Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 31 מרס 2015 17:59

חיל הים מיישר קו עם ההלכה היהודית

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
חיל הים מאמץ את המודרנה
 
כיכר השבת, 23.2.15
 
 
 
בשלב הבא עלינו להתאים את חיל האויר וחיל המודיעין לדרישות התורניות ואז נוכל להצמיד לרמטכ"ל יועץ חרדי שיבטיח שהצבא יתנהל ויפעל אך ורק על פי כללי ההלכה (שבתנאים מסויימים מתירים גם הרג נשים וילדים חפים מפשע, לקיחת שלל והפיכת שבוי המלחמה לעבדים ולשפחות).
נקרא 22260 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

5 תגובות

 • קישור לתגובה שלישי, 28 אפריל 2015 13:10 הוסף ע״י עדי אביר

  מתן,

  חילוני הצביע על חלק מהבעייה ופתרונה. אני קצת פחות עדין ממנו:

  לצבא יש רמת כשרות מסויימת שמחייבת את כל החיילים. אני מתנגד עקרונית לאכילת אוכל כשר אבל כדי לא לזעזע את הספינה מצאתי לעצמי הכשר שמאפשר לי, בניגוד למצפוני ולאמונותיי, לאכול את האוכל הזה. אני מצפה מההנהגה החרדית למצוא, למען שלמות הצבא, המדינה והעם, את אחת הנוסחאות הגואלות שתאפשר להם לרדת מהעצים הגבוהים עליהם הם החליטו לטפס. אני בטוח שקיים הפלפול שיאפשר להסתפק בכשרות הצבאית הקיימת אבל הרבנים החרדים אינם מעוניינים בפשרות ובנוסחאות שמאפשרות דו-קיום בשלום. להם חשוב לבדל את שפוטיהם ולהרחיק מהם כל השפעה שעלולה לפקוח את עיניהם. לפיכך, הם יילחמו בחירוף נפש על הכשרות המחמירה שלהם, ועל כל שאר החומרות שמבטיחות הפרדה מירבית בין החיילים.

  את הדת היהודית כל אחד יכול לעוות לצרכיו ולרבנים החרדים נוח להקצין את דרישותיהם אל מעבר לגבול ההיגיון. רק החלפת ההנהגה החרדית יכולה לחולל שינוי בקהילה שמקצינה את עצמה לדעת. בסופו של יימצאו הרבנים ה יותר שפויים שיחליטו לתרום למדינה במקום להילחם בה. עד אז, לטעמי, יש לבלום את ההשתוללות החרדית בכל דרך אפשרית, ובכלל זה על ידי העמדתם לדין של חרדים שמסיתים להשתמט מצבא שאינו מוכן להסכים לדרישותיהם המופרזות. בשלב זה או אחר, אני משוכנע, יקום הגאון שיבין שההלכה היהודית מתירה גם גישות פחות קיצוניות ויותר פשרניות ואז החרדים יוכלו להפוך לגורם חיובי שתורם לחברה, לכלכלה ולבטחונה של המדינה בה הם חיים.

  הבעייה היא שהחשיפה לעולם החילוני/דתי מסכנת את שלטונה של ההנהגה הנוכחית של החרדים והללו לעולם לא יסכימו להנמיך את החומות שמפרידות את צאן מרעיתם משאר האנושות. על המדינה להלחם בהנהגה זאת בכל אמצעי חוקי שעומד לרשותה - ובכלל זה באמצעות מערכת המיסוי (כפי שהציע חילוני) ובאמצעות מערכת המשפט והאכיפה (כפי שאני מציע). הדבר יתאפשר כשהציבור השפוי יבין שהסכנה החרדית גדולה מכל שאר האיומים ויאחד כוחות במלחמה נגדם. כשתוקם ממשלה חסרת חרדים (ולטעמי גם אנשי הציונות הדתית) ניתן יהיה לבטל את כל האתננים שמשולמים למפלגות התורניות ולכפות את חוקי המדינה על כל אלו שאינם מכירים בריבונותה.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שלישי, 28 אפריל 2015 08:45 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  נראה לי קשור:
  http://1vsdat.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=569:%D7%9E%D7%99-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%A9%D7%9C%D7%9D-%D7%90%D7%AA-%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%92%D7%99%D7%95%D7%A1-%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%9D&Itemid=189

 • קישור לתגובה שלישי, 28 אפריל 2015 07:35 הוסף ע״י מתן ויזנר

  אדיר,
  אז אתה מוחה נגד הפילוג של הצבא. לפי זה, אם יוכשר המזון ברמת מהדרין / יהיו פלטות בכל הספינות, זה יהיה בסדר?
  האם עצם זה שבצה"ל כל המזון כשר לגיטימי בעיניך (בהתחשב בעובדה שכרגע יש דתיים בצה"ל)?

 • קישור לתגובה שני, 27 אפריל 2015 23:34 הוסף ע״י עדי אביר

  מתן,

  לפני הרבה שנים דוד בן גוריון החליט לפרק את הפלמח. מדוע? מה הפריע לו? האם זאת הייתה שנאה נטו של ההגנה וזרועותיה? נראה לי שלא. בן גוריון הבין שאסור לאפשר את התפתחותם של צבאות שונים ויש למזג את כל המחתרות לצבא עממי אחד. נאמנותן של היחידות החרדיות לצבא העם אינה מלאה כיוון שהם נשמעים לסמכויות גבוהות מאלו שהמדינה מינתה לפקד עליהם. חיילים חרדים נשמעים קודם כל ל'דעת התורה' שנקבעת על ידי רבניהם ורק אם זאת מאפשרת הם יהיו מוכנים להשמע לפקודות של מפקדיהם. זאת סכנה שעולה בחומרתה על הסכנה בפלמ"ח לא מפורק. לך זה נראה טבעי שהצבא יתאים את עצמו לחרדים. עבורי זה אסון שמפצל את הצבא למסגרות שבטיות שכל אחת מהן נשמעת לסמכות אחרת.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 27 אפריל 2015 23:02 הוסף ע״י מתן ויזנר

  לא הבנתי מה אתה רוצה. אני מבין חילונים שמתלוננים לגבי תחבורה ציבורית בשבת, מונופול הנישואין, הרבנות הצבאית שמתערבת בטקסים וכו'.
  כאן חיל הים נותן תנאים טובים לדתיים כדי שיהיה להם קל לשרת, זה מוצדק גם בלי לטעון טענות עמומות כמו הצביון היהודי של המדינה. מה פה מפריע לך? לכאורה, זה נטו שנאת דת

התגובות האחרונות