Skip to content

1VSDAT

Open menu
חמישי, 14 יולי 2016 14:37

האזנה להרצאה של המחזיר בתשובה יוסי מזרחי (שחר ע.)

דרג מאמר זה
(3 מדרגים)
הרב יוסף מזרחי נחשב לאחד מגדולי המחזירים בתשובה. יש לו רבבות עוקבים ברשתות החברתיות, אלפי קטעי וידאו, והוא מרצה במקומות רבים. האדם הזה נתפס שוב ושוב באמירות גזעניות, פרימיטיביות, אנטישמיות, מיזוגיניות, סקסיסטיות, ועוד. בחרתי אקראית הרצאה קצרה שלו, וניסיתי לתמלל אותה כדי לבדוק האם בין כל הסקנדלים ופליטות הפה המזעזעות הוא אומר גם דברי תורה או דברי טעם. התוצאה לפניכם.
 
 
בשנים האחרונות יותר ויותר רבנים ומחזירים בתשובה עושים שימוש באינטרנט וברשתות החברתיות להעברת מסרים לציבור הרחב. אחד השמות החזקים והמשפיעים בעולם זה הוא הרב יוסי מזרחי. למזרחי, שמוכר בעיקר בזכות פעילותו בפייסבוק וביוטיוב, יש מעל ל-93,000 עוקבים. יש לו אלפי הרצאות מוקלטות, ולדבריו "קהל היעד זה לא בחורי ישיבות או חרדים, אלא חילונים וכאלו שכבר התחילו להתחזק"[א].
 
אין מחלוקת כי יש לו השפעה רבה. אולם, בד בבד עם פלפולי תורה ודרשות, הוא תורם לא מעט פליטות פה מזעזעות, למרות שמדובר בעולם הרבנים והמחב"תים, עולם אשר פליטות פה אינן חריגות (קל לשלוף מהזכרון לדוגמא התבטאויות של הרב עובדיה יוסף או אמנון יצחק אשר גרמו לסערות והצריכו התנצלויות או התקפלויות).
 
רק בשנתיים האחרונות הספיק מזרחי לפסוק בין השאר כי "כל הנשים שחולות בסרטן השד חטאו באותם אברים והתנהגו כמו בהמות"[ב], לקבוע כי "הנשים החילוניות בשואה הצטלמו בעירום עבור הנאצים לפני שנכנסו לתאי הגזים בניגוד לנשים הדתיות ששמרו על צניעותן"[ג], טען כי פחות ממיליון יהודים נרצחו בשואה[ד]- דבר שיצר סערה עולמית בקרב יהדות ארה"ב (ושמחה גדולה בקרב מכחישי שואה מוסלמים שהזדרזו לאמץ את דבריו[ה]), הבהיר לגברים השותים בצמא את דבריו כי אדם שאנס אישה והכניס אותה להריון זכה לקיים מצוות "פרו ורבו"[ו], הסביר כי "מצווה לסכסך בין בעל ואישה חילונים"[ז], אמר שכל החיילים החילונים שנהרגו במלחמות הולכים לגיהנום[ח], ורק מתחילת החודש (יולי 2016) הספיק לנאום שאין מה לרחם על אנשים שנולדו משותקים, נכים או אוטיסטים כי "מגיע להם על חטאיהם בגלגול הקודם"[ט] והסביר שהיטלר רצה ללחום ביהודים כי האמין שהם בגדו בקב"ה[י].
 
כל ההקדמה הזו הובאה על מנת לתת למי שלא מכיר את האיש ופועלו טעימה לגבי דיעותיו הלא תורניות. ואז שאלתי את עצמי, אולי חוץ מהיותו גזען שוביניסט פרימיטיבי הוא גם גאון בתורה ובעל ידע כללי רחב המושך את נפש שומעיו? אולי צריך לעשות הפרדה בין דיעותיו האישיות לבין כשרונו התורני, הידע הכללי שלו וכשרונו הרטורי?
 
החלטתי להפשיל שרוולים ולהאזין להרצאה אקראית שלו, לתמללה ככל האפשר ולתקן\להעיר במידת הצורך אם אמצא טעות או סילוף, שכן, בדומה ל"רב" מזרחי, גם אני מעוניין שציבור הלומדים ייחשפו למידע ולאמת, כך שאפשר להגיד שאני רוצה לעזור לו.
 
כאמור, למזרחי אלפי הרצאות מוקלטות (לדבריו, מעל 5000 בעברית ובאנגלית[יא]) שחלקן ארוך מאוד, ואני בחרתי הרצאה קצרה יחסית:
 
 
 
 
דבריו של מזרחי מובלטים ברקע חום. הערותיי מודגשות באדום.
 
קטע הוידאו מתחיל, בהשתלחות ביהודי אחר:
 
יש איזה רשע מרושע אחד, טוען שהיה ראש ישיבה, שקרן - עשיתי עליו חקירה: הוא לא היה ראש ישיבה, קורא לעצמו ירון.
 
הכוונה לירון ידען, מייסד ארגון "דעת אמת" אשר נמנה עם סגל הכולל בישיבה ברכסים[יב]. אם היה ראש הישיבה או לא, הדעות חלוקות. [יג]
 
שומעים? אז הוא אלוף העולם בשקרים. הוא לוקח את כל ההוכחות של הסמינרים, ומסלף בהן פרט-שניים, ומתחיל לפרסם נגד, כדי להחזיר אנשים בשאלה, וכבר רבים חללים הוא הפיל... הוא שקרן מתוחכם..(כאן מזרחי מרחיב בסוגי שקרים ושקרנים- ש.ע.)... לדוגמא: הוא לוקח את הראיה שהבאתי על הקשקשת ועל הסנפיר "כל שיש לו קשקשת יש לו סנפיר"- כל מה שיש במים- אם היה בגוף שלו קשקשים- חייב שיהיה לו סנפירים. עשה סרטון ביוטיוב. אמר "למה צוחקים על הדתיים". עשה סרטון ביוטיוב. אמר "למה צוחקים על הדתיים".
 
הסבר רקע: על פי הגמרא שאותה הסביר מזרחי, כל יצור שחי במים שיש לו קשקשים- חובה שיהיו לו סנפירים, ולא יימצאו לעולם בעלי חיים ימים עם קשקשים ובלי סנפירים. על כל פנים, מזרחי מתייחס לסרטון הבא (אשר לא נוצר ע"י אותו ירון ידען):
 
 
 
 
בסרטון הראה היוצר כי קיימים זוחלים קשקשאיים שחיים במים בלבד, כמו נחשי הים והנהרות. לנחשים אלה יש קשקשים ואין סנפירים, הוכחה הסותרת את טענת הגמרא שעליה מתעקש מזרחי.
 
הוא מראה אותי שם כאילו אני אומר את זה ומראה איזו לטאה כזו עם רגלים, כמו תנין, אומר: הנה, יש לה קשקשים ואין לה סנפירים! אתם רואים שיש טעויות בתורה? עכשיו זה למשל שקר מטופש: כי כל אדם קצת עם שכל היה אומר "מה הוא מדבר מה אתה עונה" את זה תאכלו מכל אשר במים, כל אשר חי במים, דגים, נחשים, סוסי ים, צבי ים. מה אתה מביא לטאה מהיבשה? למה שיהיה לה סנפירים- היא לא חיה במים!"
 
שקר. הסרטון התמקד ביצורים אשר חיים במים, שיש להם קשקשים, ואין להם סנפירים.
 
לאחר שסיים הרב (1) להתנגח בירון ידען (2) ליחס לו יצירת סרט וידאו שהוא לא יצר (3) לשקר לגבי מה מופיע בסרטון, הוא עובר לנושא הבא: הידע האסטרונומי של חז"ל לעומת היוונים:
 
אתן לכם דוגמא איזה נזק הם עושים: בא איזה אחד דומה לו, אומר לי "תשמע אתה הראית על חידוש הירח. זה הבבלים ידעו כבר בתקופת ממלכת בבל לפני 2600 שנה ו-600 שנה לפני הגמרא. החכמים העתיקו את זה מהבבלים". אמרתי לו "אין בעיה, תביא לי הוכחה באיזה שהוא ספר, אותנטי, שהם ידעו את מחזור הירח". אמר לי "אני אראה לך מאמרים". אמרתי לו "מאמרים מעניינים את הסבתא שלי, אתה יודע כמה מאמרים כוזבים ביום מוציאים בעולם, כל מיני שקרים. לך בעולם הערבי: אומרים שלא היה בית מקדש בירושלים, אומרים שהעקידה הייתה עם ישמעאל בכלל, אומרים שהשם עזב את היהודים למרות שהמטופשים האלה רואים כולם שארבעים שנה אחרי חטא העגל השם עשה לנו ניסים והוריד לנו מן". העולם מלא במאמרים מטופשים, אבל צריך שכל, לשקול.
 
אז אתה בעצם שולל מיתוסים של דתות אחרות ומתבסס על המיתוסים של הדת שלך ומבחינתך זו הוכחה מדעית?
 
אז אני אמרתי לו: מאמרים זו לא ראיה מדעית. כל אחד כותב מה שבא לו.
גם דרווין אמר שבאנו מהקוף ואחרי זה כל התלמידים שלו ניפצו לרסיסים את כל מה שאמר והמציאו תורת אבולוציה חדשה לגמרי. מה שדרווין אמר- כלום לא נשאר מזה.
 
כמה שקרים במשפט אחד. דרווין לא אמר שבאנו מהקוף. הוא כתב שלנו ולקופים יש אב קדמון משותף. הוא היה הראשון לדבר על הברירה הטבעית, אשר הפכה להסבר המקובל לאבולוציה, והיא יוצרת את הבסיס לסינתזה האבולוציונית המודרנית בצורות שונות. גילויו המדעיים של דרווין נשארו בסיסה של הביולוגיה עד היום, ועיקרי תורתו של דרווין התקבלו על הקהילה המדעית בעולם ללא סייגים[יד].
 
תראה לי מסמך שנמצא בחפירות ארכיאולוגיות! כמו הפפירוס שמצאו במצרים. נמצא במוזיאון בהולנד, שמתאר את כל יציאת מצרים, את עשרת המכות.
 
מזרחי מתכוון לאיפוור, פפירוס מפורסם אשר מתוארך לסוף המאה ה-13 לפנה"ס; שהוא העתקה של פפירוס מוקדם יותר, ככל הנראה מהתקופה 1800-1650 לפנה"ס. בפפירוס מתוארת קינה על מצבה של מצרים: אנרכיה, אסונות טבע, חילופי מעמדות, מרד, מגפות, רעב ומלחמת אזרחים. אם מתאמצים מאוד, אפשר לעוות כמה מילים על מנת לקבל בצורה כללית רמז לשלוש מכות מ"מכות מצרים" התנ"כיות. הפפירוס הזה משמש מחב"תים רבים כהוכחה לנכונות התיאורים המקראיים, למרות שהוא מתאר דברים שונים לחלוטין, והקשר שלו ליציאת מצרים רופף מאוד במקרה הטוב וכאמור נכתב מאות שנים קודם לכן.
 
מצרי בשם איפוור, שנה לפני מתן תורה! הם עוד היו במצרים! המצרי כותב: כל הארץ דם. כל הארץ מלאה במתים.
 
שש מאות שנה לפני מתן תורה! לפי התיאור המקראי הנילוס ואחריו כל הנהרות במצרים הפכו בדרך נס אלוהי לדם, ולמצרים לא היה איך לשתות: 'וַיִּבְאַשׁ הַיְאֹר, וְלֹא-יָכְלוּ מִצְרַיִם, לִשְׁתּוֹת מַיִם מִן-הַיְאֹר; וַיְהִי הַדָּם, בְּכָל-אֶרֶץ מִצְרָיִם: וַיַּחְפְּרוּ כָל-מִצְרַיִם סְבִיבֹת הַיְאֹר, מַיִם לִשְׁתּוֹת: כִּי לֹא יָכְלוּ לִשְׁתֹּת, מִמֵּימֵי הַיְאֹר'.[טו]
 
לפי הפפירוס: 'הנהר הוא דם, אך עדיין אנשים שותים ממנו. אנשים נרתעים מבני אדם וגוועים למים'. הפפירוס גם מסביר למה: 'מתים רבים קבורים בנהר; זרם הנהר הוא קבר ומקום החניטה נהיה כזרם'.[טז]
 
קשר למכת דם? לא ממש. בפפירוס כאמור אפשר למצוא קשר קלוש למכת בכורות ולמכת דבר, שגם הם נסתרים בקלות, וזה כמובן בלי לדבר על התיארוך הבעייתי.
 
מאמר מדעי שכל המדענים בעולם הסכימו עליו פה אחד, הוא נמצא במוזיאון ליידן בהולנד, שש עשרה עמודים, מצרי גוי כתב מאמר ממש בשידור ישיר, כל מה שקורה במצרים!
 
כאמור, שש מאות שנה לפני כן, ומתאר דברים שונים לגמרי.
 
עמוד של אש לפני אויבי הארץ הוא כותב. מה כתוב בתורה? "עמוד ענן ואש לנחותם בדרך". מי זה אויבי הארץ של המצרים? היהודים!
 
שקר. בפפירוס כתוב "ראה, האש עלתה גבוה גבוה, ולהבתו הולכת נגד אויבי הארץ". בסמוך כתוב "שערים עמודים וקירות נאכלו על ידי האש". זו הסיבה שהאש עלתה גבוה. לא עמוד ולא נעליים.
 
שומעים? זה מסמך אותנטי. זה מצאו בחפירות ארכיאולוגיות. אמרתי לו תראה לי ספר בבלי אחד בעולם. יש ספר אחד מתקופת בבל? כתוב בגמרא "אין חידושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה וכו'" (כאן מופיע חישוב מספרי ארוך- ש.ע.)
{בשלב זה אומר לו אחד המאזינים:} הרמב"ם אומר שזה לא בא מהיהודים!
 
הרמב"ם טעה בהרבה דברים. טעויות קוסמולוגיות (גלגלי הכוכבים, גשם חמישי), ביולוגיות (היוצרות התולעים), רפואיות (תיאור הרחם , שלילת יוצא דופן) ועוד. כך שהרמב"ם הוא לא תו תקן לאמינות. אבל נזרום איתך.
 
{מזרחי:} לא, מה פתאום, אין כזה רמב"ם. תקרא לי. אני רוצה לשמוע. להיפך, הרמב"ם אומר שיש דברים מדעיים שהעתיקו מהיוונים, אבל מה שקיבלנו מהר סיני זה עבר מדור לדור.
תראה מסמך בבלי! תראה מסמך יווני! תראה משהו שהוא מלפני הגמרא. אז תהיה לנו בעיה. נוכל לומר שאולי החכמים העתיקו מהם.
 
שקר או בורות? הבבלים ניהלו יומנים שתיעדו תצפיות אסטרונומיות מפורטות, וקיימים ממצאים ארכיאולוגים רבים המעידים על כך: נבו-רימני שחי בשנת 500 לפנה"ס הצליח לחשב את אורכו הממוצע של החודש הסינודי כשמונה מאוד שנה לפני רבן גמליאל וחכמי הגמרא.[יז]קידינו, שחי כ-500 שנים לפני ר"ג, שכלל את חישובי קודמיו והגיע בדיוק לערך שנקב ר"ג בגמרא שאותה ציטט מזרחי, והרבה זמן לפניו[יח]. היווני היפרכוס שחי כ-250 שנה לפני ר"ג, עשה חישוב משלו והגיע בדיוק לערך שחישב קידינו[יט]. שאמשיך?
 
{בשלב זה אחד הלומדים מוכיח למזרחי מהרמב"ם שהוא טועה והרב משנה גישה}
הרמב"ם כותב באופן כללי שהיה בידי חכמי ישראל ספרים של יוונים. אבל הוא לא מדבר על הבבלים!
 
עכשיו פתאום יוונים שמצאו את מולד הלבנה 300 שנה לפני חכמי הגמרא זה לא מספיק? חייב מקור בבלי? למה? ובכן לשאלתך: נבו-רימני וקידינו
 
הרמב"ם אומר שהרבה ספרים מתקופת הנביאים לא נמצאים בימינו. אבדו בפרעות, בחורבן, וכו'. והרבה מספרי המדע הם יוונים, אבל הגמרא אומרת ש..למשל, חכמי יוון אמרו שהשמש הולכת מסביב לכדור הארץ, ובסוף יצא שהם טעו. אבל חידוש הירח זה היה חייב להיות ממשה רבינו ואני אגיד לך למה: בגלל שהגמרא אומרת ש(תיאור ארוך שמסתיים בציטוט) "אמר להם רבן גמליאל: כך מקובלני מבית אבי אבא". לא מהיוונים. לא מהבבלים. כל מקום בש"ס שכתוב "כך מקובלני" זה פתגם ידוע, הכוונה ממשה רבינו ועבר מאב לבן עד אלינו. הלכה למשה מסיני.
 
מדוע "בית אבי אבא" פירושו מעמד הר סיני? למה לא להניח שידע זה הגיע אל רבן גמליאל או לאביו אבא מחכמי יוון ובבל הקדמונים? הרי אמרה הגמרא ש"חכמה בגויים- תאמין" ומדובר כאן על עניין מדעי אסטרונומי נטו ולא על הלכה!
 
אז אתה רואה שמפורש במקור כתוב שקיבלנו את זה בהר סיני!
 
שקר. אני רואה שבמקור כתוב שר"ג אמר שהידע שלו לא התבסס על חישובים (היוונים והבבלים הראו את החישובים שלהם) אלא על ידע שעבר אליו במסורת סתומה שעליה לא הרחיב.
 
אם שני תלמידים ישבו זה ליד זה ויעשו מבחן במתמטיקה על תרגיל מסובך, ולאחר שעתיים אחד מהם יציג חישובים, את הדרך, טעויות שתוקנו, מחיקות ולבסוף את התוצאה הנכונה, והשני ישאיר מחברת בחינה ריקה ויכתוב כמה דקות אחריו רק את התוצאה ויטען שהוא זכר את תוצאת התרגיל כי יש לו מסורת מבית אביו שזו תוצאת התרגיל, תהיה לי בעיה להאמין לתלמיד השני.
 
עכשיו יש דברים שהעתיקו מחכמי יוון. אבל זה לא מעלה ולא מוריד מבחינת התורה כי זה לא סוגיות להלכה. אתן לכם דוגמא: יש רפואות שהעתיקו מהיוונים. פוסקים העתיקו מהיוונים. אומרים היום: אי אפשר ללכת לפי הרפואות של הרמב"ם ושל הגמרא בעיניים עצומות. צריכים לברר כל דבר ודבר.
 
סוף סוף משפט שאני מסכים איתו.
 
למה? כי השתנו הטבעים. אנשים זה לא מה שהיה לפני 2000 שנה. העולם משתנה כל הזמן.
 
היית חייב להרוס הא?
 
{תוך כדי דיבור עובר הרב לדבר על אבולוציה}
 
אבולוציה קיימת בוודאי ובוודאי! זה כתוב בתורה שיש אבולוציה. אבל לא האבולוציה של דרווין, יש הבדל. דבר מתפתח מתוך דבר זה מאז ומתמיד כך השם עשה את העולם. גם כתוב שהגנים משפיעים על האנשים. בזוהר כתוב שהשינוי בפנים של האנשים זה לפי כל מקום ששם הם חיים לכן בסין כולם נראים צהובים עם עיניים כאלה, ובארצות ערב כולם ככה, בסקנדינביה כולם בלונדינים, כי הכל לפי האוויר. ז"א אם אנחנו נעבור כולנו לסקנדינביה 500 שנה, הצאצאים שלנו ילבינו ויהיו יותר ויותר בלונדינים, עד שיהיו לגמרי כמו הסקנדינבים. לכן יש יהודי עם פרצוף סיני, יש יהודים שחורים, יש יהודים שדומים לערבים - מקורזל וכו. אתה שם אותם- אתה לא מאמין שכל אלה זה אותו עם...הגנים שלנו הושפעו מהאוויר של כל יבשת ויבשת.
 
זו בדיוק ההוכחה שזה לא אותו עם. זו הוכחה שהיהודיות התבוללו ו\או שכבו עם הגויים המקומיים מה שאומר ש...
 
ורק להבנה, אתה טוען שאם אעבור עם משפחתי לסין ונגור שם אנחנו וצאצאינו באיזור מבודד לחלוטין במשך 500 שנה, ניני הנינים שלנו ייראו כמו סינים כי "זה באוויר"??
 
כל הזמן יש אבולוציה. שחור ולבן מתחתנים יוצא מולאטי. הם אומרים שהאדם יצא מהקוף. זה שקר. קופים השם ברא לחוד, בנ"א לחוד, הם גם אומרים הג'ירפה היה צוואר קצר, עם השנים היא חיפשה עלים עלים עלים, היא מתחה את הצוואר, זה נהיה צוואר של ארבע מטר.
 
לאדם ולקוף היה אב קדמון משותף. לגבי הג'ירף, בתהליך הברירה הטבעית, ג'ירפים בעלי צוואר ארוך הצליחו להשיג יותר מזון גם מראשי העצים הגבוהים לעומת בעלי הצוואר הקצר, שהסתפקו במזון שגדל באיזורים הנמוכים יותר והתחרו על מזון זה. כך, במהלך של מיליוני שנים בתהליך ברירה טבעית התמעטו גי'רפים בעלי צוואר קצר והתרבו בעלי הצוואר הארוך.[כ]
 
שטויות! כי מי שהיה מבין שהג'ירף היה מוריד את הראש, יורד לו 10 ליטר של דם במכה לתוך הראש הקטן הזה שלו, זה היה מפוצץ לו ת'מוח. אם הצוואר היה חצי מטר וגדל לארבע מטר, ככל שהצוואר יותר ארוך, כשהיא מורידה במכה את הראש, הדם מקבל תאוצה יותר חזקה...אז מה יש בצוואר? יש שסתום. איך שהג'ירף מוריד את הראש, השסתום מתהפך, ועוצר את הדם שלא ייכנס למוח. איך יכול להיות כזה דבר מאבולוציה? מאיפה הופיע? מתי האבולוציה החליטה שיופיע out of nowhere פתאום שסתום ונכנס לתוך הצוואר של הג'ירפה?
 
סוג זה של טיעון מוכר כ"טיעון השען"[כא] (שאומר באופן כללי שמכיוון שהטבע מורכב, אנחנו מסיקים שהוא נוצר ע"י מתכנן ולא ע"י צירוף מקרים) בטיעון זה יש כשלים לוגים רבים[כב], לדוגמא: מזרחי מניח שיש רק 2 אפשרויות: תכנון אקראי לגמרי או בריאה מתוכננת על ידי האל היהודי, ומתעלם מהעובדה שהברירה הטבעית אינה תהליך אקראי[כג] והיא ארוכת שנים ומונעת משינויים קטנים ועקביים המוכיחים את עצמם.
 
אז אבולוציה? כל חכמי ישראל דיברו על זה, הגמרא מדברת על זה. הגמרא אומרת: למה לערבים יש כפות רגלים כאלה? כי הם שוכני מדבריות. למה לאלה יש כפות ידים כאלה? כי ככה וככה. הגמרא מדברת על אבולוציה. אנחנו לא אומרים שאין דבר כזה אבולוציה, אבולוציה של התפתחות המינים! הם משקרים מנקודת ההתחלה, מה התחיל את הכל. דבר שני, מעולם לא נמצאה ראיה שקוף נהפך לבן אדם
 
שקר. מפנה אותך לערך "אבולוציה של האדם" בויקיפדיה.[כד] ערך זה מקיף וכולל תמונות, תוצאות מחקרים והוכחות רבות להתפתחות האדם במשך מיליוני שנים מאב קדמון שהיה דומה יותר לקוף.
 
מעולם לא! לא מצאו את החוליות המחברות! אין שום שלבי ביניים!
 
שקר. טיעון זה נקרא בשם "החוליה החסרה". רק מה, עד היום התגלו כל כך הרבה מיני הומינידים, עם כל כך הרבה שלבי ביניים ומעברים ביניהם, שהשימוש במונח "החוליה החסרה" פסק לחלוטין בספרות המדעית בעשרות השנים האחרונות, ואם לצטט את ויקיפדיה, 'בעיני הקהילה המדעית בתחום, מי שעושה שימוש במונח (חוליה חסרה\שלבי ביניים) - לרוב מתייג את עצמו כחובבן במקרה הטוב וכשרלטן במקרה הגרוע'[כה].
 
ומצאו שניים ובסוף ראו שזה מזויף! הכל היה מזויף! הם הודו אלה שזייפו. מעולם לא מצאו שום דבר שמעיד שקוף עבר תהליכים של מיליוני שנים ולאט לאט עבר לעוד שלב ולעוד שלב עד שנהיה בן אדם.
 
 
אם קשה לכבוד הרב לפתוח ספר מדע או אפילו לקרוא בויקיפדיה, את התהליכים של מיליוני השנים של ה'עוד שלב לעוד שלב' אפשר למצוא גם בתמונות ובסרטי וידאו עם הוכחות רבות של שלדים וגולגולת בתיארוכים שמתאימים בצורה מושלמת להתפתחות אבולוציונית בעברית בשפה פשוטהכאןוכאן (או באחד מאלפי סרטי הוידאו על אבולוציית האדם ביוטיוב, אתר אליו גם כבוד הרב מעלה את סרטוניו).
 
מלבד זאת, גם אם נמצאו זיופים, מה זה מוכיח? כמו שנאמר כאן באתר במקום אחר, 'אם נמצא מטבע רומי מזויף זה אומר שלא הייתה קיימת האימפריה הרומית?'[כו].
לא זו אף זו, בקרב הקהילה המדעית קיימת רגישות גבוהה מאוד לזיופים, וזיופים כאלה אינם שכיחים, מה שאי אפשר לומר על עולם הדת[כז].
 
חוץ מזה, אם זה קרה, איך נשארו כל כך הרבה קופים? אם היה תהליך שקופים נהפכים לבני אדם, לא היה צריך להיות קופים היום! איך זה פתאום יש גם בני אדם, וגם קופים, למה הקופים האלה לא התפתחו? כל מיני שטויות
 
האבולוציה לא טוענת שכל המינים צריכים להתפתח באותו קצב, באותו אופן, או לפי שיטה קבועה. כל מין בעולם עומד בכל דור במבחן הברירה הטבעית. אם הוא מותאם לסביבתו, הוא שורד. אם לא, הוא נכחד. יכול להיות מצב שבו מין אחד התפתח ממין אחר, אולם המין הקדום יותר עדיין היה מותאם מספיק לסביבתו כדי לשרוד בה. מה שקובע את היעלמותם של מינים היא הברירה הטבעית ולא ההתפתחות של מינים צאצאים.[כח]
 
היום דרך אגב זה נגד החוק באמריקה- שמלמדים אבולוציה חייבים לכתוב "Based on the theory of Darwin "- מבוסס על תיאוריה בלבד! בארץ הרי כל משרד החינוך למיניהן הרי כולם נוכלים ושקרנים וכל מטרתם הייתה לעקור את התורה מישראל, לא לימדו תורה, גם כשלימדו חומש לימדו את זה כאילו זה אגדות המקרא, מטרתם הייתה שכל הדתיים שבאו לארץ בשנות ה-50-60 שכולם יהפכו לחילונים קומוניסטים, אז מה הם רצו? כשאני הייתי ילד אני זוכר שהמורה כתבה "תורת האבולוציה". תורה. לא תיאוריה! מה ההבדל בין תורה לתיאוריה? שמים וארץ! תורה זה הוראות מוכחות, תיאוריה זה סתם השערה
 
שקר, שקר, שקר. במדע, תאוריה היא מערך שלם ושיטתי המתאר ומסביר תופעה מסוימת או קבוצת תופעות בעלות קשר[כט]. בחיי היום יום, תיאוריה היא ניחוש. במדע, 'תיאוריה' היא ההסבר הכי טוב לאוסף עובדות. השערת האבולוציה עלתה לדרגת 'תיאוריה' לאחר ששרדה מיליוני עובדות מדהימות שהתגלו לאורך 150 שנה של מחקר אינטנסיבי ומבלי להיסתר ולו פעם אחת. מבחינת המדע - זה השיא. 100% מובהקות. אי אפשר לבקש יותר מזה. כמו תיאורית הכבידה והקוונטים, האבולוציה הינה תיאוריה מדעית מוצקה, או, בשפה פשוטה, האמת[ל].
 
המסקנה הסופית של כל זה, אז אחד אמר לי "הבבלים ידעו על כל זה". אמרתי לו "תוכיח, אני לא עוזב אותך עד שאתה לא מביא לי מסמך מדעי שמוכח שזה בא מהבבלים, תראה לי מסמך בן 2600 שנה" אין אחד כזה. מה אתם רואים? הכל שקרים! אין סוף לשקרים. הוא יודע שהוא שקרן. הוא יודע שאי אפשר להאמין למה שכל אחד כותב, אבל זה משרת לו את האינטרסים, לכן זה טוב.
 
אפילו בערך העברי של 'מולד הלבנה' בויקיפדיה מופיע כי הבבלי קידינו הגיע לזמן המדויק במאה הרביעית לפנ"ס[לא], מאות רבות לפני חכמי הגמרא. את הממצאים הארכיאולוגים על חישוביו ומסקנותיו ניתן למצוא בבריטיש מוזיאון, או בשיטוט מהיר באינטרנט[לב].
 
לסיכום: ניסיתי לבוא עם ראש פתוח. לא היו למזרחי שלושה משפטים רצופים ללא טעות, הטעיה, אמירה תמוהה, הכפשת אחרים, סילוף מכוון במקרה הרע או בורות קיצונית במקרה הטוב.
 
את מסקנותי על האיש אצטט במילותיו האחרונות שלו (כל האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם[לג]):
 
'אין סוף לשקרים. הוא יודע שהוא שקרן. הוא יודע שאי אפשר להאמין למה שכל אחד כותב, אבל זה משרת לו את האינטרסים, לכן זה טוב'...
 
וזו נחשבת הרצאה תורנית, של דמות משפיעה שמחזירה אנשים בתשובה.
 
 


ראה בכתבה "הכירו את רבני הפייסבוק" באתר כיכר השבת
צפה בוידאו בעמוד הפייסבוק של "המחרטטים בתשובה"
ראה בכתבה "מחזיר בתשובה "חילוניות הצטלמו ערומות בפני הנאצים" באתר וואלה
ראה בוידאון ביוטיוב " "אפילו מיליון לא נרצחו בשואה"
ראה בכתבה "Rabbi: Not even 1 million Jews killed in Holocaust" באתר "Rehmat's World"
צפה בוידאו בעמוד הפייסבוק של "המחרטטים בתשובה"
ראה סרטון ביוטיוב "הרב יוסי מזרחי: "מצווה לסכסך בין בעל ואישה חילונים"
ראה בעמוד "יוסי מזרחי נחשף" בפייסבוק
צפה בוידאו באתר dailymotion
צפה בוידאו בעמוד הפייסבוק של "המחרטטים בתשובה"
ראו בכתבה באתר "חרדים10"
ראה בויקיפדיה בערך "ירון ידען"
ראה בכתבה "שופטים ושוטרים" באתר של ערוץ שבע
ראה בויקיפדיה בערך "צ'ארלס דרווין"
ספר שמות פרק ז פסוקים כ"ב, כ"ד
ראה כאן בתרגום הפפירוס לעברית באתר חופש
ראה בויקיפדיה בערך על אבו-רימני
ראה בויקיפדיה בערך על קידינו
ראה בויקיפדיה בערך על היפרכוס
[[כ]]
ראה במאמר "איך התפתח הצוואר הארוך של הג'ירף"
ראה בויקיפדיה בערך "הטיעון הטלאולוגי"
ראה במאמר באתר הייד-פארק רשימה חלקית של הכשלים הלוגים בטיעון השען
כשל לוגי זה נקרא "דיכוטומיה כוזבת". ראה בערך בויקיפדיה
ראה בערך "אבולוציה של האדם" בויקיפדיה
ראה בערך "אבולוציה של האדם" בסעיף על "החוליה החסרה" בויקיפדיה
ראה במאמר "באיזו שפה דיברו בתנ"ך" באתר זה
ראה בערך "pious fraud" בויקיפדיה
ראה במאמר "שגיאות נפוצות בתורת האבולוציה" באתר של מכון דוידסון
ראה בערך "תיאוריה" בויקיפדיה
ראה הרחבה על המונח תיאוריה בכלל ועל תיאורית האבולוציה בפרט בסרטון כאן
ראה בערך "מולד הלבנה" בויקיפדיה
ראה בכתבה " Kidinnu, the Chaldaeans, and Babylonian astronomy" באתר livius
מסכת מגילה דף טז עמוד א
נקרא 8246 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

4 תגובות

 • קישור לתגובה חמישי, 24 נובמבר 2016 15:16 הוסף ע״י עדי אביר

  . היקר,

  אני לא מייחס את כל הצרות של מדינת ישראל לחרדים - רק את חלקן. הם אחראים, לשם משל, לבורות שהולכת ומתפשטת בקרב הצעירים מוכי הדת ויניקתם הבלתי פוסקת מקופת המדינה לא מותירה יותר מידי מקורות כספיים למימון המשטרה, מכבי האש וכדומה.

  אני גם לא שונא חרדים, כמוסבר במאמר הבא:

  http://www.1vsdat.org/index.php/component/k2/item/809-***-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%90-%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%9D?

  עדי אביר

 • קישור לתגובה חמישי, 24 נובמבר 2016 14:28 הוסף ע״י .

  אני מקווה שבעל האתר לא מייחס את אינתיפאדת ההצתות לציבור החרדי. כי לפי המאמרים נראה שכל הצרות של מדינת ישראל, כולל שריפת הענק בחיפה, הן בגלל החרדים.

 • קישור לתגובה חמישי, 24 נובמבר 2016 13:05 הוסף ע״י שחר

  אייל,
  אם להעמיד דברים על דיוקם, הוא לא טען שמותר לאנוס. הוא אמר שאם כבר אדם אנס והאישה נכנסה להריון, הוא זכה לקיים את מצוות פרו ורבו (שזו אחת המצוות החשובות ביהדות).
  ציטוט מההרצאה: "אם אף אחת לא רוצה להתחתן איתו, הוא נהיה מבוגר בן 60 ולא מצליח להתחתן, מה עושה? הולך, תופס אישה אונס אותה בכוח, נכנסה להריון נולדה לה בת. נחשב לו מצווה או לא? קיים פרו ורבו או לא?"
  קהל השומעים, על אף שמלכתחילה לא חשוד באינטיליגנציה מוגזמת, בכל זאת מזדעזע, והרב עונה להם "לא להיות טפשים, ברור שהאונס זו עברה, אני שואל על הפרו ורבו. בסוף קיים את הפרו ורבו. נחשב לך מצווה? התשובה- כן".
  בשלב זה מתחילות צעקות נגדו והוא דופק על השולחן ואומר "אתם לא עושים עלי רושם, אני אוהב אנשים שמדברים מהראש, לא מהלב. שואלים על הפרו ורבו- נחשב! כי מתי המצווה תתחיל? לא עכשיו (באונס) אלא עוד תשעה חודשים, נחשב לו בשמים פרו ורבו".

  עד כמה האיש הזה מסוכן? בהמשך ההרצאה הוא שואל מה קורה אם אחד הילדים מת, כביכול מתבטלת המצווה, ואחד מהקהל עונה "תאנוס עוד אישה!"...

  קטע האודיו כאן:
  https://www.facebook.com/1577022065865756/videos/vb.1577022065865756/1709018122666149/?type=2&theater

  למיטב ידיעתי, רוב הרבנים באמת מוקיעים אותו. לא כולם, לא מספיק בקול, והם לא עושים רושם רב, לפי כמות המעריצים שיש לו.

 • קישור לתגובה חמישי, 24 נובמבר 2016 01:09 הוסף ע״י אייל

  לפי דברי הרב,מותר לאנוס אישה ולהכניס אותה להריון? לפי אותו הגיון כל מצווה הבאה בעבירה חובה לקיים. מכאן ניתן לגזור גזירה שווה בנוגע להרבה מקרים שאדם עובר עבירה כדי לקיים מצווה.
  למשל מותר לי לגנוב סכך כדי לקיים מצווה סוכה. דבריו סותרים את דברי חז״ל ואת ההלכה! אדם כזה הוא אפיקורס גמור שבנוסף גם מבזה את הדת וגורם לחילול השם חמור. לפי הדת וההלכה הגיהנום מגיע לו, לא לחיילים הקדושים שנפלו במלחמות. אין לו אפשרות לכפר על כך, גם לא ביום ככיפור.

  בנוסף היות והוא מטיף לאונס הוא בבחינת זקן ממרא. ולפי ההלכה שהוא מתיימר לדעת הוא אמור לדעת מה עושים לזקן ממרא.

  עצוב שהרבנים לא מגנים אותו ומוקיעים את הרשע הזה.

התגובות האחרונות