Skip to content

1VSDAT

Open menu
שבת, 07 יוני 2014 22:16

אמנון יצחק מפעיל את האל שברשותו

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
הר' יצחק: בגלל שיצאו נגדי נפטרו רבנים וראשי ישיבות
 
כיכר השבת, 2.6.14
 
 
 
"הפוליטיקאים נתנו לרבנים ליפול בשוחה שהם חפרו להם, והם נפלו בזה, ואתה רואה כמה נפטרו מאז עד היום? ראשי ישיבות ורבנים", כך ולא אחרת, טוען הר' אמנון יצחק, נגדו יצא בחריפות מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף זצוק"ל, בעת שהקים מפלגה בבחירות האחרונות מול תנועת ש"ס.
 
במהלך שיעור שמסר הר' אמנון יצחק בתל אביב נטל אחד המשתתפים את המיקרופון וביקש ממנו סליחה בשם עם ישראל על "כל מה שעשו לרב".
 
הר' יצחק ענה: "קודם כל נתתי דרך, למרות שאמרתי שאין מחילה עולמית, נתתי דרך לתשובה. שמי שרוצה באמת לבקש בחרטה גמורה תשובה על מעשיו, שיגיע להרצאה ברבים ויבקש מחילה על המעשים הרעים שעשה, וגם נזק שאין לזה אפילו שיעור, ולא היה בדורות קודמים כלל וכלל".
 
הר' יצחק השווה בדבריו את המלחמה כנגדו כ'לינץ': "לינץ שלא היה אפילו בערבים כנגד יהודים, במצב כזה לא יעזור שום דבר אלא אם כן יבואו ויתנצלו - ברבים, כיוון שפגעו ברבים, בכלל עם ישראל. מכיוון שהקב"ה שמח בעבודה של החזרה תשובה, לעקור דבר כזה זה כאילו להגיד לקב"ה אנחנו לא רוצים שהבנים שלך יחזרו בתשובה - אותנו מעניין פוליטיקה. זה דבר חמור ביותר, שאי אפשר ככה במחילה... זה יהיה בלוף גדול... אני לא יכול למחול בדבר שהוא שייך לקב"ה, הפגיעה היא בקב"ה".
 
בהמשך השיעור חזר הר' יצחק לתקוף את הרב הראשי לישראל הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף: "הפאפא (האפיפיור) הגיע מברכים אותו, אתה שומע, הפאפא, נציג הנצרות, יושב באמצע ושני רבנים יהודים יושבים לידו כאילו הוא הראש והם טפלים לו, אותו מברכים 'תבורך מפי עליון', ואותי מקללים, למה? כי החזרתי יהודים בתשובה".
 
"הוא (האפיפיור) ראש המיסיון, לוקח יהודים ומנצר אותם - ראוי לברכה, אני שמחזיר את העם בתשובה - ראוי לקללה, נו, איפה נשמע דבר כזה?", הוסיף הר' יצחק.
 
בהמשך דבריו יצא הר' יצחק באמירה קשה וחמורה בה הוא רמז כי הרבנים וגדולי ישראל שנפטרו בשנה האחרונה זה בעקבות כך שיצאו נגדו במהלך הבחירות, כאשר לדבריו הרבנים היו כלי שרת בידי הפוליטיקאים.
 
"הפוליטיקאים היו כל כך 'חכמים' שהם השתמשו ברבנים שיצאו נגדי, לא פוליטיקאים יצאו נגדי, הם נתנו לרבנים ליפול בשוחה שהם חפרו להם, והם נפלו בזה, ואתה רואה כמה נפטרו מאז עד היום? ראשי ישיבות ורבנים וכו'...", טען הר' יצחק.
 
"היום סיפרו לי על מקרה של עוד רב אחד חשוב, ראש כולל, שיש לו כבר ארבעים יום חיידק בקיבה וזה מסוכן הוא יכול למות, ואמר לו רב אחר תדע לך שזה בגלל הקפידה של הרב אמנון יצחק, כדאי לך לפייס אותו, והרב חיים רבי אמר לו 'לא', זאת אומרת יכול להסתכן בחייו העיקר לא, הרי משום ספק וספק ספקא... חיים מדובר, הצלת נפשות, אתה שומע לאיזה מצב אנשים מגיעים".
 
לאחר מכן החל הר' יצחק לגולל דברים שלטענתו עושים כנגדו גם בימים אלו: "בשבת קורעים מודעות של הרצאות שלי, כל הרצאה שאני הולך מנסים לסכל שלא יגיעו אנשים, מחנכים דור חדש של ילדים קטנים נגדי, מקלקלים דור שלם בשביל פוליטיקה סרוחה".
בשלב הזה עבר הר' יצחק לדבר על צוואתו של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל: "איך יצאה צוואה כזו מתחת ידו של הרב עובדיה שבן אחד הקטן מקבל הכל וכל השאר, עשרה ילדים, לא מקבלים כלום. עכשיו יתברר, כשהם יצאו נגד האח הקטן ויפרסמו כל מיני דברים ויתברר מה התהלך שמה בתוך הבית, יובנו המון המון דברים, בלי שאני ייכנס לזה ויש לי מה להגיד על זה הרבה הרבה, עם עובדות".
 
"הרי בשולחן ערוך כתוב שמי שנפטר צריך להוריש לילדים ואפילו אם יש רשעים, זה לא כל כך לא פשוט לתת להם, אין דעת חכמים נוחה מזה, איך יכול להיות שדבר כזה קרה? מה כל הילדים הם חלילה רשעים, שלא מגיע להם שום דבר? כל בר דעת מבין שמשהו פה לא הגיוני", הוסיף הר' יצחק בנושא הצוואה.
 
בהמשך דבריו טען הרב אמנון יצחק כי אחד מרבניה החשובים של דרום הארץ שיצא נגדו במהלך שידור ברדיו 'קול ברמה' - לאחר כמה חודשים הוא ואשתו נפטרו מן העולם: "היה רב אחד שדיבר נגדי ברדיו, ובכה שם ועשה הצגה שלא יאומן, אני לא מכיר אותו - לא דברתי אתו מעולם, לא הזכרתי את שמו מעולם, לא ידעתי שהוא קיים, והוא החליט לעלות ולהגיד כנגדי דברי דיבה וכזב, ובוכה, כמה חודשים אשתו נפטרה, לא הבין, עוד חודשים והוא נפטר. אחד המפורסמים בדרום, קראו לו ה'מזוזה של הדרום'".
 
"ראש ישיבה באשדוד חתם נגדי במכתב - דום לב בבית כנסת, אתה יודע כמה אנשים נפטרו? בדרום רק לפחות עשרה אנשים חשובים כאלה, בצפון עוד, יש כאלה שהילדים שלהם נפטרו, יש כאלה שלקו, מכות וניתוחים ואל תשאל מה וכל יום סיפורים מחדש" סיים הר' יצחק את דבריו החמורים והחריפים.
 
 
איני נוהג לכנות אנשים בתואר 'פרימיטיבי' ולכן אמנע מכך גם הפעם אבל נראה לי שכל מי שחושב שהאל שלו מחסל בסיטונות את מתנגדיו הפוליטיים הוא לא ממש מאופס עם המאה העשרים ואחת. אנו, שכבר הבנו שעונש הכרת אינו חל על אנשים שמקפידים על תזונה נכונה, פעילות גופנית מתמשכת ומעקב רפואי תקופתי, אולי מניחים שהמאבק בין ההנהגה של כנופיית ש"ס למחזיר בתשובה חשוך שגורר אלפים למדמנת הדלות והבורות לא באמת מטריד את מי שצריך לזון את העולם כולו, מביצי כינים ועד לקרני ראמים, אבל תובנות העידן המודרני לא בהכרח מחייבות גם את מי שחושב שהוא פסגת היצירה ותכלית הבריאה ושהאל תמיד ניצב הכן להגן על כבודו ולפרוע במתנגדיו.
 
איני רוצה שהקוראים יסיקו שאני שולל את כל דבריו של ר' אמנון יצחק (שבניגוד לאחרים כונה במאמר בתואר ר' ולא 'רב'), אדרבה, אני משוכנע שדעותיו על רבני ש"ס בכלל, ומשפחת יוסף בפרט, מתבססות על הרבה ידע והבנה ואין לי גם שום ערעור על פרשנותו לשולחן ערוך או על קביעתו שבעקבות צוואתו של הרבובדיה 'יתברר מה התהלך שמה בתוך הבית, יובנו המון המון דברים'. עם זאת, אני חושב שדי בדברים שצוטטו מפיו כדי לחשוף את הבורות, הקנאות והנחשלות (הנה, שוב נמנעתי מהמילה 'פרימיטיביות') שמאפיינים את המגלומן המגוחך הזה והגיע הזמן שהתמימים יפקחו את עיניהם ויבינו את האסון הגדול שהנפוליונצ'יק הקטן מסוגל להמיט על עתידם.
נקרא 18406 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות