Skip to content

1VSDAT

Open menu
ראשון, 07 יוני 2015 12:04

הצדק הלאומי (צבי כסה)

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
הצדק הלאומי
 
צבי י' כסה
 
 
לפני זמן רשמתי: "אני מקנא בראש הממשלה" על יכולתו הבלתי מתבלבלת לראות רק צד אחד של המטבע. כך אין למטבע במזרח שני צדדים, אמר נתניהו.
 
ההתנערות לשיחרור לאומי העירה כוחות נגד של יהודים ולא יהודים. בההתמודדות היו אלמנטים כוחניים, תרבותיים ומוסריים. המנהיגות הבינה את המשמעות המוסרית. היהדות בחולשתה הטביעה בעולם את הנושא המוסרי. ומקובל היה על כולי דעלמא שיש דברים "שלא ייעשו ע"י יהודים".
 
לכן, אומר ויצמן בפני וועדת האו"מ את האמת היהודית: "צדק בצדק נגע". כנגדו נתניהו אומר: "יש רק צדק אחד". על זה אני מקנא בו ופוחד ממנו. מקנא כי לחד צדדיות ופרימיטיביות יש כוח. ופוחד מפני שעיוורון מוסרי לא רק מסוכן במדיניות אלא הוא גם ההיפך מצדק. ועל זה כבר שר עמיחי: "מן המקום שבו אנו צודקים לא יצמחו לעולם פרחים באביב".
 
נתניהו הוא אידיאולוג ואין אלא לסתור את קביעותיו באשר לסיכסוך שהוא שוחה בו כדג במים. כל ביקורת על ממשלתו הוא צובע כאנטישמית. והאנטישמיות היא מרושעת ונתעבת כיוון שהיא השתוללה אף שלא עשינו עוול ולא היזקנו לאף עם או מדינה. אבל, יש יוצא מהכלל. היחידים שיש להם "קייס" והם יכולים לטעון שעוולנו כלפיהם הם הפלשתינים. צריך להיות עם נבל ולא חכם, והרבה יהודים המתנוולים להתכחש לעובדה שמזה 120 שנה אנחנו פוגעים ודופקים אותם. לנו יש צדק יצוק בסלע בראשית. זה לא מקובל עליהם וזו זכותם. אבל, אנחנו צודקים רק על התנאי של "צדק בצדק נגע". והם לא צודקים כל עוד הם לא מקבלים את "הצדק בצדק נגע". ובכך תאומים לנתניהו.
 
",,,חשוב שתדעו", אומר ראה"מ, "שהמהלך הפלשתיני להחרים את ישראל בכדורגל העולמי ובזירה הבינלאומית בכלל אינו נובע ממשהו שאנחנו עושים או לא עושים. הוא נובע מעצם ההתנגדות לזכותינו לקיים מדינה משלנו". "ובזירה הבינלאומית בכלל"... אין התנחלויות, אין התנכלויות (גם לספורט הפלשתיני) ואין בנייה בשטחים ובירושלים המזרחית ואין הפקעת אדמות. ואסור להם לנהל מדיניות נגד גם כאשר נתניהו מכריז שלא תקום פלשתינה.
 
האוטיזם המדיני הזה לא מגוחך הוא מבטא קטע ניכר בDNA  בפוליטיקה של ממשלות ישראל. נתניהו לא בודד בשיגיון הזה. קדמו לו גדולים ממנו: במלחמת ההתשה לא גברנו על המצרים. הממשלה החליטה על הפצצות עומק במצרים. הלכתי לשניים שרים – ספיר ואלון - ואמרתי אתם מטורפים. אתם תאלצו את נשיא מצרים להביא התערבות רוסית ישירה. השיב אלון: זה על דעת האמריקאים. אמרתי: בשביל אמריקה אנחנו סניף. בשבילנו זה כל הבנק. והמשכנו בהפצצות עומק והם הביאו את הרוסים עם הטילים ו...חצו את התעלה. רבין הישר הודה: הייתי בעד הטעות הנוראה. הם הביאו את הטילים וחצו את התעלה. נעלמה התבונה שמה שאנחנו עושים קובע מה יעשו האויבים. אחרי ניצחון 67 הצהיר דיין: נהיה כיבוש נאור. יפה. אלא מי שקובע זה הנכבש. אם יתקומם אין כיבוש נאור. צריך להכות ברשות הפלשתינית. ולאפשר לחמאס לפעול. מה יעשו הפלשתינים? יקימו את החמאס חזק מהפת"ח. וגולדה מאיר, סאדאת מציע שלום כנגד נסיגה. קיסינג'ר ורבין אומרים לה תהיה מלחמה והיא אומרת כמו נתניהו (באנגלית לא פחות טובה) שזה לא תלוי במה שאנחנו עושים. "הם לא רוצים להכיר בנו". אחרי מסירת סיני צריך איזון לימין והולכים ללבנון. ושוב נעלמה ההבנה שמעשינו מכתיבים לאויב מה לעשות. אנחנו מנסים להקים ממשלה נוצרית ללבנון. מה יעשו הלבנונים? יקימו חיזבאללה.
 
נתניהו והאחרים יתנחמו בכך שהעולם רווה מנהיגים שלא הבינו במועד איך יגיב האויב. אחרי תבוסת גרמניה במלחמת העולם הראשונה "מדינות ההסכמה" כפו עליה תנאים כלכליים קשים ביותר. שניים – צ'רצ'יל וקיינס התנגדו וחזו את האסון שיבוא. צ'רצ'יל שהבין באסטרטגיה וקיינס בכלכלה. התוצאה הייתה ההיטלריזם. הנשיא בוש האב כבש את עיראק. השאיר את סדאם חוסיין מול האיראנים. בא בוש הבן וכבש את עיראק ולא הבין מה יעשה האויב האמיתי. ערפו את חוסיין ופרקו את הצבא העיראקי והאויב האיראני חוגג. אם לישראל עליונות אווירית מוחלטת – האויב יעמיד טילים עוקפי חיל אוויר. אתה מכתיב את תגובת הנגד.
 
מדינה מנצחת אוי לה אם היא מפעילה לחץ מחץ על המובס. אם אין אפשרות להשמיד אותו לעולם תמצא הפתעות נחושות נגדה. אם אין מו"מ ואין פרספקטיבה לקץ הכיבוש ולשלום הם ילכו לעולם הגדול להכות בישראל. גחלי האנטישמיות הרוחשים רדומים בעולם יתעוררו לנידוי ופגיעה בלגיטימיות של ישראל. הממשלה מוכרת לציבור את הישגי החימוש האדיר שאמריקה נותנת לנו. אבל, רוב הציבור רווי התקשורת חסר את ההבנה כי כלי הנשק האלה אינם רלוונטיים במלחמה עם הפלשתינים. פיפא, מועצת הביטחון, בית המשפט בהאג, האוניברסיטאות בארה"ב ואירופה וכיו"ב הם שדה הקרב שבו נובס בגלל נתניהו ותומכיו חסרי האחריות.
נקרא 6675 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות