Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 01 ינואר 2013 11:36

כיצד בוללים את הדת בפוליטיקה

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
הרב יעקב יוסף: "להצביע 'ליכוד' זה איסור דאורייתא"
 
ככר השבת, 29.12.29
 
 
 
הדת היהודית תמיד עומדת הכן לשרת את רבניה המסורים ועתה מסתבר שתורת ישראל הנצחית קבעה שבהצבעה לתנועת 'הליכוד ביתנו' המאמין עובר על 'איסור דאורייתא', כלומר, אי שם במרומים יושב לו איזה אל שיאלץ להענישו אם הוא ישלשל לקלפי פתק שעליו האותיות 'מחל'. אף שלא נאמר כך במפורש, המאמין הנבון יכול להבין שאם הוא רק יחליט לחזור לעשתונותיו ולבטא את בחירתו החופשית באמצעות האותיות 'שס' אזי אותו האל ירבה ויברך את פרי בטנו ופרי אדמתו דגנו ותירושו ויצהרו שגר אלפיו ועשתורות צאנו על האדמה שהוא נשבע לאבותיו לתת לו.  
 
מאחורי העומק התורני הזה עומד הגאון הרב יעקב חי יוסף, בנו של הגאון מרן עובדיה יוסף, שבמהלך שיעור שבועי תקף את הפעילים החרדים ושומרי המסורת שמצביעים לבנימין נתניהו ואביגדור ליברמן ואמר כי ההצבעה למפלגת 'הליכוד ביתנו' מהווה איסור דאורייתא בשל ההוראה 'לפני עיוור לא תיתן מכשול'. למתפלאים הסביר הרב הגאון שאנשי הליכוד ששולטים במדינה, ובמיוחד במשרד החינוך, אחראים ללימודי הכפירה שנלמדים בבתי הספר בישראל ובהכרח הם אלו שמכשילים את הנוער בלימודים לא תורניים שפוקחים את עיני הצעירים ומסיטים אותם מדרך הישר של תנועת ש"ס.
 
גם על נפתלי בנט, שגינה בלשון רפה את ההלכה החדשה שמחייבת לסרב לפקודות שאינן מתיישבות עם אמונה זו או אחרת, הייתה לרב הגאון ביקורת נוקבת:
 
חייבים לסרב פקודה לפינוי ישובים כפי שפסק הגאון הרב אברהם שפירא זצוק״ל (זכר צדיק וקדוש לברכה), כמו שחייבים לסרב פקודה לאכול חזיר כך חייבים לסרב פקודה לפינוי ישובים.
 
על החיילים שפינו את גוש קטיף לזכור שהם אלה שהביאו טילים לגוש דן, ולכן מי שפינה לא ינקה, לא בעולם זה ולא בעולם הבא. הרב המשיך והסביר:
 
אין שליח לדבר עבירה והחייל הוא זה שייתן את הדין על שפך הדם. כשם שהיו חייבים לסרב לפקודה לרצוח יהודים באניית האצ״ל אלטלנה כך צריכים לסרב פקודה לפנות שטחים ולהחריב ישובים ובכך לגרום סיכון חיים למיליוני יהודים.
 
את דבריו סיכם הרב בנבואה שחורה משחור שמסקנה בצידה:
 
נתניהו לא מצהיר כי לא יפנה ישובים וזה מדאיג מאוד בעיקר כאשר הוא מדבר נגד סירוב פקודה. רק טיפש לא יבחין שנתניהו עומד לבצע גירוש יהודים והוא עוסק כעת בהכשרת הלבבות מי שיבחר בו שותף לדבר עבירה.
 
אני אולי האחרון בארץ הזאת שייצא להגנתם של נתניהו, ליברמן ונפתלי בנט אבל על הגאונים למיניהם להבין שתורת ישראל אינה רכושם הפרטי והם אינם רשאים לגייסה לטובת מאבקיהם הפוליטיים. אם הם בכל זאת מחליטים להוזיל את התורה על ידי רתימתה לאינטרסים הפוליטיים שלהם עליהם להיות מוכנים שההתקפות נגד דעותיהם החשוכות יתרחבו ויהפכו למתקפה נגד הדת שהחליטה להתייצב לצדם ולגבות את כל יומרותיהם ונגד האל שלא אחז בכנפות הארץ ולא ניער רשעים ממנה. למעשה, כשחושבים על כך, מי שעבר על ההוראה 'לפני עיוור לא תיתן מכשול' הוא האל עצמו שבחר לא להגיב לדברי הבלע הללו ביודעו ידוע היטב ששתיקה כהודאה דמיא והתמימים עלולים לפרש את הדממה שבקעה מכיוונו כתמיכה בדבריו של הגאון הנבער שמאמין שגם המרומים חושבים בדיוק כמוהו.
נקרא 23308 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות