Skip to content

1VSDAT

Open menu
שישי, 01 מרס 2013 22:51

דרכה של חב"ד אל העושר

דרג מאמר זה
(4 מדרגים)
 
חב"ד היא חסידות מחייכת ומלטפת אך זאת כל עוד לא נופלים למלתעותיה ומגלים שהאנשים הציניים הללו, שהתמקצעו בהתעלקות על קשישים, אינם בוחלים באף תרגיל משפטי שעשוי לקרבם ליעדם האמיתי - השתלטות על הרכוש וההון של אנשים שהתפתו להתקרב אליהם. חב"ד שורצת צבועים ועל כולנו להיזהר מנשיכתם.
 
 
חב"ד תל-אביב והבנים - בבית המשפט: של מי הירושה?
 
 
בחדרי חרדים, 27.2.13
 
 
דיון משפטי מתנהל עתה בין מרכז חב"ד-ליובאוויטש בתל-אביב לבין בניה של המנוחה לאה גוטליב ז"ל, לשעבר בעלת חברת ההלבשה המצליחה 'גוטקס', שהותירה אחריה עיזבון המוערך בעשרות מיליוני שקלים. אנשי מרכז חב"ד-תל-אביב טוענים כי בינם לבין המנוחה שררו קשרי ידידות וכי היא הותירה חלק מעזבונה לתלמוד התורה של החסידות. בני המנוחה טוענים כי בצוואה קודמת שנערכה בשנת 2003 אכן היה סעיף המקנה לחב"ד 10% מהרכוש, אבל קיימת צוואה חדשה יותר, משנת 2007, ממנה הוצא סעיף זה וכיוון שהצוואה האחרונה היא הקובעת לחב"ד אין זכות לשום חלק מהירושה.
 
אנשי חב"ד בתל אביב פנו לרשם הירושות בדרישה לבירור העניין. בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות' אמר עו"ד יוסף דוד-שחור, המייצג אותם:
 
מפעל גוטקס פעל בסמוך לתלמוד תורה של חב"ד בשכונת יד אליהו בתל אביב, ועם השנים נרקמו קשרי ידידות בין גוטליב לבין מנהלי המוסד התורני. למיטב ידיעתנו, היא השאירה צוואה ובה הורישה חלק נכבד מעיזבונה. מנציג חב"ד שהיה עימה בקשר לא ניתן היה להסיק שיש שינוי כלשהו שמבטל לגמרי את הירושה שנקבעה לחב"ד, אך להפתעתנו התגלה שזה אכן מה שאירע ושישנה צוואה חדשה. לכן הגשנו התנגדות לרשם הירושה, כדי שבית המשפט יקבע איזו צוואה תקפה, ולאן נעלם אותו סעיף המבטיח חלק מהירושה לחב"ד.
 
עו"ד בעז קראוס, המייצג את בת המנוחה מרים רוזו, אמר ל'ידיעות אחרונות':
 
יש לכבד את רצונה של המנוחה. הניסיון לפעול נגד צוואתה האחרונה הינו מעשה שלא ייעשה. אין לי ספק שבית המשפט יאשר את צוואתה האחרונה של המנוחה, וכל מי שמנסה לפעול נגדה יישא בתוצאות מעשיו.
 
 
איני שותף לסודות הפרשה הזאת אבל לא קשה לי לנחש מה באמת קרה שם: חסידי חב"ד המנוסים התעלקו על אישה קשישה ושכנעו אותה להוסיפם כמוטבים בצוואת המיליונים שלה. כשילדיה שמעו על כך הם הסבירו לאמם שהיא נפלה קורבן לכנופיה שמתמחה בעושק קשישים וגברת גוטליב, שכנראה הבינה את טעותה, כתבה צואה חדשה ממנה היא הוציאה, אני מקווה שבשאט הנפש הראויה, את רודפי הבצע המתחסדים שלעולם לא ירפו מטרפם בדרכם אל העושר. האכזבה טלטלה את 'נציג חב"ד שהיה עימה בקשר', ובעקבותיו את הנהגת החסידות שמיהרה לנסות את מזלה בין כתליו של בית משפט (שבסמכותו היא לא באמת מכירה) וזאת בתקווה שהיא תוכל להטריד את המשפחה ולכפות עליה עסקת פשרה כלשהי.
 
כאמור, איני יודע יותר מאשר מה שקראתי בכתבה אבל אני חושב שאני מסוגל לזהות נוכלים שמבינים שבעזרת 'קשרי ידידות' מזוייפים ניתן לזכות בנתחים הגונים מהונם של הקורבנות עליהם הם מתעלקים. אם החסידות חושבת שאנשיה אינם נוהגים לשכנע קשישים להוריש להם 'חלק נכבד' מכספם, ושאני סתם מוציא את דיבתם רעה, הם בהחלט מוזמנים לתבוע אותי לדין ולקוות שלא אצליח לדלות ממאגרי המידע עוד מקרים רבים בהם חב"ד מצאה את עצמה נאבקת על חלקה בעיזבונות של קשישים ש'השתכנעו' להוריש לה חלקים נכבדים מהונם. 
נקרא 3100 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות