Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 01 יולי 2013 21:44

שכונת רמות - דוגמה למלחמת תרבויות

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
יו"ר מינהל רמות נגד הרבנים: 'מחרחרי ריב, מדון ופילוג'
 
בחדרי חרדים, 4.6.13
 
 
יו"ר המינהל הקהילתי החילוני בשכונת רמות בירושלים, קורא לחילונים לחזק את יזמי 'קניון רמות'.
 
המאבק סביב 'החרם' שהכריזו רבני השכונה נגד קניון רמות עולה שלב לאחר שאתמול קרא זאב לנדנר, יו"ר המינהל הקהילתי רמות אלון לחזק את בעלי הקניון: 'לצערי', אמר, 'כבר עם פתיחתו, היו מי שביכו על הקמתו. חששו העיקרי של אותו מיעוט חרדי שביכה את הקמת הקניון בשכונה, הייתה ממצב שפתיחתו תראה לאותו ציבור חרדי הנתון למרותם לכאורה, כי בניגוד לכל תחזיות האימה שלהם, תושבי השכונה על כל גווניה השונים יכולים לחיות בשלום ובשלווה.
 
'משכשלו מאמציו של אותו מיעוט קיצוני להביא להדרת הציבור הציוני מהקניון ולהפכו לקניון המשרת אך ורק את הציבור החרדי, בחר הוא לשלוף את "נשק יום הדין" בבחינת אין לנו יותר מה להפסיד'.
 
עוד הוסיף לנדנר: 'לשמחתי הרבה מתברר כי מרביתו של הרוב הדומם הגר בשכונה, בלא כל קשר וזיקה למידת אמונתו והשקפתו הדתית, מואס וקץ בכל ניסיון של הפחדה ושל שימוש בנשק החרמות והנידויים... מתברר כי לא זו בלבד שהחרם לא השיג את מטרתו אלא ההיפך, הציבור אף בטרם פנייתי זו, בחר לפקוד את הקניון בהמוניו מתוך מסר ברור לאותם מחרחרי ריב , מדון ופילוג, כי מקומם אינו בשכונתנו'.
 
בסיום הוא פנה אל התושבים להגיע בהמוניהם אל הקניון: 'ראו במשימה של הכשלת רצונו של המיעוט להפעיל סחטנות על בעלי העסקים בקניון משימה ראשונה במעלה, רכזו את כל קניותיכם מהיום והלאה אך ורק בקניון הפועל בשכונה'.
 
למעשה הקניון מצוי בבעלות משותפת של יזמים חרדים וחברה נוספת. רבני השכונה קראו לאחרונה להחרים את הקניון. לפי הטענות, ההנהלה הפרה את התחייבותה לרבנים לשמור על כללי הצניעות במקום. בקשות חוזרות ונשנות מצד העסקנים ובהמשך גם רבני רמות, נתקלו באטימות.
 
אך לדברי מקורבים ליזמים אין הדבר נכון, וכי מדובר במלחמה של בעלי אינטרסים ועסקנים מסויימים, נגדם.
 
ואם לא די במלחמת חרדים-חילונים סביב הקניון, בשבוע האחרון זכו החרדים ב-310 יחידות דיור בשכונת רמות א', שם גם התמודדו עמותות חילוניות שנחלו תבוסה קשה. אך הללו הודיעו כי יערערו על התוצאות.
 
אותם הרבנים שאוסרים על שפוטיהם לצפות בטלויזיה, להקשיב לרדיו לא פיראטי, לקרוא עיתונות חופשית, לעיין בספרים ומגזינים לא תורניים ולשוטט באינטרנט לא מצונזר אוסרים עליהם גם להתחכך בציבור החילוני שפוקד את הקניונים, אפילו אם הללו נבנו על ידי יזמים חרדים כשרים למהדרין.יושב ראש המנהל הקהילתי הטיב לקלוע למטרה כשאמר: 'חששו העיקרי של אותו מיעוט חרדי שביכה את הקמת הקניון בשכונה, הייתה ממצב שפתיחתו תראה לאותו ציבור חרדי הנתון למרותם לכאורה, כי בניגוד לכל תחזיות האימה שלהם, תושבי השכונה על כל גווניה השונים יכולים לחיות בשלום ובשלווה'. ראשי הקהלים החרדיים שואבים את כוחם וסמכויותיהם מהפחד והשקרים שהם מטמיעים בלב מאמינים שבהעדר גישה למקורות אובייקטיביים חייבים לראות את המציאות רק דרך משקפיהם המעוותות של הרבנים. ביקור בקניון עלול לפקוח עיניים ולכן הוא פסול ולכן יש להלחם בקניונים בכל תוקף ולהחרימם עד עזיבתו של המבקר החילוני האחרון.
נקרא 13553 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות