Skip to content

1VSDAT

Open menu
שישי, 28 יוני 2013 16:20

כולנו צריכים ללמוד מהרבנים החרדים

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
חרם קניות על קניון רמות שנמצא בבעלות חרדית
 
כיכר השת 31.5.13
 
 
סערה בשכונת רמות בירושלים: בכירי הרבנים המקומיים חתומים על מכתב חריף נגד הקניון שפועל בשכונה ואוסרים על הציבור להתכנס אליו בשל בעיות רוחניות שיש במקום, לטענתם.
 
הרבנים פנו ליזמי החרדים שעומדים מאחורי הקניון, דני גרוסברד, צביקה שידלובסקי ואליעזר שוובר, מחברת 'בית חדש', שחולקת בעלות משותפת בקניון עם חברת 'הפניקס' אולם לטענת מקורבים לרבנים הם סרבו לשתף פעולה, וכך הוחלט לפרסם את המכתב החריף.
 
וכך כותבים הרבנים: 'לפני כשנתיים נפתח בשכונתנו קניון. בתקופה שקדמה לכך התחייבו בפנינו מנהלי הקניון כי הקניון יתאים לתושבי השכונה, יכבדו את אורח חייהם ולא יפגעו ברגשותיהם. בכדי לתת תוקף לדברים נכתב הסכם עם כללים ברורים בנושא צניעות וכדו', ולצורך כך אף מונה נציג שליח מטעמינו האמור לעמוד בקשר עם הנהלת הקניון ולוודא את ביצוע ההסכם'.
 
בהמשך המכתב כותבים רבני השכונה: 'לאחרונה ישנה התדרדרות גדולה בשטח, מרבית הסכרים נפרצו, ולמעשה הם נמנעים כליל מלכבד את ההסכם עד שהמצב כיום שהפרוץ רב על העומד, ולא זו בלבד הם אף הצהירו בפה מלא כי הקומה השלישית העומדת להיבנות תהיה באווירה גרועה מאלו הקיימות כיום בקניון'.
 
הרבנים מצהירים כי 'כעת אנו במצב של חוסר ברירה וכלו כל הקיצים, היות ומדובר בציבור שכבודו, ערכיו, חינוך ילדיו, וצביון השכונה חשובים לו, ציבור שלא מוכן שיתייחסו אליו כאל קהל שבוי, שאף אחד לא יכול לכפות עליו לקנות ולפרנס בעלי עסקים הלועגים לו לצרכיו וערכיו.
 
'לכן אין מנוס אלא לפנות לציבור היקר ולהודיע ברבים כי מאחר והמקום מסוכן רוחנית לנו ולצאצאנו. מעתה ועד הודעה חדשה אין להכנס ואין לקנות בקניון רמות'.
 
על המכתב חתמו עשרה מרבניה הבכירים של השכונה, ובהם הגאון רבי אשר ווייס שליט״א גאב״ד דרכי תורה, הגאון רבי שלמה ניימן, הגאון רבי מנחם מנדל פוקס ועוד
מדוברות קניון רמות נמסר בתגובה: 'הנהלת קניון רמות מקדמת בברכה את המגזרים השונים שחיים בירושלים ובכלל זה המגזר החרדי. נפגשנו עם נציגי הרבנים ואנו עושים ונמשיך לעשות בכדי להתאים את אופיו של הקניון גם לציבור זה'.
 
 גם בשכונה שלי פועל קניון וגם ממנו אנו מצפים ש'יתאים לתושבי השכונה, יכבדו את אורח חייהם ולא יפגעו ברגשותיהם'. בשכונתנו גם פועלת ישיבה של חב"ד והעומד בראשה, יוסי גינזבורג, שולח את המיסיונרים שלו לרחבי השכונה, ובכלל זה לקניון ולכל סניפי רשתות השיווק. המיסיונרים של גינזבורג מסתובבים בקניון ובסניפי הרשתות ופונים לבני הנוער בבקשה להניח תפילין. הנהלות הקניון ורשתות השיווק מבינות ש'מדובר בציבור שכבודו, ערכיו, חינוך ילדיו וצביון השכונה חשובים לו, ציבור שלא מוכן שיתייחסו אליו כאל קהל שבוי, שאף אחד לא יכול לכפות עליו לקנות ולפרנס בעלי עסקים הלועגים לו לצרכיו וערכיו' והן מנסות למנוע את כניסתם של המיסיונרים אבל הללו מתעלמים מכל הבקשות ומוצאים את דרכם לקורבנותיהם התמימים, בין אם על ידי התעלמות מדרישות השומרים מתוך ידיעה שלשומרים בכניסות אסור להפעיל נגדם כוח ובין אם באמצעות משתפי פעולה (דוגמת הנהלת קפה איינשטיין בקניון) שמגניבים את המיסיונרים דרך כניסות אחוריות.

רבני רמות מצפים ש'יכבדו את אורח חייהם ולא יפגעו ברגשותיהם'. המיסיון החב"די פשוט מצפצף על כבודם וערכיהם של תושבי השכונה, על זכותם לחנך את ילדיהם כראות עיניהם ועל רצונם לשמור על אופייה החילוני של השכונה. הגיע הזמן שגם אנחנו נתחיל לנקוט בטקטיקות היעילות והבדוקות של החרדים ולאסור עליהם את מה שהם אוסרים על אחרים בשכונות שלהם.
נקרא 15902 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות