Skip to content

1VSDAT

Open menu
ראשון, 14 אוקטובר 2018 21:55

רוב יקר (רחל אליאור)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)

רוב יקר,

 

כן, יש לכם רוב של תומכי עוול ודיכוי, גזל ושיסוי, של מתנחלים תומכי הנצחת הכיבוש, המאמינים בדיכוי עם אחד בידי עם אחר ובשלילת חירותו.

 

כן, יש לכם רוב הנשען על קבוצות המעדיפות מדינת הלכה על פני מדינה דמוקרטית, שיש בהן רוב המעדיף אפליית נשים על פני צדק, שוויון ואחווה, ומעדיף אפליית ערבים על פני שוויון, צדק וחירות לכל.

 

כן, יש לכם רוב הרוצה בחידוש עבודת המקדש ושחיטת הקרבנות ובהקמת בית מקדש שלישי במקום כיפת הסלע, ומאמין באפרטהייד גזעני למרבה הבושה והצער.

כן, יש לכם רוב דחוק ככל שיהיה, הנשען גם על אנטי ציונים המעדיפים את סמכות ההלכה וגם על תומכי אפרטהייד גזעניים המעדיפים את 'בחירת ישראל', וגם על תומכי כיבוש מפיצי שקרים (אין כיבוש, אין עם פלשתינאי מאחורי המחסומים, אין אלפי כלואים ואין מאות עצורים במעצר מנהלי ללא משפט, אין מחסור במים ואין שוד אדמות לא לנו, אין כתר נושם וסגר חונק ועוצר חג על מיליוני בני אדם, אין גם 'תג מחיר' ואין 'עשבים שוטים כורתי עצי זית ומבעירי שדות וגם אין לנו שום קשר לרצח משפחת דווהבשה או לרצח אבו חדיר או לרצח מערת המכפלה או למחתרת היהודית או לרצח אמיל גרינצווייג) - כי הפלאתם לעשות בהפחדות שווא, במעשי עוול ובשנאת חינם, והגדלתם לעשות בשיסוע העם, בשיסוי אזרחי הארץ אלה באלה, בהחרבת החלום הציוני ובהריסת הסולידריות שעליה נבנתה המדינה הציונית החילונית, שהאמינה בחופש דת כמו בחופש מדת והאמינה בכבוד האדם ובזכויות האזרח של כל תושביה ואזרחיה.

 

כן, אנחנו מיעוט שמתנגד למציאות האפלייה, הדיכוי והגזל שהשלטתם כאן בכוחו של הכיבוש המשחית ובכוח טענות הבל של 'אתחלתא דגאולה' המתירה נישול וגזל ודיכוי, כי הגאולה עניינה היה מאז ומתמיד חזון של צדק ושלום, אחווה ורעות, ואנחנו מיעוט שמאמין בצורך דחוף בביסוס הדמוקרטיה ההומנית ליברלית.

 

כן, אנחנו מיעוט התובע בקול גדול:

 

*חוקה אחת לכולם, ליהודי ולגר, למוסלמי ולנוצרי, לדרוזי, לבדווי ולצ'רקסי, בלא שום אפליה המבוססת על דת, לאום, גזע ומין.

 

*הפרדת הדת מהמדינה כבמתוקנות שבמדינות העולם המאמינות בצדק, חירות ושוויון, אחווה, אחריות ושלום.

 

*שתי מדינות לשני עמים, בחלוקה המושגת במשא ומתן מדיני לשלום ללא תנאים מוקדמים ובהפסקת הכיבוש המשחית.

 

*חינוך הומניסטי דמוקרטי ליברלי לכול, המושתת על חינוך חינם וסיוע לכל תלמיד בכל תחום לימוד שהוא או היא רוצים ללמוד.

 

*צדק חברתי חלוקתי המבוסס על אחווה, אחריות, צדק, חירות ושוויון, סובלנות ופלורליזם.

 

*הכרה שווה בכל הזרמים בעם היהודי מהאורתודוכסי ועד החילוני, מהרפורמי ועד הקונסרבטיבי, ובביטול כל עדיפות מגזרית השמורה לזרם אחד ויחיד מזרמי היהדות.

 

*חובת שירות שווה לכל ילידי הארץ, המוטלת על כל המגזרים הן בצבא הן בשירות לאומי ותגמול נדיב וסיוע בלימודים גבוהים לכל הממלאים את חובת השירות.

 

רוב יקר, תומך עוול ודיכוי, אל תמתחו את סבלנותנו ואת סובלנותנו.

 

אנחנו סבורים כי "מפעל ההתנחלויות כולו המבוסס על גזענות, הדרה, אפליה, צביעות ובעיקר חוצפה שאין לה שיעור", כדבריו של דרור אטקס, איננו ראוי לתמיכה כל עוד אין שוויון לכל תושבי הארץ, ואנחנו חושבים ש"הכיבוש משחית", כמו שאמר פרופ' ישעיהו ליבוביץ לפני יובל שנים, וכל יום יותר. אנחנו חושבים שההתנחלות הורסת את המפעל הציוני היות והיא מושתתת על עוול אנושי, היא מושתתת כיבוש הכרוך בגזלת אדמות בניגוד לחוק הבינלאומי, והיא מושתתת על דיכוי עם אחד בידי עם אחר, על שלילת זכויות האזרח וזכויות האדם שלו וזכויותיו הפוליטיות ,על אפרטהייד ועל ליבוי ייאוש, שנאה וטרור.

 

דעו לכם שלא נצא אחריכם למלחמת שולל שמטרתה להגן על הנצחת הכיבוש המשחית , דעו לכם שנישאר שפויים ואוהבי חיים, המושתתים על דעת, אמת, וצדק, חירות, שוויון, שלום וחופש בחירה, ולא נענה לשום צווי חירום שמטרתם להסיח את הדעת מחקירת השחיתות בסביבת ראש הממשלה וחבר מרעיו. דעו לכם שאין לנו ילדים מיותרים למלחמות מיותרות שיעלו בקרבנות מלחמה ובחללי קרב, שלהנהגה לא יהיה זמן לבוא ליום הזיכרון לחלליה!

 

רבים חשים שבסביבה שלנו, ברשות הרבים, כרגע יש רק איומים ואימה -אימת הגזענות, אימת ההדתה, אימת תרועות המלחמה, אימת הכיבוש המשחית, אימת האפרטהייד והטרור הבלתי נמנע הגנוז בקפליו, אימת החקירות של השב"כ על פעילי שלום ואנשי זכויות האזרח, אימת השחיתות בצמרת, אימת הסימון והתיוג של מתנגדי המשטר, אבל עדיין ברשות היחיד ובתחום המשפחה והחברים, שמורות כל הנאות הקריאה המוזיקה והאמנות, המשפחה, החברים, הבישול, המסעות, הטיולים והגננות. אלא שגם אלה לא ישארו לנו כשהצנזורה והתיוג והמעקב והסימון גדלים והולכים כל יום, בשעה שקולות של 'אם תרצו', ו'תג מחיר', ו'לה פמיליה' וסיסמאות 'הם או אנחנו' מקיפות אותנו מכל עבר. יישר כוח לכל אנשי זכויות האדם מכל קצווי הקשת ולכל לוחמי הצדק והמשפט הנאבקים על תיקון עולם ועל הפחת ניצוץ של תקווה באפלה.

 

ראוי לזכור את דבריו של ר' בנימין (יהושע רדלר פלדמן), (1880 – 1957) מהאנשים החכמים ומרחיקי הראות שחיו כאן, מהציונים הדתיים גדולי הרוח ורודפי השלום שהאירו את הארץ בחכמתם ואהבת האדם שלהם. בחיבורו, "משא ערב":

 

"והיה כי תבוא לרשת את ארץ מולדתך לא תבוא אליה כצר וכאויב ופקדת לשלום את יושב הארץ; לא באיבה ולא בעברה ולא במשטמה תבנה את משכן דורותיך כי אם באהבה ובחסד בצדק ובאמונה; שנאה תעורר מדנים ואהבה תשכך חימה; אף היא תקרב אחים ובין רחוקים תשלים; ואהבת את יושב הארץ כי אחיך הוא עצמך ובשרך לא תעלים עין ממנו; מבשרך לא תתעלם... כי הוריש לא תורישו מלפניך כאשר לא הורישו אבותיך את יושבי-הארץ מלפנים... כי תבנה בית חרושת וחי הערבי עמך; לא תרע עינך בשכרו כי כמוך כמוהו; אין הבדל ופדות בין עברי לערבי; להחיות את הארץ באתם ואת יושביה עמה; ולא לקחת מאחרים באתם כי אם להוסיף להם... חֻקה אחת ומשפט אחד לעברי ולערבי."

 

אשוב ואזכיר: אנחנו מאמינים ומאמינות בחוק אחד ובמשפט אחד לכל תושבי הארץ ללא הבדל דת, גזע, מין ולאום, מאמינים בקדושת האדם ובכבוד האדם וחירותו - כל אדם מכל מגדר, דת לאום או גזע - חירות הביטוי, חופש התנועה, חירות הבחירה וחופש הייצוג, החשובים הרבה יותר מקדושת האדמה או מאשליות משיחיות שמטפחים חוגים המאמינים באלימות, כוחנות, דיכוי וכיבוש. כדאי לזכור את דברי מרטין בובר:


"
ישיבה זו של שני עמים היושבים על אדמת ארץ אחת, 'זה על-יד זה', אם לא תהיה לישיבה של 'זה עם זה', מן ההכרח שתגיע לכלל דבר שהוא זה נגד זה': דבר זה צפוי גם כאן".

אנחנו מאמינים ומאמינות בשלום, חירות, דמוקרטיה ושוויון, בפלורליזם וסובלנות וריבוי אורחות חיים, ומאמינים ב"צדק צדק תרדוף" ומתנגדים לכל סוג של גזענות ואפליה, דיכוי וכיבוש.


סוף הצדק לנצח גם אם ירחק היום. כי 'נצח ישראל' שהאמין תמיד ב'צדק צדק תרדוף' וב'את האמת והשלום אהבו' וב'דעת אמת וצדק בקודש קודשים', ו'במגילת זכויות האדם' של האו"מ, המושתתת על מוסר הנביאים ביחס לכל אדם הנברא בצלם אלוהים, על החירות, השוויון, הצדק והשלום, יתעשת ויבין שדרכה של מדינת ישראל היום היא דרך המובילה לתהום מוסרית ולהתנגשות בלתי נמנעת עם כל אלה שאנו גוזלים את חירותם, את אדמתם, את כבודם ואת זכויות האדם שלהם.

נקרא 903 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות