Skip to content

1VSDAT

Open menu
שישי, 01 נובמבר 2019 12:52

תגובה למאמר: 'הרב יגאל לוינשטיין לסרוגים: "בפרקליטות זעזעו אותי באופן מאד עמוק" (אמנון פורטוגלי)

דרג מאמר זה
(2 מדרגים)

תגובה למאמר: 'הרב יגאל לוינשטיין לסרוגים: "בפרקליטות זעזעו אותי באופן מאד עמוק"

 

אמנון פורטוגלי

 

הרב לוינשטיין על האדם הגאון הגדול וערכיו – נתניהו.

 

בראיון לאתר 'סרוגים' אומר הרב לוינשטיין מראשי המכינה בעלי "יש כאן מאבק יותר עמוק מי שולט פה". הוא תוקף את הפרקליטות: "אין כאן רדיפת צדק, אלא רדיפה של אדם גאון גדול וערכיו [נתניהו]."

 

לוינשטין מאמין במסרים של נתניהו, ב'דיפ סטייט' ותוקף את הפרקליטות: "מהתחושה שלי, לאט לאט יש פה שלטון פרקליטות שרוצה להחליף את השלטון של העם הנבחר, של הבוחרים – מדינה בתוך מדינה. אני מוטרד שהמדינה הדמוקרטית שכולנו אוהבים הולכת ונשלטת על יד פקידות לא נבחרת…יש כאן מאבק עמוק במדינה יהודית ציונית שהעם בוחר מול מיעוט פרוגרסיבי שרוצה מדינת כל אזרחיה, אבל כאשר הוא רואה שהוא לא מצליח להגיע לשלטון הוא מנסה דרך עמדות כוח בפרקליטות ובמקומות נוספים להכתיב את הערכים ולסלק הצידה את מי שמפריע לו, במטרה להפוך את המדינה למדינת כל אזרחיה".

 

לדבריו, השאלה אינה אם נתניהו עשה עבירות או לא, זה בכלל לא הנושא, זה לא חשוב אם נתניהו קיבל שוחד, אם עשה עבירות או לא. אותו מטריד מה שהוא קורא מאבק עמוק על דמותה של המדינה. אותו מטריד מה שהוא מגדיר שבג"ץ 'לוקח על עצמו סמכויות לבטל חוקים בעלי אופי יהודי או ציוני, בניגוד לדעת הרוב של העם ונבחריו'. ובפרקליטות מזיזים הצידה אנשים שרוצים לקדם את העשייה היהודית והציונית של המדינה.'

 

את השינוי הוא תולה סביב פרשת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר, והיעדרותה של פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי מהשימוע לנתניהו. "מה שקרה בימים האחרונים המרדף אחרי יועצים, החרמת הפלאפונים והתנהלות של פרקליטה בכירה בתיק שנוסעת לחופש בשעה דברים הכי גורליים אמורים להיחתך,….זעזעו אותי באופן מאד עמוק, עד שהרגשתי שאין כאן רדיפת צדק, אלא רדיפה של אדם [נתניהו] שהוא מסמל משהו יותר עמוק וגדול ורחב, אלא כל העולם הערכים שהוא עושה במשך שנים, גאון גדול, כנראה שיש אנשים שהדבר הזה לצנימים".

 

ללוינשטין יש פתרון: הציבור הציוני דתי צריך להיקרות לדגל, כי יש כאן מאבק יותר עמוק מי שולט פה. והמטרה היא "שהימין יבין, כמו באמריקה, כשהנבחרים של העם עולים לשלטון, אז כל צמרת הפקידים הבכירים מתחלפת והם יכולים להחליף לא רק מנכ"ל ויועץ תקשורת אלא איש משפטי ונציג אוצר כדי לממש את מדיניותם".

 

לוינשטין אולי לא יודע, אבל באמריקה יש חוקה, ויש איזונים ובלמים, ויש בית משפט עליון המפרש את החוקה. בעולם של לוינשטין, בהבדל מאמריקה, אין איזון בין רשויות בלתי תלויות, ולמנהיג מותר לחוקק כל חוק, לעשות הכל, בעולם של לוינשטין שום דבר לא יפריע לימין להעביר חוק המבטל את הבחירות ולהשאיר אותם לנצח בשלטון. זו הדרך לדיקטטורה.

 

ולבסוף, לוינשטיין אולי שכח איך נראית מדינה בה הנבחרים עושים כראות עיניהם: "זה יהיה משפט המלך אשר ימלך עליכם את בניכם יקח ושם לו במרכבתו ובפרשיו ורצו לפני מרכבתו. ולשום לו שרי אלפים ושרי חמשים ולחרש חרישו ולקצר קצירו ולעשות כלי מלחמתו וכלי רכבו. ואת בנותיכם יקח לרקחות ולטבחות ולאפות יד ואת שדותיכם ואת כרמיכם וזיתיכם הטובים יקח ונתן לעבדיו. וזרעיכם וכרמיכם יעשר ונתן לסריסיו ולעבדיו. ואת עבדיכם ואת שפחותיכם ואת בחוריכם הטובים ואת חמוריכם יקח ועשה למלאכתו. צאנכם יעשר ואתם תהיו לו לעבדים."

 

(השגיאות בעברית במקור)

נקרא 1924 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות