×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 145
JUser: :_load: Unable to load user with ID: 156
Print this page
שבת, 13 אפריל 2013 20:57

חב"ד במסדרונות השלטון

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
 
אני לא יודע אם המצות השמורות וה'הגדות של הרבי' שמשלחות חב"ד נוהגות להביא לקברניטי האומה נופלות בהגדרה של שוחד אבל ברור לחלוטין שהן פסולות מבחינה ציבורית. על מנהיגינו להבין שלחב"ד, למרות סיפור הכיסוי המתקתק שלה, לא מגיע יחס מיוחד וכשם שהם אינם מארחים נציגים של עמותות ראויות יותר כך עליהם להימנע מאירוחם של חסידים שבסופו של יום פוסלים לא רק את סמכותם אלא גם את הלגיטימיות של מדינת ישראל, אותה הם מכנים בשם 'מדינת ארץ ישראל' ובה הרבי שלהם מעולם לא ביקר.
 
 
חסידי חב"ד נותנים מתנות לנבחרי הציבור וזוכים להתקרב לאוזניהם
 
חב"ד און ליין ושטורעם.נט, 12.3.13 עד 29.3.13
 
 
חב"דניקים העניקו מצות לראש-הממשלה
 
חב"ד און ליין, 19.3.13
 
 
רגע לפני השבעת הממשלה נפגש ראש-הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגב' שרה ובניו יאיר ואבנר עם העסקנים ר' לוי אדרעי ור' זלמן וולף בלשכתו בירושלים. אדרעי סיפר לנתניהו כי השבוע יחול י"א בניסן יום הולדתו של הרבי שהוא יום חג לחסידי חב"ד בכל העולם. נתניהו סיפר על האתגרים שבפניהם נצבת הממשלה ה-33 של מדינת ישראל בתחום המדיני ואמר: 'אני חוזר על המסר המיוחד אותו שמעתי מפיו של הרבי בנושא האו"ם וביחס של אומות העולם כלפי ישראל'.
 
'זכית לקבל מסר ברור מהרבי בנוגע לדרכי ההסברה מול אומות העולם המשך בקו הזה ותזכה לברכתו של הרבי', אמר ר' לוי. נתניהו הודה לר' לוי אדרעי ולר' זלמן וולף על המצות ואמר שהמצות האלו יהיו אצלי על שולחן הסדר. ראש-הממשלה ביקש להעביר בשמו לחסיד חב"ד ולשלוחי חב"ד בעולם את ברכתו לחג פסח כשר ושמח. בפגישה נכח גם כתב ישראל היום העיתונאי ר' מתי טוכפלד.
 
הישיבה הראשונה של שר הביטחון הנכנס - עם ראשי חב"ד
 
חב"ד אונליין, 24.3.13
 
 
בימים אלה בהם מתגבשת רשימת השרים לממשלה ומאבקי הכוח וספינים של יועצים פוליטיים יוצאים ובאים ללא הרף, שוכנת בקומה השמינית של בניין לשכת ראש הממשלה בירושלים, לשכה בה שורר שקט מופתי והרוגע במסדרונות נראה גזור מאופיו של השר השולט בה - שר הביטחון הבא של ישראל, משה בוגי יעלון.

אתמול התקבלה בכבוד גדול בלשכת השר משלחת אגודת חסידי חב"ד בראשות הרבנים הגאונים מד"א (מרא דאתרא – אדון המקום) כפר חב"ד הרבמרדכי שמואל אשכנזי, מזכיר בי"ד רבני חב"ד ומד"א נחה"ח (נחלת הר חב"ד) הרביצחק יהודא ירוסלבסקי, יו"ר אגודת חסידי חב"ד וצעירי חב"ד הרביוסף יצחק הכהן אהרונוב,יו"ר ועד כפר חב"ד וחבר אגו"ח (אגודת חסידי חב"ד) הרבבנימין ליפשיץ,סמנכ"ל אגו"ח הרב שיצרבינסקיומזכ"ל אגו"ח הרבאריאל למברג.

הפגישה שהייתה מתובלת בדברי תורה, ובמסר של הרבי על החג, התקיימה שעה ארוכה ובה דנו הרבנים חברי המשלחת עם השר על סוגיית הגיוס, התרחישים השונים ועניינים רבים הנמצאים על הפרק.

בסיום הפגישה כשקיבל השר וחברי לשכתו מצות שמורות ממאפיית המצות בכפר חב"ד, ביקש השר להמשיך להיות בקשר רציף עם הנהגת חב"ד בארץ, ובירך על הפעילות הרבה של חב"ד אליה נחשף בשדה הצבאי ובשדה הפוליטי. מנגד בירכו אותו חברי המשלחת על כניסתו לתפקיד כה אחראי.
 
"הגדה של הרבי" הוענקה לשר החינוך החדש
 
חב"ד און ליין, 24.3.13
 
 
היום הושבעה הממשלה ה-33, ובין השרים הושבע גם שר החינוך הרב שי פירון. השר פירון נצפה מעיין בהגדה של הרבי שהוענקה לו על ידי סמנכ"ל אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש (אגו"ח) ר' שי צרבינסקי ומזכ"ל אגו"ח ר' אריאל למברג. השר הנכנס סיפר כי הוא לומד באופן קבוע ליקוטי תורה ותורה אור וכן "תניא" עם ביאור הרב עדין אבן ישראל. כמו כן סיפר כי זכה להשתטח על ציון הרבי מספר פעמים.
 
מצה שמורה בלשכות המנהיגים
 
חב"ד און ליין, 22.3.13
 
 
על-פי המסורת רבת השנים, להענקת ברכת החג ומצות לפסח לצמרת הציבורית בארץ, ארגנה אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, משלחות מיוחדות לקראת החג, שנפגשו עם מגוון רחב של אישי-ציבור, מכל קצות הקשת בישראל. משלחות אגו"ח נתקבלו בחמימות רבה בלשכות הבכירים, ואף הקדישו לפגישות זמן מכובד, ודנו עמם בשורת עניינים, והביאו את מסריו ועמדותיו של הרבי.
 
למרות שימים אלה היו ימי הרכבת ממשלה חלוקת תיקים וביקור נשיא ארה"ב פינו האישים מזמנם בכדי לשמוע את מסר הרבי על החג ולקבל בשמחה רבה את המצות השמורות, כהוראת הרבי. רבים ציינו את השימוש שהם עושים בהן בשולחן הסדר האישי שלהם. משלחת אגו"ח הביאה לשרים את ברכת החג וחיזקה אותם לעמוד בתקיפות על ענייני הביטחון מול לחצי אומות העולם, שזו הדרך שתביא את הברכה בכל מעשיהם, בענייני הכלל ובענייני הפרט.
 
שר הפנים: "חב"ד באים בסבר פנים ובשמחת אמת"
 
שטורעם.נט, 29.3.13
 
 
שר הפנים הנכנס, גדעון סער, כותב באתר האינטרנט שלו על המפגש עם חסידי חב"ד ערב החג:
 
כמידי שנה גם השנה זכיתי לביקורם המרגש של אנשי אגודת חסידי חב"ד שזיכו אותנו במצה שמורה מכפר חב"ד.

אי אפשר לדמיין כבר את שולחן הסדר שלנו ללא המצות השמורות של חב"ד, בדיוק כמו שאי אפשר לדמיין מה היה מצב העם היהודי היום בארץ ובתפוצות ללא תנועת חב"ד. לא משנה איפה נהיה. המסירות ואהבת ישראל של חב"ד תפגוש אותנו בקטמנדו תאילנד אוסטרליה דרום אמריקה ועד לחייל בודד במוצב נידח של צה"ל אי שם.

לא משנה איפה נהיה, במשרד החינוך או במשרד הפנים הם יגיעו לכל מקום במצוות רבם הנערץ ובסיסמת 'ופרצת ימה וקדמה..' בסבר פנים ובשמחת אמת.
 
משר האוצר ועד מבקר המדינה: מצות לבכירי ישראל
 
שטורעם.נט, 27.3.13
 
 
כמידי שנה הגיע הרב מנחם מענדל וילהלם, שליח במשרד התחבורה ורבה של אגד, לבכירי המדינה והעניק להם סט מצות שמורות לקראת הפסח. בין היתר נכח הרב וילהלם בלשכתו של שר האוצר יאיר לפיד, מבקר המדינה יוסף שפירא, שר הבטחון משה יעלון ועוד רבים משרי הממשלה.
 
מה זה 'שליח במשרד התחבורה'? תמהני.
 
השר צייץ: "זכיתי היום לביקור של חסידי חב"ד בלשכה"
 
שטורעם.נט, 12.3.13
 
 
השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלוםפרסם היום הודעה ב'טויטר' שלו לאחר ביקורם של משלחת אגודת חסידי חב"ד בלשכתו: 'זכיתי היום לביקור של חסידי חב"ד לקראת חג הפסח', כתב השר.
 
משמר הכנסת אסף מצות שמורות בכפר חב"ד עבור עובדי הכנסת
 
חב"ד און ליין, 12.3.13
 
 
לפני שעה קלה הועמסו ברכב ממשלתי ממשמר הכנסת בירושלים שהגיע למשרדי הוועד בכפר חב"ד, מאות חבילות של מצות שמורות לליל הסדר, המיועדות לחלוקה בין עובדי הכנסת. יו"ר ועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ מסר, כי מדובר במסורת של שנים.
 
קציני מג"ב ביקרו במאפיית המצות בכפר-חב"ד
 
שטורעם.נט, 13.3.13
 
 
בכירי משמר הגבול (מג"ב) הגיעו הבוקר לסיור מיוחד במאפיית המצות בכפר חב"ד, כשהם מלווים ביו"ר הוועד ר' בנימין ליפשיץ. הקצינים התעניינו בתהליך האפייה וקיבלו סט מצות בסיום.
 
הרמטכ"ל והמפכ"ל קיבלו מצות לחג
 
חב"ד און ליין, 17.3.13
 
 
מזה עשרות בשנים לקראת חג הפסח, מביא העסקן החב"די הרב יעקב גלויברמן מצות שמורות וברכת הרבי לאנשי ממשל וביטחון. השבוע נפגש עם הרמטכ"ל ידידו רב אלוף בני גנץ. היום נפגש עם ידידו מפכ"ל משטרת ישראל רב ניצב יוחנן דנינו יחד עם סגניו ניצב ישראל יצחקי וסגל הפיקוד של המשטרה בניהם: ניצב דני חן ראש האגף לתכנון, וניצב זוהר דביר ראש אגף תכנון לוגיסטי.
 
'לחיים' בלשכת חולדאי: עיריית ת"א חוגגת י"א ניסן
 
שטורעם.נט, 18.3.13
 
 
לקראת יום ההולדת של הרבי אירחה מועצת העיר תל-אביב–יפו השבוע, למעלה מ-50 שלוחי הרבי ברחבי העיר כולה, להתוועדות חסידית לכבוד יום הולדתו של הרבי.
הרב חיים מאיר אלימלך, ראש כולל 'תורה שלמה' שע"י כולל חב"ד ומרכז חב"ד ת"א, נטל את שרביט ההנחיה, והיטיב לתאר בפני הנוכחים את הפעילות הגדולה של השלוחים ברחבי העיר במהלך כל השנה כולה, המגיעה לשיאה בימים אלו של ההכנות לפסח, בעריכת ה'סדרים' הציבוריים הגדולים, חלוקת ה'קמחא דפסחא', וזיכוי אלפי יהודים במצוות החג.
 
הרב יוסף גערליצקי, השליח הראשי לעיר ורב קהילת חב"ד, הטעים את הנוכחים, בסגנונו הבהיר והמיוחד, מתורתו הרחבה של הרבי על נושא יציאת מצרים וקרבן הפסח. הרב גערליצקי ריתק את הקהל בסיפור ההיסטוריה של "סדרי הפסח" הגדולים של חב"ד ברחבי העולם ובארה"ק, כיצד יזם הרבי את הרעיון מתוך הסתכלותו המיוחדת על מחויבותו של כל יהודי לדאוג ליהודי נוסף.
 
למרות שבאופן בלתי-צפוי התקיימו בשעת החגיגה סיורים ודיונים דחופים של חברי מועצת העיר בקשר ל'אסון המרתון' שהתרחש יומיים קודם לכן, מה שמנע מכמה מהם להשתתף באירוע; רבים מאנשי העירייה עשו מאמץ לבוא ולהקשיב לדברי התורה והברכה, לפחות לזמן קצר, כדי לכבד את הרבי ושלוחיו. בין חברי מועצת העיר שהשתתפו בלטו מר משה טיומקין ור' בנימין בביוף, וכן יו"ר מועצת העיר הגב' יעל דיין, כולם ידידים ותיקים של עבודת שלוחי הרבי בעיר וכן מנהלי אגפים ובכירי העיריה. כן כיבד את האירוע בנוכחותו תת-ניצב חיים קרימקה, שבמשך שנים ארוכות מלווה את הרב גערליצקי ומרכז חב"ד בת"א בכל פעילויותיהם ואירועיהם, מתוך ידידות עמוקה והדדית.
 
מר משה טיומקין נשא דברים חמים בפני השלוחים וגם חבר המועצה ר' בנימין בביוף בירך את השלוחים ואת המשתתפים וסיפר על היכרותו האישית עם השליח בשכונתו – קריית שלום, הרב חנניה לבייב, ועל עבודת הקודש שעושים שלוחי חב"ד בתנאים לא-פשוטים בשכונות דרום תל-אביב. 'למרות הדימוי שנוצר לעיריית תל-אביב–יפו כעיר שאינה מאירה פנים להפצת התורה והמצוות, ברצוני להבהיר שאין זה נכון, ודלת חברי מועצת העיר פתוחה תמיד בפני שלוחי הרבי, ביודענו את עד כמה חשובה והכרחית עבודתם המסורה, המאירה את רחובות העיר פשוטו כמשמעו. גם ראש-העיר מר רון חולדאי מעריך מאד את השלוחים ועבודתם, מודה להם ותומך בהצלחתם והתפתחותם. בזכות השלוחים, דמותו הקורנת של הרבי ממשיכה ללוות את תושבי העיר'.
 
בחגיגה שאורגנה ע"י הרב יצחק ביר והרב יחזקאל גבירץ, מאגף הפעילות של מרכז חב"ד תל-אביב, הנעימה מקהלת ילדי תלמוד-תורה חב"ד 'אהלי מנחם' בת"א, בניצוחו של ר' שלום כינורי, בניגוני חב"ד מרגשים וסוחפים, בליווי הכנר החסידי ר' מאיר רוזן, ובסיומה חילק הרב גערליצקי ערכות "מצה-שמורה" לעובדי העירייה, שהודו לשלוחים באופן אישי, וכפי שאמרה אחת הבכירות של העירייה 'המרתון האמיתי בעיר הוא מרתון היהדות של חב"ד בתל-אביב – שדבר לא יכול להפסיקו...'.
 
מגדל העמק: השלוחים העניקו מצה שמורה לראש העיר
 
חב"ד און ליין, 19.3.13
 
 
שלוחי הרבי במגדל העמק ובראשם הרב אליעזר פרסיה העניקו לידיד חב"ד וראש העיר מגדל העמק מר אלי ברדה מצה שמורה לכבוד ליל הסדר. הרב פרסיה והרב זלמן העכט נשאו דברים אודות חשיבותו של חג הפסח. ראש העיר הביע את התרשמותו מהפעילות של בית חב"ד כשהוא מבטיח לעמוד לימין השלוחים בכל המצטרך.
 
קריית גת מוכנה לפסח
 
חב"ד און ליין, 21.3.13
 
 
השבוע התקיים טקס הרמת כוסית לכבוד חג-הפסח בתחנת משטרת ישראל בקריית גת, יחד עם השוטרים, המפקדים, ראש העיר, ורב העיר, הרב משה הבלין. לאחר חלוקת 'מצות מצוה' לליל הסדר על-פי תקנת הרבי לכל אחד מהנוכחים, מפקד התחנה וראש-העיר הקנו את העיר לרב העיר, עבור מצוות עירוב חצרות בכדי שכל תושבי העיר יוכלו לטלטל בכל העיר בביטחון בשבתות.
 
אנשי המכס מוכנים לפסח
 
חב"ד און ליין, 22.3.13
 
 
ברכת הרבי ומצות שמורות הגיעו גם לעובדי והנהלת מכס. בטכס הרמת כוסית לקראת חג הפסח שנערך באולם הגדול בנמל תעופה בן גוריון בהשתתפות מאות העובדים, נשא דברי תורה וברכה הרב יעקב גלויברמן, כשבסיום הוא העניק מצות שמורות לכל צוות הנהלת המכס. באירוע נשא דברי תורה גם רב נמל תעופה בן-גוריון הרב ניסים אלמליח. 
 
ערב י"א ניסן: ראש העיר אשקלון אירח את השלוחים
 
חב"ד און ליין, 22.3.13
 
 
לכבוד יום הבהיר יא' ניסן, הוזמנו כל שלוחי הרבי בעיר אשקלון לקבלת פנים חגיגית בלשכת ידיד חב"ד ואיש חב"ד ראש העיר אשקלון מר בני וקנין. בטקס רב רושם ומרגש נפגשו שלוחי הרבי עם מנהגי העיר: ראש העיר מר בני וקנין ומ"מ מר שבתי צור להציג את ההישגים של השנה החולפת ולתכנן תכניות לקראת השנה החדשה.

אורח המפגש, הרב מנדי בלוי, יד ימינו של העסקן הנמרץ והמסור לכל ענין בארץ הקודש, הרב שלום דוכמן, הלהיב את הציבור כשסיפר שהוא בא לאשקלון לשמוע דברי תורה מפי ראש העיר וסיכם את שיתוף הפעולה ארוך השנים בין העיר אשקלון, ראש העיר, הרב ליברמן וכולל חב"ד. הרב מנדי בלוי סיפר על המפעל האדיר של חלוקת מצרכים לאלפי תושבי העיר, העזרה לעריכת ליל הסדר, העזרה ליתומים במשך השנה, פתיחת הכולל, הקמת מפעלי אשל אשקלון, מעונות יום ועוד.

בהמשך המפגש מכר ראש העיר מר בני וקנין את החמץ של כל מוסדות העיריה לרב ליברמן ולאחר מכן חילק לכל אחד מהשלוחים ספר "סיפור של חג" וקיבל חבילה של מצות שמורה. המפגש ננעל באווירה מרוממת כשכולם מעודדים ומרגישים שהחוט המשולש, עירית אשקלון, כולל חב"ד ואגודת חב"ד אשקלון ימשיכו לפסוח אל על לפעילות ברוכה ומורחבת במשך השנים הבאות.
 
"פעילות ראש העיר למען חב"ד הצילה את חייו"
 
שטורעם.נט, 23.3.13
 
 
כמידי שנה, בכל חג מגיע ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, ללשכתו של המרא דאתרא ורבה של קהילת חב"ד בעכו הרב נתן יצחק אוירכמן על מנת להתברך ולקבל כוחות חדשים להמשך הפעילות והעשייה המבורכת למען העיר עכו ותושביה. השנה נקבעה הפגישה ליום רביעי האחרון אולם מסיבות שונות הפגישה נדחתה ליום חמישי, והתקיימה בהשגחה פרטית זמן מה לפני אירוע הירי המצער.
 
לפגישה שנערכה ערב י"א ניסן, יום הולדתו של הרבי, הגיע יחד עם מנכ"ל עיריית עכו, אוהד שגב ואמרכ"ל אגף החינוך, יוסי לוזון. הישיבה נפתחה בדברי תורה מפי המרא דאתרא, אמירת לחיים והנחת תפילין למנכ"ל העירייה אוהד שגב. ראש העיר והמנכ"ל, הבטיחו להמשיך בתמיכה ובסיוע לחב"ד. הרב אוירכמן העניק לראש העיר, למנכ"ל העירייה ולאמרכ"ל החינוך מצה שמורה ליל הסדר כמנהג חב"ד.
 
בבית-חב"ד אמרו כי אין ספק שהנחת התפילין ופעולותיו הטובות למען הפצת היהדות בעיר, סייעו לראש העיר והצילו את חייו. הרב נתן אוירכמן רב קהילת חב"ד קורא לתושבי העיר ולמתפללי בתי הכנסת בעיר לשאת תפילה לרפואתו של ראש העיר מר שמעון בן חנה לנקרי.
 
ראשל"צ: הרב דוברבסקי בביקור חג בלשכת ראש העיר
 
חב"ד און ליין, 24.3.13
 
 
בהמשך למסורת השנים הקודמות, לבקר בלשכת ראש העיר בערב חג הפסח, ולהביא בפניו את ברכת קהילת חב"ד, ביקר היום רב קהילת חב"ד בראשל"צ הרב מרדכי צבי דוברבסקי, בלשכתו של ראש העיר מר דוב צור, ובירכו בהצלחה בניהול העיר, ובחיזוק הזהות היהודית של תושבי העיר.
 
ערב החג: הרבנים הראשיים קיבלו את 'הגדת הרבי'
 
חב"ד און ליין, 25.3.13
 
 
ערב החג, נצפו הרבנים הראשיים, הרבמשה שלמה עמארוהרביונה מצגרמתפלפלים ב'הגדת הרבי' שקיבלו זה עתה מידי משלחת 'אגודת חסידי חב"ד', בראשות הרביוסף יצחק הכהן אהרונוב.
 
 
גם אני רוצה. גם אני רוצה להיפגש עם 'מגוון רחב של אישי ציבור מכל קצות הקשת בישראל' ולהתקבל בחמימות רבה בלשכות הבכירים. גם אני רוצה שהאישים ייפנו מזמנם בכדי לשמוע את המסרים שלי ולקבל בשמחה רבה את המתנות שאדאג לתת להם. גם אני רוצה לחזק את קברניטי המדינה לעמוד בתקיפות על ענייני הצדק, החוק והמנהל התקין, 'שזו הדרך שתביא את הברכה בכל מעשיהם'. גם אני רוצה להיפגש עם ראש הממשלה. גם אני רוצה לדון עם שר הביטחון 'על סוגיית הגיוס, התרחישים השונים ועניינים רבים הנמצאים על הפרק.' גם אני רוצה לשאת דברים, אולי לא על חשיבותו של חג הפסח אבל בהחלט על חשיבותו של יום העצמאות, שחסידי חב"ד אינם נוהגים לחגוג, ולהסביר לנוכחים שחג זה מציין את תקומתה של מדינת ישראל, שבלגיטימיות שלה חסידי חב"ד אינם מכירים ושאותה הם מכנים בשם 'מדינת ארץ ישראל'. וגם אני רוצה להתארח בלשכתו של ראש העיר שבימים כתיקונם אינו טורח אפילו להשיב על מכתביי.
 
הבעיה היא שחב"ד תמיד מוצאת את עצמה מהלכת במסדרונות אליהם אחרים לעולם לא ייכנסו ולוחשת באוזניים שתמיד תישארנה ערלות לדבריהם של האזרחים הפשוטים. איני יכול לבוא בטענות לאנשי השיווק המעולים של חב"ד שפיתחו את הטקטיקות הגאוניות באמצעותן הם מביאים לשרים, ראשי עיריות ופקידים בכירים מתנות חמודות (לרוב מצות שמורות שמוצאות את דרכן לשולחנות הסדר הפרטיים של האישים הללו) ועימם את 'דברי הרבי' הארכי-שמרן והאנטי-ציוני שעוד מעט ימלאו תשע עשרה שנים למותו. לעומת זאת, אני בהחלט יכול לבוא בטענות לכל הבכירים שמקבלים לידיהם מתנות תוך התעלמות בוטה מסעיף 2 ל'חוק שירות הציבור (מתנות) תש"ם – 1979' שקובע: 'ניתנה לעובד הציבור באשר הוא עובד הציבור מתנה - בין בישראל ובין בחוץ לארץ, בין שניתנה לו עצמו ובין שניתנה לבן זוגו החי עמו או לילדו הסמוך על שולחנו - ועובד הציבור לא סירב לקבלה ולא החזירה לנותנה לאלתר, תקום המתנה לקנין המדינה; ובמתנה שאין בה קנין חייב עובד הציבור לשלם לאוצר המדינה את שוויה.'
 
אני פונה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיבדוק את הנושא ובמקרה הצורך יורה לנבחרי ועובדי הציבור להימנע מלקבל מתנות מאנשי חב"ד. עליו גם לאסור על הנוגעים בדבר להעניק לאנשי החסידות הזאת כל יחס שאינו ניתן לגופים אחרים דוגמת התנועה לאיכות השלטון, ער"ן, שלום עכשיו ועוד עשרות עמותות וגופים שאינם עוסקים בפעילות מיסיונרית, שתרומתם לחברה אינה נופלת מזו של תנועת חב"ד ושבניגוד לחב"ד, מעשיהם הטובים אינם מניבים מאה שערים ואינם מעשירים אותם בנכסים ששווים מאות מיליוני דולרים.
נקרא 4027 פעמים

פריטים קשורים לפי תג

2 תגובות