד לצעירים ובני נוער שבאו למקום מבלי לחשוד שהם עומדים לשמש טרף קל למיסיונרים שרוצים לפתותם לבקר בישיבה שלהם, שם מומחי חב"ד כבר יתחילו את תהליך שטיפת המוח שלבסוף יהפכם לחבדניקים מן השורה. כשקניון רמת-אביב ניסה לעצור את הפעילות המיסיונרית שאנשי חב"ד ביצעו בתחומו, החבדניקים גייסו לעזרתם לא רק את העיתונים והאתרים החרדים אלא גם חבר טוב בשם יהורם גאון שבקולו המתחסד השווה את אנשי האבטחה של הקניון עם הנאצים שסרבו לתת ליהודים להיכנס לחנויות ולמסעדות. שני הסרטונים הבאים יבהירו את כל התמונה: הראשון, זה שעורר את זעמו המעושה של יהורם גאון, מראה תקרית מבויימת, אותה הסריט צלם מקצועי שהוזמן למקום מבעוד יום. סרטון זה מתעד את האירוע בו אנשי האבטחה של הקניון כביכול מנעו כניסה מאדם 'בעל חזות חרדית'. השני מראה מה קורה כשאותו מיסיונר מצליח בכל זאת לחמוק לתוך הקניון ולהגיע לנערים התמימים שמבלים שם.
 
על הציבור להבין שאיש אינו מונע כניסה ממבקרים תמימים בעלי חזות חרדית, או כל חזות אחרת, והיחידים שהגדישו את הסאה הם חסידי חב"ד, שבמצוות רבניהם הופכים את הקניונים לשדות הצייד הפרטיים שלהם. הגיע הזמן שהנהגת חב"ד תבין שנפשו של הציבור השפוי נקעה ממיסיונרים שמנסים להערים על אנשי האבטחה, להטריד את באי הקניונים ולמלא בעיניים עצומות את משימות השיווק והמכירות שראשי הכת הטילו עליהם.
 
פרטים נוספים על חב"ד ושיטותיה השיווקיות ניתן למצוא בפרק 'חב"ד – פלג או כת?'
נקרא 10537 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

2 תגובות

  • קישור לתגובה שני, 13 מאי 2013 21:01 הוסף ע״י עדי אביר

    היי עלמה,

    כמובן. מאבטחי דיזינגוף סנטר לא היו נטפלים לסתם חרדים תמימים. ברור לחלוטין שהם הכירו אותם או שהם הסיקו שמדובר במיסיונרים חבדיים על פי לבושם ועל פי התפילין שהם החזיקו בידם. חב"ד, ורק חב"ד, שולחת מיסיונרים עם תפילין לכל הקניונים וכתבה שמנסה להציג את המיסיונרים הללו כחרדים תמימים מנסה לאחז עיניים ולהוליך שולל.

    עדי

  • קישור לתגובה שני, 13 מאי 2013 20:23 הוסף ע״י עלמה

    אז אתה טוען ש'כיכר השבת' שיקרו כדי לקדם את האינטרס שלהם ובעצם ידעו היטב שמדובר בחב"דניקים עם כוונה להניח תפילין לאנשים...

התגובות האחרונות