Print this page
שני, 06 ספטמבר 2010 11:44

ההזמנה לדיון פומבי

דרג מאמר זה
(8 מדרגים)
את ההזמנה הבאה שלחתי לרב יוסי גינזבורג בתקוה שניתן יהיה לדון עימו בפומבי בתורתה של תנועת חב"ד. השתלשלות הפרשה היא לא רק מעניינת אלא גם פוקחת עינים וניתן ללמוד ממנה על קנאותם של חסידי חב"ד ועל מאמציהם להסתיר את תורתם מכל מי שעלול להבין את האיוולת והסכנות שטמונים בה.
 
 
                                                                                              12.5.10 
 
לכבוד הרב חיים יוסף גינזבורג
ראש מוסדות ישיבת חב"ד ליובאוויטש רמת אביב
רחוב טאגור 32
ת.ד 39707 רמת אביב
 
 
כבוד הרב,
 
 
                                       הנדון: הזמנה לדיון פומבי
 
 
בשיחות עם אברכי ישיבת חב"ד ברמת אביב גיליתי שמישיבתך יוצאות האמירות הבאות:
 
 *
הארץ נמצאת במרכז היקום והשמש סובבת סביבה.
 
 *
את הארץ מקיפים אחד או יותר רקיעים קשיחים הנקראים לעיתים גם בשם 'גלגלים'.
 
 *
העולם נברא לפני פחות מששת אלפים שנה. אלוהים ברא את המאובנים בתוך הסלעים ואת האור באמצע מעופו.
 
 *
האדם וכל מיני החיים נבראו במתכונתם הנוכחית והם לא התפתחו בתהליכים אבולוציוניים.
 
 *
כינים, תולעים ועכברים יכולים להתהוות מעצמם מתוך הרקב, ללא כל צורך ברבייה מינית.
 
 *
למדע האמפירי אין שום תוקף. את האמת המוחלטת והיחידה ניתן למצוא רק בתנ"ך, בתלמוד, בכתבי הרמב"ם ובכתביו של הרבי מליובאוויטש.
 
 *
יש איסור חמור וגם סכנה ללמוד במכללות, באוניברסיטאות וכיוצא בהן.
 
אמירות אלה ושכמותן מרחיקות את בני הנוער מכל הישגי העולם המודרני וגורמות לדחיית המדע ולשנאת ההשכלה. תושבי השכונה אינם מכירים את הדעות שאתם מפיצים תחת מטריית היהדות ואינם ערים לעובדה שאתם שואפים לנתק את ילדיהם מהחינוך המדעי-הומניסטי ולהנחיל להם השקפת עולם אנטי-מודרנית שתמנע מהם להפוך לאזרחים מועילים שתורמים את חלקם לחברה, לביטחון ולכלכלה. 
 
כיוון שאתה דוגל בהתמודדות עם ביקורת בדרכי נועם ותוך דיאלוג פורה אני קורא לך לחשוף את דעותיכם לאור יום ולערוך עימי דיון פומבי במסגרתו תוכל לבסס את האמירות שמניתי או לדחותן. הדיון המוצע לא יסתמך על אקסיומות מדעיות שאינן מקובלות עליכם אלא רק על התנ"ך, התלמוד, המדרשים, כתבי הרמב"ם וכתבי הרבי מליובאוויטש.
 
מרבית האמירות שמניתי מופיעות גם בספר שערכת יחד עם הפרופסור ירמיהו ברנובר בו ריכזתם את משנתו של הרבי מליובאוויטש בענייני מדע וטכנולוגיה. אי לכך אשמח אם תצרף לדיון את פרופסור ברנובר ותבקשו להעניק גיבוי מדעי לאמירות המיוחסות לרבי מליובאוויטש. לא אתנגד אם תביא לעדות גם ברי סמכא אחרים, הן מהתחום התורני והן מהתחום המדעי.
 
כיוון שהיוזמה באה מצידי אני מתחייב לממן את האירוע ולדאוג לכל הסידורים הטכניים. עליך רק להביע את הסכמתך ולסכם עימי על התאריך, האולם, כללי הדיון וזהות המנחה.      
 
אני שולח העתקים של מכתב פתוח זה לתומכיה וממניה של תנועת חב"ד, לאישים שהשתתפו בפעילויות ישיבת חב"ד ברמת אביב ולגורמים נוספים שעשויים למצוא בו עניין.
 
 
בברכה,
 
עדי אביר
 
 
אם אתם חושבים שטעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה תוכלו לנצל את מנגנון התגובות בכדי להעיר על המאמר, להפנות את תשומת לב הקוראים לטעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם צריכים להירשם מראש ואינכם צריכים אפילו להזדהות בשמכם האמיתי. עם זאת, אודה לכם אם את ההשמצות האישיות תפנו לדף הנקרא 'תגובות כלליות', אליו תוכלו להגיע באמצעות המשבצת הירוקה הנקראת 'הפניות' שנמצאת בשמאלו של דף הבית.
 
דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר ודרגו אותו. בנוסף, אשמח אם תצביעו בסקר שבדף הבית. אני חושב שצריך להפיץ ברבים את בשורת הספקנות ולכן אם המאמר מצא חן בעיניכם אנא שתפו אותו עם חבריכם ברשת החברתית אליה אתם משתייכים. לנוחיותכם, תמצאו בסוף המאמר כפתורי שיתוף שיקשרו אתכם באופן אוטומטי לכל רשת חברתית שרק תרצו.
נקרא 13381 פעמים

פריטים קשורים לפי תג

18 תגובות