Skip to content

1VSDAT

Open menu
שישי, 08 ספטמבר 2017 21:56

חבדניק נקנס בהרצליה על שהציע לעוברים ושבים להניח תפילין

דרג מאמר זה
(1 מדרג)

סערה חב"דניק נקנס ב-730 ש"ח. העוון: הציע לאנשים להניח תפילין

 

יוסף יצחק אמיתי, חסיד חב"ד שהתייצב, כמו מידי יום שישי, ליד בית חב"ד בהרצליה עם דוכן תפילין, והציע לעוברי אורח לזכות במצווה - נקנס בקנס כספי על סך של 730 שקל • הפקח העירוני: "מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין" • סמוטריץ: "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית"

 

יוסף גרינבוים

י"ז אלול התשע"ז / 08.09.2017 12:35

 

יוסף יצחק אמיתי, חסיד חב"ד שהתייצב, כמו בכל יום שישי, ליד בית חב"ד ברחוב קהילת ציון בהרצליה עם דוכן תפילין, והציע לעוברים ושבים לזכות במצווה נקנס בקנס כספי על סך של 730 שקל. העבירה? הציע לאנשים להניח תפילין.

 

"הנ"ל התבקש מספר פעמים לפנות את השולחן עם התפילין", כתב הפקח העירוני, "אך לא הסכים להתקפל מהמקום. כמו כן מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין". הפקח הוסיף עוד: "התבקש להציג תעודה מזהה, אך סירב לכך. נאלצנו להזמין ניידת על מנת שימסור את פרטיו".

 

"זה מדהים מה שההסתה של ארגוני הקרן החדשה עושה", אומר חסיד מהרצליה לחרדים 10. "החסיד עומד בפתח של הבית חב"ד ממש, אבל זה לא מנע מהפקחים להטיל עליו את הקנס המקומם. עוד מעט יאסרו גם ברית מילה?"

 

תגובת העירייה לדיווח ראשוני: ״חובתה של עיריית הרצליה לדאוג לחופש התנועה של כל אדם באשר הוא במרחב הציבורי ולמנוע הפרעה והטרדה. אנשי חב"ד התבקשו להגיע אל משרדי אגף הפיקוח העירוני על מנת להסדיר את נושא פעולתם והעמדת דוכנים ברחוב״.

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הגיב על הסערה שפרצה בעקבות הדו"ח ואמר, כי שליח חב"ד שקיבל את הדו"ח, יגיש לעירייה ערעור – והדו"ח יבוטל לאלתר.

 

יחד עם זאת, הבהיר ראש העיר, כי אין לו אף דבר נגד שליחי חב"ד, וישמח שיגיעו להסכמה עם העירייה על מיקום הצבת הדוכנים להנחת תפילין בעיר, בכדי שלא לפגוע בשגרת החיים של תושבי העיר.

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ הגיב: "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית. אפנה לעירייה בדרישה לבטל את הקנס ולהעמיד את הפקח על טעותו."

 

סגן השר מאיר פרוש אמר בתגובה על הסרטון: "אני מאד מקווה ורוצה להאמין שההתנהלות של הפקח בהרצליה זו פרי יצירה עצמית ולא קשורה למדיניות. אין ולא יכולה להיות מדיניות של הממסד לאסור ח"ו הנחת תפילין של איש לרעהו."

 

פרוש הוסיף: "זו הייתה המדיניות ברוסיה הקומוניסטית של פעם. אנחנו לא שם".

 

ח"כ דודי אמסלם הגיב: "עולם ערכים הפוך 2017! במשך 40 שבועות, אלפי אנשי שמאל מפגינים ללא רשיון ומפריעים למנוחת השבת של יהודים דתיים, המתגוררים בסמוך לכיכר גורן בפתח תקווה והבג"צ מתיר להם להפריע לאותם יהודים בשם הדמוקרטיה.

 

"אבל כשיהודי צדיק קם בבוקר, עוזב את פרנסתו ומניח תפילין ליהודי אחר בהרצליה, הוא עבריין שמטריד אנשים ברחוב, בצירוף קנס של 730 שקל.  כל זה קורה במדינת היהודים, אוי לאותה בושה!!!"

 

מאגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד, האחראיים לפעילות בתי חב"ד בישראל, הגיבו על התקרית בהרצליה: "קשה להאמין כי מכל המקומות בעולם בהם יציעו היום שליחי חב"ד ליהודים להניח תפילין ולהתחבר למסורת אבותיהם, דווקא במדינת היהודים יגרור הדבר דו"ח או העמדה למשפט. לא בניו יורק, לא בכיכר האדומה, לא בלונדון ולא למרגלות מגדל אייפל. רק בהרצליה, עיר ואם בישראל.

 

״כבר 50 שנים שדוכני התפילין שיזם הרבי מליובאוויטש הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף היהודי והישראלי ובלתי יעלה על הדעת כי רגע לפני פרוס שנה חדשה יינתן דו"ח לחסיד שכל 'פשעו' החמור הוא הצעה להניח תפילין ליהודים. שליחי ותלמידי חב"ד המסורים ימשיכו להנגיש את היהדות וערכיה לכל יהודי במאור פנים ובאדיבות, ולקיים גשר בין כל חלקי העם".

 

אין כמו הלהטטנות המילולית של החרדים ותומכיהם שתמיד מצליחים להצדיק את העמדות שלהם תוך שהם פוסלים ומגמדים את עמדותיהם של אלו שאינם הולכים שולל אחר כזביהם.

 

דוכני התפילין שיזם הרבי מליובאוויטש הפכו במהלך 50 השנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מהנוף היהודי והישראלי ולכן יש לחבדניקים זכות מוקנית להטריד את כל מי שהם רק רוצים ולהתעלם מהתקנות העירוניות ומהגורמים שממונים על הסדר הציבורי. אני מתאר לעצמי אילו צעקות הם היו משמיעים אם מישהו היה עומד ברחוב הראשי ומציע לעוברים ושבים להתכבד בכריכים כאלו או אחרים. אין לי שום ספק שבמקרה זה הם היו דורשים מהעירייה לאכוף כל חוק עזר שברשותה כדי לגרש מהרחוב את העבריין שמעז להציק לעוברים ושבים ללא אישורו והסכמתו של הרבי המשיח החי/מת.

אלו שקמים בבוקר, עוזבים את פרנסתם ומניחים תפילין ליהודים אחרים בהרצליה הם אולי צדיקים אבל הם גם מטרידנים פורעי חוק שחושבים שמצוות הרבי מליובאוויטש מבטלת כל חוק אחר. טוב עשתה עיריית הרצליה כשהיא החלה לקנוס אותם וטוב תעשינה שאר העיריות אם הן תלמדנה מעיריית הרצליה.

 

נקרא 2695 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות