×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 160
Print this page
שני, 17 אפריל 2017 19:17

על שלוש בגידות ועל הרביעית לא אשיבנו (צבי כסה)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)

על שלוש בגידות ועל הרביעית לא אשיבנו

צבי י' כסה

 

יוסי קליין "בהארץ" התדיין עם הציונות הדתית, גזע ההתנחלותיות, ברובד הפוליטי. אני מבקש לדון על בסיסי האמונה הסוטה שלהם מעיקרי היהדות והציונות והמדינה.

 

אני בא חשבון רק ! עם הדתיים ההתנחלותיים והבית היהודתי. אני מאשים אותם על שלוש וארבע בגידות:

 

בציונות – מטרת העל הייתה לנרמל את הקיום היהודי. ההתנחלותיות מונעת את הסיכוי לנרמל את הוויית הקיום שלנו;

במטרת המדינה - באנו להקים מדינה בארץ ולא לעשות את הארץ למדינה. ההתנחלתיות ממרידה את ארץ ישראל נגד מדינת ישראל;

בציוויליזציה העברית – אבותינו ציוו שלושה מסרים נישגבים לעם ולעולם. ההתנחלותיות  בהווייתה סותרת את השלושה;

במדינת עם ישראל – בפעולתם להמיר אותה למדינה המאוחדת של שני העמים.

 

שלוש וארבע הבגידות מכוננות רע ומביאות עלינו זעזע טקטוני היסטורי.

 

הבגידה בעיקר העיקרים של ציונות.

 

אחרי שנות גלות תחת אנטישמיות דתית נוראה, הגיעה האמנציפציה והלאומיות. היהודים הצעירים שפרצו מהאורתודוקסיה אל המודרנה נכוו באנטישמיות גזענית הגרועה מהדתית. וזעקה השאלה למה האנטישמיות הגזענית? האורתודוקסים אמרו: בגלל חטאינו. יבוא משיח. היוצאים למודרנה אמרו: אנחנו עם לא נורמלי. נהיה עם נורמלי ותדעך האנטישמיות איך נהיה עם נורמלי? – תהיה לנו זהות לאומית ומדינה. זו המהפכה.

 

בששת ימי הניצחון נדחה החלום לנורמליות

 

מטרת העל היא לנרמל את הקיום. המדינה היא האמצעי לה. זה הלוז – הדי.אנ.איי - של חלום התקומה – עם בין עמים, מדינה בין מדינות וארור האומר עם לבדד ישכון. וכך היה. עד שבמלחמת ששת הימים נגוז החזון. מדינה כובשת לא יכולה להיות מדינה נורמלית. לכן, כל מי שרוצה לשלוט במיליונים שדודי זכויות ותקוות מבטל את מטרת העל לנרמל את הקיום הלאומי היהודי.

 

כאן הבגידה הראשונה של גוש אמונים וממנו הבית היהודתי וניגזרותיהם, המונעים סיכוי להגשים את עיקר העיקרים של מטרת העל.

 

הבגידה במטרת העל של הציונות

 

לא ביקשנו לעשות את ארץ ישראל למדינה אלא להקים את המדינה בארץ ישראל. כמה ארץ? כדרוש לביטחונה. מגבולות 49 שהיו כ"בריאת העולם", ניצחנו מלחמות והבאנו מדינות ערביות לשלום. והביטחון האסטרטגי שיצק בן גוריון הבטיח תשתית קיומית. אבל, לנרמל את הקיום הלאומי אפשר רק במדינה מתוקנת. ולא תיכון כזאת יחד עם שילטון על מיליונים שדודי זכויות ותקוות.

 

 ממשלת העבודה בחולשתה מיום הכיפורים נכנעה לגוש אמונים. ממשלות הליכוד היו למשת"פיות ועשו את אלה למשכוכית להקים את ארץ ישראל נגד מדינת ישראל. זה שם המשחק: להמיר או לא את מדינת עם ישראל למדינת עמי ארץ ישראל מהים ועד הנהר – יהודים ופלשתינים 50 מול 50 אחוז.

 

בגידת הציונות ההתנחלותית בעיקרי הציווליזציה העברית

 

דתי אומר כי יש לעם מצוות אל לשליחות בעולם. יהודי חופשי הוא ורק הוא כאדם ריבוני יכול להפוך את תקרית חייו לתכלית. הציוויליזציה העברית ניסחה ומסרה לאנושות את התכליות האנושיות: הצדק - של אברהם אבינו, שתבע מאלוהים צדק "השופט כל הארץ לא יעשה משפט"; החוקה - משה רבנו שקבע שללא חוקה לא יהיה צדק כי החזקים ידכאו חלשים וכפף את המלך לחוקה; והחמלה של ישוע, שהבין שצדק ומשפט ללא חמלה הוא מירשם פגום. אלה שלושה עמודי הקיום של חברה מתוקנת: צדק – משפט – חמלה, חברה שראוי להשתייך אליה. הציונות הדתית ההתנחלותית מעשיה הם בגידה בשלושה: אין צדק במעשיהם; אין משפט הוגן לעלילותיהם; ואין חמלה מסביב לאוהליהם.

 

הבגידה במדינת היהודים

 

הבגידה בעיקרי הציונות; במטרת העל; הבגידה בעיקרי הציוויליזציה העברית - מתלכדות לבגידה במדינת עם ישראל

 

הציונות הצליחה כי גדולי המנהיגים והסופרים הראשונים לא ריחמו ולא סלחו לעם היהודי. והמדינה תצליח אם מנהיגיה לא יסלחו ולא יפחדו מההתנלותיות המונעת לנרמל את הקיום היהודי במדינת ישראל כראוי לעם ישראל.

 

זעזוע טקטוני בהיסטוריה שלנו

 

האנטישמיות היא המתועבת בפשעים. לא עוולנו ולא הרגנו רק קורבנות היינו. והיום, עם ניצחונה של ההתנחלותיות, אין אלא להודות ביושר וייאוש ורעד מצמית: בפעם הראשונה בהיסטוריה שיש לאנטישמיות קייס – העם הפלשתיני יכול לטעון שאנחנו היהודים עוולנו לו. זה זעזוע טקטוני בהיסטוריה היהודית. אשמתם הם לא משנה את המציאות.

 

הכיבוש ההתנחלותי  והשליטה במיליונים שדודי זכויות ותקוות משנים את פניה של התרבות הישראלית ומעוותים את גרעיני הבדולח האנושיים של הציוויליזציה העברית שאותה ניסח בארבע המילים י. ח. ברנר: "תחי העבודה העברית האנושית". היש בשטחים עבודה עברית? ואנושית? הציונות הדתית גזע ההתנחלותיות היא לא רק התארגנות דתית המבקשת להנהיג מדינת יהודים, היא העדות שאין בעולם ואין ולא יכול להיות בישראל לאומן הגון. הציונדתיים והבית היהודתי פסולים להנהגה.

 

נקרא 1248 פעמים