Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 11 אפריל 2017 13:23

תגובתה של מלכה זלצר מתאריך 25.6.16

דרג מאמר זה
(1 מדרג)

תגובתה של מלכה זלצר (משפטנית וסופרת) מתאריך 25.6.16

 

אתה מלא שנאה ליהודים אוטנטיים, אתה יודע שאינך צודק, בכך שיהודים כופרים פעלו בשם הציונות האמתית של הרצל החליטו לגנוב אדמות של ערבים ולייבש ביצות ולרשום את מגילת העצמאות - הם עדיין לא קנו זכות מוחלטת לגבי ארץ ישראל. הארץ המובטחת לעם ישראל ולצאצאי שנים עשר השבטים כמתנה נצחית שייכת לכל בני העם הנבחר - עם ישראל ולא רק לצאצאי שבטי יהודה, בנימין וחלק שבט לוי. אנו מאמינים בני מאמינים - בעיקר בני עדות המזרח והספרדים שהם צאצאי שבטי יהודה, בנימין וחלק לוי שהוגלו מהארץ לאחר החורבן של שנת 70 ו-134 למניינם - תובעים זכות מלאה לגבי ירושת הארץ בהתאם לנבואות שבכתבי הקודש שלנו. הציונים החילוניים לא ישנו זאת גם אם הם תרמו רבות להקמת מדינת ישראל. בהתאם לציונות החדשה, הידועה בשם אם תרצו, הציונים שקמו לאחר הרצל טעו בכך שהדירו את דת ישראל. גם הגויים ובעיקר אוייבינו תמימי דעים שהכופרים בוגדים במסר האלוקי, והם מודעים לעוול הנגרם על ידיהם לספרדים ולבני עדות המזרח שבתמימותם האמינו לציונים ושלחו ילדיהם למוסדות חינוך של הכופרים. הגיע הזמן שתפסיק להפיץ דעות כוזבות ומטעות את הציבור, הגורמות למחלוקת.

 

Read my book: The Passion of the Chosen, published by Austin&Macauly

  

תשובתי מתאריך 29.6.16

                             

מלכה,

אם היית מוסיפה את הביטוי 'לפי דעתי' בראש כל משפט הייתי מסתפק בהערה כללית על הלגיטימיות של כל השקפות העולם שאינן סותרות את עצמן, בין אם הן נשענות על סיסמאות רבניות ובין אם הן נסמכות על ידע והבנה של ממש. למרבה הצער, בחרת לפתוח את דבריך במתקפה אישית ולכן החלטתי להסביר לך ביתר אריכות מדוע לדעתי את, והרבנים שעל סיסמאותיהם את מתבססת, טועים, מטעים ומוציאים שם רע לעולם החרדי כולו.

 

1.

אני מבין שפרסמת ספר שעוסק בהיסטוריה היהודית אבל איני רואה כיצד הספר הזה מקנה לך את הזכות להתנשא ולהניח שהאמת האחת, היחידה, המוחלטת והשלמה נמצאת רק בידייך וטיפוסים כמוני יודעים שאת צודקת אך מעדיפים, ממניעיהם האפלים, להתעלם מהאמת ולאחוז רק בשקרים וסילופים. כשאת כותבת 'אתה יודע שאינך צודק' את למעשה אומרת שפי וליבי אינם שווים ואני טוען טיעונים בהם אני עצמי איני מאמין. האם כל כך קשה לך לקבל את העובדה שיש אנשים שחושבים אחרת ממך? האם כל מי שאינו חושב מחשבות רבניות מונע רק מרוע ושנאה? האם איני רשאי להבין את ההיסטוריה ואת המקורות בדרכי ולאו דווקא בדרכך? לא תאבדי מכבודך אם תניחי שגם לאלו שאינם מצטטים סיסמאות רבניות יש דעות לגיטימיות ולא תזיקי לעצמך אם תתמקדי בדעות הללו ותוותרי על הניתוח הפסיכולוגי שלדעתך מסביר את ההתנגדות לדעותייך.

 

2.

אני לא מונע משנאה לחרדים. אני גם לא 'שונא' מחלות ממאירות אף שאני חושב שצריך להדבירן ולהעבירן מהעולם. אין לי גם שום רגש אישי כלפי סוחרי סמים ולדעתי יש להכניס את כולם לכלא בין אם הם נחמדים יותר או נחמדים פחות. האנושות חייבת להילחם במחלות, סמים ודתות בכל האמצעים העומדים לרשותה, ללא קשר לסימפטיות ואנטיפטיות, אהבות או שנאות.

 

אני מציע לך לקרוא את התגובות לדברים שאני מפרסם הן באתר והן בדף הפייסבוק שלו. עד מהרה תגלי שרוב המגיבים העויינים נהנים מידע פסיכולוגי מעמיק שמאפשר להם לקבוע שאני 'מלא שנאה' ליהדות, ליהודים, למוצאי, לתרבותי, לעמי וכדומה. ההכפשה האישית היא נשקם היעיל ביותר של כל הכתות ושפוטיהם שטופי המוח לומדים שהביקורות נגד הכת תמיד נובעות משנאה, קנאה או איזה פגם אישיותי שמעיק על אלו שמתנגדים להם. זה נכון לגבי הסינטולוגים, זה נכון לגבי חסידי הכומר מון, זה נכון לגבי המרקדים של הרא קרישנה וזה נכון גם לגבי החרדים. אני לא שונא חרדים. בוז – כן, סלידה – כן אבל שנאה – לא!

להערכתי, הבורות, ההתנשאות, ההתבדלות, הטפילות וההשתמטות של החרדים מאיימות על עתידה של מדינת ישראל וחובה על החברה הישראלית לשרש את התופעה ולהפוך את החרדים לאזרחים מועילים. לא השנאה היא שדוחקת בי אלא החשש לגורלה של המדינה היחידה שיש לי מחד והדאגה הכנה לעתידם של החרדים שתוך שנים ספורות ייאלצו לזנוח את הבועה ולהתמודד עם העולם הריאלי כשבאמתחתם אין דבר זולת סיסמאות רבניות שחוקות שאינן יכולות להוות תחליף להשכלה, עבודה והתערות חברתית. את העתיד שאני צופה לעולם החרדי תיארתי במאמר 'האם הבועה החרדית עומדת להתפוצץ?' ואת את יחסי האישי לחרדים הבהרתי במאמר בשם 'האם אני שונא חרדים?'

 

3.

עתה לביטוי 'יהודים אוטנטיים' שמניח כמובן מאליו שהחרדים, בניגוד לאנשים כמוני, הם הביטוי האוטנטי ביותר של העם היהודי. אני שולל את הטיעון הזה מכל וכל. היהודים ה'אוטנטיים' לא היו טפילים ורובם עבדו למחייתם, לרוב בעבודות מפרכות שלא הותירו להם יותר מידי זמן לשינוני סרק באוהלה של תורה. לדעתי החרדים הם מוטציה של הדת היהודית שהקשר בינה לבין התרבות המפוארת של העם היהודי הוא מקרי בלבד. המוטציה הזאת החלה להתפתח במזרח ומרכז אירופה בתקופת ההשכלה, בסוף המאה השמונה עשרה, והיא פגעה רק באחוז קטן מבני העם היהודי. רוב רובם של היהודים, באירופה ובארצות המזרח, עבדו למחייתם וכשהתנאים אפשרו זאת הם שלחו את ילדיהם ללמוד לימודי חול ולרכוש לעצמם השכלה ומקצוע.

 

כתוצאה מכך העולם היהודי טיפח מגוון רחב של טיפוסים – יהודים אורתודוקסים, מיעוטם שקוע ברליגיוזיות עמוקה ורובם ממלא מצוות בסיסיות בצורה מכאנית וללא כל רקע תיאורטי, קונסרבטיבים-מסורתיים, רפורמיים, קומוניסטים, סוציאליסטים, משכילים, ציונים, חילונים וכדומה. כולם, בדרכם, היו יהודים 'אוטנטיים' והיומרה הרבנית לייחס את ה'אוטנטיות' רק לעצמם היא חלק ממסע מתוזמר של שקרים, דיסאינפורמציה וניצול ציני של הכבוד שחלק מהיהודים הפשוטים עדיין רוחש למנהיגיו הדתיים.

 

אדרבה, כל אימת ששערי החברה המקומית נפתחו בפני היהודים הם מיהרו להתרחק מהדת ולהצטרף ל'מודרנה' שסביבם. יהודי מרכז ומזרח אירופה שהגיעו לארצות הברית השילו מעליהם את כבלי הרבנים והראו לעולם כיצד גאון הרוח ה'אוטנטי' של העם היהודי באמת נראה. דור המהגרים אולי עסק במסחר זעיר ובעבודת כפיים מפרכת אבל ילדיהם רכשו את ההשכלה שאפשרה להם להצטרף תוך עשרות שנים ספורות לשדרה המרכזית של החברה האמריקאית. מי יכול לשער כיצד אמריקה, והעולם כולו, היו נראים היום ללא המדענים, החוקרים, מנהיגי הפועלים, המורים, הרופאים, המשפטנים, האדריכלים, היזמים, המדינאים, הכלכלנים, התעשיינים, הבנקאים, הסופרים, הקולנוענים, המלחינים, האמנים ואנשי הרוח היהודים שתרומתם לתרבות האנושית לא תסולא בפז. אלו הם אחיי האמתיים. אלו הם היהודים ה'אוטנטיים' שפרצו נתיבות חדשות באינסוף, הפכו את עולמנו לטוב יותר והאירו לעמים את הדרך לחופש, שוויון, אחוה, קדמה ונאורות.

 

מה תרמו החרדים לאנושות? מה הם פיזרו סביבם זולת חושך, קנאות ושנאה? במה הם הצדיקו את קיומם? במאמר 'שני רבנים בשם אברהם' אני דן ברב אברהם יהושע השל, מבחינתי סמל ומופת ל'אוטנטיות' היהודית, שקידש את עמו ואמונתו בהולכו שלוב זרוע עם מרטין לותר קינג בדרך לסאלם שבאלבמה. מצד שני אני מזכיר את הרב החבדי אברהם הכט ששפך את נשמתו השחורה בהתחנחנות הבלתי נשכחת 'אני אמרתי שצריך לרצוח את רבין? הרמב"ם אמר שצריך לרצוח אותו!'

 

אם את באמת רוצה להבין מהי יהדות 'אוטנטית' עליך רק לראות קטע קטן מסדרה בשם 'The Jewish Americans'  שהופקה על ידי PBS האמריקאית. בקטע זה רואים אשה מבוגרת וצנומה, שערה אסוף מאחור ומשקפיים גדולים ועגולים מכסים את עיניה, יושבת על כסא ושואלת: 'אתם יודעים מה ההבדל בין מנהל חשבונות בענף הטקסטיל לבין שופט בבית המשפט העליון בארצות הברית?' המחשבה מעלה חיוך מבוייש על שפתותיה והיא משיבה לשאלה של עצמה - 'דור אחד'. בתחתית המסך מופיע הכיתוב 'רות ביידר גינסבורג'. כל מילה נוספת היא מיותרת כי רות ביידר גינסבורג היא אחת משלושת השופטים היהודים שמהווים היום שליש משופטי בית המשפט העליון של ארה"ב. על נושא זה הרחבתי במאמר 'יהדות ארה"ב התפארת והבושה'.

 

4.

אם כבר מדברים על שנאות הרי שאין שנאה עמוקה יותר מזאת שהחרדים חשים כלפי התנועה הציונית. הציונים הקימו את מדינת ישראל, הגנו עליה, פיתחו אותה והעלו אליה את המעוכים והמדוכאים שהיום מנסים למוטטה.

 

את מדקלמת באדיקות את כל סיסמאות השטנה השקריות שהרבנים המציאו במהלך מלחמתם בתנועה הלאומית שמאיימת ליטול מהם את זכות קיומם ושררתם אבל הם טועים ומטעים: הציונים לא גנבו את הארץ הזאת מאף אחד. אומות העולם העניקו להם את הריבונות בגבולות הקו הירוק מתוקף החוק הבינלאומי ואיש, חוץ מהערבים והחרדים, אינו שולל את זכותנו לארץ הזאת. הארץ מעולם לא הובטחה לרבנים ולשפוטיהם. כל ההבטחות המקראיות ניתנו לזרעם של האבות המיתולוגיים, היינו, כל מי שקשור אליהם מבחינה גנטית.

 

אתם המאמינים בני המאמינים יכולים לתבוע איזו זכות שאתם רוצים בירושת הארץ אבל האמונה אינה תנאי מספיק לקבלת חלק בירושה וזכויות שוות יש גם לאלו שבזים לאמונות הטפלות של הדת היהודית וגם לכל בעלי הדם היהודי שנטמעו בגויים ובכללם כל המתנצרים, המתאסלמים ושאר מיני המתבוללים. למעשה, כל מי שיבוא עם תוצאות של בדיקת DNA שמוכיחה את קשריו הגנטיים לעם ישראל יהיה זכאי לאותה החלקה שתינתן לגדול שברבנים, אפילו אם אותו אדם בא ממשפחה שהתנצרה במאה הרביעית, התאסלמה במאה התשיעית ומחשיבה את עצמה היום כפלסטינאית לכל דבר ועניין.

 

עליך להבין שאת ורבנייך אינם הפוסקים העליונים שקובעים למי יש ולמי אין זכויות בארץ ישראל ואם את תנפנפי במיתוסים שלך עלול לבוא מישהו שינפנף באותם המיתוסים ויהפוך את הקערה על פיה. עליך גם לקחת בחשבון שאת אינך היחידה שמשועבדת למיתוסים ולעמים אחרים יש מיתוסים משל עצמם שפוסלים לחלוטין את ההבלים בהם את מאמינה. אם לא היית עושה שקר בנפשך היית מודה בפה מלא לציונים שעיגנו את זכות הקיום של מדינת ישראל בחוק הבינלאומי ולא בספר שאיש אינו יכול לערוב למקורו ואיש אינו יכול להיות בטוח במהימנותו. הרחבתי על הנושא במאמר 'זכותנו על הארץ המובטחת'.

 

5.

בדבר אחד אני מסכים איתך – באמת הגיע הזמן שתפסיקו 'להפיץ דעות כוזבות ומטעות את הציבור, הגורמות למחלוקת.' תאוות השררה, הכבוד והבצע של הרבנים גוררת צעירים לביצת הבורות והבערות של הדת היהודית ומכרסמת באושיותיה של המדינה שלי. הדת היהודית נבנתה סביב האינטרסים הרבניים והיא משרתת אך ורק אותם. על כל אדם חושב לרדת לשורשי סיסמאותיה, לזהות את השקרים והעיוותים שעומדים ברקעם ולתרום את כל כובד משקלו לסיכול הסכנה שמאיימת למוטטנו.

 

אני אשמח לקרוא את הספר שלך אם במקביל תקראי את המאמרים באתר זה. אני בוגר ישיבה ויש להניח שאני מכיר היטב את כל הסיסמאות שעומדות בבסיס דברייך. מאידך, אני לא כל כך בטוח שאת נהנית מהידע המחקרי שיהפוך את המאמרים שאני כתבתי לטריוויאליים וחסרי ערך. אשמח להתייחס באריכות לכל תגובה בה תנסי לחשוף את טעויותיי, בורותי וחוסר הבנתי.

 

עדי אביר

 

נקרא 1994 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות