Skip to content

1VSDAT

Open menu
רביעי, 24 יוני 2015 16:56

צרות בצרורות נוחתות על ראשו של מנהיג חב"ד בארץ הקודש

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
 
הרב יוסף יצחק אהרונוב שלט ביד רמה על כל המוסדות המרכזיים של חב"ד. במשך שנים אני טוען שהוא הקים בחב"ד כת שמאפשרת לו להתעשר על חשבון זמנם, כישוריהם ועתידם של התמימים שסרים למרותו ושהוא השחית לא רק את קהילתו אלא גם את מנהיגי המדינה ופקידיהם הבכירים. מאמציו גם אפשרו למיסיונרים החבדיים גישה חופשים למחנות צה"ל שם הם מגייסים חסידים תמימים נוספים שגם הם יקריבו את כספם, כישוריהם ועתידם למען רווחתם הכלכלים של המנהיגים הציניים והנצלנים של החסידות שהפכה לכת מסוכנת.

למרבה השמחה, מסתבר שאנחנו עדיין חיים במדינת חוק ויש בה משרתי ציבור אמיצים שמתעלמים מייחוסו וקשריו של הרב אהרונוב וממלאים את תפקידם. התוצאה היא מבול של צרות שמתחיל ליפול על ראשם של הרב אהרונוב והארגון המיסיונרי שהוא הקים.    
עוד מהלומה על ראשו של הרב אהרונוב
 
מעולמם של חרדים, 12.6.15
 
 
 
צרות בצרורות נוחתות על הרב אהרונוב המסכן. בנובמבר 2007 הוא נעצר בחשד למעילה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, לעבירות מס במאות מיליונים, גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.[א] לפני שנתיים הוא חוייב להחזיר למעלה ממליון דולר ליהודי בשם מנלו שטען שאהרונוב 'עקץ' אותו.[ב] בסמוך לכך התפרסם ברבים פסק דין שחשף את שיטות התרמית ששימשו את הרב אהרונוב, בו, למשל, נאמר:
 
 
גם מר יוסף יצחק סגל ששימש חשב, מנהל חשבונות וגזבר העמותה תאר בתצהירו כמו גם במסגרת חקירתו בבית המשפט את דרך פעולתה של העמותה בתשלום שכר העוברים. לדבריו, מר אהרונוב היה מסכם עם כל אחד מהעוברים את גובה שכרו ולאחר מכן מוסר למר דוד הורנשטיין שהיה חשב השכר של העמותה, כמה מתוך השכר המוסכם יש לשלם במסגרת תלושי השכר המדווחים וכמה מחוצה להם. הוא אישר כי לחלק מהעובדים ניתנו תלושי שכר על שם בני משפחותיהם שכלל לא עברו בעמותה. גם הוא עצמו קיבל משכורת בדרך זו. בתצהירו ציין כי הדרך בה נוהלה העמותה על ידי מר אהרונוב לא הייתה תקינה ובניגוד לדין. כשנשאל בחקירתו בבית המשפט כיצד שיתף פעולה עם מעשים אלו השיב כי העמותה דאגה להסביר לו עד כמה הדבר חשוב לעמותה ועד כמה מדובר ״במעשים גדולים וחשובים״. לגבי המערער טען כי היה ה״סמרטוט הכי גדול בעמותה״ (עמ׳ 23 לפרוטוקול).[ג]
 
 
וב-19 בינואר השנה הוא הפסיד בערעור שהוא הגיש לבית המשפט העליון נגד פקיד שומה ירושלים 3 שדרש ממנו להגיש דוחות שומה לשנים 1997 עד 2002 ובהעדרם הוא כנראה הטיל עליו שומה על פי מיטב השפיטה:
 
 
רע"א 6544/14 - יוסף יצחק אהרונוב נ' פקיד שומה ירושלים 3
רע"א 6544/14
 
יוסף יצחק אהרונוב
 
נ ג ד
 
פקיד שומה ירושלים 3
 
בבית המשפט העליון
 
[19.01.2015]
 
כבוד השופט א' רובינשטיין
 
בשם המבקש - עו"ד י' גולדמן; עו"ד ו' עטיה
החלטה
א. בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים (השופט מינץ) מיום 6.8.14 בע"א 57131-01-14 (הבקשה הגיעה לטיפולי ביום 18.1.15), בה נדחתה בקשת המבקש ל"מתן החלטה בטענות מקדמיות" שהגיש במסגרת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת פקיד שומה ירושלים 3 (להלן המשיב).
 
ב. ביום 2.10.10 קבע המשיב כי על המבקש להגיש לו דו"חות מס שנתיים מן השנים 1997 ועד 2002, והמבקש עירער על החלטה זו לבית המשפט המחוזי. בנוסף לכתב הערעור (שלא צורף לבקשה זו), הגיש המבקש "בקשה למתן החלטה בטענות מקדמיות" (שגם היא לא צורפה במלואה לבקשה זו), בה נטען, בין היתר, כי המשיב חרג מסמכותו בכך שביקש ממנו להגיש את הדו"חות האמורים, כיון שלמבקש לא היו הכנסות בשנים הללו, וכן כיון שחלוף השנים הרבות מאז שנות המס הללו, אינו מאפשר דרישת הדו"חות על-ידי המשיב. בית המשפט המחוזי דחה את הבקשה בהחלטה קצרה, בקבעו כי "לא תינתן החלטה נפרדת בשלב הזה 'בטענות המקדמיות'". על החלטה זו משיג המבקש בשלב זה. נטען, כי יש ליתן רשות ערעור נוכח הסוגיות המשפטיות החשובות העולות בענייננו, לרבות היקף סמכות המשיב לדרוש הגשת דו"חות שנתיים. לגופם של דברים, מתבקש בית המשפט לקבוע שהחלטת המשיב נעשתה בחוסר סמכות ולכן בטלה מעיקרה.
 
ג. אין בידי להיעתר לבקשה זו. החלטתו של בית המשפט המחוזי היא החלטה דיונית מובהקת, שמשמעותה שהטענות שהעלה המבקש, שעל פניהן נראה כי נוגעות הן לגוף הערעור וכבודן במקומן בלא שאביע דעה לגביהן, יידונו בשלב מתאים בתיק; אינני מוצא בכך פגם, ומכל מקום אין המקרה מצדיק את התערבותו החריגה של בית משפט של ערעור בעניינים מעין אלה (רע"א 4388/14 אלון חברת הדלק נ' פקיד שומה מפעלים גדולים (8.7.14); ח' בן נון וט' חבקין הערעור האזרחי 206-203 (מהדורה שלישית, 2012)).
 
ד. אין בידי איפוא להיעתר למבוקש.
 
ניתנה היום, ‏כ"ח בטבת התשע"ה (‏19.1.2015).
 
 
בדחיית בקשתו של הרב אהרונוב, השופט אליקים רובינשטיין למעשה כפה על אהרונוב לשלם מיסי הכנסה על פי מיטב שפיטתו של פקיד השומה ואף שלא ידוע לי באילו סכומים מדובר אני מניח שלא מדובר בכסף קטן אלא בסכומים ששווה לנהל בגינם מאבק משפטי ארוך, הן בבית המשפט המחוזי והן בבית המשפט העליון. בנוסף, השופט רובינשטיין הטיל על אהרונוב לשלם 75,000 ש"ח כהחזר הוצאות המשיב - סכום נוסף שחייב לרדת מהנטו של אדם שהצהיר שאין לו שום הכנסות ברוטו. 

הדיון המשפטי הזה מתייחס לשנים 1997 עד 2002 בלבד אבל אין סיבה להניח שמשנת 2003 ואילך הרב אהרונוב הקפיד לדווח למס הכנסה על כל הכנסתו וסביר שעוד נשמע על שומות נוספות שניתנו לו על פי מיטב השפיטה ועל ערעורים חדשים לערכאות משפטיות שכנראה יפסקו נגדו.

הרב אהרונוב הצהיר שלא היו לו הכנסות בשנים 1997 עד 2003, וסביר להניח שכנסותיו המוצהרות בשנים שלאחר מכן לא זינקו לפתע לגבהים שמשתקפים מרמת החיים שלו
[ד]. עם זאת, דלות מקורותיו לא מנעה ממנו להעסיק לא מעט עורכי דין בהתכתשויותיו השונות ויש להניח שהללו לא בהכרח הסתפקו במועט.[ה] טובים הסיכויים שהרב אהרונוב לא מימן מכיסו את מאבקיו המשפטיים, שהרי הוא משמש כיושב ראש מספר אגודות מאד נדיבות, אבל כיוון שמדובר גם במאבקים אישיים יש לקוות שהוא ייתבקש לשלם מס גם על טובות ההנאה המשפטיות מהן הוא נהנה.
     
המהלומה האחרונה ניחתה עליו בסוף מאי שנה זאת כשהתפרסם מכתבה של פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) שכתבה לי:
 
 
במענה לפנייתך מיום 20.5.15לפרקליט המדינה בעניינו של יוסף יצחק אהרונוב, הריני להשיבך כי הוחלט על הגשת כתב אישום נגב אהרונוב. אנו נמצאים כעת בישורת האחרונה לקו־את הגשת כתב האישום לבית המשפט.[ו]
 
 
מהפרסומים בעיתונות ומהודעות המשטרה שנמסרו ב-2007 ניתן להסיק שכתב האישום שיוגש נגד הרב אהרונוב יגמד את כל צרותיו הקודמות אבל ברור שכבר עתה הוא יידרש להסביר לרשויות המס כיצד הוא מימן את עורכי הדין שליוו אותו מאז שנת 2007 ומן הסתם גם לשלם מס על כל תשלומי שכר הטרחה שלא יצאו מכיסו. 

איני אוהב לרקוד על הדם אבל אין אדם שראוי להינות מנחת זרועו של החוק יותר מהרב אהרונוב, שעדיין משמש כראש צעירי אגודת חב"ד שמפעילה את בתי חב"ד ואת המיסיונרים שיוצאים מהם. איני מצטער כלל אם האגודה שבראשה הוא עומד נחשפת עתה במלוא קלונה. כבר שנים אני טוען שחב"ד היא כת וכמו בכל כת גם כאן ההנהגה מתעשרת על חשבון זמנם, כספם, מרצם ועתידם של השפוטים שסרים למרותה. אין לי ספק בכנותם של הצעירים האידיאליסטים שחושבים שהם מקיימים את מצוותיו של הרבי שהנהגתם לימדה אותם להעריץ אבל באותה מידה אין לי כל ספק שמנהיגיהם מנצלים את תמימותם של הצעירים האידיאליסטים ומוצאים את הדרך לנתב את פירות עמלם היישר לכיסיהם.

יתר על כן, הנהגת חב"ד השחיתה לא רק את החסידות אלא גם את מנהיגי המדינה ופקידיהם הבכירים. אתרי חב"ד מלאים בתמונות שמנציחות את קרבתו של הרב אהרונוב ושותפיו לראש הממשלה, שריו, ראשי ערים ובכירים בשירות הציבורי. האתרים הללו מלמדים שהרב אהרונוב העלה לרמות תחכום חדשות את הטקטיקות שמשרתות את כל הכתות ברחבי העולם ובעזרת גימיקים כמו זיכוי במצוות ארבעת המינים בסוכות, מתן מצות שמורות בפסח, הדלקת חנוכיות בחנוכה, כתיבת אותיות בספרי תורה וכדומה הוא וחבריו הצליחו לפלס את דרכם ללשכותיהם של מקבלי ההחלטות, להביא להם את 'ברכתו של הרבי' ולדון עימם בענייני דיומא. התוצאה היא מדינה שהולכת ומתחרדת ומיסיונרים חבדיים שמסתובבים בחופשיות במחנות צה"ל.
 
אני פרסמתי מספר מאמרים בנושא ועתה הזמן להפנות אליהם את כל אלו שעדיין לא השתכנעו שחב"ד היא כת, אם לא גרוע מכך:

חב"ד במסדרונות השלטון
 
 
 
 
טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמיתי אבל אודה לכם אם תספקו כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.
 


[א]             
ראו כתבה בעיתון גלובס: 'המשטרה חוקרת חשד כי אנשי עסקים מוכרים הלבינו מאות מיליוני שקלים באמצעות עמותת צעירי חב"ד'
[ב]             
ראו כתבה באתר 'עולמם של חרדים: 'אהרונוב עקץ את מנלו ביותר ממיליון דולר הוא ניצח במשפט ועתה מזהיר שלא ימנו אותו כיו"ר אגודת חסידי חב"ד'
[ג]              
ראו פיסקה 6 בפסק הדין במשפט בלניצקי נ' פקיד שומה ירושלים 3
ראו המאמר 'בחב"ד לא יודעים איפה קבור את הבושה' שהתפרסם ב-ynet יהדות
[ה]             
ראו מאמר בשם 'פסק דין חושף את האמת על המאבק הפנימי בחב"ד'
[ו]              
ראו את סוף המאמר 'יחסי כת-שלטון תמונות למזכרת'
נקרא 3961 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות