Skip to content

1VSDAT

Open menu
חמישי, 17 ספטמבר 2015 13:33

התפתחויות בתיק אהרונוב

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
יוסף יצחק אהרונוב, האדם החזק של חסידות חב"ד שמקורב לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, נעצר לששה ימים בנובמבר 2007 באשמת גלריה יפה של עבירות צווארון לבן ומאז תיקו מטופל במשטרה ובפרקליטות. בחודש מאי 2005 הפרקליטות כתבה לי שהוחלט להעמידו למשפט ואולם היא סרבה לחזור על ההצהרה הזאת בתגובתה לשאלותיו של כתב גלובס, מר משה ליכטמן. במאמר זה אני שב ומפציר בפרקליטות לא להיכנע ללחצים פוליטיים, לא לסגור את התיק באמתלה זאת או אחרת ולהעביר את הנושא להכרעה משפטית.
 
 
יוסף יצחק אהרונוב הוא ראש אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש וראש צעירי אגודת חב"ד.
 
אהרונוב הוא גם תומך של ביבי נתניהו שהפעיל עבורו את הקמפיין 'נתניהו טוב ליהודים' לקראת הבחירות של 1996.
 
יוסף יצחק אהרונוב נוהג לבקר את ראש הממשלה בלשכתו ונתניהו מבקר את אהרונוב בכפר חב"ד.
 
בנובמבר 2007 אהרונוב נעצר למשך ששה ימים בגין בחשד למעילה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, עבירות מס במאות מיליונים, גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, העברת כספי תרומות לחשבונות פרטיים ואי רישום תרומות בספרי העמותה.

בתאריך 27.5.15 קיבלתי מעורכת הדין ליאת בן ארי-שווקי, פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), מכתב האומר:
 
 
במענה לפנייתך מיום 20/5/2014 לפרקליט המדינה בעניינו של יוסף יצחק אהרונוב, הריני להשיבך כי הוחלט על הגשת כתב אישום נגד אהרונוב. אנו נמצאים כעת בישורת האחרונה לקראת הגשת כתב האישום לבית המשפט.
 
 
בתאריך 16.9.15, התפרסמה בעיתון גלובס כתבה שדנה בפרשה. בכתבה מצוטטת תשובתה של הפרקליטות לפנייתו של כתב גלובס, משה ליכטמן:
 
 
אנו דוחים את הטענות בגין השפעת קשריו הפוליטיים של אהרונוב על הטיפול בתיק, ומוטב היה לולא נטענו. מדובר בתיק מורכב ראייתית אשר נמצא בבחינה מעמיקה ומקיפה. כפי שנמסר במכתבה של פרקליטת המחוז, הטיפול בתיק מצוי בישורת האחרונה.
 
 
בתגובתה למשה ליכטמן הפרקליטות לא הצהירה שהוחלט להגיש כתב אישום נגד אהרונוב והיא סרבה להגיב לשאלה אם היא נסוגה מהחלטתה הקודמת להגיש כתב אישום.

פרקליטו של אהרונוב מסר ש'הרב משוכנע שהעניין התברר כדבעי, והפרקליטות הגיעה לכדי מסקנות, בהתאם'.

תגובתם של הפרקליטות ועורך דינו של אהרונוב הדליקו את כל האורות האדומים שלי. המערכת המשפטית כבר הוכיחה את יכולתה למוסס ולסגור תיקים פליליים ואני חושש שלחצים פוליטיים יגרמו לפרקליטות לסגור גם את תיקו של אדם בעל קשרים והשפעה שניצל את מעמדו ותפקידו כדי להעלים מס, להלבין הון, למעול בכספי האגודות אותן הוא ניהל ולהעביר לחשבונותיו הפרטיים תרומות שנתרמו בתום לב למטרות אחרות.
 
 
 
בעבירות מסוג פשע שדינן עשר שנות מאסר ומעלה יש לפעול לסיום הטיפול בתיק בתוך 24 חודשים.
 
מניין התקופה יחל ביום קליטת התיק בתביעה ועד לקבלת החלטת התובע בדבר העמדה לדין או סגירת תיק, לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ״ב־1982 (להלן - חוק סדר הדין הפלילי).
 
 
לאחר שבילה שלוש שנים במשטרת ישראל, תיקו של אהרונוב הגיע לידי פרקליטות המחוז בינואר 2011, לפני ארבע שנים ושמונה חודשים - הרבה מעבר ל-24 החודשים שעל פי היועץ המשפטי לממשלה צריכים להספיק לסיום הטיפול בתיק החמור ביותר, שהעונש עליו הוא מאסר עשר שנים ומעלה.

כיוון שאהרונוב הוא חבר ובעל ברית של ראש הממשלה על הפרקליטות לנהוג משנה זהירות בטיפול בתיק זה ולהעביר את ההכרעות הקשות לבית המשפט מהר ככל האפשר.
 
 
 
 
טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמיתי אבל אודה לכם אם תספקו כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.
נקרא 2652 פעמים
Login to post comments

התגובות האחרונות