Print this page
שני, 07 מאי 2018 10:58

23 שאלות על הוצאת זרע לבטלה (מאיר שחם)

דרג מאמר זה
(4 מדרגים)

מאמר פרי עטו של מאיר שחם, בוגר הישיבות המובילות של המגזר החרדי ובעל השכלה תורנית רחבה ביותר שעוסק בחקר המקרא ושורשי ההיסטוריה היהודית.

 

 

23 שאלות על הוצאת זרע לבטלה

 

הגיע הזמן לדבר על האיסור הכי קשה ביהדות.

האיסור שנתן למאות אלפי בחורים וגברים, על לא עוול בכפם:

·      ייסורי מצפון יומיומיים

·      תסכולים בלתי פוסקים

·      משברים

·      חיבוטי נפש

·      ורגשות אשמה.

 

וכל זאת, רק בגלל שהם נורמליים. שפויים. בני אדם.

המצווה הנפלאה, שעשקה מהם את הזכות להתענג על גופם כמו כל אדם אחר.

המצווה שמהלה את טעם החיים בצער החטא.

שהפכה אותם לפגומים בעיניהם, על כך שלא עשו כל רע, ולא חטאו לאדם או לאלוהים.

 

לו רק הייתה זאת מצוה אמתית, החרשנו.

אבל יש משהו שמסתירים. סוד גדול.

נשאל רק כמה שאלות.

 

הופעת האיסור

 

1.     מדוע איסור כל כך שכיח, זמין ונוגע לכל גבר, לא הוזכר מעולם בתורה שבכתב?

2.     מדוע הנביאים שהזהירו מפני עבירות רבות, אף פעם לא העירו על איסור כה שכיח, זמין ונוגע לכל אחד? האם חשבו שאף אחד לא נכשל בזה? נו באמת.

3.     מדוע איסור כל כך שכיח, נגיש ונוגע לכל גבר, אינו מוזכר במשנה?

4.     מדוע הפעם הראשונה בה מוזכר האיסור הזה, היא בזמן הגמרא (מסכת כלה פ"א ה"א, נדה יג ע"א), כאלף ושבע מאות שנה אחרי מתן תורה?

5.     האם יש קשר בין הופעתו המאוחרת של האיסור הזה ביהדות, לבין המגע של חכמי בבל עם הדת הזורואסטרית שממנה למדו את האיסור?

6.     האם יתכן שכל הנביאים והתנאים, לא הכירו איסור כזה ולא שמעו עליו?

7.     האם סיפור ער ואונן עליו מסתמכת מסכת כלה, מדבר על פגם בקיום מצוות הייבום, ולא על הוצאת זרע לבטלה?

 

מביא מבול לעולם

 

8.     בכל פליטה יש מאות מיליוני זרעונים. גם בהזרעה "מושלמת" שהובילה לבסוף להריון, רק אחד מהם נקלט. מדוע אובדנם של כל השאר אינו נחשב כהוצאת זרע לבטלה?

9.     בשל המחזור החודשי, במרבית ימי החודש האישה אינה קולטת הריון. אך גם בימים אלו מותר להזריע באשה. מדוע אובדנם של מאות מיליוני הזרעים הללו, בכל פעם בה מקיימים יחסי מין, אינו נחשב כרצח המונים?

10.  במהלך תקופת ההיריון, האישה אינה קולטת הריון נוסף. מדוע אובדן מאות המיליונים הללו, בכל קיום יחסים, אינו נחשב כהבאת מבול לעולם?

11.  תקופת הפוריות של האישה היא עד גיל 43.  הגבר יכול ורשאי לקיים יחסים עשרות שנים אח"כ. מדוע אובדנם של כל הזרעונים הללו, אינו נחשב כרצח המונים?

12.  לסיכום: גבר ממוצע, מקיים יחסים במהלך חייו לפחות 5000 פעמים. מדובר בסכום אגדי של מיליון מיליוני זרעונים (1,000,000,000,000). מתוכם ייקלטו בין 0 ל-21 הריונות (במידה והוא נשוי לאשה אחת כמקובל). מה בקשר לכל שאר הזרעונים?

13.  הקב"ה ברא את ההזרעה בצורה בזבזנית כזו, האם לא אכפת לו ממותם של כל הזרעונים הללו? האם במקום להאשים את עצמנו בהבאת מבול לעולם, אולי האשמה שייכת לבורא?

14.  האם העובדה שהאדם נברא בצורה שהוא עלול לקרי לילה (חוץ מיעקב אבינו), מלמדת אותנו שלקב"ה לא באמת אכפת מגורלם של הזרעונים?

15.  גם מבחינת ההלכה, מותר להפעיל אמצעי מניעה בגוף האישה. האם באופן זה, הזרע הוא פחות "לבטלה"? מה זה משנה אם הזרע מת בתוך נרתיק האשה, או על המזרון?

16.  ומדוע כאשר האדם משמש עם אשתו שלא כדרכה, מותר לו להוציא זרע לבטלה "באקראי" (תוספות יבמות לד ע"ב)? האם אז הזרעונים אינם הולכים לאיבוד?

 

הסיפור האמתי

 

17.  האם אולי, לאף אחד לא באמת אכפת מהזרעונים, וכל הסיפור הוא שליטה במערכת הנישואין?

18.  האם העובדה ש"איסור הוצאת זרע לבטלה" הוא בעצם שם אחר ל"יחסים תקיים רק עם אשתך ולא לבד", לא מגלה לנו את האמת מאחורי האיסור?

19.  מדוע מסתירים מאתנו את דברי התוספות רי"ד (יבמות יב ע"ב), שמותר להוציא זרע כדי למלא תאוותו, ורק למנוע הריון אסור?

20.  האם העובדה שכל המוסדות המרכזיים של הדתות הגדולות המציאו את האיסור הזה, כל אחת בנפרד, אינה מלמדת שמדובר באמצעי לשליטה המונית, דרך ייסורי המצפון?

21.  והאם האיסור המאוחר, המחודש והאינטרסנטי הזה, אמור להפוך את חייו של בחור צעיר לגיהינום, לסחרחרה רצופה של ניסיונות, חיבוטים, ייסורי מצפון, אשמה, כישלונות וייאוש?

22.  האם האיסור המאוחר, המחודש והאינטרסנטי הזה, אמור למנוע מזוגות נשואים אפשרות של הפרייה חוץ גופית, ולהותיר אותם בעקרות?

23.  האם האיסור המאוחר, המחודש והאינטרסנטי הזה, אמור לגרום לאדם להימנע מאחד התענוגים הנעימים והבריאים (כן!) ביותר?

 

אם אתה חכם, יש מצב שבעקבות השאלות הללו תזהה את האמת.

ואם מישהו יטיף לך שוב על "קדושה", אתה יכול לשאול אותו את 23 השאלות.

ועד שתקבל תשובות (ספוילר: לא תקבל),

בינתיים אתה יכול להרשות לעצמך להתענג. אין בזה שום דבר שלילי, רגשות האשמה מיותרות. זה נורמלי לגמרי וגם כייף.

ובחרת בחיים.

 

 

 

מאיר שחם הוא בוגר הישיבות המובילות של המגזר החרדי, ונחשב לאחד העילויים בתחומו. למאיר השכלה תורנית רחבה ביותר, בעזרתה הוא עוסק בחקר המקרא ושורשי ההיסטוריה היהודית.

נקרא 9818 פעמים

143 תגובות