Skip to content

1VSDAT

Open menu
חמישי, 15 פברואר 2018 15:37

'אתה אנטישמי'

דרג מאמר זה
(2 מדרגים)

'אתה אנטישמי' היא סיסמה מעולה שכן היא רומזת על כך שכל התנגדות לדת היהודית משולה לשנאת בני העם היהודי. זאת הטעייה מכוונת. אלו שמבקרים את הרבנים והדת האינטרסנטית שהם המיטו על התמימים אינם שונאי ישראל. להפך, הם אוהבים את עמם, חרדים לגורלו ורוצים להצילו. למעשה, כל בדיקה אובייקטיבית תלמד שדווקא הרבנים ותומכיהם הם אלו שלעולם אינם מחמיצים אך הזדמנות לתקוף את בני עמם שבחרו לאמץ דעות לא רבניות דוגמת הומניזם, ליברליזם, דמוקרטיה, פלורליזם, כיבוד שלטון החוק, חילוניות וכל שאר הערכים שהרבנים והדמגוגיים של הימין מייחסים ל'שמאל' השנוא והבזוי.

 

 

אין טובה מהסיסמה 'אתה אנטישמי' וחבל רק שאנשים שמסוגלים להמציא סיסמאות כה קליטות ויעילות משקיעים את כישוריהם בערעור ועיוות האמת במקום בהגנה עליה. באמצעות מילה אחת בלבד, 'אנטישמי', טווי הסיסמאות המוכשרים הללו מצליחים לחלק את העם לשני מחנות: מחנה ה'טובים' שאוהבים את אלוהיהם, דתם ועמם ומחנה ה'רעים' שכל עניינם בקיצוץ נטיעות, פריצת גדרות ושנאת חינם. מפריחי הסיסמאות מאמינים שכל מי שמתנגד לדת הרבנית ו/או למדיניות של הימין הוא בהכרח אנטישמי ושונא ישראל ואם הוא מתיימר להשתייך לעם היהודי הרי שהוא לא סתם 'אנטישמי' אלא 'אוטו-אנטישמי' שמנסה להסוות את עויינותו בטיעונים פסבדו-לוגיים ומוצא פורקן לתסכוליו ותסביכיו בהשתלחות על כל מי שמזכיר לו את מוצאו ומקורותיו.    

 

האמת היא שאנשים כמוני לא שונאים יהודים. אפילו לא חרדים. אפילו לא רבנים. לצערי, לא נראה לי  שאצליח לשכנע בכך את אלו שממהרים להאשים אותי ב'אנטישמיות' או 'אוטו-אנטישמיות' אבל לא אפסיק לנסות למרק ממוחם את סיסמאות הסרק שנשטפו לתוכו, למרות שלהערכתי רק מעטים מהם עדיין מסוגלים לחשוב בכוחות עצמם או להבדיל בין הזיות למציאות הריאלית. אני לא כועס עליהם. שטיפת המוח שהם עברו לימדה אותם להתעלם מהאמיתות של אחרים ולתקוף בכל הכוח את אלו שמנסים לפסול את האמת שלהם. אני מניח שאפילו הם עצמם אינם חושבים שהם מסוגלים להעלות טיעונים ענייניים ולכן הם תמיד ממהרים להטיח בבר פלוגתם את הסיסמה המגמדת והמכפישה ביותר שעומדת לרשותם. כך יוצא שרבים מהם מטיחים בי שאני  'אנטישמי'. היצירתיים שביניהם קוראים לי 'אוטו-אנטישמי'. זה נשמע הרבה יותר מלומד.  


לא כל מי שהתנגד לסטלין ולאידיאולוגיה הרצחנית שלו היה 'אנטי-רוסי'. סטלין אמנם האשים את כל מתנגדיו בבגידה בעם הרוסי ובערכיו אבל בראייה היסטורית ברור שמתנגדיו של סטלין הם אלו שבאמת דאגו לעתידו של עמם המדוכא. השלטון הרודני הטיח בהם סיסמאות פוגעניות במטרה להבאיש את ריחם ולגרום להמונים המסומאים להתרחק מהם ומדעותיהם המסוכנות אבל מתנגדיו של סטלין, רובם משכילים ואינטלקטואלים, לא רצו לפגוע בעם הרוסי. הם התנגדו רק לסטלין, לכנופייתו ולאידיאולוגיה הרצחנית באמצעותה הם דיכאו את ההמונים.  

 

גם מתנגדי האייתולות באיראן הם לא 'אנטי-איראניים'. הם פשוט פוסלים את הקנאות הדתית והאידיאולוגיה הקיצונית של אנשי הדת שהשתררו על אומה שלמה וכל רצונם הוא שאיראן תהייה מדינה מתוקנת שתכבד את זכויות האדם של אזרחיה ואת המחויבויות שהחוק הבינלאומי מטיל עליה. האייתולות מדכאים בכח את הגורמים האופוזיציוניים ועושים דה-לגיטימציה לכל מי שנמצא הרחק מהשג ידם. הם אינם רואים בגולים שברחו לאירופה וארה"ב מתנגדים לדרכם האידיאולוגית אלא בוגדים בעם האיראני שהתחברו לאוייביו כדי להוציא את דיבתו רעה.

עולה על כולם קים ג'ונג-און, רודנה של צפון קוריאה, שהצליח לשטוף למוחותיהם של נתיניו שכל התנגדות לו ולאידיאולוגיה הקיצונית שלו מהווה בגידה חמורה במולדת, עליה ניתן לכפר רק במוות. בעיניו העולם נחלק לשניים – מצד אחד, צפון קוריאנים נאמנים שממהרים לשאוג את סיסמאותיו ומנגד, בוגדים 'אנטי-צפון-קוריאנים' שפלים שרוצים למוטט את המדינה ולמסרה לידי אוייביה. שישים וארבע שנות שטיפת מוח אלימה גרמו לכך שרוב רובם של אזרחי קוריאה הצפונית אימצו את ראיית העולם המונוכרומטית של מנהיגם וגם הם מזהים רק שני צבעים – לבן ושחור. צפון קוריאה מחד וכל שאר העולם מאידך.          

 

אני מבין לליבם של כולם: של הסטליניסטים, של האייתולות, של קים ג'ונג-און וקלגסיו ואפילו של הג'יהדיסטים שכל עניינם בטרור, רצח והשלטת האידיאולוגיה המטורפת שלהם. כולם חושבים שהם אוחזים באמת האחת והיחידה וכולם מאמינים שכל מי שחושב אחרת הוא בהכרח בוגד, מורד, מסית ופושע שכל אדם הגון חייב לחסל ולבער. כך בדיוק חשבה הכנסייה הקתולית בימי הביניים, כך חשבו מלכים והדיקטטורים במהלך כל ההיסטוריה וכך חושבים כל אבירי הדת ומגני הימין שממהרים לקמור את גבם, לסמור את שערותיהם לקרוא לכל מי שמתנגד לדעותיהם 'אנטישמי', 'אוטו-אנטישמי', 'נאצי', 'בוגד', והגרוע מכל - 'שמאלני' או 'סמולני'.


אני מתנגד בחריפות לכל האידיאולוגיות הטוטליטריות. אני בז לדיקטטור הקטן קים ג'ונג-און אבל אני לא 'אנטי-צפון-קוריאני'. אני סולד מהאידיאולוגיה השיעית הקיצונית והאייתולות באיראן מעוררים את בחילתי אבל כמו רבים אחרים שזוכרים את הקשרים שהיו לנו בעבר עם השאה הפרסי ועמו, אני לבטח לא 'אנטי-איראני'. אני פוסל על הסף גם את האידיאולוגיה של האסלאם הג'יהדיסטי ומקווה שכל הרוצחים שפועלים בשמו ייעלמו כלא היו אבל אני לא 'אנטי-ערבי' ולבטח לא 'אנטי-פלסטיני'. באותו אופן, אני בז לאידיאולוגיה הרבנית ומתנגד לרבנים האינטרסנטיים שמנסים להשתרר על התמימים ולמוטט את המדינה של הציונים אבל אין לי שום שנאה כלפי העם היהודי, להיפך, אני מעריך, מכבד ומחבב חלק גדול מבני העם הזה ואפילו אוהב את מקצתם.

הרבנים, וכל החתולים הקטנים שמייללים סביבם, מסרבים להבין שקיימות שלוש קטגוריות נפרדות: אידיאולוגיה, הנהגה ולאום ומבחינתם בני הלאום היהודי חייבים לאמץ את הדת היהודית ולהישמע להנהגה הרבנית. בעיניהם, כל מי שאינו מאמץ את האורתודוקסיה הדתית הוא נטע זר ומשולל זכויות בעם ישראל ואם הוא מנסה לפסול את היומרות הרבניות אזי הוא בהכרח עויין גם את הלאום היהודי וההבדל בינו לבין חמלניצקי והיטלר הוא זניח אם לא לגמרי אפסי.

 

אני לא טוען, חלילה, שפוסלי הדת אינם מסוגלים לשנוא. אני מניח שגם ביניהם יש כאלו שנותנים לרגשותיהם להשתלט על הגיונם אבל קשה לי להאמין שהם מסוגלים להגיע לעוצמות השנאה שמאפיינות את נאמני היהדות ו/או ארץ ישראל השלמה. הללו למדו שחובתם הקדושה היא לאהוב את אלו שחושבים כמוהם ולשנוא בכל נימי נפשם את הזר, השונה והחושב אחרת: נוצרים[א], מוסלמים, בני הלאום הערבי וביחוד פלסטינים, האו"ם, אריתראים, סודנים, פעילי BDS, חברי מר"צ, נשות הכותל, אנשי הקרן הישראלית החדשה, הומניסטים, ליברליים, פלורליסטים, חסידי הדמוקרטיה ושלטון החוק, משכילים, תומכי השלום, אנשי הקהילה הגאה, חילונים, סמולנים ובהתאם לנסיבות, אשכנזים או ספרדים.[ב] יש לשער שהרשימה רק תגדל כשמהפיכת המידע תחשוף בפניהם את קיומם של גורמים נוספים שראויים לשנאתם.


בני ישראל מחזיקים במגוון עצום של אמונות וחסידי הפרשנויות האורתודוקסיות של הדת היהודית הם מיעוט בעם. דעותיהם אינן מקודשות בדיוק כשם שאף דעה אחרת, דתית, פוליטית או ערכית, אינה יכולה לעמוד מעל לכל ביקורת. אני אישית חושב שהיהדות היא דת שהרבנים המציאו לצרכיהם ובהיותה תוצר אנושי היא מלאה בסתירות, עיוותים, סילופים, טעויות תמימות ושקרים מגמתיים. עם זאת, איני שונא את אלו שמאמינים בה. הם בסך הכל תינוקות שנשבו. כשהם יבינו שהם נפלו קורבן לרבנים ציניים שמפחידים אותם מתוך רצון להתעלק על כספם, גם הם יזנחו את האמונות הטפלות, יתחילו לחשוב בכוחות עצמם וידרשו להעניק פרסים לאלו שעזרו להם להשתחרר מכבליהם.                

 

 

טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמיתי אבל אודה לכם אם תספקו כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק

 [א]             

ראו המאמר 'ספר "יהדות ונצרות" של הרב יהודה צבי הכהן קוק'

[ב]             

באחד הפוסטים שדמגוג ימני בשם 'הצל' העלה לפייסבוק הוא השתלח בי באופן אישי. בתגובותיהם, נאמניו הביעו, לעיתים בניסוחים גרפיים, את שנאתם לאנשים כמוני. תגובות נבחרות פירסמתי במאמר 'כך נראית ישראל של היום'.

נקרא 3665 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

1 תגובה

 • קישור לתגובה שבת, 05 מאי 2018 20:32 הוסף ע״י מיכאל קנוסוב

  תגובה לכתבה "אתה אנטישמי"
  אני מסכים לחלוטין עם הנאמר בכתבה. הדרך הקלה ביותר להביע התנגדות לאידאולוגיה כלשהיא היא לא באמצעות ויכוח הגיוני אלא באמצעות הדבקת תויות. הדתיים " השרופים " והחרדים עברו שטיפת מוח יסודית , רובם מגיל אפס והסיכוי לצאת משטיפת מוח יסודית כזו הוא נמוך. שטיפת המוח ( מכל סוג שהוא דתית , גזענית , פוליטית או אחרת ) מבוססת על הרדמת היכולת לחשיבה ביקורתית.
  כאשר מטרה זו הושגה קשה מאד לצאת ממעגל שטיפת המוח. כמו בהפנוזה המערכת "המשתילה" את שטיפת המוח דואגת
  כל הזמן לחזק אותה (גם המהפנט מחזק כל הזמן את ההפנוזה). שטיפת המוח (מכל סוג) מתנהגת כמו פרזיט שמפתח עמידות נגד מנגנוני ההגנה של המאכסן ( במקרה הזה היכולת להעמיד תחת בקורת את תוכן שטיפת המוח ). מדובר פה במלחמה אבולוציונית
  בין מערכות אינפורמציה ולכל אחד יש כלי נשק משלו. בתור דוגמה אפשר ללראות את ריבוי הכתות וריבוי הדתות בעולם. אני חושב שהיהדות האורתודוכסית היא הכת הגדולה בעולם ( מונה מספר מליונים ).

התגובות האחרונות