Skip to content

1VSDAT

Open menu
שישי, 27 יולי 2018 14:16

במקרה שאתם מחפשים על מה להתאבל (רחל אליאור)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)

במקרה שאתם מחפשים על מה להתאבל מלבד על חורבן המקדש לפני 2000 שנה תרשו לי להציע על מה ראוי להתאבל באמת

 

בשטחים הכבושים, במדינת ההתנחלויות הבלתי חוקיות, בתוך אוכלוסייה של מיליוני בני אדם נטולי זכויות אזרחיות ופוליטיות יובל שנים ויותר רק בשל העובדה שאינם יהודים, נחרבה הדמוקרטיה הישראלית, זו שהבטיחה עם ייסודה במגילת ערכי היסוד שלה, היא מגילת העצמאות, ש:

 

"מְדִינַת יִשְׂרָאֵל תְּהֵא פְּתוּחָה לַעֲלִיָּה יְהוּדִית וּלְקִבּוּץ גָּלֻיּוֹת; תִּשְׁקֹד עַל פִּתּוּחַ הָאָרֶץ לְטוֹבַת כָּל תּוֹשָׁבֶיהָ; תְּהֵא מֻשְׁתָּתָה עַל יְסוֹדוֹת הַחֵרוּת, הַצֶּדֶק וְהַשָּׁלוֹם לְאוֹר חֲזוֹנָם שֶׁל נְבִיאֵי יִשְׂרָאֵל; תְּקַיֵּם שִׁוְיוֹן זְכֻיּוֹת חֶבְרָתִי וּמְדִינִי גָּמוּר לְכָל אֶזְרָחֶיהָ בְּלִי הֶבְדֵּל דָּת, גֶּזַע וּמִין; תַּבְטִיחַ חֹפֶשׁ דָּת, מַצְפּוּן, לָשׁוֹן, חִנּוּךְ וְתַרְבּוּת; תִּשְׁמֹר עַל הַמְּקוֹמוֹת הַקְּדוֹשִׁים שֶׁל כָּל הַדָּתוֹת; וְתִהְיֶה נֶאֱמָנָה לְעֶקְרוֹנוֹתֶיהָ שֶׁל מְגִלַּת הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת".

 

ממשלת הזדון הרשע והפשע המולכת עלינו בימי הכנסת הרעה ביותר בכל כנסות ישראל, אחראית לחקיקת חוקי הרשע והפשע המפורטים להלן המשתלבים בדברי השיסוי וההסתה וביוזמות ההשתקה ומוחקים את הפסקה המובאת לעיל ממגילת העצמאות.


החקיקה היא חלק ממערך מכוון ומשומן, שתכליתו פירוק הדמוקרטיה: החלשת בית המשפט העליון, רדיפת מתנגדי הכיבוש ובכללם מנהלי בתי ספר, דיפלומטים, אנשי תרבות, עיתונאים ועוד, התערבות בחופש האקדמי כדי לשלול ביקורת על תרבות השקר והדיכוי שהכיבוש וההתנחלות מושתתים עליה והרחבת הלגיטימציה להתעמרות בנכבשים החיים מאחורי סגרים וכתרים ומחסומים או מורעבים ונענשים מאחורי מצור בים, ביבשה ובאוויר. כל אלה כבר הפכו למסה קריטית שיש להבין את משמעויותיה, במקום לברוח מהמציאות בדיונים על סעיפיו של חוק זה או אחר:


ואלה חוקי הרשע, הזדון והפשע

 

*חוק הלאום הכולל את הפסקה ההפוכה לערכי מגילת העצמאות: "המדינה רואה בפיתוח התיישבות יהודית ערך לאומי, ותפעל על מנת לעודד ולקדם הקמה וביסוס שלה".
ומה המדינה רואה ביחס להתיישבות של הקהילה הלא יהודית? חוק הלאום הוא הפרה בוטה של ערכי שיוויון זכויות האדם בחוק. זהו חוק גזעני שאין מקומו במדינה דמוקרטית ונאורה, ופוטנציאל הפגיעה באזרחיה הערבים ובני מיעוטים אחרים של המדינה אכן חמור ביותר

 

*חוק האזרחות והכניסה לישראל – איסור איחוד המשפחות

 

*חוק הנכבה -ניסיון להשכיח את העובדה שחיים כאן שני עמים ולא רק אחד

 

*חוק ועדות הקבלה בישובים הקהילתיים -חוק אפרטהייד נגד תושבים שאינם יהודים

 

*חוק החרם - רדיפת ארגוני זכויות האדם הפועלים נגד הכיבוש

 

*חוק העמותות, הוא חלק מכמה חוקים אפלים שנועדו לסמן את פעילי ארגוני זכויות אדם כבוגדים, וכמיטב המסורת של אורוול תוארו כ"חוקי שקיפות".

 

*חוק המוסדות הלאומיים – הענקה ל"חטיבה להתיישבות" המעבירה כספים להתנחלויות הבלתי חוקיות מעל ומתחת לשולחן, סמכויות מקיפות ביותר

 

חוק יסוד: משאל עם

 

חוק ההדחה – תיקון לחוק יסוד הכנסת שמאפשר הדחת חברי כנסת נבחרים, על ידי הכנסת עצמה

 

חוק ההסדרה – עוד לשון אורווליאנית להמשך גזל האדמות הפלסטיניות

 

חוק האזרחות – תיקון, אי מתן אישור כניסה לישראל לאדם שתומך בחרם על ישראל או בחרם על ההתנחלויות

 

חוק שוברים שתיקה כתיקון לחוק חינוך ממלכתי

 

החוק להכשרת גניבה בוטה של אדמות פלסטיניות, לדוגמה, מכונה "חוק ההסדרה"

כותב היום אבנר גבריהו בהארץ ברשימה שכותרתה

מי שלא ייזעק עכשיו:


"רוב חברי האופוזיציה מחמיצים את אחריותם ההיסטורית. לא נאומי מחאה ולא ריכוכים נקודתיים של חוקים נחוצים, אלה טובים לימים של שגרה. קיום שיח מסוג זה כיום מייצר תחושת נורמליות ומנטרל כל אינסטינקט של חירום. החבלה שהדמוקרטיה כבר ספגה מחייבת את האופוזיציה הליברלית להזדעק ולהצביע על הקו העקום המחבר בין הנקודות השחורות: החוקים, יוזמות ההשתקה, דברי ההסתה ועוד
. כל אלה מחייבים הכרה בכך שישראל תחת שלטונם של בנימין נתניהו ובנט אינה עוד מדינת חוק דמוקרטית באופן מהותי"

 

נקרא 950 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות