Skip to content

1VSDAT

Open menu
ראשון, 14 יולי 2019 11:56

הצבא ומפלגת הדתציונים (צבי כסה)

דרג מאמר זה
(1 מדרג)

הצבא ומפלגת הדתציונים

צבי י' כסה

 

הערה מקדימה: דתיים וציונים דתיים רבים והם אינם מפלגה המבקשת להנהיג מדינה. הדתציונים בשונה מאלה הם מעטים כמפלגה המבקשת להנהיג מדינה.  האבחנה בין שני אלה היא המשימה לישראליות. צריך להגן עליה מפניהם.

 

עץ או פלשתיין. ליברמן זרק מטבע ומינה את אביב כוכבי לרמטכ"ל. התפטר משר ביטחון ופתח במערכה נגד המכינות הקדם צבאיות של הדתציונים עד כדי חשש מפָלָנְגוִֹתִיזם ורבניזם בצבא. עניין רציני. ופתאום הרמטכ"ל שלו מחזר אחרי הדתציונים בצבא. בניגוד לאיזנקוט, מינה את וינטר לתפקיד קרבי גבוה. וינטר הוא וודאי לוחם ראוי אבל הוא הדתמפקד ככתוב במנשר הקרב שלו: אתם יוצאים למלחמה על אלוהי ישראל. צבא האל הדתציוני. וכך הרמטכ"ל מבטל את הניסוי המקצועי המוצלח של חיילות לוחמות בשיריון. ומחניף לרבנים (איך יודעים?- הם לא יוצאים נגדו). אינני יודע מה מניע את ליברמן בסוגיה הזאת. אבל היא עניין חמור ביותר לביטחון.


בן גוריון פרק את הפלמ"ח כי הפיקוד היה רובו אחדות עבודה-מפ"ם. צבא אחד בלי מפלגות. היום בצבא פועלת מפלגה. הדתציונים בישיבות, במכינות ובצבא "והרבנים הצבאיים" הם מפלגה פוליטית. כך הם מדברים וכך הם עושים. הם היחידים בארץ החוטאים בזה. אין בארץ עדה או פלגה פוליטית שמסתערת על הצבא בגלוי לכבוש עמדות. אין אף עדה, מפלגה או התארגנות אחרת שמנעה ומונעת מינוי מפקדים שלא סרו לגחמותיהם. אין אף עדה שרבניה מעיזים להתערב במערכות הביטחון. אין אף עדה או מפלגה שמלווה מינוי איש מאנשיה בצבא בצהלות ניצחון, כבשנו. אין אף ציבור אחר שכאשר מגלים את הגיגיהם הפרימיטיביים של רבניהם בישיבות ובמכינות הקדם צבאיות וההסתה נגד חיילות (ביוטה להסתיר מזכרים מתפתים), ונגד  ערכי חיילים חופשיים ודירבון חיילים דתיים להתרחק מסכנת החיילות – מול אלה  תשובתם האחת היא: אנחנו מחנכים את התלמידים לצבא. מי בארץ לא מחנך לצבא?

 

90% מבני קיבוצים ומושבים ומאין באים 90% מהחיילים והמפקדים והסיירות והטייסים - ואף אחד מהם לא קושר לראשו את זר הפרחים המגיע לכולם. אין אף מפלגה חוץ מהבית הדתציוני וניגזרותיו שתמכה בקולי קולות (בנט, אז יו"ר) באזריה ובגלוי נגד איזנקוט שהזהיר שצבא זה לא כנופיה. הרוב החופשי שבניו משרתים בצה"ל לא שולח מחנכים ולא סופרים ולא היסטוריונים ולא מדענים למלא בהשראה השכלתית ורוחנית אנושית את בניו ובנותיו בצבא. ואלה חייבים להרכין ראש להטפות רבנים מיושנים. זהו מה שהיה בשנים המעטות בהיסטוריה כשהייתה לנו מדינה. קיראו בניקיון דעת את הספר החדש "מצעד האיוולת היהודי" ותבינו שלושה עיקרים: האחד – שבטים הורסים מדינה; השני - שעפ"י הדת היהודית (וכל דת) וחכמיה אי אפשר לקיים עם-מדינה אלא עם-גלות. השלישי והוא העיקר:

 

פאר היצירה הלאומית בכל הדורות היא "הישראליות" שבראנו כאן מיש ישן ליש חדש ומתחדש - כולל מדינה ותרבות ומודרנה ת ודמוקרטיה וכינוס העם לארץ שבדתיותו נטש אותה. בשלושת אלפים שנה אין אף דור שמגיע לקרסולי היצירה שעשינו כאן בשלושה דורות. זו הישראליות לתפארה. עליה צריך להגן.

 

אין בעיה עם דתיים וחרדים החיים באמונתם. יש בעיה עם דתיים פוליטיים המבקשים לנהל ולהנהיג מדינה. אלה הדתציונים הלא מרוסנים. מאז 1974 כאשר ממשלה מוכת כיפור נכנעה להם בסבסטיה. די לנו שסיבכו אותנו בהתנחלותיות ומה כי נגלגל על פלגנותם בצה"ל. צריך להגן על הישראליות מדתציונים החותרים להנהיג מדינה לשבטייה יהודאית ומפעילים למען מטרתם זאת ראש ממשלה חשוד בפלילים. אלה אוהליך ישראל.

נקרא 1161 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות