Skip to content

1VSDAT

Open menu
רביעי, 20 פברואר 2019 21:31

הבחירות לא נגד נתניהו אלא בעד הישראליות של מגילת העצמאות (צבי כסה)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)

הבחירות לא נגד נתניהו אלא בעד הישראליות של מגילת העצמאות

 

צבי י' כסה

 

                                            

בפריימריז נבחרו נציגי הליכוד לכנסת. הדילמה שלהם היא או להמשיך את הליכוד במתכונת נתניהו או להבין כי הבחירות הן לא על ראש הממשלה אלא על הישראליות המדינתית של מגילת העצמאות המאויימת ע"י השיבטית של נתניהו.

 

הבחירות הן לא נגד הליכוד. הן נגד הריקבון השלטוני והתרבותי והמוסרי שנתניהו גרר אליו את הליכוד. 

 

הריקבון הוא לא במצביעים כפרטים למפלגה אלא במערך הגושי שלה, באיפיונה הנתניהו'תי. הליכוד מהווה סטייה היסטורית מהממשק בין מנהיג לציבור: לא הייתה סגדנות למנהיג בתרבות העברית והיהודית. אין מנהיג אחד בהיסטוריה שסיים כהונתו בשלום:

 

משה רבינו נענש בכניסה לארץ; שאול המלך הודח; דוד המלך נאסר עליו לבנות מקדש; שלמה ובנו פילגו את המלכה; רוב רובם של מלכי יהודה וישראל ירדו מכיסאם ללא תהילה; וכך מנהיגי בית חשמונאי ועד בר כוכבא. ואם לימינו: וייצמן הודח ממעמדו; בן גוריון הודח ממפלגתו; אשכול הודח מהביטחון ונפטר בשברון לב; גולדה הודחה; בגין ירד בדעיכה ממלחמת לבנון;  רבין נרצח; שרון נפטר ולא נדע אחריתו; אולמרט הודח; גם נתניהו יסיים כקודמיו בלי תהילה. רבים יאמרו: עם פרוע מאז יצאנו ממצרים. ואני אומר זו הציוויליזציה העברית בנפלאותה - לא סוגדים למנהיג, נקודה! בפעם הראשונה בהיסטוריה מיליון יהודים סוגדים למנהיגם נתניהו.

 

הסוגדנות היא ערוגת הריקבון

 

מפלגה של סוגדים היא ערוגה לריקבון  ולעיוורון. וזה פועל בשני מישורים: בהכרעות המדיניות והביטחוניות. בממשק של מנהיג וסוגדנים יש התחייבות של אלה לתמוך בו והתחייבות שלו לרצותם לתחזוקת הסוגדנות. כדוגמה להבנה: ממשלה לפעמים חייבת לצאת למלחמה כשיש מטרה ויעדים והכנה. . אבל, מנהיגות לסוגדנים יוצאת למלחמה על חטיפת שלשה נערים או שני חיילים. כלומר, עושה מלחמה כפעולת תגמול.

 

מנהיג סוגדנים כדי לשמר את סוגדנותם מחוקק חוקים לשמור על תומכיו בהתנחלויות ובדתיים בעיוותי חקיקה, בנוכלויות, בגניבת קרקעות, בהקצאת תקציבים, בהסתה נגד אזרחים ערביים ונגד מתנגדים פוליטיים. ומאותו הנימוק סוטה מערכי צה"ל לפייס הורים של חייל מורשע. הוא מצהיר שלא מקיימים מו"מ עם ארגוני טרור ומקיים מו"מ עם החמאס. אלה דוגמיות. בפועל רבות ההחלטות מאלה הנימוקים.

 

המישור השני בו פורח הריקבון הוא בממלכת המשחק הדמוקרטי, המינהל  והמתוקנות. וכאן כל שצריך הוא לצלם ביושר ולהתעלם מהתגובות הלאומניות על שנאת המדינה ושנאה עצמית וכיו"ב. אין תיקון וקידמה ללא קילוף הבצלים. התמונה שעולה מצילום הליכוד בשלטון מצערת כל ישראלי. ריקבון מחלחל מהנהגת נתניהו והחבורה הסובבת סביבו (עדי המדינה) אל ריקמה אחר ריקמה בפוליטיקה, בתרבות הפרהסיה, בעיקור הבושה, בהכוונת תקציבים למוטבים, בכינון ממשלה של שרים העוינים את תחומי אחריותם: שר חינוך עוין לחינוך הכללי מעדיף את הדתי, לוחם באוניברסיטאות; שרת משפטים עוינת את שופטי העליון; שרת תרבות עוינת את האמנים. וראש ממשלה יוצא למלחמה נגד מוסדות החוק ואכיפת החוק.

 

לכל הרוחות זה בגלל הפלשתינים

 

וכל העם רואים את הקולות. ומדוע הם סוגדים לו חרף כל הגילויים והחשדות והעדויות של קרובי קרובים? אין זאת אלא בגלל הפלשתינים. כל נתניהו, כל המיליון הנושאים אותו והלאומנים המשיחיים שמימין לו – כל גדולתם בפוליטיקה - הכל בגלל הפלשתינים. טול את הטרור ואין באמתחתם פתרון לדבר. הכישרון העליון של נתניהו לרסק את השיח עם הפלשתינים ולהלך חרדות קיומיות על הציבור הוא הבסיס לתרבות הכחשנות השולטת בשיח הציבורי. כאן שידרוג ההצלחה של ברית המקופחים שבנה בגין כלפי פנים להעתיקה למקופחות מול הפלשתינים. 100 שנים אנחנו גוברים עליהם ועל בני בריתם הערבים ו – 50 שנה שולטים בהם ושוללים זכויותיהם ואנחנו הם הקורבנות של הפלשתינים.

 

ההתכחשות למגילת העצמאות

 

תרבות ההכחשות מחלחלת לציבור. סקר הלמ"ס מפרסם ש – 80% מרוצים ממצבם. ואתה מצלם:  כ – 50% מהעובדים משתכרים מסביב לשכר המינימום; פערים כלכליים כמו באמריקה; מערכת הבריאות זועקת; החינוך במקום ה – 26 מתוך 30 מדינות; ההשקעות לתלמיד 60% מהממוצע האירופי; 125 אלף אקדמאים בחו"ל; האוניברסיטאות יורדות ואין תקנים להחזרתם; שר החינוך נלחם בהן; מחירי הדיור כבדים על הצעירים; מבלי להזכיר בעיות נוספות – איך 80% מרוצים? איך? - אגיד לכם. זה מתחיל בהתכחשות למגילת העצמאות שאחד מיסודותיה היה חזון השלום: באין חזון ייפרע עם. באין דימיון שאפשר אחרת נפרעים 8 מיליון. על אלה הדברים הבחירות הקרובות.

נקרא 1216 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות