Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 08 ספטמבר 2015 12:40

התמודדות עם עקיפה על השוליים וסוגים אחרים של נהיגה בריונית (מעגלתו של חילוני)

דרג מאמר זה
(34 מדרגים)
 
התמודדות עם עקיפה על השוליים וסוגים אחרים של נהיגה בריונית
 
לדעתי אין תושב בישראל שלא נתקל בתופעה.
 
ערב פסח.
כל עם ישראל עומדים בפקק על כביש 4.
כמה נבלות עוקפים את כל הפקק על השוליים.
בנקודה כלשהי לאורך הכביש עומדת ניידת ומנסה לתפוס עבריינים.
הניידת תופסת עבריין אחד ובעודה מטפלת בו - עשרות אחרים נדחפים חזרה לטור המכוניות, עוברים את הניידת ובמרחק ביטחון ממנה חוזרים לשוליים.
 
לחילופין – יש עומס בפנייה.
הילדים הטובים עומדים במסלול המתאים לפנייה.
הילדים הרעים מתקדמים עד לרמזור על המסלול המיועד לנסיעה ללא פנייה, חוסמים את דרכם של אלה שנוסעים במסלול זה בדין ונדחפים בפנייה לפני אנשים שהמתינו בסבלנות לתורם.
 
לכאורה, מדובר בעברות לא נורא מסוכנות כיוון שהן מבוצעות במהירות נמוכה[א].
 
למעשה, לדעתי, אלו העברות המסוכנות ביותר כיוון שעשרות ומאות הקורבנות של כל עברה כזו ממשיכים לנהוג ולסכן את הסובבים אותם אחרי שאבדו את עשתונותיהם מרוב עצבנות.
 
בתאונה שתיגרם בהמשך דרכם יואשמו הם ולא מי ששיגע אותם.
 
אפשר לייעל את ההתמודדות עם תופעות אלו באופן ניכר אם במקום לעצור עבריין פה ועבריין שם, יציבו במקום אסטרטגי (ואולי במסווה) שוטר עם מצלמה שרק יקליט את העברות על סרט וידיאו.
 
את הדו"ח יקבלו (כל!) העבריינים בדואר לביתם.
 
לפני שנים רבות פניתי לאגף התנועה של משטרת ישראל בהצעה זו והתשובה היחידה שקיבלתי הייתה שהחוק אינו מאפשר להביא אדם לדין על סמך צילום.
 
זו כמובן טענה מגוחכת לאור השימוש הנרחב שעושה המשטרה במצלמות לאכיפת הגבלת המהירות והציות לרמזורים אבל כשמקבלים תשובה כזאת מבינים שמי שנותן אותה פשוט לא רוצה לשנות את המצב.
 
מיכאל רוטשילד
 


[א] יש גם מופעים נוספים של אותו סוג בריונות המתרחשים במהירות גבוהה יותר, כמו עקיפה מימין של טור המכוניות המצטבר במסלול השמאלי כתוצאה מנסיעה איטית של ממשאית במסלול הימני.
נקרא 14363 פעמים שונה לאחרונה ב- ראשון, 05 אוגוסט 2018 11:14

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

5 תגובות

 • קישור לתגובה ראשון, 04 אוקטובר 2015 10:10 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  יובל:
  העבריינים ה"קטנים" הללו הם הזבל שבזבל והם אלה שפוגעים בסופו של דבר בהתנהלות המדינה.
  הם נמים עם בוחרי הממשלה ומן הסתם גם נבחרים אליה אבל בכביש הם מוכיחים שכל מה שמעניין אותם זה איך להשיג רווח אישי ללא כל קשר לאחרים.
  בסופו של דבר יש לנו מדינה עצבנית שבה גם אנשים נורמליים "לא רוצים לצאת פראיירים" ומתנהגים באופן אנוכי.
  קל להאשים את הממשלה אבל ברור לכולנו שהממשלה מורכבת מאנשים רבים שלא כולם כל כך גרועים.
  יש לי הרבה טענות אל הממשלה, על אופן התנהלותה ועל אופיים והתנהגותם של רבים מנבחרי הציבור אבל בסופו של דבר לא הם אשמים והאשמה שלהם בעצם אומרת שכל דבר רע שקורה במדינה קורה באשמתם: מי שאשם ברצח הוא העבריין הקטן בשעה שהעבריין הגדול הוא הממשלה. מי שגונב הוא העבריין הקטן בשעה שהעבריין הגדול הוא הממשלה. מי שחוסם את התור בסופר עם העגלה או הסלים שלו ועוזב אןתם שם כדי להסתובב בחנות ולעשות קניות הוא הנבלה הקטן אבל הנבלה הגדולה היא הממשלה.
  אני כותב כאן בבלוג - בין השאר כדי להשפיע גם על הציבור שאולי יחזור לאנושיות וגם על הממשלה שאולי תעזור לו בכך.
  אני מאמין בדרכה של מפלגת אור ואני בטוח ששינוי כלשהו היא יכולה לחולל אבל גודל השינוי (כמו עצם הכניסה לכנסת) זה פונקציה של מספר האנשים שיצביעו עבורה.
  המצב דורש שינוי בכללותו וכאמור - כתיבת הבלוג נועדה בין יתר להשפיע בכיוון זה ולו במעט.
  לא ברור אם אוכל להשפיע מה שברור הוא שאם לא אכתוב את הבלוג ולא אנסה לקדם שינוי בדרכים פוליטיות ההתדרדרות רק תימשך.
  הצבעה על "סיבות" שאינה כרוכה בהמלצה לפעילות שתסכל את הסיבות היא חסרת ערך.

 • קישור לתגובה ראשון, 04 אוקטובר 2015 00:47 הוסף ע״י יובל חייקין

  קל להאשים את העבריינים הקטנים, אך עבריין יותר משמעותי הוא הממשלה שאינה מחסלת את הפקקים, מחד, ואינה משקיעה בחינוך, מאידך. ויש עבריין גדול יותר מן הממשלה. זהו הציבור האדיש - אני, אתה וכולנו. נותנים קולנו למפלגה זו או אחרת ומאמינים כי יצאנו ידי חובתנו האזרחית. אך המפלגות כולן, ללא יוצאת מן הכלל, אינן מחויבות למצביעים אלא לבעלי ההון שמימנו עבורן את מסע הבחירות. הן אינן עוסקות ברצינות בחקיקה, היות שמעייניהן נתונים לתפקידים ממשלתיים.

  מיכאל! אתה תומך נלהב של מפלגת אור (וגם לי יש הרבה אהדה אליה) ומאמין, כך אני מניח, שכניסתה לכנסת תחולל שינוי. אני חולק על אמונה כזאת, לא משום שאני סבור כי מפלגה אחרת תצליח אלא כי שיטת הממשל הנוכחית אינה סובלנית לשינויים.

  ובחזרה לבעיה שהעלית: המשטרה אימפוטנטית בדיוק מן הסיבות האלה.

 • קישור לתגובה שישי, 02 אוקטובר 2015 15:07 הוסף ע״י עדי אביר

  מרדכי,

  המילים המעוותות באות לוודא שאתה אדם אמיתי ולא תוכנה זדונית. כשמורידים את ההגנה הזאת האתר מתמלא בתגובות סרק שהברורות שבהן מליצות על תרופות תחליפיות לויאגרה או משהו בנוסח.

  משמאל לחלון בו כתוב 'הקלד את הטקסט' תמצא סימול של שני חיצים במעגל. כשתקליד על הסימול הזה תקבל מילה חדשה או מספר. גלגל מילים עד שתמצא מספר או מילה פחות מעוותת. המנגנון כולו נמצא בשליטת מיקרוסופט ולא בשליטתי.

  בברכה,

  עדי אביר - בעל האתר

 • קישור לתגובה שישי, 02 אוקטובר 2015 14:14 הוסף ע״י מרדכי מילמן

  בזבזתי דקות ארוכות במציאת טקסט שניתן יהיה לפענח את הכתוב במילה המעוותת. רק מוח מעוות יכול להוציא דרישה דרקונית כזו ממי שרוצה להשתתף (בהבעת דעתו) במערכה למיגור תופעת הביריונות בכבישים.

 • קישור לתגובה שישי, 02 אוקטובר 2015 14:08 הוסף ע״י מילמן מרדכי

  אם המשטרה אינה רוצה או אינה יכולה להעמיד לדין (ברירת קנס) כל עבריין בהסתמך על צילומי הוידאו, אפשר להעלות את הסרטונים עם מספרי המכוניות לאתר משטרת ישראל באינטרנט, ולסדר את סרטוני הוידאו לפי תאריכי העבירות ולפי מקום ביצוע העבירות, וכך כל מי שירצה יוכל לראות את הסרטונים מכל מקום ומכל תאריך. חלק גדול מבריוני הכבישים יורתעו מהידיעה שעבירותיהם הם מצולמות בוידאו ומתפרסמות לעיני כל עם ישראל.

התגובות האחרונות