Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 10 יוני 2013 12:57

האם זאת הרפואה של הרמב"ם?

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
ליהודים בלבד: דם יונים כתרופה ליבלות
 
בחדרי חרדים, 12.5.13
 
 
מודעה שהתפרסמה השבוע במקומון חסידי בברוקלין עוררה סערה בעיתונות הכללית בעיר ניו-יורק. המודעה התפרסמה בעיתון 'די צייטונג', ובה הוצעה תרופה נגד יבלות, באמצעות דם יונים טרי.
 
מאחורי המודעה עומדת אשה חסידית, אשר סיפרה כי לאחר שבתה סבלה מיבלות, שחטה יונה והשתמשה בדמה לריפוי היבלות. האשה הוסיפה וכתבה במודעה, כי ה'תרופה' פועלת רק על יהודים. 'גויים לא מסוגלים לקחת תרופה זו', כתבה.
 
'פרסמתי את המודעה כדי לעזור לאנשים', הסבירה. 'לא היה אף מטפל בקהילה החרדית שיכול היה לטפל ביבלת שהופיעה על ידה של בתי'.
 
המודעה עוררה זעם. ארגונים נגד התעללות בבעלי חיים טענו, כי הקזת הדם מהיונה כרוכה בהתעללות בבעל חי. לדבריהם, 'ניתן למנוע את היבלת על ידי טיפול רפואי סטנדרטי'.
 
אני מאמין לאשה החסידית שלא היה אף מטפל בקהילה החרדית שיכול היה לטפל ביבלת שהופיעה על ידה של בתה. מאידך, אני די משוכנע שניתן היה למצוא מטפל ראוי מחוץ לקהילה החרדית - רופא עור מוסמך לשם משל. אני לא מכיר את הנושא אבל אני בטוח שאין מחלה שדם יונים מסוגל לרפאה טוב יותר מאשר תכשירים רפואיים מקובלים. החרדים, משום מה, תמיד מעדיפים את ההזוי על פני האפקטיבי ולכן חלקם תמיד יעדיף את האמונות התפלות על פני הטיפול המדעי. השאלה היחידה היא אם האשה החסידית למדה על הטיפול באחד מספרי הסגולות שהעולם התורני כבר הוציא לאור או שמדובר פה בפיתוח אוריגינלי שעוד יופיע באחד מספרי הסגולות שהרבנים יפרסמו בעתיד לבא.
נקרא 15472 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

9 תגובות

 • קישור לתגובה חמישי, 20 יוני 2013 11:17 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  הי עדי,
  גם לדעתי הוא טרול מטרולל אבל אני מגיב לדבריו במקום בו הופיעו - אחרת אנשים לא יבינו על מה אני מדבר.
  מצדי ברגע שתמחק/תעביר את דברי שי, אתה מוזמן למחוק/להעביר בהתאמה את תגובותיי לניג'וסיו

 • קישור לתגובה חמישי, 20 יוני 2013 00:13 הוסף ע״י עדי אביר

  חילוני,

  שי הוא טרול חרדי שרק מעוניין להציף את האתר בתעמולה חרדית. בניגוד לאתרים חרדיים אני מאפשר לו להתבטא בחופשיות אבל אני דורש ממנו לפרסם את תגובותיו רק בדף המיוחד שהקצתי עבורו. זה נכון שמידי פעם הוא מעלה תגובה עניינית אבל אין לי כוונה לברור את המוץ מהתבן ולכן הודעתי לו שאמחוק את כל התגובות שהוא לא ישלח לדף שלו. זה יהיה רק הוגן אם גם אלו שמתווכחים עימו יפנו את תגובותיהם לדף המיוחד של שי.

  http://www.1vsdat.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=730:%D7%93%D7%A3-%D7%94%D7%AA%D7%92%D7%95%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%99&Itemid=170

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 19 יוני 2013 22:57 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  שי:
  למה צריכה להיות לי דעה?
  להביע דעה על התוצאות של עתירה שטרם התבררה (ואף לצאת במסע השמצה של בית הדין משהתבררה והתוצאות אינן מוצאות חן) זה מנהג חרדי (הוא זכאי הוא זכאי...)
  למה אתה חושב שבכלל יש לי עניין בשיחה עם הומופוב דתי?

 • קישור לתגובה רביעי, 19 יוני 2013 11:04 הוסף ע״י שי

  חילוני,

  הוגשה עתירה לבג"צ על כך שבמשך 4 שנים, גנון ביצע לכאורה כלפי הקהילה החרדית מסע של 'רצח אופי', לכן מגיש העתירה מבקש לדחות את ההסדר אליו הגיעה המשטרה עם גנון.

  בעתירה נאמר: "מאז אותו רצח מתועב ומעל כל במה אפשרית שאול גנון גינה את הרצח בברנוער, תוך שהוא מפנה אצבע מאשימה כלפי הקהילה החרדית והאשמות ברורות כי המרצחים יצאו מקרב הקהילה החרדית ובעידודה וזאת כביכול על רקע התנגדותה של הקהילה החרדית לקהילה".

  מהי דעתך?

  שי

 • קישור לתגובה שלישי, 11 יוני 2013 13:50 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  מה קשור פיענוח פשע השנאה בברנוער לניתול\ח הקהילה הגאה? יא הומופוב!
  ממה שידוע עד כה על החקירה עולה כי מדובר, אחרי הכל, בפשע שנאה שבוצע בידי אדם שקיבל חינוך דתי.
  ציטוטים נבחרים מן הפרטים הידועים עד כה

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4390440,00.html
  ציטוט ראשון:
  בחקירה התברר כי שבועיים לפני הרצח, גילה פליסיאן שאותו קרוב שהיה נער נפגע מינית (חשד שגם הקטין וגם הפעיל המוכר מכחישים). עם קבלת המידע החלו השלושה לתכנן נקמה.

  ציטוט שני:
  מיהם החשודים? חגי פליסיאן הוא בן למשפחה דתית בת שישה ילדים מפרדס כץ. אחרי שהוריו התגרשו נותר יחד עם אחיו ברשות האם, שכדי לפרנסם נאלצה לעבוד קשה. חלק מבני המשפחה כיום חרדים, ואילו האח הבכור יעקב ולצדו חגי ואחרים - הידרדרו לפשע. שני האחים ספגו לפני כשנה וחצי יריות מטווח קצר בגן ציבורי ברחוב יוסף חיים בבני ברק, ונפצעו קל-בינוני, במסגרת סכסוך עבריינים.
  בשנת 2004 נפתח נגד חגי והחשוד הנוסף תיק בגין הצתה, גניבה והחזקת סכין. קרוב המשפחה הצעיר מחגי הסתבך עם החוק שוב ושוב. באחד המקרים, תוך שהפר את תנאי מעצר בית הוא נהג על אופנוע בפראות, התהפך ונפצע קשה. חייו ניצלו לאחר מאמצי החייאה. הוא עבר ניתוחים ספורים ואושפז למשך חמישה חודשים. בשל שורת עבירות הוא נידון לארבעה חודשי מאסר בפועל בנובמבר 2011. בית המשפט הקל בעונשו נוכח מצבו הפיזי, והצעיר התחייב כי פתח בדרך חדשה בחייו. בשכונה זוכרים עד היום כיצד "נכנס למאסר על כיסא גלגלים".
  את החשוד השלישי, טרלן חנקישייב (26), הכירו שני החשודים האחרים מהשכונה ועבדו איתו בקו חלוקת ביצים באזור. גם לו שורת הסתבכויות מאז שהיה נער, ולפני שנה וחצי הואשם בגניבת קטנוע ובבריחה מסוכנת מהמשטרה. אבל איש לא שיער שעבריינים "קטנים" כמוהו וכמו חבריו, יהיו אלה שיתגלו כאחראים לטבח המסתורי והנורא.

 • קישור לתגובה שלישי, 11 יוני 2013 12:09 הוסף ע״י שי

  עדי,

  אין בעיה אתה צודק, ממש הגזמתי!!!!

  מחילה

  שי,

 • קישור לתגובה שלישי, 11 יוני 2013 11:31 הוסף ע״י עדי אביר

  שי,

  לא אמחק את התגובות שלך כאשר אתה מגיב באופן ענייני אבל אני דורש שתגביל את עצמך לתגובה אחת לשעה. לא ייתכן שתשתלט על האתר ותשלח אליו רצף בלתי פוסק של תגובות.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שלישי, 11 יוני 2013 11:15 הוסף ע״י שי

  אולי תפרסם באתרך כאשר יוסר צו איסור הפרסום ההזוי את פענוח הרצח בבר נוער ותתן לנו ניתוח מעמיק ואובייקטיבי על הקהילה הגאה.

 • קישור לתגובה שלישי, 11 יוני 2013 11:12 הוסף ע״י שי

  האם אתה מסיק מהידיעה ההזוייה הזו כי כל הציבור החרדי כזה.
  שים לב לניסוח המשפט שלך:
  החרדים, משום מה, תמיד מעדיפים את ההזוי על פני האפקטיבי ולכן חלקם תמיד יעדיף את האמונות התפלות על פני הטיפול המדעי.
  הרי הסברת לנו כי אין לך שום דבר נגד החרדי אלא רק כלפי הרבנים שלו.
  חבל מאוד שאתה סותר את עצמך

התגובות האחרונות