Print this page
שלישי, 20 אוגוסט 2013 17:02

חיבוק חם לאמנון יצחק

דרג מאמר זה
(7 מדרגים)
לאמנון יצחק בעצם מגיע חיבוק גדול. הפרודיות המבריקות שלו על הרבנים לבושי-השמלות מביאות הרבה שמחה לחיי ועוזרות לי, ולו רק לזמן קצר, להשתחרר מהמועקה שכל שאר מפיצי הבורות המזוקנים משרים עלי. עם זאת, אני לא לגמרי בטוח שכל שומעיו מבינים שמדובר רק במופע הומוריסטי וחלקם עלול אפילו לחשוב שאמנון יצחק מדבר ברצינות. בכדי למנוע אי הבנות שעלולות לגרור עימן לשונות רעות המלצתי לאמנון יצחק לזרוק פה ושם גם רמז לאמת המדעית ולהפנות את מעריציו לערכים מתאימים בויקיפדיה. לא הייתי רוצה שהם יקבלו רושם מוטעה ויחשבו שהוא עוד אחד מאותם מחזירים בתשובה ציניים שמנסים לקרבם לדת, לגרור אותם למעמקי הבורות, להתעלק על כספם ולהתעשר על חשבונם.  
 
 
אמנון יצחק, הרשה לי לתת לך חיבוק גדול. אין עליך. אתה מביא הרבה אושר לחיי. מה אומר לך, אני משתגע על הסרטונים שלך ואני תמיד קורא לאישתי שתבוא לראות אותם אבל היא אומרת שאין לה זמן לשטויות. אין לה מושג מה היא מפסידה. אין עוד מופע כזה בכל הרשת. אתה יותר טוב מ'ארץ נהדרת', 'ניקוי ראש', 'החמישיה הקאמרית' ו'זהו זה' גם יחד. אתה אפילו יותר מצחיק מקישקשתא. הפרודיה שלך על הרבנים היא ממש מדהימה: השמלה עם הפסים, הזקן הדליל, הקול הסמכותי, הפיאות הארוכות שיוצאות מתחת לכובע הגרב, הדוגמאות הטפשיות, הלוגיקה המעוותת, הבורות המשוועת והסיסמאות המגוחכות. איזה יופי. מת עליך. איזה משחק נפלא. איזה הומור נהדר. מי שאינו מכיר אותך עוד יכול לחשוב שאתה מדבר ברצינות. בקיצור מופע מושלם!
 
גם המונולוגים שלך – אין עליהם. איזה צחוקים. כיף אמיתי. הנה דוגמה לקטע שממש קרע אותי:
 
 
איך הם (המדענים) אומרים שמח האדם נברא מפיצוצים? מה התפוצץ? איזה חומר? איזה חומר התפוצץ? איזה? מתכת? אם מתכת התפוצצה איך נהיה דם? איך נהיה מח? איך נהייה עיין? ממתכת? אם התפוצצו עצים, איך נהיה בשר? איך נהיה עור? איך נהיה עצמות? אם התפוצצו שקיות מים, איך נוצר עולם קשיח? מה התפוצץ? אומרים התפוצץ משהו, מה התפוצץ? נראה לי שהתפוצץ להם הראש. הידיד חרבש אותם. ולא עוד, פיצץ להם את הראש, והטעה את כולם. עוד לתת להם תעודה דוקטור ופרופסור. שמעתם איזה פיצוץ?
 
 
 
 
 
חומר ממש מעולה - אבל יש בעיה קטנה. אני יודע שזאת פרודיה ואתה יודע שזאת פרודיה אבל נראה לי שלא כל הצעירים שמגיעים למופעים שלך מבינים שהכל צחוקים ודחקות וחלקם לבטח חושב שאתה מתכוון לדברים שאתה אומר. אילו חברה צעירים שמעולם לא רכשו שום השכלה של ממש וקשה להם להבין מתי אם אתה מדבר ברצינות ומתי בבדיחות דעת. אם הם יתבלבלו הם עוד עלולים לחזור בתשובה ולהתדרדר לחיים של בורות ודלות ואני בטוח שחייהם ההרוסים ירבצו על מצפונך. לכן אני מציע שתזרוק להם מידי פעם גם קצת ידע אמיתי ואז הם יוכלו לזהות את הבדיחות וליהנות יותר מההומור הנפלא שלך.
 
בא נתאפס לרגע על מה שהמדע אומר ואז נוכל להחליט אילו פירורים ניתן לזרוק גם לצעירים שבאים להרצאותיך:
 
 
גל שיוצא ממקור אור שמתרחק מהצופה נראה לצופה ארוך יותר וגל שיוצא ממקור אור שמתקרב לצופה נראה לצופה קצר יותר. זהו אפקט ידוע ומוכר. אורך הגל מאפשר לנו לקבוע אם הגלקסיות והכוכבים מתקרבים אלינו או מתרחקים מאיתנו ומסתבר שרוב הגלקסיות מתרחקות מאיתנו ומהירות בריחתם עולה ככל שהן רחוקות יותר מהגלקסיה שלנו. משמעות הדבר היא שהיקום שלנו מתנפח כמו בלון. אם 'נגלגל' את הסרט הזה אחורה נוכל לראות בעיני רוחנו את היקום הולך ומצטמק עד שהוא הופך לנקודה פצפונת שכולאת בתוכה אנרגיה כמעט אינסופית.
 
מי שמבין קצת פיזיקה, כמוני וכמוך, יודע שאנרגיה יכולה להפוך לחומר וחומר מסוגל להפוך לאנרגיה. איינשטיין, אתה בטח זוכר, כבר ניסח את היחס בין מסה לאנרגיה ונוסחתו מאפשרת לנו להבין כיצד האנרגיה האינסופית שהייתה כלואה בנקודה אחת הפכה בשבריר של שנייה לחומר שהתפזר ברחבי היקום. לרגע הזה, בו האנרגיה הפכה לחומר, אנו קוראים בשם 'המפץ הגדול'. תיאוריית המפץ הגדול אומצה במהירות על ידי הקהילה המדעית, במיוחד לאחר שהתגלתה קרינת הרקע הקוסמי שנוצרה כמה מאות אלפי שנים לאחר המפץ הגדול עצמו. כיום תיאוריית 'המפץ הגדול' מסבירה היטב את תהליך היווצרותו של היקום ומאפשרת לנו להבין את השלבים דרכם היקום עבר מרגע לידתו ועד עצם ימינו אנו. גם ממצאים שמתקבלים ממאיצי החלקיקים, ובמיוחד ממאיץ החלקיקים הגדול ב-Cern, מאששים את הניבויים של התיאוריה ומגבירים את אמינותה. לכן, כל מי שאינו מוכן להבין שהעולם נוצר ב'מפץ גדול' משול לאלו שסרבו להאמין שהארץ סובבת סביב השמש ולא להיפך ויחד עימם הוא עתיד למצוא את עצמו בפח האשפה הגדול של אליו נזרקות כל האמונות השגויות של ההיסטוריה.   
 
במפץ הגדול האנרגיה 'התפוצצה' והפכה לחומר. החומר התקרר והפך לגלקסיות ולכוכבים. הכוכבים בישלו בתוכם יסודות כמו חנקן, פחמן וחמצן וכשהגדולים שבהם התפוצצו הם פיזרו את היסודות הללו ברחבי החלל. חלק מהיסודות היותר כבדים הגיע בסופו של דבר גם לכדור הארץ ושם אטומים של חנקן, פחמן, חמצן ומימן התרכבו יחדיו ויצרו, בתהליך ארוך ומתמשך שהתפרס על פני מאות מיליוני שנים, את החומצות האמיניות מהן נבנו בהדרגה תאים חיים שבתורם התפתחו במשך מיליארדי שנים צורות חיים יותר ויותר משוכללות, ובסופו של דבר גם בני אדם בעלי דם, מח, בשר, עור ועצמות.
 
 
את האמיתות הללו אינך צריך לספר לקהל שלך בפעם אחת. הם רק ישתעממו וחלקם עוד עלול להעלות שאלות עליהן יהיה לך קשה לענות. מספיק אם פה ושם תזרוק איזה משפט שיסקרן את השומעים וימריץ אותם לקרוא איזה ערך בויקיפדיה. אם תשחק את קלפיך נכון הקהל ימשיך להעריץ את מופעי הסטנדאפ שלך ואיש לא יוכל להאשים אותך במכירת שקרים שכל מטרתם היא למשוך צעירים למחשכי הדת שם יקל עליך להתעלק על כספם ולהתעשר על חשבונם.
 
ראו גם:
 
 
 
 
 
 
 
 
       
 
 
אם אתם חושבים שטעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה תוכלו לנצל את מנגנון התגובות בכדי להעיר על המאמר, להפנות את תשומת לב הקוראים לטעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם צריכים להירשם מראש ואינכם צריכים אפילו להזדהות בשמכם האמיתי. עם זאת, אודה לכם אם את ההשמצות האישיות תפנו לדף הנקרא 'תגובות כלליות'.
 
דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר ודרגו אותו. בנוסף, אשמח אם תצביעו בסקר שבדף הבית. אני חושב שצריך להפיץ ברבים את בשורת הספקנות ולכן אם המאמר מצא חן בעיניכם אנא שתפו אותו עם חבריכם ברשת החברתית אליה אתם משתייכים. לנוחיותכם, תמצאו בסוף המאמר כפתורי שיתוף שיקשרו אתכם באופן אוטומטי לכל רשת חברתית שרק תרצו.
נקרא 7560 פעמים

פריטים קשורים לפי תג

11 תגובות