Skip to content

1VSDAT

Open menu
שבת, 22 יוני 2013 20:52

אטימות חרדית במימון משרד החינוך

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
מנהל המוסד שלא קיבל בן לחייל חרדי - זומן לבירור
 
כיכר השבת, 30.5.13
 
 
מנהל המוסד החרדי באופקים שלא קיבל לשורותיו ילד כביכול בעקבות כך שאביו משרת בצה"ל, זומן לבירור במשרד החינוך. במקביל, שר החינוך הרב שי פירון התייחס לפרשה שנחשפה בערוץ 2 ואמר כי הוא: 'רואה את המקרה בחומרה'.
 
כזכור, בהקלטה שנחשפה בחדשות 2, נשמע מנהל המוסד כשהוא אומר: 'תביני, את לא פסולה בעיניי וגם לא בעלך, אתם אנשים צדיקים, אבל אני לא יכול שהבן שלך יבוא עם מושגים שהוא ישמע בבית שקשורים לצבא'.
 
המנהל תועד אומר גם: 'אני מקווה שהבן שלך לא ילמד מהאבא, ולא יגיע לצבא, חייו צריכים להיות חיים של תלמוד תורה והוא צריך להיות בחור ישיבה ובן תורה'. לשאלת האם:  'ומה יקרה אם הוא כן ירצה ללכת לצבא?', השיב מנהל המוסד: 'זה רע. הבן שלך אמור להיות בחור ישיבה. זה יהיה נורא אם כשהבן שלך יגדל הוא ילך לעבוד'.
 
במקביל, מתברר כי עובדת שירות האב בצה"ל אינה הסיבה היחידה לאי הקבלה, לדברי המוסד, הטענה כביכול הילד לא התקבל בשל שירות האב בצה"לכללאינה נכונה. לדבריו, מדובר באי התאמה לתקנון בית הספר, ובמידה והמשפחה תקבל את התקנון ותעמוד בתנאיו, הרי שלא תהיה שום בעיה לקבל את הבן.
בשיחה נוספת שתיעדה אם הילד, נשמע מנהל המוסד כשהוא מפרט סיבות אחרות לאי הקבלה: 'יש לך בבית מחשב, אייפון ודברים לא צנועים בטלפון, הבן שלך ייגע בזה וישפיע על הילדים בגן. את דומה למישהו שהורג את אבא שלו ואמא שלו, בוכה ואומר לשופטים: "תרחמו עליי, אני יתום". המטרה היא שהמחשב ייצא החוצה ובעלך ילמד'.
 
שנים של עוולות חרדיות הכהו את רגישותנו וגרמו לנו להסתכל על זוועות מעין אלו בשיוויון נפש אבל איך אפשר להתעלם מציבור שלם שמחנך את ילדיו להשתמטות, פרזיטיות ונשיכת היד שמאכילה אותם? אני מניח שהשר פירון נזף היטב במנהל המוסד הסורר והרב הבטיח להתנהג יפה, לפחות עד הפעם הבאה.   
נקרא 14349 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

6 תגובות

 • קישור לתגובה שלישי, 25 יוני 2013 11:22 הוסף ע״י עדו

  דן. אני מבין שהרמב"ם כנראה היה די חלש בתורה כי נאלץ להתפרנס כרופא. רבי יוחנן הסנדלר היה .. סנדלר, מסקנה שלא עשה את רצון השם כי אחרת לא היה צריך לתקן נעליים למחיתו.

  סבא שלי שהיה חרדי אדוק ובעל תואר רב סירב להתפרנס מהתורה ('לעשות את התורה קרדום לחפור בו' הוא אמר) וחי מהחנות העלובה שלו כל חייו (הוא היה סוחר גרוע מאד, אנשים היו נכנסים, רואים אותו רכון על הגמרא, מבקשים סליחה ויוצאים).
  לפי דבריך, בדין אני מפרנס את החרדי שלומד תורה. אם כך, הרי שהחרדי שלומד עובד למעשה אצלי. אני משלם והוא עושה את המצווה.תאר לעצמך אדם צדיק שעושה כל היום מעשים טובים. מנין הוא מתפרנס אם כך? מסתבר שיש לו אח עשיר שמממן אותו. אם כך האיש לא צדיק אלא עובד אצל אחיו העשיר והאח הוא זה שהמצווה נעשית בזכותו.
  עכשיו העניין מסתבך כי אם נמשיך את המשל אז האח העשיר הוא גם פושע. מכאן שהצדיק שלנו לא רק שאינו באמת צדיק הוא 'מלבין' את חטאיו של האח העבריין. שים לב שהפסוק של רשב"י מדבר על 'ישראל שעושים רצון השם'. אני מחלל שבת ואוכל טריפות, האם לשיטתך אני עושה רצון השם?
  אני עבריין מבחינת התורה. אם אתם מוכנים לקחת את הכסף שלי כדי ללמוד תורה הרי שלימוד התורה הוא בזכותי ואתם עסוקים כל היום בהלבנת הפשעים שלי כלומר מוסיפים חטא על פשע.

 • קישור לתגובה שני, 24 יוני 2013 15:22 הוסף ע״י עדי אביר

  דן,

  איך תסביר את העובדה שלהיטלר, סטלין ומאו הריעו עשרות מיליונים? האם גם לדבריהם היה ערך? חצי מיליארד זבובים אוכלים זבל. גם מהם אתה רוצה ללמוד?

  אתם לא עובדים את האל אלא את הרבנים שמנצלים אותו בכדי להשתרר עליכם. האל שלכם לא אסר על עבודה ושירות צבאי. הרבנים הם אלו שאוסרים עליכם להתערות בחברה הישראלית כי הם מפחדים שתחשפו לאמת ותבינו שהם, תוך רצון לשמר את סמכויותיהם וכוחם, כופים עליכם את החושך, הבורות והדלות. כשתיפקחנה עיניכם עלול להיות כבר מאוחר מידי. עזוב את התעמולה הרבנית ותתחיל לחשוב בעצמך. מי יודע, אולי עוד תוכל להציל את עצמך.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 24 יוני 2013 11:22 הוסף ע״י דן

  עדי,

  מסתבר שלדבריו של רשב"י הקדוש יש ערך, אחרת איך תסביר את העובדה שמידי שנה עולים למירון כחצי מיליון איש.

  אין צורך לומר לנו לכו לעבוד...

  אנחנו עובדים...

  את ה'...

  אתה מוזמן

 • קישור לתגובה שני, 24 יוני 2013 11:08 הוסף ע״י עדי אביר

  דן,

  שמעון בר יוחאי היה רב אנטרסנטי שדאג לגילדה שלו. הוא פשוט טעה. לדבריו אין שום ערך.

  תפסיקו להיות טפילים בחסותם של זקנים חסרי ידע ודעת. ההבלים שלהם ושלכם אינם עושים רושם על אף אחד.

  לכו לעבוד.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 24 יוני 2013 10:57 הוסף ע״י דן

  עדו,

  רבי שמעון בן יוחי אומר: אפשר אדם חורש בשעת חרישה, וזורע בשעת זריעה, וקוצר בשעת קצירה, ודש בשעת דישה, וזורה בשעת הרוח, תורה מה תהא עליה? אלא: בזמן שישראל עושין רצונו של מקום - מלאכתן נעשית על ידי אחרים, שנאמר ועמדו זרים ורעו צאנכם וגו'. ובזמן שאין ישראל עושין רצונו של מקום - מלאכתן נעשית על ידי עצמן, שנאמר ואספת דגנך; ולא עוד, אלא שמלאכת אחרים נעשית על ידן, שנאמר ועבדת את אויבך וגו'".

  הציבור החרדי שאכן עושה את רצון ה' זכאי לכל ההטבות אותן הוא מקבל.

 • קישור לתגובה שני, 24 יוני 2013 10:40 הוסף ע״י עדו

  האטימות היא לא חרדית. האטימות היא של משרד החינוך. החרדים לשיטתם נוהגים כמימים ימימה. הצבא מבחינתם פסול ומי שמשרת בו מידרדר לתרבות רעה.
  מי שאטום הוא מי שמממן את זה בגלל שיקולים קואליציוניים כאלו ואחרים וזה בזמן שיש לנו ממשלה ללא חרדים עם יאיר לפיד נושא דגל המאבק בכפיה הדתית ושום תוצאות בשטח.

התגובות האחרונות