Skip to content

1VSDAT

Open menu
רביעי, 19 ינואר 2011 20:17

הפרשיה של דודי זילברשלג

דרג מאמר זה
(5 מדרגים)
לא יאה להעמיס עוד בוץ על אדם שכבר לוכלך על ידי גדולים וטובים ממני, במיוחד אם בניגוד למקובל הוא נתפס בקלקלתו במחיצת אדם בוגר מהמין המתאים, אבל קשה לא להביע שאט נפש מחרדי מתחסד שכבר הרויח ביושר את השורות שהקדשתי לו באתר זה[א]. כשנשאתי תודות לכל האישים שדרבנו אותי לחשוף את פניה המכוערות של היהדות בחרתי לייחד את מר זילברשלג משום שבהרצאה שהוא נשא פעם בפני קהל חילוני הוא סיפר על ביקור באחד מבסיסי צה"ל שם הוא ראה במו עיניו חיילים וחיילות עובדים במשרד אחד ואוכלים יחדיו בחדר אוכל משותף. החוויה הקשה חייבה רק מסקנה אחת והחרדי הגאה אפילו לא מצמץ כשהוא סיפר לקהל שומעיו, רבים מהם הורים לחיילים ששירתו באותה עת במרחב עזה, שבליבו גמלה ההחלטה לא להרשות לבניו להתגייס לצבא שמאפשר התנהגות מתירנית מעין זאת שהוא ראה במו עיניו.
 
לא קשה להבין לנפשו של החרדי הגאה. נקבות בבסיסי צה"ל הן בחזקת 'מכשול בפני עיוור' ומי שאינו מסלקן מדרכם של צעירים תמימים אינו יכול לקבול כשיגלה שאחד האברכים הרכים הביט ישירות בשערה של איזו שהיא בחורה או, רחמנא לצלן, אפילו שמע את קולה המצחקק. הבעיה היא שאותו ההגיון שכביכול מצדיק את הרחקתם של חרדים קטנים מבסיסי צה"ל מחייב גם להרחיק חרדים גדולים, דוגמת מר זילברשלג, לא רק מהרחובות אלא גם מחברתם של אנשים נורמליים שאינם מעצבים את חייהם סביב הדעות הסקסיסטיות שהוא וחבריו אוהבים לפזר ביד כה נדיבה. אם ילדיך, מפחד החטא, אינם רשאים לשרת בצבא אזי אתה, על אחת כמה וכמה, חייב להסתגר בדלת אמותיך ולא להוציא את חותמך לרשות הרבים שם טובים הסיכויים שתשוב ותיפול בקסמה של בחורה צעירה זו או אחרת.
 
מר זילברשלג, משטר הדיכוי המיני שאתם מנהיגים בעדה החרדית הוא המתכון הבדוק ביותר גם להתפרצויות היצר שמוצאות את דרכן לכותרות הראשיות וגם לאינספור הסטיות שהעולם החרדי אוהב להשתיק ולהצניע. אנא, בתור אדם אינטליגנטי, ועכשיו גם מנוסה, קרא לחבריך להזמין מחקר מדעי, רצוי מגורם אקדמי בלתי תלוי, שיבדוק את מאפייני ההתנהגות המינית בקהילותיכם. אני בטוח שלא תופתעו כשתגלו שאת המיניות האנושית קשה לכלוא והיא תמיד מצליחה בסופו של דבר לבטא את עצמה, בין אם בפרהסיה ובין אם במחשכים, בין אם בצורה ישירה ונורמטיבית ובין אם בצורה חולנית וסוטה. אני מאד מקווה שבעקבות המחקר המוצע יוסר המכשול שמונע מילדך להשתתף בנטל הבטחוני יחד עם כל שאר אזרחי המדינה אבל בהכירי את הנפשות הפועלות אני משוכנע שלא יקשה עליכם למצוא תירוצים חדשים שירחיקו מילדכם את סכנה ויאפשרו להם להמשיך ולהיות נטל על כתפי האומה מבלי שהם יידרשו לתרום ולו במעט לבטחונה, חיזוקה ושגשוגה.


[א]             
ראה ההקדמה 'שלמי תודות'.
נקרא 12565 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

10 תגובות

 • קישור לתגובה שני, 21 נובמבר 2016 10:59 הוסף ע״י שחר

  התגובה לסדרת הכתבות ההתפרקות של אבישי בן חיים גרמה להצפה מבורכת של הבעיה בעולם החרדי.
  על פני השטח הם לא יודו שיש בעיה, אבל בתגובות, בפורומים ובינם לבינם הם זועקים מרה.
  קראתי לא מעט דיונים בפורום "עצור כאן חושבים" של האתר"בחדרי חרדים", פורום אמיץ שבו שם הם דנים בכנות וברמה גבוהה מאוד על הבעיות של הדת ושל המגזר, דווקא כאנשים מאמינים המחוייבים להלכה.

  לדוגמא בשרשור הזה על ההוכחות לנתק במסורת
  http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=24&topic_id=1512968&forum_id=1364

  או ספציפית על הסכנה בהחזקת אייפון:
  http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=24&topic_id=3107486&forum_id=1364

  יש במקום זה עשרות דיונים מאירי עיניים,
  ממליץ בחום

 • קישור לתגובה ראשון, 20 נובמבר 2016 21:14 הוסף ע״י עדי אביר

  אירוניה,

  אני מניח שהעולם החרדי שר עתה את שירת הברבור שלו ולא יארך הזמן עד שהתופעות המחליאות הללו יעלמו.

  המאמר 'האם הבועה החרדית עומדד להתפוצץ' דן בנושא:
  http://www.1vsdat.org/index.php/2010-08-24-09-51-15/2010-08-24-10-08-13/2010-11-28-10-25-21/item/972-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%95%D7%A2%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%93%D7%AA-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%A6%D7%A5?

  וראה גם את סדרת הכתבות של אביחי בן חיים, חרדים בהתפרקות.
  http://www.1vsdat.org/index.php/2015-08-06-10-20-21/2013-11-15-14-20-54/item/1334-%D7%94%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%99-%D7%91%D7%9F-%D7%93%D7%95%D7%93

  עדי אביר

 • קישור לתגובה ראשון, 20 נובמבר 2016 21:06 הוסף ע״י אירוניה

  עדי
  נפלא
  אז בזמן ש6000 לוחמים נהרגו על קידוש ה', רובם ניצולי שואה שנשלחו היישר מאניית המעפילים לשדות הקטל, הוא דורש שניתן לציבור שלו 'זמן להתאושש'?
  מזכיר את מה שאמר הבן שלו לגבי הגיוס.
  מקומם!!

  ולא השכילה אותו שום מציאות. גיוס בנו הוא עדיין בדיעבד רק מכיוון שבנו נתפס על חם בתמונות אינטימיות ועדות מגוף ראשון על מעשים לא חרדים שהוא נוהג לעשות, מה שגרם לשלטונות הצבא לבדוק ולראות שהוא משתמט.

 • קישור לתגובה ראשון, 20 נובמבר 2016 19:43 הוסף ע״י עדי אביר

  אירוניה,

  תודה. אולי תמצא עניין גם בסעיף 'שלמי תודות' בדף הבא:
  http://www.1vsdat.org/index.php/2011-09-19-17-41-46/2012-03-08-12-11-35

  שם, בין השאר, כתבתי:

  תודה מיוחדת אני חב לאישים הבאים:

  1.

  איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג שבעברית צברית, עדכנית ושוטפת הרצה פעם בפני קהל חילוני שרצה להבין את עיקרי החשיבה החרדית. בהרצאתו, מר זילברשלג ניסה להסביר מדוע אין לכפות את השרות הצבאי על הציבור החרדי ומדוע המדינה חייבת לעזור לאברכים להשקיע את זמנם אך ורק בלימוד תורה. החרדים, כך זילברשלג, חוו טראומה איומה בעת שהצוררים הנאצים השמידו את הישיבות המפוארות של מזרח אירופה ולכן עם ישראל צריך לאפשר להם להתאושש מהאסון ולהקים מחדש את המוסדות והקהילות שנכחדו בשואה. נפלא, אמרתי לעצמי, כעת הם ניכסו לעצמם גם את השואה וגייסו את הטראומה למאבק הבלתי מתפשר בשרות הצבאי, ביציאה לעבודה ובתשלום מס אמת. להם מותר להשתמט ולחיות על חשבון הציבור כי הם עדיין בטראומה מהשואה שהתרחשה בימי הסבא, אם לא הסבא רבא, שלהם. טראומה זו היא אמיתית, עמוקה, וחסרת מזור - בניגוד לטראומות הנחותות של אודים עשנים לא-חרדיים ואלו שרק נפגעו ממחלות, מלחמות, פעולות איבה ותאונות. אנשים שסובלים מטראומה כנה ואמיתית, ולא מאחת מאותן טראומות שוליות ואולי אפילו מדומות של החילונים, המסורתיים והדתיים המתונים, בהחלט רשאים לצפות להתחשבות ואל לנו להצר את ענינו בהם או למנוע מהם את זכויות היתר שהם מעניקים לעצמם ביד כה נדיבה.

  דבריו של מר זילברשלג הצליחו לעשות גם לי טראומה לא קטנה שהלכה והתגברה כשהחרדי הגאה סיפר על ביקור שערך לא מכבר באחד מבסיסי צה"ל. הביקור זעזע את מר זילברשלג כיוון שמול עיניו המשתאות הוא ראה בחורים ובחורות עובדים יחד באותם חדרים ויושבים זה לצד זו ליד אותם שולחנות אוכל. אם כך מתנהגים בצה"ל, הוא החליט בו ברגע, אז אין שום סיכוי שהוא ירשה לילדיו להתגייס לצבא, אפילו אם הם יביעו את רצונם לעשות כן.

  ------------------------------------------
  אני שמח שהמציאות סוף סוף השכילה גם אותו.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה ראשון, 20 נובמבר 2016 17:45 הוסף ע״י אירוניה

  נתקלתי במקרה במאמר הזה, וזה מאוד אירוני.
  הצדיק לא ייתן לילדיו להתגייס כדי שלא יבואו לידי חטא עם נשים.

  צחוק הגורל, והבן התכשיט של זילברשלג, בחור שמכנה עצמו בשם "מלך", נאלץ להתגייס לצבא לאחר שמישהי שהוא שכב איתה וזרק אותה עשתה לו שיימינג בפייסבוק, דבר שגרם לצבא לבדוק ולמצוא כי הבייניש החביב לא ממית עצמו באוהלה של תורה.
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1181110

  אמנם בתקשורת לא גילו את שמות המעורבים, אבל ברשתות החברתיות התמונות המפלילות והשמות חגגו.


  כרגע הוא מלש"ב, ובחוצפתו הבחור משתין מהמקפצה, ובראיונות טוען כי "אני אשרת בצבא, אבל זה משהו שפחות מתאים לי כרווק. שייתנו לי זמן וספייס ואעשה את זה"
  כלומר- תחכו לי. אבוא כשמתאים לי.
  דבר זה גרר זעם רב בציבור החילוני וגם הדתי, למשל כאן:
  http://www.kipa.co.il/now/68624.html

  בקיצור, במשפחה הזו מסתובבים עם חמאה על הראש ולא יודעים מתי לסתום את הפה או איך להתנהג ליד נשים. עם סגולה.

 • קישור לתגובה שלישי, 20 ספטמבר 2011 18:33 הוסף ע״י יהודה

  אם אמת אתה מבקש!!!
  א. תביא מספרים אני אומר את זה שוב מספרים !! תפתח אשקול של כל הסטטיסטיקות למיניהם של המאזנים והדוחות הכספיים של מדינת ישראל על כל נושא לא איזה סקר מטופש פה באתר אלא חברות אמינות על כל הנושאים שכל כך בוערים פה באתר תראה הכנסות במדינה הוצאות למי כמה ומה תראה כמה האוכלוסיה החרדית מונה כמה אחוזים עובדים כמה משתמטים אצל החילונים הכל באמיתי !!!!!אל תדאג אני יודע שלא תעשה את זה כי באותו רגע שווה לך לסגור את האתר כי פשוט הכל אבל הכל יטפח לך ען הפרצוף תראה פשוט מגוחך כשתלכלך על ציבור שהכי "הכי" מופלה לרעה מכל הבחינות דוגמה קטנה ילד חרדי מקבל 380 ש"ח כשילד חילוני מקבל כ3000 ש"ח פי עשר נו ואחרי"ז יש לכם תלונות ...
  ב. לגבי מה שכתבת על נישואין ברברת משהו מהשרוול עם הפרשנות המסורתית שלך אני מודיע לך מראש אלוקים נתן לנו בחירה זה ברור ולכן תוכל לעוות כל דבר לכל כיוון אם ראית פעם איך מתנהל משפט וכל עו"ד מעוות לצד שלו תראה שהדיין/שופט לא משתכנע מדמעות מדמגוגיה ולא מפרשנויות רק "הוכחות" !!! וזה אתה רחוק רחוק רחוק כל מה שאתה יודע להגיד, ופה אני מתיחס גם לשאלה ב. שכתבת זה שהחרדים מחביאים גופות מתחת לשטיח לא ידעתי מזה מתחת לביתי מתחבאים כל כך הרבה גופות אוי כמה אתה מגוחך מכסים שמסים, תפנים לפרש תמיד תוכל גם אם אראה לך את אלוקים בעיניים תגיד שאתה חולם
  ג. לגבי הפשיעה: שהצלחת למלאות 3 שורות של כל מה שהתקשורת משמיצה זה רק מראה כמה שנאה התקשורת יודעת להכניס ומה כוחו של שטיפת מוח וכמו שידוע דבר נדיר עושים רעש דבר שבשגרה לא רועשים בתקשורת ולכן אם חרדי עשה צל של משהו ואההו עושים רעש אבל אתם זה כבר נדוש סכינים סמים בבי"ס ... אני נהנה שמחמת הפחד שלך ממספרים מהרת להתגונן שזה לא ראיה אתה צודק עדיף לבנות שאנו רוצחים מתחת לשטיח מאשר כל האסירים שאצלכם בכלא סתם .
  ד. צבא: יש דבר אחד שקוראים לזה צבא שכל ויכוח נגמר עם זה וכביכול אתם צודקים נו האם אנו כה רשעים ציבור שלם החליט לראות את אחיו נכחד בצבא והוא ישב על זרי הדפנה ??
  טיפש אם הצבא היה נבנה ע"י גדולי ישראל בצורה ראויה ניחא הרי הצבא נבנה ע"י פורקי עול וידוע שחברה משפיעה על אדם לטובה ולרעה אני יכול לדבר איתך על זה שעות אבל לא זה הנקודה
  הנקודה!!!
  אתה לא יודע וזה לא בושה להגיד את זה להתעמת עם "האמת" לא האנשים שמייצגים אותה עזוב חרדים עזוב נישואים עזוב אלימות עזוב צבא "יש אלוקים" או שאין יש מטרה בעולם חוץ מאכול ושתה כי מחר נמות או לא יש תורה או אין כל טמבל מבין שכמו שהיה שואה וזה לא ביום בהיר קמו עם שלם ולצלם ולביים סיפור שלא היה ולא נברא כך ודאי לא יקום עם שלם ויחליט שהוא צריך לקיים מה שאיזה רב אומר לו לולי שאכן ראו את אלוקים נותן את התורה .... דמיין שאתה מקבל ספר מאדם שאומר לך תעשה כך וכך כי הוצאתי אותך מסעודיה תתן לו כאפה ותקרע את הספר "אז איך עם שלם שומר באדיקות ספר שהכי מוכר בעולם ואף אחד לא מכחיש אותו ושם כתוב ..אשר אני הוצאתיך מארץ מצרים.." טוב פתי כמוך יכול לחשוב שכולם פתאים ורק אתה חכם כמובן
  בהצלחה
  אוהב ומעריך
  יהודה

 • קישור לתגובה שלישי, 20 ספטמבר 2011 17:18 הוסף ע״י עדי אביר

  יהודה,

  תענה לי אתה בצורה ענינית ואל תתחמק:

  א. מדוע אחוזי הגירושים אצל האירים הקתוליים גבוה בהרבה מאשר אצל האירים הפרוטסטנטיים? האם זה בגלל שהקתוליים הם יותר צדיקים, טהורים, טובים, יפי נפש?

  אני לא ממש התעמקתי בנושא אבל נראה לי שאם אחוזי הגירושין בקרב החרדים הם באמת נמוכים מאלו של החילוניים זה רק בגלל שהחילונים חיים בחברה פתוחה שמאפשרת לכל אדם להגשים את יעודו ומאווייו, אפילו אם הוא הסתבך בנישואים לא מוצלחים, בעוד שהחרדים חיים בחברה סגורה שמאד מגבילה את הנשים ומונעת מהן להגשים את עצמן. אשה שלא הורגלה בחופש אינה יודעת אפילו מה אפשר לקבל מהחיים, מה עוד ששמונת ילדיה במילא כובלים אותה לתוך המסגרת המשפחתית, בין אם היא חפצה בכך ובין אם לאו. לי נראה שהגירושים הם לעיתים קרובות עדיפים על האלטרנטיבות והכליאה של האשה החרדית בנישואים אומללים הם לא אות כבוד אלא אות קלון לאורח החיים שלכם.

  2. אחוז הפשיעה בקרב החילוניים הוא אולי גבוה אבל זאת משום שהפשעים שמבצעים החילוניים זוכים להיכלל בסטטיסטיקות בעוד שפשעי החרדים לרוב נסגרים בתוך הקהילה. גם הפחד שתוקף את המשטרה כל אימת שהיא נאלצת להתעמת איתכם מסביר את מיעוט התיקים שנפתחים לחרדים. אם היינו חיים במדינה מתוקנת שהיתה פותחת תיק בעוון כל התקהלות בלתי חוקים, התפרעות, זריקת אבנים, התקפת שוטרים וכבאים, שריפת פחי אשפה, שריפת איטליזים בלתי כשרים, הכאת נשים שהולכות בלבוש לא צנוע או יושבות בקצה הלא נכון של האוטובוס היית רואה שהיחס בין פשעי החילונים לפשעי החרדים ממהר לנטות לכיוון השני, ועוד לא אמרתי דבר על העלמות מס, השתמטות מגיוס חובה, דיווחי שקר, תרמיות, הצבעות כפולות ולא חוקיות וכו' וכו'.

  3. אני שוב לא יודע אם 45% מחיילי צה"ל חושבים שהם מיותרים אם לאו. אני רק יודע שלא משנה מה הם חושבים או איזה סרטים הם רואים, ביום הפקודה הם עולים על כלי הנשק ויוצאים להגן על המדינה שלהם, לעיתים אף במחיר חייהם. אנא, את ההשתמטות שלכם אל תנסו לתרץ בתירוצים כה קלושים וחסרי שחר. מצידי, תתגייסו, תרגישו שאתם מיותרים ובמקום לראות סרטים תלמדו תורה כל הלילה. אני רק רוצה להיות בטוח שביום הקרב לא רק הילדים שלנו יצטרכו לסכן את נפשם ולא רק הם ימלאו את בתי הקברות הצבאיים.

  4. אני הייתי בצבא, שבע שנים בסדיר ו-26 שנים במילואים, ואתה באמת לא צריך ללמד אותי איך זה נראה. בצבא אכן יש הרבה ביזבוז וחוסר תכנון אבל אני לא בטוח שאני אישית הייתי מצליח לבנות ולתפעל צבא טוב יותר. אדרבה, אם נראה לך שיש לעשות את הדברים אחרת קח את המושכות לידיים, התגייס, עלה בסולם הדרגות ושפר את הצבא מבפנים. בסופו של דבר הצבא הזה יגן גם עליך, על משפחתך ועל כל המשתמטים שאוהבים לראות את האחרים מסתכנים גם בשבילם.

  לא נראה לי שכל כך מכובד להשתמט משירות, לשבת בבית ולזלזל בצבא ובהשגיו. בכל מקרה, יראה הצבא כפי שיראה, לאף אחד אין זכות להחליט שהצבא אינו לטעמו ושהוא בוחר לא לשרת בו.

  עדי

 • קישור לתגובה שלישי, 20 ספטמבר 2011 09:56 הוסף ע״י יהודה

  תענה עניני ואל תתחמק
  א. מדוע אחוזי הגירושים אצל החילונין גבוה בהרבה מאשר אצל החרדים???????
  ב. מדוע אחוזי הפשיעה גבוה כל כך???
  ג. מדוע למעלה מ45 אחוז בצה"ל חושבים שהם מיותרים (או רואים סרטים כל הלילה..)
  ד. אני לא יודע אם היית בצבא אבל אם היית אני לא צריך ללמד אותך איך זה נראה...

 • קישור לתגובה שלישי, 20 ספטמבר 2011 01:24 הוסף ע״י עדי אביר

  ידידי יהודה,

  אף שאיני מקבל את הנתונים הסטטיסטיים שלך אני מסכים איתך לחלוטין שלא צריך להכתים עדה שלמה עקב מעשיו של אדם אחד אבל אם תשים לב אני לא מאשים את העדה החרדית בחריגות מיניות אלא בהתחסדות שמתירה להם לא לשלוח את ילדיהם לשרת בצבא העם.

  מר זילברשלג אינו שולח את ילדיו לצבא (את הילדים שלי, דרך אגב, גייסו לצבא בלי לבקש את הסכמתי) כי הוא גילה שבצבא לא שומרים על כל כללי הצניעות הנהוגים בעדה החרדית. הדעת רק נותנת שאדם כה צדיק לא יתפס עם מכנסים מושפלות או לחליפין, אם הוא נוהג להתפתות בקלות כה רבה, שלא ימנע מילדיו את השהות בחדר אוכל אחד עם חיילות.

  בזאת, דרך אגב, אני בהחלט יכול להאשים את כל העדה. כולכם משתמטים מהשירות הצבאי וכולכם נתלים בתירוצים קלושים להרחקת ילדיכם מהסכנה שהיא מנת חלקו של כל העם. כאן הייתי רוצה להמליץ לך לא לחשוב שאתה וחבריך החרדים יותר חכמים ממי שנתן לכם חכמה. תשלימו עם זה שצריך להשתתף במאמץ הלאומי גם אם זה נוגד את ההגיון שלכם. הנטל חייב לחול על כל אזרחי המדינה ומי שמנצל פרשנויות מעוותות וסחיטות פוליטיות בכדי להשתמט ממילוי חובותיו יעורר לבסוף את זעמו של הציבור העובד והמשרת. ברבות הימים תבין.

 • קישור לתגובה שלישי, 20 ספטמבר 2011 00:58 הוסף ע״י יהודה

  א.אני שמח שאתה דן עדה שלמה על פי מקרה בודד של אדם בודד
  ב. מקרי אונס וכדו' במגזר החילונים הם פי כמה וכמה מהמגזר החרדי ואין כאן המקום להאריך.
  ג. שמעתי פעם ברדיו ש-7 מתוך 10 בנות חוו סוג של אונס (וכולם חוו סוג של מין לא רצוי..)במגזר החרדי זה רחוק מלהיות כך
  ד. למה אתה חושב שאתה יותר חכם ממי שנתן לך חכמה (אלוקים) תשלים עם זה שגם אם אמר לך דבר שלכאורה נוגד את ההגיון שלך ברבות הימים תבין (או תנסה להבין במקום לתקוף)

התגובות האחרונות