Print this page
שלישי, 11 נובמבר 2014 14:25

עיריית נתניה קונסת מיסיונר של חב"ד

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
כחלק ממסלול שטיפת המוח שהם עוברים, חסידי חב"ד לומדים לא רק לבוז לרגשותיהם של עוברים ושבים שאינם מעוניינים לראות פולחנים דתיים בעת שהן יוצאים לבלות או לערוך את קניותיהם אלא גם להתעלם מכל מיני הוראות ותקנות שנועדו להגביל את פעילותם בשטחים ציבוריים. המיסיונרים של חב"ד הם רוכלים שאוהבים להציע את מרכולתם בפני קהל רב והם אינם מתרשמים מפקחים נותני דוחות משום שהם יודעים שכל התנכלות פומבית רק מעוררת תמיכה נוספת בקרב ציבור מנשקי המזוזות. דו"ח שנרשם בנוכחות קהל אוהד מזמין לחץ של הפתאים שמאמינים לסיסמאות של חב"ד והחסידות בונה על כך שהתמרמרות של הנוכחים תגרום לפקחים לחשוב פעמיים לפני שהם ישובו להטריד את הצדיקים שרק רוצים לזכות את בני ישראל במצוות הנחת תפילין.
 
 
נתניה: אברך נקנס בעוון הנחת תפילין במקום ציבורי
 
Kooker, 10.11.14
 
 
הידיעה הבאה לבטח לא גרמה לי עצב מיותר:
 
חסיד חב”ד מנתניה נקנס ע"י פקח של העירייה בגלל שעסקבמבצע תפילין במקום ציבורי. בחב"ד זועמים: "רוסיה זה כאן". בפנים: התיעודוהדו"ח. וגם: מיהו איש העסקים שנרתם לשלם את הקנס?
 
זעם בחב"ד – פקח של העירייה תועד כשהוא משית קנס של 730 ש"ח על חסיד חב"ד שהניח תפילין לעוברים והשבים בעיר.
 
האברך, לוי יצחק שוקרון, מחסידי חב"ד שגר בעיר נתניה, מזכה את מאותעוברי הדרכים בהנחת תפילין ללא כל תמורה, אולם הפקח לא התעניין בסוגהפעילות ובחר לקנוס אותו.
 
הפקח ציין בדו"ח כי הקנס הוא לאחר שהוזהר כמה פעמים.
 
איש העסקים שוקי שיינפלד מבני ברק, ששמע על המקרה, מיהר לשלם את הדו"ח מכספו.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה:
 
"עיריית נתניה מוקירה כל פעילות דתית ומשקיעה עשרות מיליוני שקלים במתןמענה לצורכי הדת בעיר, אם בהקמת בתי כנסת ומקוואות, אם במתן מענים חינוכייםנרחבים ואם בקיומם של אירועים תורניים מגוונים.
 
גם נושא הנחת התפילין זכה למענה ראוי והעירייה הקצתה לצורך פעילות מבורכת זו דוכן מסודר במקום מוסדר ומוסכם שיאפשר הנחת תפילין.

על אף זאת, בעל הדוכן והאברכים מסתובבים בין בתי הקפה ובתי העסק השוניםופונים לעוברים ושבים, בניגוד למוסכם עימם ואנשים מתלוננים על מטרד.

עיריית נתניה מקפידה על הסדר הציבורי ודואגת לרווחתם של התושבים ועל כן מקפידה לפעול כל אימת שיש הפרעה לציבור.

במקרה הנדון, לאחר שבעל הדוכן לא נענה לאזהרות, נרשמה ברירת משפט (דו"ח) בעניין.

האברך רשאי להגיש בקשה לביטול הדוח ובקשה להישפט. בקשה זו תיבחן על ידיהתובע העירוני בהתאם לתנאים הקבועים לחוק ובהתאם להנחיות היועמ"ש".
 
המיסיונרים של חב"ד משוכנעים שהם עושים את הישר בעיני אלוהיהם, או לפחות בעיני המשיח החי/מת שמייצג/ייצג אותו עלי אדמות, ולכן הם מזדעזעים כשמתברר להם שאחרים רואים בהם לא יותר מאשר מטרד שיש להרחיקו מהציבור הנורמטיבי. אני מברך את עיריית נתניה שהבינה שיש לקנוס את רוכלי כת חב"ד שמתעלמים מהסכמים ו'מסתובבים בין בתי הקפה ובתי העסק השונים ופונים לעוברים ושבים' ומקווה שעיריות נוספות, ובראש וראשונה עיריית תל אביב – יפו, תלכנה בעקבותיה.
נקרא 2984 פעמים

2 תגובות