Skip to content

1VSDAT

Open menu
חמישי, 04 אפריל 2013 12:46

כן יהי רצון

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
 
"מרן הרב עובדיה לא מודע לאיבה שיש בין ישי ודרעי"
 
כיכר השבת, 3.4.13
 
 
שובו של אריה דרעי לתנועת ש"ס ופיצול הנהגת המפלגה בין שלושה אנשים, אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס, מביא בכירים במפלגה להתריע כי התנועה בדרך לקריסה מוחלטת. אם מישהו חשב לעצמו שהנהגת ש"ס הכושלת הצליחה לאחות את השברים ולשתף פעולה, מתברר שזאת טעות כי מאחורי הקלעים מתנהל קרב אימים בין שני יושבי-הראש לשעבר של התנועה, אריה דרעי ואלי ישי, כאשר כל אחד מנסה למנוע מחברו להתקדם אל עבר התפקיד הנחשק.
 
בעוד אריה דרעי עושה ככל יכולתו כדי לקבל את תפקיד יושב-ראש המפלגה, הרי שאלי ישי מנסה בכל כוחו למנוע ממנו לקבל את התואר. כשנשיא המדינה, מר שמעון פרס, ביקר במעונו של הרב עובדיה יוסף כולם חשבו שיראו לחיצת יד בין דרעי לישי אבל  הביקור הסתיים, אלי ישי יצא מהבית ואריה דרעי לא החליף עימו אפילו 'חג שמח' נימוסי. בכירי ש"ס שמכירים היטב את התנועה שנים רבות, מוסיפים ואומרים כי התנועה נמצאת רגע לפני קריסה. 'המצב היום מבולבל מתמיד, כשיש נושא שצריך להכריע בו - אנחנו לא יודעים מה לעשות, אם נקבל החלטה שלא מתאימה לדרעי ההשלכות לא יהיו נעימות. אם נקבל החלטה שלא מתאימה לישי הוא ינסה לטרפד את זה בכל כוחו. איך הם מצפים מאתנו לנהל את התנועה', הם תוהים.
 
'תנועת ש"ס מתפרקת לעיניהם של מקבלי ההחלטות האמיתיים בתנועה ונראה שלהם זה לא אכפת, שאף אחד לא יופתע אם ש"ס תקרוס בבחירות לרשויות המקומיות', אמר בכיר בש"ס. ואחד מפקידי ש"ס הבכירים סיכם ואמר 'חייבים לקבל החלטה, זה כבר לא סוד שההנהגה המשולשת כשלה ובגדול, האנשים שנמצאים למעלה חייבים לקבל החלטה ולמנות יו"ר לש"ס, ולא אכפת לנו מי זה, דרעי או ישי, העיקר שיהיה ראש אחד, שיהיה מי שייתן הוראות, ולא כמו היום שאתה שומע שלושה קולות שונים ואתה כפקיד צריך להחליט למי להקשיב ואז לחטוף צעקות משני חברי ההנהגה האחרים'.
 
באשר לשאלת מיליון הדולר, מי יזכה בתואר הנחשק של יו"ר ש"ס, אומר גורם המקורב לרחוב הקבלן 45 (מעונו של הרב עובדיה): 'אלי ישי נמצא בסכסוך עם מקורבי הגר"ע (הרב עובדיה), כך שאין מצב בו ישי יקבל את התואר. אטיאס לא שואף לזה ונראה כי הוא תומך בדרעי. דרעי עצמו בטוח שבסוף הוא יקבל את התואר, השאלה היא מתי'.
 
ולסיום, עדות נוספת למלחמה שמתנהלת מאחורי הקלעים ברחוב הקבלן 45, פרסם הפרשן אבי בלום: ערב חג הפסח, הביע ישי משאלה להיכנס למרן הגר"ע יוסף מיד לאחר החג ולדרוש את 'השבת הפיקדון' וקבלת תפקיד היו"ר בחזרה. במהלך חג שביעי של פסח, הוא הכין את הקרקע, כשתיאר באוזני מרן הגר"ע יוסף איך דרעי קפץ לביקור חג ברחוב חזו"א (חזון איש) בבני ברק, אחרי ולמרות פרשת הרב אמנון יצחק' ... ישי מאמין שלתרחיש קבלת הראשות בחזרה יש סיכוי במידה ודרעי ירוץ לראשות עיריית ירושלים ויותיר לו את הזירה הארצית, רק שדרעי לא מתכוון לעבוד בשירות ישי ומוסיף לדרוש הכרעה ברורה בסוגיית תפקיד היו"ר, לפני כל החלטה אחרת שתתקבל'.
 
למי שאינו זוכר, אלו האנשים שרום התורה בגרונם, אלו האנשים שהבטיחו להשיב עטרה ליושנה, אלו האנשים שאמורים לייצג את המוסריות המוחלטת של האל שהם מתיימרים להחזיק ברשותם אבל יותר מאשר לרצות זמן בכלא, להקים לעצמם מערכת ישיבות מפוארת שמכשירה בורים מושלמים ולעשוק את הקופה הציבורית הם הצליחו רק להוזיל את קרנה של היהדות ולבזות את האל שבשמו הם אינם מתביישים לדבר.
נקרא 20312 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות