Skip to content

1VSDAT

Open menu
שישי, 29 מאי 2015 15:57

יחסי כת-שלטון - תמונות למזכרת

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
מנהיגי המדינה אוהבים לדגמן בתצלומי הפרסומת של חב"ד ולהתרפס בפרהסיה בפני ראשיה. ברטרוספקטיבה כולנו נבין שנבחרינו תרמו את שמם וכבודם לכת ששליחיה התמימים נדרשים לממן את עצמם בעוד מנהיגיהם טובלים בעושר שלא הכרח הושג באמצעים חוקיים לחלוטין.
את התמונות הבאות כדאי לשמור למזכרת ולו רק משום שיש לי סיבה טובה להאמין שהן עומדות להימחק מאתרי חב"ד. התמונות הללו, לצד רבות אחרות שממחישות את הקשרים ההדוקים שראשי חב"ד רקמו עם שרים, נבחרי ציבור ופקידים בכירים, מבליטות את קשרי הדת-שלטון, או במקרה הזה, את יחסי הכת-שלטון, אותם כבר קשה למצוא מחוץ למדינות נבחרות במזרח התיכון, אסיה הקטנה וצפון אפריקה. העולם הנאור כבר למד להרחיק את אנשי הדת האינטרסנטים והחמדנים מנבחרי הציבור שלו אבל בישראל ההשפעה הרבנית על מקבלי ההחלטות עדיין נחשבת לנורמטיבית ובמקרים רבים גם רצויה ואולי אפילו נחשקת.

חב"ד אוהבת להתחכך במקבלי ההחלטות ולהנציח את המפגשים עימם בתצלומים בהם כל מיסיונר לומד לנפנף בעת שהוא מנסה לשכנע את התמימים שחב"ד היא חסידות לגיטימית ואהודה ולא, כפי שרבים נוטים לחשוב, כת של מיסיונרים הזויים. גם מנהיגי הימין, מצידם, אוהבים מאד לדגמן בצילומי הפרסומת של חב"ד וכך להפגין את אהדתם לחסידות שתמיד תשמח לעמוד לצידם ולעזור להם בעת מצוקה.
[א]
 
 
את ברית האינטרסים בין נבחרינו ופקידיהם הבכירים לבין ראשי הכת המיסיונרית קשה לערער אבל לא לעולם חוסן ובשלב זה או אחר יסתבר שראש ממשלתנו ושריו השקיעו את התרפסותם בגורמים עבריינים שפגעו אנושות הן בחסידות, אותה הם הפכו למכרה זהב, והן במדינת ישראל שאת אושיותיה הם ערערו.

בקרוב יוסר המסווה מעל הפנים המחייכות של מנהיג חב"ד וכל מי שהתגופף עימו ימצא את עצמו מול ציבור שירצה לדעת אילו טובות הנאה ניתנו לכת שלמדה כיצד להחדיר את המיסיונרים שלה אל לב ליבו של הממסד הממלכתי.   
 
 
 
טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמיתי אבל אודה לכם אם תספקו כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.
 


[א]             
ימים ספורים לפני הבחירות של 1996, אגודת צעירי חב"ד, בראשותו של הרב יוסף יצחק אהרונוב ובמימונו של הנגיד החבדי, המיליארדרהיהודי-אוסטרלייוסף גוטניק, החלה במבצע להפצת הסיסמה "נתניהו. זה טוב ליהודים" שבסופו של דבר תרמה תרומה מכרעת לנצחונו של נתניהו.
נקרא 4311 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

3 תגובות

 • קישור לתגובה שישי, 29 מאי 2015 20:29 הוסף ע״י עדי אביר

  חילוני,

  אוי, עוד ארוכה הדרך. אני מקווה שהפרשה תפקח אתעיניהם של החסידים התמישים אבל איני משלה את עצמי. אני די בטוח שעד מהירה אהרונוב יהפוך לקדוש מעונה שנענש רק משום שהוא פעל לטובת החסידות. הוא אולי עבר מספר עבירות טכניות, יטענון מנהיגי הכת, אבל ברור לכולם שהוא לא לקח לכיסו הפרטי אפילו אגורה אחת וכל הכספים נותבו לפעילות הברוכה של צעירי חב"ד.

  השאלה היא אם מנהיגינו יסיקו את המסקנות הראויות מהפרשה ויבינו שכל מגע עם הרבנים מסכן אותם במבוכות לא נעימות. אני רוצה לקוות שהם יתרחקו מכל המתחסדים שרוממות האל תמנגת על לשונם וסימני הדולר סובבים בעיניהם אבל אני די בטוח שלא יארך הזמן לפני שהם שוב ירוצו לדגמן בצילומים של חב"ד גם בפסח הבא וימשיכו לארח את ראשי חב"ד בחדר המלחמה בקריה (הנושא יפורט במאמר הבא)

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שישי, 29 מאי 2015 18:51 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  מסתבר שלפעמים הנחישות וההתמדה משתלמות.
  מברוק!

 • קישור לתגובה שישי, 29 מאי 2015 16:16 הוסף ע״י עדי אביר

  איני מזלזל, חלילה, בכישורי הפרקליטים של הרב אהרונוב אבל אני מקווה שלאחר שבע וחצי שנים האמת תצא לאור היום.

  על הרב אהרונוב הרחבתי את הדיבור במאמר 'המקרה המוזר של מנהיג חב"ד בארץ הקודש'.

  http://www.1vsdat.org/index.php/-q/-q/item/898-%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92-%D7%97%D7%91%D7%93-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%A9

  עדי אביר

התגובות האחרונות