Skip to content

1VSDAT

Open menu
רביעי, 31 אוקטובר 2018 18:49

הפיוס הלאומי (צבי כסה)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)

הפיוס הלאומי

צבי י' כסה

 

 

עד 1995 חודש נובמבר היה שייך לבלפור (ולי, שנולדתי ב – 2 בנובמבר). אח"כ להחלטת האו"מ ומאז 23 שנים הוא שייך ליצחק רבין ראש ממשלה שנרצח.

 

רבין אחרי שנים ביטחוניסטיות פילל – מעשה דה גול'י - שאפשר לשחרר את מדינת ישראל מהשבי הפלשתיני. שמעון פרס שירש אותו דחה את הבחירות שלאחר הרצח וכשל. ובכך הבטיח את ניצחונו של הרוצח: אין פשרה, אין חלוקת הארץ, אין אוסלו. ויש  המשך ההתבוססות בכיבוש עם זר, שלילת זכויותיו, רמיסת תקוותיו ושינוי פניה של ישראל מדמוקרטיה לאתנו-דמוקרטיה.

 

מיום הרצח ועד השנים הבאות אין סוף למחלוקת. איך בא עלינו הרע הזה. מי ומה גרמו בפועל לתרבות הלאומנית משיחית, מצד אחד. ומי ומה תרמו לנמיכות רוחם של אלה שלא הגנו על רבין כשנרדף, מצד שני. מיליוני מילים נכתבו על המחלוקת המאשימים והנאשמים העולבים והנעלבים ואין לי להוסיף אלא בגילוי מאתמול: בערוץ 10 גילו בגנזך המדינה שחצי שנה לפני הרצח כתב אמנון רובינשטיין לבנימין נתניהו, יו"ר הליכוד, כי ההסתה  תביא לרצח. נתניהו, שרון, הראל (ראש גוש אמונים) וחבריהם רק האיצו את ההסתה.

 

הרצח בא. הרבנים והדת ציונים והמסיתים שסללו לרוצח את העזתו איש מהם לא בא לדין. וכיוון שכך קיימת שאלת הפיוס בין חלקי הציבור העומדים מנגד. וזו לא תתאפשר אלא אם יובשלו התנאים.

 

כיוון שאין כאן סימטריה. התנאי הראשון הוא שהמחנה הלא לאומני-משיחי (שהימין מתעקש לכנות שמאל) לא יאמץ את שיטת פרס שהביאה את השיתוק – מחבורות הבכי בכיכר, דחיית הבחירות שאחרי הרצח וריצוי הרבנים והמתנחלים. זה היה רצח נגד המדינה. בקילוף הקליפות – המשיחיות נגד המדינה. וצריך להגן על הישראליות במדינת ישראל כדמוקרטית עם רוב יהודי מול מדינת שני העמים שהמשיחיים גוררים אליה.

 

התנאי השני הוא שהימין הלאומני בהנהגת הבית היהודי והליכוד של נתניהו חייב להבין כי למטבע יש שני צדדים. מתקיימות כאן שתי תמונות עולם לאומנית מול לאומית. הפלשתינים במנהגיהם בטרור והערבים במלחמות הביאו את הרוב למחנה הלאומני-משיחי. ואלה אחראים לפיוס. במציאות מעשי הממשלה הזאת מונעים פיוס. אם צחי הנגבי או אדלשטיין או רב מתנחל באים או לא באים לעצרת אזכרה לרבין ובאותם ימים הממשלה מחוקקת חוקים נוגדי דמוקרטיה, מייתרי מגילת העצמאות לא יהיה פיוס.

 

למחנה הלא לאומני יש תמונת עולם שאינה עולה עם מעשי החקיקה של הממשלה הזאת. נתניהו וסובביו חייבים להבין כי בצד השני יש קווים אדומים שלא יוסכמו ולא יופשרו בין הצדדים. מבול חוקים ורעיונות חקיקה מונעים פיוס: חקיקת ההתגברות לפגוע בבית המשפט העליון, למנוע מהמשטרה המלצות, חוק הלאום השיבטי, הצעת חוקים אישיים , חוק ההסדרה, הנאמנות והנאמנות בתרבות, העמותות האזרחיות, חוקי החרם, חוק ההדחה בכנסת, חוקים הנוגעים לחופש הביטוי כמו שוברים שתיקה ובצלם, חוק הכפפת יועץ משפטי לשר הממנה -  כל הבליץ הרובני הזה שכולו בצד האחד של המטבע מונע כל פיוס. וזה יתבצע ביום שממשלה לאומנית-משיחית תוחלף בקואליציה לאומית ישראלית.

נקרא 1790 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות