Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 07 ינואר 2013 16:18

הצצה לנבכי הפוליטיקה החרדית

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
הפלס נגד קמפיין ג': "כולנו חרדים מסיסמאות ריקות"
 
כיכר השבת 5.1.13
 
 
 
 
את כותרת המאמר הזה נבין כשנדע ש'הפלס' הוא ביטאונה של התנועה הקיקיונית 'נצח' שאמורה לייצג את הפלג הליטאי שסר למרותו של הרב שמואל אוירבך הירושלמי, 'ג' היא האות אותה אמורים לשלשל לקלפי מצביעי 'יהדות התורה', אליה משתייכת 'דגל התורה', מפלגתם של ליטאי בני-ברק שרואים ברב שטיינמן את מנהיגו של הדור, ו'כולנו חרדים' היא סיסמת הבחירות של יהדות התורה.
 
השאלה המסקרנת את הרחוב החרדי היא:
 
מה יבחרו תומכי ״הפלג הירושלמי״ בציבור הליטאי, ובכלל, מה המרן הגר״ש (הגאון רבי שמואל) אוירבך יחליט לבסוף להורות לתלמידיו?
 
נראה אמנם שהליטאים הירושלמים כבר לא ירוצו במפלגה עצמאית אבל אין להסיק מכך שהם ירתמו להצלחתה של מפלגת 'יהדות התורה' ויעזרו להכניס לכנסת את מתנגדיהם המושבעים מ'גדל התורה'. רמז לכך ניתן בביטאון 'הפלס' שבמשחק מילים נפלא על סיסמת הבחירות 'כולנו חרדים' יצא בהכרזה 'כולנו חרדים מסיסמאות ריקות'.
 
הלוגיקה של בטאון 'הפלס' צריכה להיות מקובלת על כולנו: אין למעשה כל צורך בתעמולת בחירות רעשנית כיוון שעלינו בכל מקרה להישמע להוראות הרבנים. אדרבה, התעמולה עצמה פוגעת בכבודם של הרבנים כיוון שהיא מרמזת שלא די בהוראותיהם ויש צורך גם בשכנוע נוסף. גם המסר המרכזי של מסע הבחירות, 'סכנת הגיוס', מעוררת שאלות אצל הכותב ואצלנו. מדוע, אנו שואלים, נזכרו עתה להרעיש לאחר ששנה שלימה עסקנינו הסבירו לנו ש'הכל מסודר', 'הכל יסתדר' או שצריך 'לפעול בשקט'? יתר על כן, רוצים אנו לדעת, מה יישנה מנדט אחד יותר או פחות לעניין 'סכנת הגיוס', הרי הבג"צ כבר הפקיע את הנושא מתחום שיפוטה של הכנסת לאחר שהוא הוציא:
 
פסק שרירותי שאין בכוח הכנסת לחוקק חוק שאינו שוויוני ודמוקרטי וכולי?
 
אכן, אין זה סוד שבגלל פסיקתו השרירותית של הבג"צ העסקנים החרדיים לא יכלו לעשות מאומה, למרות שהיה בידם
 
כוח גדול של ועדת הכספים ועמדות ממשלתיות כדו', כי פשוט אין אפשרות.
 
כמה ראשי ישיבות אף אמרו לבעל המאמר שהעסקנים הודו בפניהם בפה מלא כי
 
אין מה לעשות, פשוטו כמשמעו. וכל מה שהם עושים כל הזמן זה רק דחיה פורתא עוד קצת ועוד קצת.'
 
ברור, אם כן, שמאחורי הסיסמה 'סכנת הגיוס' לא עומד שום תוכן של ממש, או בניסוחו של בטאון 'הפלס':
 
ואם כן פשיטא שכל זה "סיסמת בחירות" בעלמא. כל אחד בא בתעמולתו, ועל זה משלמים בכל המפלגות לתועמלנים המקצועיים, כדי לזרות חול בעיני ההמונים.
 
בשלב זה החליטו בפלג הירושלמי לתקוף חזיתית את נציגי הציבור החרדי, ובכללם גם נציגי דגל התורה, שהפתרון שלהם הוא לקבל 'באונס כביכול' את 'מתווה יעלון' במסגרתו יוטלו על הציבור החרדי מכסות ויעדים לגיוס שיבטיחו בכל שנה מעבר 'אלפי חרדים לשירות צבאי ושירות אזרחי-לאומי'. מהלך זה יביא להקמתם של מסלולים 'שונים ומשונים', שאמורים להניח את דעת הבג"צ ולשכנע אותו כי 'מתחיל תהליך של שוויוניות והשתלבות' שיקרב את החרדים למהלך של גיוס בהסכמה רחמנא ליצלן.
 
בטאון 'הפלס' אינו חוסך מילים בתיאור העוולות הנוראות שפסק הדין השרירותי של בג"צ ומטווה יעלון יגרמו לחרדים:
 
והנה משמעות הדבר נוראה, מלבד עצם הפרצה והפשרה שגוררות פרצות נוספות, הרי בכך מכניסים את כל הציבור התורתי לסד ולהכרח של מחויבות "לתרום נפשות"למולך, ואחר כך יבואו ויגידו כי לאחר שכבר נקבעו הדברים בחוק אם כך שוב 'אין ברירה' ואם כך הרי זה 'צורך שעה' ו'עת לעשות הפרו תורתך' וצריך 'לתרום לצבא'כמה תלמידים שאינם כל כך מוצלחים כדי להציל את הרבים כביכול. (וכבר 'ידאגו'לזה הלכה למעשה, או על ידי שימליצו בפני אותם מסכנים בפירוש ו'יראו להם את הדלת', או שיסכימו מראש שלא לקבל אלה החלשים למוסדות, כדי שיפלו טרף בידי מבקשי נפשנו). ובזה יתקיים בנו חס וחלילה 'ויזנב בך... הנחשלים אחריך', שזה כל יסוד המלחמה נגד עמלק על שנטפל להנחשלים שבעם.
 
וכל זה יבוא כביכול ב'אילוץ קואליציוני' שהוא כאמור כבר מתוכנן היטב מראש ונידון בסתר, וכבר הודלף מ'מקורבי השלטון' לתקשורת הפסולה. הנה הקשיבו היטב לדברי יו"ר הכנסת ריבלין שאמר לפני שבוע דברים ברורים שפורסמו בכל התקשורת: 'החרדים לא יסכימו מרצונם לכל הסדר חדש בנוגע לשוויון בנטל. אבל נציע הסדר חדש, שחברי הכנסת החרדים לא יסכימו איתו, אבל ישלימו איתו'. ודי לחכימא ביותר מרמיזא.'
 
בטאון 'הפלס' ממשיך להתגולל על אנשי 'דגל התורה' אבל אנו את העיקרון כבר הבנו: כל חרדי שיוציא מפיו מילה טיפה פחות חשוכה מהמקובל ויעשה ולו ויתור מזערי לטובת שלטון החוק יעורר עליו מיד את האלמנטים היותר קפדניים של המחנה ויזכה לקיתונות הבוז והשטנה שהחרדים לרוב שומרים רק לחילונים.
נקרא 22478 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות