Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 25 פברואר 2013 18:32

הגימיקים השיווקיים של חב"ד

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
צעירי חב"ד העניקו משלוחי מנות למצויני צה"ל
 
 
חב"ד און ליין, 25.2.13
 
 
 
מארזים מפוארים של משלוחי מנות הוענקו למצויני צה"ל על ידי מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור לכבוד פורים. המטה עומד בקשר הדוק עם מאות פצועי צה"ל במגוון רחב של פעילויות של עידוד וחיזוק מרגע פציעתם ואשפוזם בבתי הרפואה והשיקום ולאורך זמן. במסיבת פורים שהתקיימה במחלקת השיקום בתל השומר נשא דברי תורה וברכה הרב מנחם קוטנר מצעירי חב"ד והעניק את משלוחי המנות לפצועים. המאושפזים הודו בחום והתרגשות לצעירי חב"ד על הפעילות המרגשת
 
 
שמחה פורצת גדר בפעילות עם חיילי צה"ל ביצהר
 
 
חב"ד און ליין, 25.2.13
 
 
 
בפורים יצאו אנשי שלומנו מהיישוב יצהר יחד עם בית חב"ד יצהר בהנהלת ר' אלי איתן לשמח את חיילי צה"ל, ולזכות אותם במצוות החג. לחיילים חולקו משלוחי המנות שנארזו והוכנו במיוחד על ידי צעירי אגודת חב"ד.
 
 
החיילים הופתעו במרומי הר החרמון
 
 
חב"ד און ליין, 25.2.13
 
 
 
קבוצת בחורים צעירים סחבו את הרב אורי מרטון בעל הקריאה מצפת לקריאת המגילה על גבול סוריה במרומי הר החרמון. ממוצב למוצב קראו את המגילה לחיילים הנמצאים בימים אלו בתפקיד רגיש לאור המתרחש בגבול הסורי. החיילים קיבלו את משלוחי המנות בהתרגשות.
 
 
מבצע פורים הגדול של צעירי חב"ד יוצא לדרך
 
 
חב"ד און ליין, 22.2.13
 
 
 
מעט לאחר קריאת המגילה, 'כאשר הריח העז והחריף של אבק שריפת הנפצים והקפצ'ונים רק יתחיל להתפוגג', 300 מנהלי בתי חב"ד בארץ הקודש, בעזרת אלפי חסידי חב"ד מתגייסים 'לעשיית נחת רוח מרובה לרבי' על ידי יציאה ממאתיים שישים ושניים בתי חב"ד בארץ הקודש אל אנשי כוחות הביטחון. החבדניקים יבקרו במחסומים ובמוצבים השונים ויפקדו את תחנות המשטרה, מכבי האש, כוחות ההצלה, המרכזים הרפואיים, בתי-האבות, ואפילו בתי-הכלא. הם יזכו את הנוכחים בשמיעת המגילה, יאפשרו להם לקיים את מצוות 'משלוח מנות' ויחלקו מטבעות וקופות צדקה כדי לזכותם במצוות 'מתנות לאביונים'. בכל מקום ומקום הם יותירו אחריהם את עלוני הפורים הצבעוניים והמהודרים לילדים, למבוגרים ובשפה הרוסית שהכין אגף הפרסומים וההוצאה-לאור של צעירי אגודת חב"ד.

פעילות מרגשת תיערך גם בקרב אלמנות צה"ל. למעלה מאלף אלמנות מערכות ישראל יזכו בפורים לביקור מיוחד של נציגות צעירי-חב"ד אשר יעניקו לכל משפחה מארז נאה של משלוח-מנות. הרב אהרון פרוס, האחראי על הפעילות עם אלמנות צה"ל בכל ימי השנה, מציין כי האלמנות מצפות ומייחלות לביקור זה, ומעידות כי זהו רגע שמח ומרגש במיוחד עבורן בחג הפורים.

פעילות דומה תתקיים גם בקרב כאלפיים משפחות נפגעות טרור: 'צעירי-חב"ד למען נפגעי טרור', בניהולו של הרב מנחם קוטנר, אשר באמצעות בתי-חב"ד הפזורים ברחבי הארץ, מתאם לקראת פורים ביקורי-בית של פעילים אשר יביאו עימם את רוח החג למשפחות נפגעות טרור, בכמאה ועשרים יישובים.
 
 
איך אפשר שלא להעריץ את אנשים שמביאים שמחה ומתנות לחיילים, שוטרים, כבאים, פצועי צה"ל, אלמנות, יתומים, סוהרים, אסירים ומה לא? מצד שני, במה הם שונים מכל חברה עסקית או קבוצה אינטרסנטית אחרת שרוצה לשווק את מרכולתה? מדוע לחב"ד מותר לשאת 'דברי תורה וברכה', לחלק מתנות ללקוחות הפוטנציאליים ולהשאיר אחריהם עלוני פרסומת בעוד שלמשווקי סבונים, משחות שיניים וחטיפים, שלא לדבר על נציגי מפלגות פוליטיות, אסור להיכנס למחנות צה"ל, ובמיוחד לא לאלו בהם מתבצעת פעילות רגישה 'לאור המתרחש בגבול הסורי', לשאת 'דברי תורה' וברכה, לחלק דוגמיות ולהשאיר אחריהם חומר פרסומי.
 
לגורמים האחראים קשה להבין שחב"ד משווקת מוצר בשם 'חב"דיות', מעין אמונה שגורמת לאנשים לזנוח את אורח חייהם הקודם ולהצטרף לחסידות שבהמשך כבר תדע לספר להם שכדי לשמח את הרבי עליהם לא רק לתרום את כספם אלא גם את זמנם ומשאביהם, במיוחד למבצעים דוגמת 'מבצע פורים הגדול'.
 
כחלק ממאמצי השיווק שלה, חב"ד שואפת להיחשף לציבורים רחבים, להראות להם את פניה היפות והמחייכות, לחלק להם מתנות כאלו או אחרות ולהשאיר אחריהם לא רק רושם טוב אלא גם עלוני פרסומת ותעמולה. הטכניקות הללו פותחו על ידי גאון בשם הרבי מליובאוויטש שניצל אותן בכדי להפוך את החסידות הקטנה והמנומנמת שלו לחסידות גדולה, עשירה ודינאמית שמתמחה בציד נפשות ובהפלתם בפח של התמימים שאינם מבינים מה מסתתר מאחורי כל הגימיקים השיווקיים הללו.
 
חב"ד היא תנועה חרדית, אנטי-ציונית ואנטי-דמוקרטית שאינה מקבלת את הלגיטימיות של מדינת ישראל וממשלתה ושרק מקצת בניה משרתים בבסיסים שפותחים את שעריהם רק בפניה. על מקבלי ההחלטות להבין שבהכנסת המיסיונרים החבדיים למחנות צה"ל הם מעלים למולך חיילים חסרי הבנה שחלקם עוד יתפתה להוציא את עצמו ממעגל הלימודים והעבודה ולהצטרף לחסידות שרוצה להשתית במדינת ישראל מדינת הלכה בראשותו של המשיח המת מליובאוויטש.    
נקרא 1389 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות

המאמרים האחרונים