Print this page
שלישי, 29 דצמבר 2015 12:31

עדותו של ב.

דרג מאמר זה
(9 מדרגים)
את העדות הבאה קיבלתי במייל. אשמח לקרוא את תגובות הקוראים ולקבל עדויות מקוראים נוספים.
 
בתור התחלה אשמח  להציג את עצמי..שמי ב. בן 27 רווק מבית חרדי ירושלמי שורשי ושמרני. לפני השלושה חודשים נתקלתי באתר שלך ומאז אני מקדיש כמעט כל יום כשעה ויותר לעיין בו..מה שמעיד על כך שזה תפס אותי בכל המובנים.. בפרט בחלק ההגיון/לוגיקה המחקר והמדע ..בפרט נהנתי לעקוב אחרי  התגובות שלך לכל המי ומי שחושבים את עצמם לנציגים הבלעדיים של האמת וההגיון בעולם..למעשה אחרי כחודש של קריאה באתר חדלתי מכל הטקסים/תפילות שהייתי עושה במשך חיי מגיל שלוש כולל שבת..בשר וחלב וכו'.
 
אמנם לא שיניתי בלבושי החרדי. כובע וחליפה כבר מזמן הורדתי. הכוונה חולצה לבנה ומכנס שחור זאת מפני שאני עדיין מתגורר אצל הורי והם לא מודעים לשינוי שהתחולל אצלי בפנים..וגם מפני הוקרת טובה על כך שגידלו אותי..אין ברצוני לצער אותם..בעניין נוסף ניסיתי לאחרונה גם לפתוח דיון בקבוצת וואצאפ של כמה מחברי החרדים..לא עזר כל מה שהבאתי מהאתר שלך קישורים צילומי מסך..הם פשוט המשיכו לדקלם סיסמאות ולטמון את הראש בחול..בדיוק כמו שהמגיבים באתר שלך מטיבים לעשות..נשאלת השאלה באיזה שלב החרדי הממוצע הופך להיות זומבי וחדל להשתמש במוחו? ולחזור כמו תוכי על סיסמאות ופסוקים שפיטמו אותו? ואיך קורה שגם אני גדלתי בתוך הביצה הנ"ל והצלחתי להשתחרר מכבלי החשיבה של הדת? (בעזרתך כמובן)
 
כמו כן ניסיתי להתווכח באופן אישי עם חבר קרוב שלי..ושוב פעם הוכיתי תדהמה לנוכח התופעה של הבת יענה..וכמובן שינון סיסמאות רבניות.. עד כדי אמירה כגון יש לך כרגע וירוס זה עוד יעבור לך בסוף ..הוא גם ממהר לקבוע בהחלטיות רבה שכל היוצאים בשאלה הם אנשים שהיה להם רע בחיים.. נשאלת השאלה האם יש סיכוי להוציא אותו מהקיבעון מהשטיפת מוח שהשתיקה את ההגיון הפנימי שלו? כמו שראיתי פעם בסדרה "היה היה פעם " כיצד המכשפה נותנת לנסיכה לאכול תפוח מורעל..ממש ככה אני מרגיש שנתנו לו לאכול מהתפוח הזה..והוא מבקש לאכול עוד כאלה תפוחים..במקרה שלי כנראה שלא אכלתי את כל התפוח..אחרת אולי גם האתר שלך לא היה עוזר לי לצאת מהשטיפת מוח..
 
לסיכום האם יש סיכוי להראות לו את האור  או שעדיף להרים ידיים? ואם יש כזה סיכוי איך אני עושה את זה? כי באמת חבל לי עליו בתור חבר קרוב..ושוב תודה על העבודה הנפלאה והמקצועית באתר שלך..קראתי לפי הסדר מההתחלה כרגע אוחז  בחלק של מדע יהודי..
המשך בדרכך זו ומי יתן שיום אחד נסתכל על כל הדתות - ובפרט היהדות כהסטוריה אפלה ומבישה שעברה מן העולם..שנראה אותם רק במוזיאון ובספרי ההסטוריה..

כמובן גם הפניתי אותו לאתר שלך הוא טוען שקרא ולא השתכנע.. אני בספק אם הוא קרא את כל מה ששלחתי לו..או שהוא קורא את זה בצורה ביקורתית במגמה שלא להשתכנע מההגיון ששולט בכל מאמריך..
 
בברכה ב.
 
(השם המלא וכתובת המייל לא הוצגו לבקשת הכותב והם שמורים אצל מנהל האתר)
 
נקרא 3419 פעמים

41 תגובות