Skip to content

1VSDAT

Open menu
רביעי, 17 אפריל 2013 12:28

סיקריק השתחרר מהכלא והתקבל בחגיגות בקרב 'העדה החרדית'

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
לאחר ניכוי שליש: שמואל וייספיש שוחרר מהכלא
חשדות: אלימות, תקיפה
 
בחדרי חרדים, 18.3.13
 
 
 
יוצא לחופשי: האסיר שמואל וייספיש, מהפעילים המרכזיים במאבק האלים נגד חנות 'ספייס' בירושלים, שוחרר מהכלא. וייספיש היה מעורב במאבק נגד אחד מסניפי רשת המחשבים שנפתח בשכונת גאולה הירושלמית. בעקבות חלקו במאבק האלים, ולאחר שהורשע בעבירות שונות - הוא נשפט לשנתיים מאסר, מהם ריצה בפועל שנה ושלושה חודשים. ועדת השחרורים של שב"ס קבעה שהוא ישוחרר מוקדם בשל ניכוי שליש מעונשו. ההחלטה התקבלה בהליך שגרתי, והניכוי הוא עקב 'התנהגות טובה'.
 
בקהילת 'אנשי ירושלים' וב'אוהל שרה' בשכונת מאה שערים, חגגו את שחרורו.
 
כשנכנס לכלא, לפני יותר משנה, ערכה עבורו 'העדה החרדית' עצרת הזדהות, 'ר' שמואל אינו מובל לכלא לבדו, היהדות החרדית כולה מובלת עמו, שהרי לא את ר' שמואל שפטו, אלא את מה שהוא מייצג, את הטוהר והקדושה, את היהדות הצרופה', נאמו אז.
 
מאוחר יותר, נקלעה רשת 'ספייס' לקשיים כלכליים וסגרה את סניפיה. חבריו של וייספיש טרחו לעדכן אותו על כך במקום מושבו - מאחורי סורג ובריח, ולדבריהם הוא שמח על כך. זו הייתה עבורו הוכחה מלמעלה שהמאבק היה על טהרת ירושלים.
 
נקרא 12872 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

4 תגובות

 • קישור לתגובה ראשון, 29 דצמבר 2013 17:46 הוסף ע״י עדו

  אבא שלי היה ילד חרדי בישוב הישן בירושלים. הוא מספר שבשכונת בית ישראל החרדית, בארבע בצהריים, היו יוצאות הנשים לחצר, יושבות על כיסא ומניקות את התינוקות כולן בצוותא. היה אפשר לעשות את זה כמובן בתוך הבית אבל אף אחד לא חשב שיש משהו מוזר באישה שחולצת שד לתינוק בחוץ כי האוויר יותר נעים בשעה הזאת או כדי שאפשר יהיה לרכל עם שאר השכנות באותו זמן. כך שמי שטוען שיש ללבוש 'שאל' פשוט בודה מדמיונו. אגב, באותה תקופה היה נהוג שרבנים גדולים ישבו בחתונות ושמחות עם נשותיהם לשולחן וההפרדה שקיימת היום באירועים כאלו היא עניין די חדש.

 • קישור לתגובה שבת, 28 דצמבר 2013 22:57 הוסף ע״י עדי אביר

  חנוך,

  חשבתי כמה ימים ולבסוף הבנתי מה זה 'צרות הגיות'. בהגיה האשכנזית האות 'ת' מבוטאת כמו האות 'ס' ולכן כשרצית לכתוב 'צרות הגיוס' כתבת, באופו טבעי ביותר, 'צרות הגיות'.

  לעצם העניין - אתה טוען שלבישת ה"שאל" הוא מנהג ירושלמי מקובל ואשמח אם תביא איזו שהיא הוכחה לטיעונך. להערכתי המנהג הזה, כמו רבים מהמנהגים החרדיים, חודש רק בעשרות השנים האחרונות. כל מי שטוען אחרת פשוט מוציא דיבה על נשות ירושלים ועליו להתבייש בעצמו. האם יש לך תמונה או טקסט שמתארים אשה שנראית כמו אמא טליבן?

  עדי אביר

 • קישור לתגובה חמישי, 26 דצמבר 2013 12:46 הוסף ע״י עדי אביר

  חנוך,

  כל מי שמתנגד לעדה החרדית אינו יכול להיות לגמרי רע, יהיו אמונותיו אשר יהיו אבל מה זה 'צרות הגיות?

  עדי אביר

 • קישור לתגובה חמישי, 26 דצמבר 2013 01:32 הוסף ע״י חנוך

  למה סובלים החרדים מצרות הגיות?

  משום חכמת רבני העדה-הבד"ץ ירושלם שליט"א:

  "אנא שפרו מעשיכם רבני הבד"ץ, ותתחילו לחזק את נשי הצנועות, המתלבשות עם שאל במסירת נפש גדול, כמנהג ירושלם של לבישת "שאל" מדורי דורות.

  רק הנשים האלו הלובשות ה"שאל" מקרבות הגאולה שלמה, לכולנו, למה אתם לא מחזקים אותם? ידוע לכולם שאתם ושאר העדהניקס מבזים אותם ושונאים אותם בלב ונפש יום יום, ממש מעשה סדום!!! בשליחותכם הפגינו הבריונים והסיקריקים שלכם, בחוצות ירושלם נגדם, נגד לבוש הצנוע של ה"שאל", ומי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה ח"ו.

  רבותי: הלא חיללתם שם שמים ברבים, ושימו לב שמי אז, ממש אחרי ההפגנות שחיללו שם שמים ברבים בשליחותכם, התחילו כל גזירת הגיות נגד בני הישיבות החרדים לדבר ד', או לאותה בושה" ראו מה שגרמתם לעם ישראל בארצינו הקדושה. כבר עבר שנתיים מהמחאות נגד הצנועות, ועוד לא שמענו שום מחאה מהגאב"ד הגרי"ט ווייס על גל הפגיעה שפגו נגד הצנועות.

  “אנו בטוחים בעז"ה: שבזכות הצניעות הנכונה שהוא רק כדרך לבישת נשי השאלים, הגזירה עבידי דבטלי ותורה מגנא ומלא, ולא יטוש ד’ עמו ונחלתו לא יעזוב, והננו לעתיר לבורא כל עולמים שיחון אותנו במהרה בדבר ישועה ורחמים ונזכה להגלות כבוד ד’, ולהרמת קרן התורה הצניעות והיראה לביאת גואל צדק במהרה בימינו, אכי”ר.
  ----------- ---------------- -----------
  זה מזכיר לי מה שקורה בבד"ץ לאחרונה… כבר תקופה ארוכה של כמה שנים אשר העדה החרדית בעיה"ק ירושלם תובב"א, בס"ד הולכת ומדרדרת מדחי אל דחי, בפירצות מפירצות שונות, ההתחלה היתה כששלחו את הבריונים וסיקריקים שלהם להפגין נגש נשי הצנועות הלובשות "שאל" בשליחות הרבנים והמוצי"ם שלהם, אע"פ שהנשים התלבשו כמנהג ירושלים בתוך ירושלם!!! מ"מ נראה מפורש שרבני הבד"ץ באמת נגד הצניעות שחייבים ע"פ התורה..

התגובות האחרונות