Skip to content

1VSDAT

שבת, 18 יוני 2016 18:42

ישראל שמע (צבי כסה)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
ישראל שמע !!!
 
צבי כסה
 
ימין לאומני לא מוסרי מביא אסון לאומי יהודי. והוא נוגע לשורש השורשים של הקמת המדינה:
 
היהודים נדדו לארצות הברית. רק מיעוט שהאמין שהאנטישמיות באה כי אנחנו עם לא נורמלי עלה לארץ. אם נהיה עם נורמלי תדעך האנטישמיות. וכך היה. על כפיים נשא העולם הנאור את ישראל הצודקת בזכותו השווה של עם ישראל לריבונות. וזאת עד ההחלטה להימנע מהפיכת הניצחון בששת הימים, למנוע להסדר עם הפלשתינים והערבים. והיום הימין הלאומני, מעבר לנזקים המדיניים, הוא הגורם להיפוך החלום: אמרנו נקים מדינה וקץ לאנטישמיות. הקמנו מדינה והיא הופכת למוקד האנטישמיות.
 
להשכיל ישראלים: לא צריך לקלף הרבה קליפות כדי להעלות את האנטישמיות למעלה. ב – 1944 היה ידוע כבר הניצחון במלחמה. התקיים בארה"ב דיון על המטבע העולמי לאחר המלחמה. שר האוצר היה יהודי, הנרי מורגנטאו. סנטור, יו"ר הדיון התגורר באפ סטייט ניו יורק והדיון התקיים במלון האחד באזור שהסכים להכניס יהודי. רוזוולט אומר לצ'רצ'יל שאחרי המלחמה צריך לפזר את היהודים בקהילות קטנות כדי לא להרגיז אנשים. אשתו של טרומן למרות שותפו היהודי לא הכניסה יהודי לביתה. רוזוולט כשהיה בדירקטוריון של הרווארד טען שיש יותר מידי יהודים. ב-1971 עוזי ברעם ראה מועדון עם שלט אין כניסה ליהודים
מחקר בדק מדוע יהודי ארה"ב פעלו מעט מאד לעניין השואה. המסקנה : פחדו מהאנטישמיות.
 
רק אחרי מלחמת העולם דעכה האנטישמיות יחד עם המאבקים לשיוויון השחורים וההיספנים. ולפתע באוניברסיטאות החשובות מתנהל מאבק חרם על מדינת ישראל ההופך למתאפיין אנטישמי. סטודנטים יהודים נאלמים, פעילים יהודים מסומנים. מה יכול סטודנט יהודי אמריקאי שתשתית חינוכו זכויות אזרח ואדם – מאבק היהודים מתחילת המאה העשרים ועד היום – לומר לפעילי BDS המציגים את עוללות השליטה הישראלית במיליונים חסרי זכויות??? ומחרחרי שינאה ב–BDSדולים הצהרות ישראלים: ראה"מ אומר "בימי לא תהיה מדינה פלשתינית" ומוסיף מסריו על ערביי ישראל; שרי החינוך והמשפטים מצהירים שאלוהים מסר את הארץ ליהודים; וראה"מ היהודי נלחם בנשיא ארה"ב; ומועמדים לנשיאות הולכים אצל מיליארדר יהודי לחניכות. וארגון אייפאק שמעלה ומוריד פוליטיקאים - הוכחה לשליטה היהודית בכספים ובפוליטיקה. ולא עוד זאת אלא זאת מעט היהודים הצעירים המזדהים ברמות שונות עם תנועת החרם. ואחרים מדעיכים את הזדהותם עם המדינה שלנו. וגם מיהדות.
 
וודאי שיש לישראלים תשובות ונימוקים להמשך שליטתנו בפלשתינים. אבל, הפרטיטורה הזאת לא נשמעת להמונים והאירועים מכאן מקלפים את הקליפות המכסות לאנטישמיות. ושימו לב, אין מדובר כאן על ערבים ומוסלמים אלא על אמריקאים שיחסם הראשוני לישראל חיובי ותגי המחיר של שולי גוש אמונים ההתנחלותי משנים את עמדותיהם. ואין עלינו אלא להקשיב לעיתונאי החשוב בעיתון החשוב – תום פרידמן מהניו יורק טיימס. הוא אוהד של ישראל בצידקתה ומסתייג מרישעותה. והוא מנסה לעורר תבונה אצלנו:
 
באוניברסיטאות בארה"ב מתחוללים תהליכים מסוכנים לישראל, הוא מסביר לסבר פלוצקר, הדור הצעיר מחפש נושא להיאבק . בעבר היו נושאי וייטנאם. האפארטהייד בדרום אפריקה, המלחמה בעירק, בצע וולסטריט. יחס המשטרה לשחורים. אלה מתיישנים ועולה להם להנחתה הכיבוש בגדה. יש בו כל האלמנטים למחאה. עד כדי כך שפרופסור יהודי באוניברסיטה חשובה מספר על פרופסורים יהודים שאחדים מזדהים עם החרם, אחדים משנים שם משפחה ורק אחד מהם מתעקש להזדהות כיהודי.
 
איש ימין ישראלי יגיב שבלונית על היהודים שונאי עצמם. אבל, מי שקרא את ספרו של פיליפ רוט "הקנוניה נגד אמריקה" לומד כי הכל אפשרי. הספר מעלה שצ'ארלס לינדברג – הטייס שחצה ראשון את האוקיאנוס – שהיה פרו-נאצי ניצח את רוזוולט בבחירות. ומה קורה ליהודים. ממשלת ישראל בעניין זה משחקת באש גדולה. מהחרם על ישראל יגלוש המאבק נגד יהודים בצורות שונות.
 
רק חסרי אחריות – והם מאות האלפים שהצביעו נתניהו – יתעלמו מהסכנה האסטרטגית של החלשתה של הקהילה היהודית בארה"ב. יהדות שבמשך 100 שנים הייתה לעמוד עליו נשענת העוצמה האסטרטגית של המדינה.
 
וחשוב להסביר: בהיסטוריה שלנו האנטישמיות הייתה נסבלת עד שהשליטים החליטו לרכוב על היצרים האספסופיים. היום אנחנו נהנים מכך שהממשלות ניזהרות בעניין. אבל, תרבות הרשתות החברתיות על האספסוף הממלא אותן, הממשלות לא תוכלנה להתעלם מאנטי ישראל עד אנטי יהודים.
 
לחדול לבחור בנתניהו היא התרופה הנכונה למנוע את מה שקורה בארה"ב וממנה יגלוש חלילה לאירופה.
 
אני מסרב להאמין שמשמונה מאות אלף מצביעי נתניהו אין חמישה או עשרה אחוז שלא רואים את הרע המתקרב.
נקרא 1123 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות

המאמרים האחרונים